Chovná stanice v Havířově!

Vložili jste do své fotogalerie nové fotky a chcete se o ně podělit i prostřednictvím diskuze?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Reznatko
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 112
Registrován: Po Lis 14, 2011 23:17

Chovná stanice v Havířově!

Příspěvekod Reznatko » Pá Lis 25, 2011 20:49

Zdravím,
rozhodl jsem se založit chovnou stanici činčil v Havířově a vzhledem k tomu, že jsem v tomto oboru začátečník, tak bych zde chtěl vkládat fotky mých činčilek a od Vás bych chtěl vidět jestli vypadají kvalitně a dobře. Vím, že fotky zkreslují, ale přesto jde z nich něco usoudit. :)

Začal bych dvěma činčilkama,které si dovezu domů příští týden. Samička je Extra Dark Ebony AVC a sameček Dark Ebony. Majitelka mi je prodává z důvodu toho, že se z rodinného baráku přestěhovali do bytu a nemají, kde činčilky mít.

Na první fotce je samička Extra Dark Ebony AVC narozená 6.3.2010 a s váhou okolo 580g.
Obrázek


Na druhé fotce je sameček narozený 16.7.2011 s porodní váhou 49g. Jeho matka je mutace EDE 660g a otec Homo beige 600g.
Obrázek



Naštěstí spolu nejsou příbuzní takže z nich můžu do budoucna vytvořit chovný pár. Líbí se Vám činčilky?

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Lis 25, 2011 20:59

První činčilka je z naší CHS a má violet gen, takže EDE AVC, u druhé mi nesedí rodiče, z těch co píšeš nevznikne mutace Medium Ebony, což sameček podle fotky je.

Reznatko
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 112
Registrován: Po Lis 14, 2011 23:17

Příspěvekod Reznatko » Pá Lis 25, 2011 21:18

Paní píše, že je to Dark Ebony. Vzhledem k tomu, že je mladý tak by mohl ještě ztmavnout. Asi si myslím, že špatně napsala otce. Myslím, že jeho otec není Homo - Beige, ale je Hetero - Beige. To by se potom mohli narodit mutace Extra Dark Ebony, Dark Ebony i Medium Ebony.

PS : Mohla by jsi prosím u té samičky tu mutaci opravit. Zapoměl jsem to tam napsat. Díky :)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Lis 25, 2011 21:20

z těchto fotek těžko soudit, první samička nejde moc vidět a podle druhé fotky bych si samečka do chovu nevybrala. Až je budeš mít doma, tak je vyfot z boku, zepředu a ze shora.

Disable adblock

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Pá Lis 25, 2011 21:22

a hlavně si zjisti rodiče,jestli se vážně jen pomýlila
nebo jestli má rodokmen?
samička je moc hezká

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Lis 25, 2011 21:24

opraveno
samička už se tu jednou řešila http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=11853
ozvěte se až jí budete mít doma prosím a pokud paní nedodá rodokmen, pošlu

Reznatko
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 112
Registrován: Po Lis 14, 2011 23:17

Příspěvekod Reznatko » Pá Lis 25, 2011 21:28

mefoxinka - rodokmen prý paní má a dodá mi ho

martej- proč by jsis samečka do chovu nevybrala? Jsem začátečník, tak mě prosím pouč. :)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Lis 25, 2011 21:34

je to o vkusu, mě sameček vůbec nezaujal. Zdá se mi, že má delší čumáček a že nemá kvalitní srst - postrádám u ni podpěrnou srst a zda se mi trochu kadeřavý, ale třeba potřebuje jen pořádně vykoupat v kvalitním písku.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Pá Lis 25, 2011 21:36

nevím ale pokud chceš založit chov tak bych si na tvém místě nejdříve zjistila aktualní váhu
potom koukla na rodokmen a také zjistila chovatele
často je majitel a chovatel odlišnej

Reznatko
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 112
Registrován: Po Lis 14, 2011 23:17

Příspěvekod Reznatko » So Lis 26, 2011 16:07

Zdravím,
nyní Vám představím další dvě samičky, které bych si měl domů přivést příští týden, aby rozšířili můj počet činčil nad deset. První je samička Violet EC a druhá samička Silver Mosaic.

První samička Violet EC je narozena v dubnu roku 2011, se současnou váhou 540g. Její rodiče jsou: matka violet ebony, otec violet (oba přes 600g). Do budoucna bych ji chtěl dát k samečkovi Dark Ebony. Je to podle Vás dobrá volba. Bude o jejich mimča zájem?

Obrázek



Druhá samička Silver Mosaic je narozená 20.5.2011 a má momentálně 510g. Její rodiče dosahují váhy přes 600g. Tuto samičku bych chtěl dát do páru k samečkovi Medium Ebony.

Obrázek


Líbí se Vám celkově obě samičky? Budou podle Vás vhodné do chovu a budou dávat hezké a kvalitní miminka? :)

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

Příspěvekod chovcincil » Út Lis 29, 2011 11:06

Reznatko napsal:Líbí se Vám celkově obě samičky? Budou podle Vás vhodné do chovu a budou dávat hezké a kvalitní miminka? :)

To přeci nejde řícz ze vou nekvalitních fotek.Navíc bez jiných údajů jako chovatel,rodiče,váha.....i kvalitní činčily můžou dávat ošklivé nerostoucí miminka

Disable adblock


Vrátit se na “Galerie”