Myška

Vložili jste do své fotogalerie nové fotky a chcete se o ně podělit i prostřednictvím diskuze?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Ivy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: Stř Črv 10, 2009 12:35
Kontaktovat uživatele:

Myška

Příspěvekod Ivy » Po Srp 03, 2009 17:38

Obrázek
Myška se svým kamarádem (já mu říkám Šmudlík, nevím jak ona). Tvrdili, že je to potkan, ale Myky mu hned první den roztřepila konec ocásku - asi aby vypadal jako správná činčilka :D

Disable adblock

Avatar uživatele
Zorka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: Út Kvě 06, 2008 16:28
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zorka » Po Srp 03, 2009 18:19

Moc hezká fotka. My jsme naší činčilce nedávno koupili stejného, ale kamarádi z nich asi moc nejsou, protože každé ráno ho najdeme na dně klece bříškem nahoru a ušmudlaného od písku :D . A ocásek má také upravený, společně se zoubkem a tlapičkami :) .

1victoria1
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: Stř Dub 15, 2009 13:18
Místo/Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod 1victoria1 » Po Srp 03, 2009 19:15

Tak to je úžasná fotka. :) Já dala svojí činči malého sloníka a během 5 minut mu roztřepila zase chobot :D

Avatar uživatele
Ivy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: Stř Črv 10, 2009 12:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ivy » Po Srp 03, 2009 19:24

Zorka napsal:Moc hezká fotka. My jsme naší činčilce nedávno koupili stejného, ale kamarádi z nich asi moc nejsou, protože každé ráno ho najdeme na dně klece bříškem nahoru a ušmudlaného od písku :D . A ocásek má také upravený, společně se zoubkem a tlapičkami :) .


Myky mu jen rozmotala konec ocásku. Myslela jsem, že plyšák nepřečká první noc, ale světe div se, byl v pořádku a nic mu nechybělo. Sice ho ožužlává, ale nekouše ;) Sice ho také občas najdu na zemi, ale vidím na ní snahy ho vytáhnout zpět na poličku, popřípadě ho narvat do boudičky :D
Naposledy upravil(a) Ivy dne Po Srp 03, 2009 19:26, celkem upraveno 1 x.

Disable adblock

Avatar uživatele
Ivy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: Stř Črv 10, 2009 12:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ivy » Po Srp 03, 2009 19:25

1victoria1 napsal:Tak to je úžasná fotka. :) Já dala svojí činči malého sloníka a během 5 minut mu roztřepila zase chobot :D


Jak píšu výše, u nás proběhla jen úprava ocásku, jinak se ho ani nedotkla. Asi brzy přišla na to, že na tak měkounkém plyšáčkovi je lepší ležet, než ho likvidovat :D

Avatar uživatele
Ivy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: Stř Črv 10, 2009 12:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ivy » Ne Srp 09, 2009 0:02

Myščina rezidence ;)
Obrázek

Avatar uživatele
Jana L
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 435
Registrován: Stř Dub 15, 2009 10:29
Místo/Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jana L » Ne Srp 09, 2009 8:39

No ta se teda má to je přímo palác. Moc hezky zařízená klec. Určitě se jí tam líbí. :P :) :P

Avatar uživatele
Ivy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: Stř Črv 10, 2009 12:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ivy » Po Srp 17, 2009 23:33

Taky doufám :)

Přidávám nově vyrobený seníček (vytvořen z grilovací mřížky :))

Obrázek

Obrázek

Avatar uživatele
Jana L
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 435
Registrován: Stř Dub 15, 2009 10:29
Místo/Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jana L » Út Srp 18, 2009 7:51

Je to skvělý nápad a za pár kaček. :P :P Jen se chci zeptat činčilky ti to seno nechají uvnitř? U nás to vždycky skončilo na zemi, tak jsem to vzdala a dávám jim to rovnou na zem. :) :)

Avatar uživatele
Ivy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: Stř Črv 10, 2009 12:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ivy » Út Srp 18, 2009 19:59

Asi takhle - posadí se k tomu jako k bufetu, popřípadě si z toho vytahává seno na boudičku (snad kvůli lepšímu výhledu...?). Když odejde, je seno všude. Tak když jdu kolem, seberu ho a vrátím ho tam. Vzápětí ho Myky přebere znovu, ale tentokrát ho na zemi zůstane méně.

Ani si neuvědomuje, jaký svinčík dělá při své honbě za lepším stéblem :D

1victoria1
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: Stř Dub 15, 2009 13:18
Místo/Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod 1victoria1 » Út Srp 18, 2009 20:17

To moje taky. Krásně jí tam ,,naaranžuji´´ seno aby to seno v seníčku neměla jen tak hozené doslova jak seno, a ona ho ihned vytahá. :) Jinak u nás je každodením rituálem shazovat misku s granulemi na zem, nejlépe tak, aby se všechen obsah vysypal do pylin. :roll: Dám misku zpět a během chvilky slyším jak letí dolů. Nevím co mi tím chce říct. Jestli jí tam tak moc zavazí, nebo jestli mi chce dát najevo, hele tenhle blaf ti jíst nebudu naval sušený jablko. :lol:

Avatar uživatele
Ivy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: Stř Črv 10, 2009 12:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ivy » Út Srp 18, 2009 20:24

Tak tenhle problém se nám vyhnul, my dáváme misku rovnou na zem ;).

Donedávna měla krásnou hnědou keramickou misku... než se mi na ní podařilo upustit kámen :? (zlá panička, zlá!)
Pak měla chvíli provizorně takový bílý porcelánový talířek, ale bylo vidět, že se jí nelíbí, protože se k němu musela moc ohýbat. Taky se občas stávalo, že si do něj sedla :D
Naštěstí, tatínek na ní myslel a když viděl v železářství takovou tu malou betonovou šedou těžkou misku za pár korun, tak ji vzal. Já myslela, že s ní sama nehne a ono ne. Bez problémů ji stěhuje, i když jen po podlaze. ;)

1victoria1
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: Stř Dub 15, 2009 13:18
Místo/Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod 1victoria1 » Čt Srp 20, 2009 19:36

Ivy napsal:Tak tenhle problém se nám vyhnul, my dáváme misku rovnou na zem ;).

Donedávna měla krásnou hnědou keramickou misku... než se mi na ní podařilo upustit kámen :? (zlá panička, zlá!)
Pak měla chvíli provizorně takový bílý porcelánový talířek, ale bylo vidět, že se jí nelíbí, protože se k němu musela moc ohýbat. Taky se občas stávalo, že si do něj sedla :D
Naštěstí, tatínek na ní myslel a když viděl v železářství takovou tu malou betonovou šedou těžkou misku za pár korun, tak ji vzal. Já myslela, že s ní sama nehne a ono ne. Bez problémů ji stěhuje, i když jen po podlaze. ;)



Tak to sis teda dovolila moc, jí rozbít misku a dát jí místo ní nějaký hnusný, nepraktický talířek :lol: :lol: Ještě že tady ten tatínek je a sehnal jí novou misku. Jinak by tě ještě dlouho proklínala. :) Sama jsem se divila co činčila unese. Naše si ráda do klece tahá různé předměty co najde v bytě. Našla třeba malý polštářek, chytla do zubů, do pacek a skákala ke kleci, nebo v zimě malé polínka. Teďka jsem u ní v kleci našla propisku a moje sluchátka do mp3, které jsem hledala. Bohužel už ochutnané. Co najde to bere. :lol:

helenka35
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: Út Ún 03, 2009 15:00
Místo/Bydliště: BÍLINA

Příspěvekod helenka35 » Čt Srp 20, 2009 21:51

dávám seno na zem kluci si ze seníčku udělali stoličku :D

1victoria1
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: Stř Dub 15, 2009 13:18
Místo/Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod 1victoria1 » Pá Srp 21, 2009 7:45

helenka35 napsal:dávám seno na zem kluci si ze seníčku udělali stoličku :D


A nemáš strach že si to seno znečistí, když je na zemi? Já jí ho pořád dávám zpátky do seníčku. Na zemi je načůrané nabobkované, zbytky jídla, písku atd. Teď to vypadá že mám doma chlívek ale rozumíš co myslím? :?

Avatar uživatele
Ivy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: Stř Črv 10, 2009 12:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ivy » Pá Srp 21, 2009 9:21

No, to jsem si dovolila :D A předtím jsem si dovolila jí vzít směsku a chvíli potom i starou boudičku...
Taky se vám stává, že přes veškerou péči, kterou těm malým mrškám věnujete, ony nakonec tíhnou k někomu, kdo je celé dny ignoruje a odmítá sáhnout do klece? Já blbnu jak pitomec, starám se, aby se měla co nejlépe a ona si pak chce hrát s bráchou... asi mě už má plné zuby :cry: No, co zmůžu :wink:

Jinak, také jsem jeden čas dávala seno na zem. Vypadalo to úplně stejně, jako teď se seníčkem. Jediné, z čeho mám strach je, že si to seno počůrá. Z bobků takový strach nemám, jsou suché a když si vezme stéblo ze země, tak vypadne ;)

1victoria1
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: Stř Dub 15, 2009 13:18
Místo/Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod 1victoria1 » Pá Srp 21, 2009 10:44

Má bobečky sice suché ale stejně to moc hygienické není. Tak ony to ty zvířata berou jinak. Taky se mi stává že naše holka na mne i přes veškerou péči kašle. :( Já se jí věnuju, pořád jí uklízím klícku. když tam vidím bordýlek, dělám pro ní první poslední, když začne kdykolik nějak pískat jdu i v noci okamžitě ke kleci a vděk je takový, že na mne prská. A když přijde manžel večer z práce, nepiplá se s ní jak já, tak z něj je hotová. nechá se škrabkat, povídá si s ním ( je to směšné on jí vykládá a ona na sedí a kviká na něj :lol: ), chodí za ním do postele atd. Ano je to velmi vděčná činčila. :lol:

helenka35
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: Út Ún 03, 2009 15:00
Místo/Bydliště: BÍLINA

Příspěvekod helenka35 » Pá Srp 21, 2009 13:28

já jim to dávám na místo kam moc nechodí (do růžku) a samo ho každé ráno vyndám

Disable adblock


Vrátit se na “Galerie”