Pořízení první činčilky

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Erika
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Stř Říj 26, 2011 10:54

Pořízení první činčilky

Příspěvekod Erika » Stř Říj 26, 2011 11:09

Dobrý den, ráda bych poprosila Vás - zkušené chovatele o radu. Chtěla bych pořídit synovi Matějovi činčilku. Předesílám, že bydlíme ve velkém domě, prostoru máme dost, jsme milovníci zvířat, počítáme s finančními náklady při pořízení i následné péči a Matěj se samozřejmě nebude starat o zvířátko sám, ale s naší pomocí. Matějovi je 9 let, chodí 3 roky do přírodovědného kroužku, pomáhá v nadaci pro handicapovaná zvířata, takže ví, že zvířátko není plyšová hračka. Poradíte mi, prosím, zda zvolit samečka či samičku? Zvířátku se budeme hodně věnovat, aby mu nebylo smutno, takže zatím uvažujeme jen o jednom. Už delší dobu pročítám informace o činčilách a názory se hodně rozcházejí - někde tvrdí, že se činčila dá snadno ochočit, někde zase, že to nejde prakticky vůbec. Uvítám Vaše rady a zkušenosti a eventualně tip na dobrého chovatele, od kterého činčilku koupit (nejlépe v oblasti jižních Čech eventuelně okolo Prahy).

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Říj 26, 2011 11:21

Dobrý den,
je jedno zda pořídíte samičku či samečka. Závisí spíše na povaze. Ze zkušenosti můžu říct, že jdou snáze ochočit z menších domácích chovů, kde se činičlkám denně věnují. Z větších chovů, velkofarem a zverimexů to jde hůře.
Činčilky mají svou hlavu, většinu neochočíte tak, že se přijde chovat a vydrží u Vás delší dobu. Ale když se jí budete hodně věnovat, určitě bych problém v tom že bude divoká neviděla.

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » Stř Říj 26, 2011 11:44

jak píše minlub je lepší koupit činčilku která je od mala v kontaktu s lidmi i když mám taky jednu činčilku s farmy.trvá to déle ale časem si také zvykne a také záleží na povaze činčilky některá je prostě takovej divočák.přeji vám hodně radosti s činčilkou jestli nějakou pořídíte. :D

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Říj 26, 2011 13:23

Toto je individulani a hodne.
Ja mela prevazne od kozesinoveho chovatele, nebo zveraku, nebot jsem je drive zachranovala, nez jsem pochopila, ze je to marny boj.:-(
Mela jsem i 6letou samici, kterou jsem brala v 6letech od kozesinoveho chovatele, jinak by ji cekala smrt, nebot uz nemohla rodit:-(.Zpocatku byla tak zdivocela, vystresovana ze zmeny, ikdyz k daleko lepsimu, vetsi klec, kamos, laska ode me a vybeh, ktery do te doby nepoznala celych 6let.Trvalo skoro mesic, nez vylezala pres den se najist aspon, pokud byl nekdo doma,Jak jsem se priblizila ke kleci, okamzite se schovala bud do domku, nebo v kleci zabudovane koupelnicky s koupacim piskem a narikala, nevylezala, az v noci, kdy byl klid, nebo pres den nikdo doma.Postupne, kdyz videla Vincentka, ze se mu nic nedeje, ze si vecer beha po byte a snazi se s ni pres klec komunikovat, tak se asi po mesici a pul osmelila pomalinku a vylezla pri vybehu Vincentka z domku a vystrcila hlavu ze dvirek.Dalsi den vyskocila, ale zase zaskocila, coz trvalo dalsi dny.Pak jednoho dne vyskocila a uz se nevratila zpet, behala si take a uz se me nebala a s Vincentem se skamosila.Muzu Ti rict, psala jsem to zde nekolikrat, ze to byla pak nejkrotsi cincila, ktera me doslova milovala, jako kdyby vycitila, ze jsem ji zachranila zivot, nechala se jen ode me hladit, drbat a pobyvala v naruci.Kdyz prisla navsteva a ja ji ji dala do ruky, zacala narikat a chtela ke me, jen jsem se priblizila, okamzite preskocila do me naruce.Mela hodne smutny konec, bohuzel diky geneticke vade zubu umirala dlouho, tenkrat tady jeste nebyli odbornici pres zuby, jako nyni, nebo se o nich nevedelo.Dokonce na me kdyz umirala cekala az do rana, az se vzbudim, aby se se mnou mohla rozloucit a ihned odesla tam nahoru.Na ni nikdy nezapomenu, na ostatni ale tez ne, mela jsem rada vsechny cincilky a mam, ale s touhle to bylo opravdu zvlastni.Vlastne si vzpominam, ze jsem ji od toho kozesnika uz brala jednou, ale diky tomu, ze byla tak vystresovana a narikala porad, tak jsem mu ji druhy den vratila.Jenze jsem si to strasne vycitala a nechtela to vzdat a dalsi den uz pro ni jela trvale s tim, ze zpatky uz nepujde.Byla to milovana Miminka.
Takze, ja bych se nebala vzit ze zverimexu, od kozesinovych chovatelu, nebo tech, kteri maji zvirata jen na zisk, ponevadz pomuzes aspon jedne zase a bude Ti vdecna, jenze je tam druha mince a to ta, ze muzou mit a take mivaji dost casto takove cincilky zdravotni problemy, geneticke, hlavne zuby, koreny.
Jinak chvalim Tvoji zodpovednost v tech dotazech a co pises i o synovy.Kez by bylo takovych zodppvednych lidi vice

Disable adblock

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Stř Říj 26, 2011 14:11

Jasmin nezlobte se na mě ale pokud bych dříve než jsem si pořídila první činčilku narazila na forům a četla některé Vaše příspěvky tak si asi žádnou nekoupim.
tak nějak bych měla pocit že je třeba trávit spoustu času u veta protože myškám stále něco je :cry:
Naštěstí mam všechny činčilky v pořádku a jsou to úžasní uličníci
mam i 9 letého syna který se o ně stará se mnou a zvládá v pohodě :)

první činčilku sem si pořídila z Aukra a je to mazlíček
mam některé z inzerátu a i od chovatelů a přijde mi že hodně záleží na povaze každé z nich, ale při troše snahy se "ochočí" každá
je pravda že od chovatele jsou přeci jen víc zvyklé na ruku a i si rychleji zvykají na změnu
a hlavně se jeden dozví co papaj a jaký mlsky raději (eventualně si je rovnou pořídí)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Říj 26, 2011 16:00

Vazena,ten prispevek patril Erice a ne Vam, tak si prosim nechte ty sve nemistne komentare.
Cincilam se venuju uz skoro 14let a rukama me jich proslo opravdu hodne, takze si myslim, ze o tom a hlavne o nich neco vim.
Pokud jste Vy mela zrovna stesti na zdrave cincilky, muzete byt rada, ale bohuzel je znamo a potvrdili mi to i opravdu zkuseni vetove, ze cincila je jedno z nejchoulostivejsich a nejcitlivejsich zvirat, ktere navic hodne trpi na geneticke vady, hlavne ty problemy zubu prave diky mnoha zverimexum, kde nikdy nevite, jakou cinilu a hlavne od koho pochazi a z jakeho mnozeni si ji kupujete, nebo diky i nekterym chovatelum, spise mnozitelum, kterym je to take jedno.
Do zverimexu zadny clovek, ktery ma sve cincily rad mlade neda, takze povetsinou se tam dostanou nechtene, predcasne odlozene, ci tkzv.odpad od kozesinovych chovatelu, kterym se nehodi na kozesinu a do chovu diky hmotnosti apod.Aspon tak tomu bylo.
A nikdo tady nepsal, ze neni schopne 9lete dite,samozrejme za podpory a asistence rodicu se dobre postarat o cincilu.Takze ta reakce byla opravdu dost neadekvatni.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Stř Říj 26, 2011 16:49

tak pokud umim dobře číst (a to mi ještě docela jde :D )
nevšimla jsem si že bych měla nemístné komentáře nebo neadekvátní reakci.
pouze jsem napsala názor a zkušenosti které mam
jen potvrzuji že syn je schopen se s dohledem o činčilky postarat
každý kdo má zdravé myšky za to je určitě patřičně vděčný
myslím že každý kdo sem přijde si pročte i starší vlákna proto mi promintě že se znovu opakuji ale nevidim důvod proč znovu strašit dokola stejnou věcí(příběhem)
je mi líto každé činčilky která má problém a to že je nechovam 14 let neznamená že se pro ně nesnažim udělat maximum a stále znovu nevyhledávam informace
skuste si to prosím znovu přečíst co jsem napsala než mě začnete obviňovat

Erice i jejímu synovi přeji s činčilkou jen samé hezké chvilky :)

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

Příspěvekod chovcincil » Stř Říj 26, 2011 17:07

jasmin napsal:Vazena,ten prispevek patril Erice a ne Vam, tak si prosim nechte ty sve nemistne komentare.

Vážená,tento příběh už jste psala několikrát.Po jeho přečtení by mě opravdu také odradilo si činičlku koupit,takže komentář zde paní/slečny je více než na místě.Zbytečně děsíte lidi a odrazujete,ač by se o činčilku pěkně starali.
To že jste měla takový problém by vás spíše mělo odradit doporučovat od kožešinářů nebo zverimexů.ne navádět lidi je vysvobodit aby pak dávali hlady peněz až začnou problémy, které u těchto zvířat většinou začnou.a to že je někdo vykoupí jen uvolní místo dalšímu chudákovi,který by jinak možná dostal do dobré péče.

Erika- určitě činčilu doporučuju,máte velký zájem a těší mě že se snažíte něco dopředu zjistit.Určitě vybírejte s rozumem,od dobrého chovatele který vám ukáže rodiče,poradí a bude k dispozici.navíc budete mít i informace o růstu činčily.takto získáte velký předpoklad že bude činčilka s vámi dlouho jako člen domácnosti,i když je cena třeba vyšší než z velkochovu,inzerce či neznalých minichovatelů atd.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Říj 26, 2011 17:20

Jasmin, každý má právo se vyjádřit, ať už pro nebo proti. Je to diskuze, takže to opravdu není nemístné.
Opravdu někdy zbytečně lidi strašíš :wink:

Miri
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: Po Ún 07, 2011 21:59

Příspěvekod Miri » Stř Říj 26, 2011 19:19

Jen přidám svojí zkušenost.První činčilu jsme měli od paní,která chovala i spoustu jiných hlodavců.Dožil je asi 9let.Další byla od chovatelky a umřela ve dvou letech na zuby.A společně s ní jsme měli z nějaké farmy Maxe a toho jsme ve dvou letech museli nechat uspat,protože prý nebylo co brousit a prý zuby stoličky neměl.Oba nám taklhle odešli během dvou měsíců a vet se ptal jestli nebyli příbuzní.Nebyli. Vybírali jsem pečlivě a věřím,že chovatelka je zodpovědná a nemohla za to.Z tý farmy to asi nebylo v pořádku.Prosili jsme o datum narození a vůbec nekomunikovali.Kamarádka má už mnoho let činčiláka ze zverimexu a je zdravý.

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověď

Příspěvekod Lída » Stř Říj 26, 2011 20:51

Můj názor na pořízení činčilky je takový, že je jedno, zda se jedná o samičku nebo o samečka. Nevidím rozdíl v povaze:)
I plachou činčilku si můžete ochočit, ale chce to trpělivost a čas...
Osobně mám zkušenost, že si rodiče berou pro větší dítě či děti činčilky a dopadne to dobře. Tady je třeba, aby ze začátku mamka dohlížela na to, aby děti nevytahovali činčilku zbytečně brzy.
Určitě je dobré, když rodina plánuje pořízení tohoto zvířátka společně. Je to pro rodinu příjemná záležitost a může se zapojit každý.. vybavit klec, naplánovat si společně jaká mutace se jim líbí a nakonec si udělat výlet k chovateli. Je dobré, když si můžete vybrat srdíčkem na místě. Já osobně pokud někdo váhá při výběru, tak nikdy nepodsouvám, ale často je vidět, která činčilka chce "odjet" a ta si sedne do náruče a je spokojená...
Pokud máte větší klec nebo kotec, tak si můžete pořídit dvě a máte vystaráno - ony se spolu zabaví a určitě bude veseleji. Není to ale pravidlo. I samotná činčilka si vystačí... takže s chutí do výběru!

Erika
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Stř Říj 26, 2011 10:54

Příspěvekod Erika » Čt Říj 27, 2011 8:23

Moc Vám všem děkuji. Jsem ráda i za negativní zkušenosti. Ještě bych potřebovala vědět, jak moc v noci činčilky rámusí - vybíráme nejlepší místo pro umístění klece :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Říj 27, 2011 8:33

Rámusí opravdu hodně :D pokud můžete, klec neumisťujte tam, kde se spí. Čím dále, tím lépe :wink:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Říj 27, 2011 11:23

No a co?Tak jsem ten pribeh zminila nekolikrat, vim o tom.Jestli to nekomu vadi, cist nemusi.Ja ji proste mela natolik rada a hodne me to zasahlo, ze i dnes po 9 letech, kdyz si nato vzpomenu, tak je to stale zive a bude.
Nikoho neodrazuju od porizeni cincilky, jen jsem napsala k tomu tematu, kde ji nejlepe poridit, ze prece jenom zverimexy a bohuzel i nekteri chovatele, kterym jde hlavne o zisk muzou byt velke riziko, co se tyce zdravi a genetiky zvirete.Nic vic, ani min.
A nikde jsem snad nepsala, ze by nebylo 9lete dite schopne se dobre postarat o cincilu, snad jsem dotycne naopak jejiho syna pochvalila.Samozrejme, ze takovych deti muze byt vic, ale v tomto veku to proste jeste chce dohled rodicu.
A ten muj pribeh jsem zminila prave proto, ze porizeni-zachraneni cincile ze zverimexu ma svuj smysl, ale i riziko pozdejsi, v podobe tech zdravotnich problemu.Muze se nekdy stat, ze i cincila ze zverimexu muze byt zdrava, ale spise jde o vyjimky.

Erika
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Stř Říj 26, 2011 10:54

Příspěvekod Erika » Čt Říj 27, 2011 11:33

Jasmin, já jsem opravdu ráda i za takovéto informace. Činčiláčka jsem si rezervovala v chovné stanici ve Větřní a raději zaplatíme víc peněz, abychom měli záruku zdravého zvířátka. Všech zvířat z kožešinových farem je mi také líto, bohužel jediný způsob boje, který mě napadá je to, že bych si nikdy nekoupila jakoukoli pravou kožešinu. Jste dobrá, že se snažíte pomoci i konkrétním činčilkám.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Říj 27, 2011 11:34

chovcincil napsal:
jasmin napsal:Vazena,ten prispevek patril Erice a ne Vam, tak si prosim nechte ty sve nemistne komentare.

Vážená,tento příběh už jste psala několikrát.Po jeho přečtení by mě opravdu také odradilo si činičlku koupit,takže komentář zde paní/slečny je více než na místě.Zbytečně děsíte lidi a odrazujete,ač by se o činčilku pěkně starali.
To že jste měla takový problém by vás spíše mělo odradit doporučovat od kožešinářů nebo zverimexů.ne navádět lidi je vysvobodit aby pak dávali hlady peněz až začnou problémy, které u těchto zvířat většinou začnou.a to že je někdo vykoupí jen uvolní místo dalšímu chudákovi,který by jinak možná dostal do dobré péče.

Erika- určitě činčilu doporučuju,máte velký zájem a těší mě že se snažíte něco dopředu zjistit.Určitě vybírejte s rozumem,od dobrého chovatele který vám ukáže rodiče,poradí a bude k dispozici.navíc budete mít i informace o růstu činčily.takto získáte velký předpoklad že bude činčilka s vámi dlouho jako člen domácnosti,i když je cena třeba vyšší než z velkochovu,inzerce či neznalých minichovatelů atd.

Muzete me rict, kde jim primo doporucuju cincilu ze zverimexu, nebo kozesniku?Snad jsem jasne napsala, ze zalezi na nich, ale ze prave z tech duvodu pozdejsich komplikaci, kterymi jsem si i ja prosla je lepsi koupit od chovatelu zodpovednych, kterym hlavne nejde jen o zisk.Ze jedine, pokud by tim chteli pomoci nejake cincilce, jako jsem to drive delala ja,ale pouze u akutnich pripadu, ne ze bych podporovala vykup ze zverimexu a kozesniku ve velkem.
Nekdy pisete opravdu dost arogantnim a povysenym stylem, nato, ze jste tady chvili a jeste chcete byt anonymni.
Takze naposled, prestante se do me uz navazet, nikomu jsem koupi cincily nerozmlouvala a uz vubec jsem nikomu nepsala, ze by se jeho 9lete dite nedokazalo postarat o cincilu, spis naopak jsem chvalila jeho pritup ke zviratum.
A ze jsem zminila pravdu, ktera je u nas znama bohuzel, ze mame jedny z nejvice nemocnych cincil, hlavne diky vadne genetice a mnozeni asi nekdo nerad slysi.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Říj 27, 2011 11:57

Miri napsal:Jen přidám svojí zkušenost.První činčilu jsme měli od paní,která chovala i spoustu jiných hlodavců.Dožil je asi 9let.Další byla od chovatelky a umřela ve dvou letech na zuby.A společně s ní jsme měli z nějaké farmy Maxe a toho jsme ve dvou letech museli nechat uspat,protože prý nebylo co brousit a prý zuby stoličky neměl.Oba nám taklhle odešli během dvou měsíců a vet se ptal jestli nebyli příbuzní.Nebyli. Vybírali jsem pečlivě a věřím,že chovatelka je zodpovědná a nemohla za to.Z tý farmy to asi nebylo v pořádku.Prosili jsme o datum narození a vůbec nekomunikovali.Kamarádka má už mnoho let činčiláka ze zverimexu a je zdravý.

Pred temi zhruba 10 a vice lety tady cincily jeste nebyly tak rozmnozene, jako dnes a postupne se jejich chovy rozjizdely, takze jeste nebylo tolik nemocnych cincil, snad jedine se jeste nevedelo o zdrave strave tolik, jako dnes a bohuzel kdo si to nezjistil jinde, krmil spatne a tim byli cincilky ohrozene nejvice.
Jinak opravdu zkuseny a solidni chovatel, ne mnozitel, ale chovatel, kteremu jde o kvaltu a hlavne sve cincilky miluje a nejde mu jen o zisk, tak vi, ktere predky a prapredky v chovu ma a do chovu dava.Aspon v tim zamori to bylo u mych znamych chovatelu naprosto normalni, ze znali sve cincily az do nekolika generaci zpet a to i zdravotne, jinak by je do chovu nedali.Mozna i proto meli vic, nez 10let naprosto zdrave cincily pri poctu 100kusu a clovek tam mel jistotu.Tady to je asi teprve v zacatcich a jsou opravdu lidi, kteri se snazi tady o podobne.
To same Alice z Norska, ktera sem pred par lety chodila, taktez diky prisne selekci v chovu nemela nejmensi zdravotni problemy asi tez snad 10let, zubni problemy vubec neznali jeji cincilky.
Tady mozna delaji lide chybu v tom, ze kupuji a pripousteji do chovu i cincilky ze zveraku, ci z ruznych chovu, kde se o cincilach nic moc nevi, ani o jejich predcich apod.

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

Příspěvekod chovcincil » Čt Říj 27, 2011 18:33

Erika napsal:raději zaplatíme víc peněz, abychom měli záruku zdravého zvířátka.

neřekl bych že se paltí více poněz pokud nemáte nějakou speciální drahou mutaci.právě naopak-když porovnám mutaci Standard chovatelé jí prodávají o víc jak polovinu levněji než zverimexy.boužel ve zverimexech většinou nenarazíte na barevnou mutaci.a kdyby ano,nechtěl bych tu cenu vidět.... :roll:

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

Příspěvekod chovcincil » Čt Říj 27, 2011 18:46

jasmin napsal:Nekdy pisete opravdu dost arogantnim a povysenym stylem, nato, ze jste tady chvili a jeste chcete byt anonymni.
Takze naposled, prestante se do me uz navazet, nikomu jsem koupi cincily nerozmlouvala a uz vubec jsem nikomu nepsala, ze by se jeho 9lete dite nedokazalo postarat o cincilu, spis naopak jsem chvalila jeho pritup ke zviratum.
A ze jsem zminila pravdu, ktera je u nas znama bohuzel, ze mame jedny z nejvice nemocnych cincil, hlavne diky vadne genetice a mnozeni asi nekdo nerad slysi.


milá dámo,jste opravdu hodně vztahovačná.to že napíšu svůj,byť opačný názor neznamená že se do vás navážím.
a už vůbec jsem vám nikde nenapsal že jste nedoporučila 9lettému dítěti činčilu.Nejdříve si v klidu přečtěte co kdo píše a pak reagujte.klidně i do 10 napočítejte.

A to že se již 14 let zajímáte o činčily neznamená,že vše víte.možná jste dobrá v nemocem ale to není vše.

To že nemám pod jménem banner a neukazuju svůj chov neznamená,že neexituju a nechovám.tak si své anonymní nechte od cesty,o vás též nic nevím,můžete být kdokoliv a spolu s vámi dalších několik set uživatelů :idea: nemám potřebu aby hned někdo šel slídit co a jak chovám,kolik a co dělám zle.

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

Příspěvekod chovcincil » Čt Říj 27, 2011 18:48

Ještě oddám že pokud můžete,udělejte větší klec a pořiďte činčilce kamaráda.vždy je po ně lepší když nejsou sami a když u nich nejste,zabaví se spolu a nesmutní.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Čt Říj 27, 2011 18:50

myslim že by vás cena dost překvapila,oni totiž sou jim ve zveraku barvy uplně šumafuk,třeba u nás prodávaj Standartka za 900 ale za tu cenu se tam objevilo i černý miminko :shock:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Říj 27, 2011 22:33

Opravdu to tady posledni dobou ztraci na vyznamu a zacinam toho mit opet plne zuby.
Mily chove cincil, nechte si ty sve osloveni, na damu jsem si nikdy nehrala a ani to nemam zapotrebi.
Je to fakt hnus uz.Clovek tady nekomu jen napise v klidu a odpovi a bohuzel pro nekoho, kdo to nemuze asi rozchodit jsem opet vzpomnela a napsala svoji milovanou cincilku Mimi, ktera odesla za dost dramatickych okolnosti a ja ji nemohla pomoci.Vim, ze jsem o tom uz mockrat psala, tak jsem ji holt vzpomnela znova, kdyz jsem psala o necem, na co to navazovalo a jsem spatna a musi se mi to vpalit.
Pak jen v tom tematu napisu,ze pokud pani na to bude mit povahu a bude chtit udelat dobry skutek, muze pomoci od kozesnika, nebo ze zveraku,ale urcite jsem ji to nedoporucila a uz vubec bych ji to nedoporucila, pokud by mela v planu mit parek, aby porizovala cincilu z neznama.Bohuzel ani vsichni kozesinovy chovatele nejsou zaruka, ze tam nebudou nemoci a geneticke vady, jako zuby.
Fakt me to nebavi, ponevadz me prijde, jako kdyby tady posledni dobou nekteri cihali na jakykoliv prispevek, aby ho mohli komentovat aroganci apod.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”