Otírání čumáčku - prosím o radu!!

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
mluvkka
Nový uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: Út Srp 14, 2012 17:26

Otírání čumáčku - prosím o radu!!

Příspěvekod mluvkka » Čt Bře 14, 2013 14:17

Prosím všechny o radu, můj činčilák si už třetí den pořád otírá pacinkama čumáček. Často taky pšíká. Včera ho měl mokrý, tak jsem zateplila klec i domeček (spinká s druhým činčilákem, takže měl teplo) a dneska je to stejné, akorát čumáček už mokrý nemá, jen u pravé nosní dírky má trochu zažloutlé chlupy. Prohlížela jsem ho a nic jsem nenašla. Žere taky normálně. Prosím poraďte :(

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Otírání čumáčku - prosím o radu!!

Příspěvekod Lenca » Čt Bře 14, 2013 14:59

naše Zoe měla rýmu a otírala si čumáček,trošku pšikala a měla bublinky u nosu,druhý den jen špinavý čumak a už tolik ne, k veterinářce jsme radši jeli,abychom něco nezanedbali a protože měla špinavy čumak,tak to znamena,že měla hlen, tak nasadila atb. Říkala,pokud by neměla špinavy čumaček,ale jen vodu,mokry, tak muže jit o vodu na plicích nebo srdečni problem,že jim to pak vychazi nosem ale to by i chrčela a viditelne špatně dychala. A nebo ji tam muže draždit cizi předmět a tak ji to tam muže draždit a brani se hlenem.

Avatar uživatele
mluvkka
Nový uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: Út Srp 14, 2012 17:26

Re: Otírání čumáčku - prosím o radu!!

Příspěvekod mluvkka » Čt Bře 14, 2013 16:54

Tak jsem to nevydržela a hned jsme jeli raději k veterináři. Vet poslechnul srdíčko i plíce, všechno čisté, prohlédl zoubky - taky v pohodě a nasadil ATB injekce, že je malej nastydlej a aby se to nezhoršilo a nedostal zápal plic. Máme na ně dojíždět teď po tři dny a říkal, že ho to bude 14 dní trápit ještě určitě, než si tělo samo vytvoří pro ten vir protilátky. Že má asi i oslabenou imunitu, protože když jsem ho kupovala, tak měl plísně. Ale to už jsme vyléčili.
Takže je to takovej náš chcípáček no :) Snad už bude všechno dobrý.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Otírání čumáčku - prosím o radu!!

Příspěvekod Lenca » Čt Bře 14, 2013 21:47

škoda,že teda musite jezdit v tomdle počasi na injekce, my dostali normalně tabletky atb, ty jsem rozdrtila vždy a dala do kaše a dala ji to střikačkou nebo skovala do goji nebo jablička a byla v teple,bez stresů. Tak dej činčilce něco s Céčkem a na imunitu-šípky,goji,jitrocel,heřmánek,echinaceu, kapičky vitaminovy, je toho dost na vyběr :) my se měli prý zlepšit do tří dnů a taky jo, za 4 dny byla zdravá a jen jsme dobrali atb do 10.dne

Disable adblock

Avatar uživatele
mluvkka
Nový uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: Út Srp 14, 2012 17:26

Re: Otírání čumáčku - prosím o radu!!

Příspěvekod mluvkka » Čt Bře 14, 2013 22:42

Tak to jste měli fajn, ale my to nemáme naštěstí daleko, máme veterináře jen 5km, tak to je paráda :) Takže vždycky zabalím přenosku do deky, aby ho náhodou ještě neofouklo a jde se :D
Jinak vitamínků dostává hodně, goji, poupátka růžiček, hroznové víno, nasušila jsem jim i jablíčka, kořen pampelišky, borůvky. Myslím že v pohodě.
Hlavně aby byl zdravej už :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Otírání čumáčku - prosím o radu!!

Příspěvekod Lenca » Pá Bře 15, 2013 12:20

Tak to jo, my jeli do Prahy hodinu busem a pak metrem. Původně jsem ji vzala na veterinu vedle baráku, protože jsem si myslela,že rýmu umí vylečit každy vet. Jenže tam viděli činčilu pravděpodobně poprvé v životě a dopadlo to katastrofalně :roll: nevěděli ani kde ma činčilka zadek, jsem si ji tam pomalu prohlidla sama a leky hledal v knižce a stejnak naordinoval atb kapky do nosu. Umíte si představit kapat činčile do těch malých nozder? Ještě když se vám škube v rukou? :lol: Takže ani s "obyčejnou" rýmou nejezdit jen tak k nějakýmu vetovi...
Tak přejeme brzké uzdravení činčiláčka :) určitě už se bude jen lepšit [-o<

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Re: Otírání čumáčku - prosím o radu!!

Příspěvekod mates » Po Dub 01, 2013 23:16

:lol: procházela sem teď forum a kapky do nosu mě po dlouhé době rozesmály, ale teda tekly mi i slzy :lol: To snad ne, nehledě na to, že činčila má v nose imunitní systém, tak ten vet byl uplný amatér. To jí ty kapky rovnou měl dát do tlapky, ať si je nakape sama :)

Určitě už je činčíček zdravej :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Otírání čumáčku - prosím o radu!!

Příspěvekod Lenca » Út Dub 02, 2013 9:38

Ta veterina vypadala dobře http://www.vedilab.cz/ ,ale bohužel se vyznají spíše ve psech a kočkách. Když jsem tam přinesla bobečky na koprolku tenkrát, tak mi pán řekl a to je od koho? Od kočky? :lol: Ale udělali ji. Jen nejsou zvyklí na jiná zvířatka no, takže sem né :)

Avatar uživatele
mluvkka
Nový uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: Út Srp 14, 2012 17:26

Re: Otírání čumáčku - prosím o radu!!

Příspěvekod mluvkka » So Dub 06, 2013 14:42

Ježiš :D

Jo myšáček už je díky bohu zdravej..
Dávala jsem pro jistotu bobky na koprolku a bude to stát 700Kč, je to možný? :shock:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Otírání čumáčku - prosím o radu!!

Příspěvekod Lenca » So Dub 06, 2013 15:16

to je nějak moc, koprolka stojí do 200,- většinou. To budou dělat nějaky extra super bomba rozbor ne? :shock:

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Otírání čumáčku - prosím o radu!!

Příspěvekod tarja666 » So Dub 06, 2013 22:14

to je nějaká hodně přemrštěná cena teda :shock: Já za koprolku platím 120,-

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Otírání čumáčku - prosím o radu!!

Příspěvekod minlub » So Dub 06, 2013 22:23

Já platím 70kč

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”