miminka Sněženky

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Črc 22, 2011 0:27

Lidi pomoc, jsem bezradná. Mimi zbubly další tři gramy. Hned jsem udělala mlíčko, fakt ho nechtěly. Navíc mi vždycky stihlo vystydnout, než jsem to dostala do jejich tlamičky (dělala jsem ho třikrát, ale bylo hned studený :( ) Nevim, jak to do nich nacpat, jsme celý upatlaný, oni i já (což je detail, blbý je, že jim patlám i kožíšky). Ani nevim, kolik toho spáply. Moc se o ně bojim. Maminka je dobrá, ale bojim se, že ty miminka mi dlouho nevydržej :((

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Črc 22, 2011 8:50

Je možné že s nimi není něco v pořádku, přece jenom jsou po příbuzných.
Mě taky vždycky mlíčko ze začátku vystydlo než jsem ho do nich dostala. Někteří ho hůře přijímají než si zvyknou, ale hubnout by neměli, to znamená že nic moc no bříška nedostali.
Zkus změnit čím krmíš- některým to nejde z kapátka a ze stříkačky ano nebo naopak. Nemáš ho třeba moc husté? To mi taky moc nechtějí. Dáváš tam glukopur na oslazení?
Chce to trpělivost a fakt je cpát každou chvíli když moc nevypijou, jinak budou hubnout.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Črc 22, 2011 10:11

Zkoušela jsem stříkačku i kapátko. Glukopur dávám. Husté, no, říkali jste husté, tak jsem dávala takové hustší, ale to se těžko říká, když to dělám poprvé, co je a není hustší. I když včera jsem dala i řidší a výstedek stejný. Dneska ráno se mi mamuška zdála zase trošku macatá, nebo spíš nebyla kost a kůže, tak snad se jí mléko natáhlo. No pojedu za nimi zase jak to půjde, ale teď jsem u své sestry a její novorozenkyně, vypomáhám..

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Pá Črc 22, 2011 15:29

Ja ted taky vypomaham mamine s krmenim a mimca nastesti pribiraji..nepouzivam kapatko ani strikacku, jdeme klasicky na lzicku, mimi si chytnu do dlane pod prednima packama at maji nozky nazemi a packama muzou pripadne chytit lzicku a bud palcem nebo ukazovackem jim hlavicku lehce tisknu, jinak maji tendenci se splhat nahoru a otacet pryc od lzicky, pak jim ten konec lzicky dam k pusince (pozor na nosik) a nejdriv jim trochu pusu namocim a az mliko oliznou, tak obvykle zacnou sami pit ze lzicky..na jedno krmeni vypijou zatim jen pulku lzicky, ale tahle metoda se mi osvedcila..nejvetsi mlade moc pit nechce, to ma dostatek mlika od mamci, ale dalsi dve vcelku s chuti a bez problemu vypijou ze lzicky..trva mi to maximalne 10min. vsechny tri mimca, mliko mam vzdy teple a je to ok. Dam vzdy tretinu vody do 3dc hrnku a na to dam dve lzicky mlika..mliko mi vydrzi v pohode den v lednici, takze delam pokazde nove co 24h.Nikdy se mi nezkazilo, nikdy jim z toho nic nebylo, nekolikrat jsem sama zkousela zda je dobre a pokazde bobci zacli pribirat..chce to hlavne grif v tom chytnuti miminka, protoze ti malinkati ho dobrovolne prvni dny nechteji nikdy a pak sledovat at nevypije najednou moc, protoze pak mi to zacnou frkat nosem..tak budu drzet pesti!!! :wink:

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Črc 22, 2011 17:04

Dík, teď už aspoň ze začátku nebojovaly tolik, ale po pár soustech zase nechtěly. Nepříbírají, to ani omylem, ale už si alespoň váhu jakš takš drží. Jenže strašně nízkou :( Na váze se to moje pidi krmení skoro ani neprojeví, ale mám pocit, že je to trochu nastartuje a pak se vrhnou na mámu a mají sílu pít od ní. Ale mám je teda upatlaný :oops:

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Pá Črc 22, 2011 17:08

To je jedno, ze jsou upatlane, ono se to potom spravi, az se zacnou koupat v pisku pozdeji :). Me tem jeden prcek spadl na 32g, druhy mel taky tak a ted maji oba pres 40g..ja teda nedavam ani glukopur do mlika a dneska uz pily o poznani vic, malem celou lzicku :), urcite se to bude zlepsovat uvidis, chce to casto po mensich davkach, maji male pupiky, az povyrostou budou pit vic :wink:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Črc 22, 2011 17:15

Dobře. Teď jsem to taky dala bez sladidla. Zdálo se, že jim to jede víc. Ale to naše "jede" je spíš "tak já to teda jednou dvakrát spolku, abys neřekla". Naše váhy jsou 29 a 37 gramů :cry:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Črc 23, 2011 8:08

Váhy stejné. Mimi už nejsou aktivní. Se mnou trochu bojujou, a doma jen leží :cry:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Črc 23, 2011 8:16

To je mi líto :cry: bohužel umřou. Kdyby samice neměla mlíko, tak by přibírali na kočičím, spíš bude špatně něco jiného.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » So Črc 23, 2011 8:20

:cry: :cry: chjo...

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » So Črc 23, 2011 15:29

bobíci :(

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Črc 23, 2011 21:18

Moc moc drzim palecky, jen pokud by byly dobudoucna bez problemu, ale bojuzel vznikly pribuzenskym krizenim, at uz diky ten povedenym majitelum, ci otresne peci ve zveraku pak.Pokud neni neco vporadku, bude lepsi, kdyz odejdou ted, nez kdyby byly cato nemocni pak a trpely oni i Ty vecnym litanim na veterinu.Bohuzel z pribuzenskeho spojeni se daji v budoucnu ocekavat vady srdce, epilepsie, zuby, plice.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Črc 23, 2011 21:38

Taky mě to napadlo, jestli mám vůbec ty broučky trápit, ale pořád mám naději, že to zvládnou.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Črc 23, 2011 21:52

A oni nepijou, nebo mamina nema mleko, ze musis dokrmovat?Pokud je nekoji, tak sama vycitila, ze nebudou vporadku, ale nevim.Nedoporucuju chodit proti prirode, ale nedokazala bych, jako Ty je nechat byt.:-(.Jeste to teda zkousej, ale ne nasilne.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Ne Črc 24, 2011 9:35

V noci se mi nepodařilo vstát na kojení :oops: takže jsem je párkrát nedokrmila. Ale váhy 30 a 35. Takže maličká od posledního kojení/vážení přibrala! 2g, klučík zůstal na stejné váze. Jak jsem je vzala, klučík mi hned začal cucat dlaň. Tak jsem mu dala mlíčko a hned začal bumbat. A bumbal a bumbal. Pak jsem vzala holčičku, ta z toho tak odvařená nebyla, ale taky chvilku sála. Od své maminky pijou a ona se o ně řádně stará. Akorát má asi mlíčka méně, než by měla mít, ale to se třeba ještě zlepší. A u klučíka se bojím, že má nějaké podivné zoubky, ale ty taky ještě můžou narůst ne?

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Črc 24, 2011 9:55

=D> aspoň něco...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Črc 24, 2011 11:29

To je zatim dobra zprava, ale napisu tohle.
Pokud maji prezit, tak preziji, snaz se dokrmovat, ale za kazdou cenu, kdyz uvidis nejake velke problemy, nebo, ze nebudou mit chut k zivotu ne.Pokud maji prezit, preziji, kolik cincil bohuzel a zrejme je mame doma i hodne z nas je z pribuzenskeho spojeni, nebot se tady nato dlouho kaslalo a nejdulezitejsi byl zisk a kvalita kozky:-(.proto se nemuzeme divit, ze je u nas tolik cincil s genetickymi problemy, hlavne zubu, ale i ostatni.Temto mimcum diky nezodpovednosti a ignoraci majitelu, nebo zverimexu bude souzeno nebyt v paru dal a nemit mlade v zivote, pokud preziji a pokud nebudou mit nejake problemy v budoucnu.
S temi prednimi zoubky nevim, az trosku nabere, vzala bych je na konzultaci k Lietavcove.Hlavne, ze se dostali ty cincilky z toho zveraku k nekomu, jako jsi Ty, jima me hruza, co by s tema cincilkama a tehotnou dcerou bylo, kdyby zustali dale tam, nebo se rozprodali jednotlive komukoliv, kdo by jim take vubec nerozumnel a mel je jen, jako hracku zase pro deti atd.
Drzim jim palce moc, ale asi by je mela videt Lietavcova, aby se rozhodlo, co dal, pokud tam uz ted hrozi ta vada zubu.Prodavaji ve zdrave vyzive cistou stavu z goji, zkus jim ji podat, zvedne jim chut k jidlu a posili a to i maminu.Muzes jim tim prislazovat dokrmovani.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Ne Črc 24, 2011 12:20

držím palečky!

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Ne Črc 24, 2011 13:00

Dík za podporu, jdu na další krmení.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Črc 24, 2011 13:04

Jojo, goji sirup mám v na krámě :wink:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Ne Črc 24, 2011 13:59

No goji dávám ten plod, nějakej super z bia. A sirup? No ten neznám, ale mímům bych teď skoro dávala jen to mlíko. Teď ho dělám čistě bez glukopuru a fenyklu a konečně baštěj a chtěj ho. A nedělám to hustý, pěkně jako tekuté mléko. Zdá se, že se konečně karta obrací. Jen aby to vydželo. [-o<

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Ne Črc 24, 2011 14:07

gratulace

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Črc 26, 2011 14:07

Flekatá holčička je (po týdnu) zpět na své porodní váze 35g. Šedý klučík se na 45g ještě nedostal. Klučíka krmím po cca dvou hodinách a je rád, holčičce to stačí méně často, od maminky něco schrastí.. S těma zoubkama, horní má dobrý, ale spodní se mi zdá jako jeden tesák :roll:

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Út Črc 26, 2011 16:44

gratujulu ke zlepšení, snad to tak půjde dále!

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Črc 26, 2011 17:03

Děkujeme.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”