3cincily ve zverimexu

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Črc 15, 2011 10:15

Zkus se s lietevcovou dohodnout, jestli by si v případě nouze nemohla přijet za ní.Bohužel se nedá spoléhat, že bude rodit v otevírací dobu veteriny. Většinou si ty porody odbudou brzo ráno a nebo pozdě večer. Moc často přes poledne nerodí. Pokud nebude ochotná, tak i zkus poprosit o nějakou zprávu, kde by ti napsala, kolik se čeho dává činčile - hlavně uspání. Císařský řez by mohl když tak zvládnout na nějaké pohotovosti - zkus se taky podívat do osvědčených veterin pro morčata, tam určtiě nějakou nonstopku s inhalačkou najdeš.

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Črc 15, 2011 15:44

To je hrozny, ale dalo se to cekat, hruza.Nekdo by za tohle zaslouzil par poradnejch facek.A to jak ti predesli majitele, tak i pracovnici zverimexu, kteri je tam namackali do te malinke pidiklicky i pres moje varovani, ze se tohle muze stat, ale ocividne jim to bylo putna a resit to nechteli dalsi kleci na odstav.:-(
Posychrovala bych si nejakou dobrou veterinu v okoli, kde maji inhalacni narkosu a rozumi cincilam, pry je vyborna tez klinika Erika myslim, nekde na praze 6 a Dr.Vozova se specializuje na cincily apry je take vyborna i na korekce zubu, vse a ma tam dokonce moznost hospitalizace.Operovat bych ji ted nenechala a zabijet ty mimca, uz jsou velka bohuzel, ale rozhodne to bude velke riziko a hlavne ty mladata budou potencialne mit moznost problemu do budoucna a budou moci byt jen, jako mazlicci.Jenze to nemas u lidi, kterym je prodas jistotu vetsinou, ze je nebudou i presto dal mnozit, takze bych si je asi nechala doma.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Črc 15, 2011 18:15

Přesně. Míša z toho sice neni odvařenej, že by tu přibyly další činči, ale lidí, komu bych je svěřila je zoufale málo a pocchybuji, že zrovna ti by si je vzali.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Črc 15, 2011 23:30

Treba nekoho sezeneme, ale musi byt jistota, ze je nebudou dal mnozit a hlavne ted, aby to prezila bez uhony ta samicka a mladata se narodily vporadku a prezily.
Az tam budu mit cestu, tak jim to pujdu vytmavit, co zpusobili svoji neochotou uvolnit druhou klec na oddeleni samce.Mozna jsme mely chtit stvrzenku o koupi a ted jim pohrozit, ze je to vydaj navic, pokud by byly nejake problemy, cisarsky rez atd. a meli by to uhradit.
Opravdu, uroven nekterych zverimexu a hlavne personalu je otresna a bohuzel nato doplaceji zvirata, ktera se nemuzou branit.A to se jeste tvarili, jak jsou uzasni, kdyz je pry udajne vykoupili od tech lidi, ze by je jinak vyhodili.Moc tomu neverim stejne.Ale ted je nejdulezitejsi,aby to dobre dopadlo.

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Črc 15, 2011 23:49

To jo. Papírky na měření ph mám, ale pořád se mi nedaří vychytat Sněženčinu loužičku, abych to mohla změřit :( Lietavcová jednou Gadgetku při prohlídce nějak zmáčkla, aby udělala loužičku a udělala ji, ale fakt nevim jak a sama do toho nejdu. Snad ji brzy uvidim čůrat :roll:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Črc 15, 2011 23:54

Měla bych v Praze zájemce, co by nebral na množení ale pouze na mazlíky. Má stránky, tak je vidět jak se mají a bere zvířátka co nemají domov. Tak uvidíš, když se něco narodí a budeš chtít pomoct dej vědět.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Črc 16, 2011 7:33

Dobrá, dík, uvážím to. Když je z Prahy, tak se alespoň můžem trochu poznat a udržovat kontakt.
Jinak s loužičkama jsem to vyřšila tak,že jsem jim vyndala podestýlku a záchůdek. Našla jsem tři loužičky, každou změřila. Ph vyšlo v pohodě. Jednak doufám, že aspoň jedna loužička byla Sněženčina. A nejsem si jistá, jaký má vliv doba od vykonání potřeby do změření, mohlo to být až 5 hodin, ale nebyly vůbec zaschlé, tak bych to viděla na ne moc dlouho. Když měří doktoři ph moči, kterou jim pacient z domova přinese, tak je to taky několik hodin, že jo, takže by to nemuselo mít velký vliv.

Veru ZZZ.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: Stř Kvě 12, 2010 7:39

Příspěvekod Veru ZZZ. » So Črc 16, 2011 8:13

Ty jo Saskie, ja bych ty lidi nejradsi zabila, jak tohle mohli udelat nechapu.Budu tvoji samicce drzet palce aby to zvladla a doufejme, ze budou miminka v poradku.Ta lidska nezodpovednost je brutalni.S tim sebranim delohy mi to prijde strasne brutalni, do toho bych nikdy nesla

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Črc 16, 2011 8:27

Je to strašný, ale aspoň že si jich tam holky všimly a mohly se tak ty činčilky dostat ke mně, nechci ani pomyslet na to, že by skončily u někoho jako byly původní majitelé. Holčiny vypadaj fakt spokojeně. Těhulka je v pohodě, má chuť k jídlu, ke běhání, není vystrašená, prostě vypadá dobře. Pevně věřím, že mimi vytlačí a bude v pořádku. A míma kéž by byly zdravý.

Veru ZZZ.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: Stř Kvě 12, 2010 7:39

Příspěvekod Veru ZZZ. » So Črc 16, 2011 10:30

Tak to je skvele, chtelo by to vic lidi jako jsi ty, je uzasny, jaky domov si holcickam poskytla.Ja si myslim, ze je veelika sance, ze budou mima zdravy...akorat aby to rozdejchal Michal, ze jste se opet rozrostli :lol:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Črc 16, 2011 10:41

Takovyto lide by nemeli mit pravo a moznost vubec prodavat ziva zvirata, kdyz pro ne bylo strasne obtizne pouzit novou klec pro tento pripad.Prodavaji jich tam mraky, ale nechtelo se, pak by nesla asi prodat za puvodni cenu, takze opet penizky nadrazene zivotu a zdravi zvirat:-(.Ono ale dojde na kazdeho jednou.Nejhorsi bylo, ze se jeste tvarili a chovali, jako kdyby jim bylo krivdeno, ze oni je vlastne zachranili, kdyz je vzali od tech lidi tam, no proste, to se neda komentovat.A jeste mi tvrdili, ze je od tech lidi vykoupili za tu cenu, co jsme se Saskii pak zaplatili, asi 1500Kc:-(.Tomu neverim ani omylem uz.Pry nemeli jinou moznost, ze pry by je ti lide jinak vyhodili ven, to jim rikali, tak jim za ne radeji zapltili ty penize.Zda se mi to, jako dobra poudacka:-(.Kdyby jim tak zalezelo na tech cincilkach, tak by jim tam vytvorili lepsi prostredi a samce oddelili, kdyz dokonce pan prodavac snad pry cincilam rozumnel.Vzdyt, kdybychom se Saskii je odtamtud nevykoupily, tak by to dopadlo tragicky stejne.Jednak by v te pidiklicce nevydrzeli dlouho, pak by ta dcerak mela problemy pri porodu, ci treba mohla umrit a kdyz nechteli pouzit jinou klec na oddeleni samce, tak pak by je i s mladaty nechali asi tady, nebo nevim, jak si to predstavovali.Urcite by je nabizeli spolecne a neupozornili lidi, ze k tomu parku je s nimi jeste brezi dcera a tak by se to mnozilo u dalsich lidi, co tomu nerozumi dal.Pry se tam na ne ptal chlap, zda je to jako kocka, ze chce nejake zvire do postele a verim tomu, ze by je prodali komukoliv.Je mi z toho fakt zle a smutno, ponevadz cincil a jinych zvirat, ktera takto trpi diky lidske blbosti, hamiznosti a nezodpovednosti nespocet.Opravdu skoda, ze nemame u nas zvireci policii a advokaty, jako v jnych zemich, nebot tohle by takovym prodejnam se zviraty neproslo a mnoho by jich take skoncilo, ponevadz by muselo.Hlavne, at to samicka zvladne, mela obrovske stesti, ze se dostala k Tobe a Ty jsi ji aspon spravnou peci a stravou dala dohromady, tam by to neprezila, kdyz zabrezla uz takhle mlada a navic v tech otresnych podminkach a nekvalitni jednostranne strave a nulovem pohybu.Vzdyt se v te klicce vsichni tri sotva poradne otocili a to mi tvrdil pan prodavac,nebo majitel, ze je ti lide prinesli v jeste mensi klicce:-(

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » So Črc 16, 2011 10:49

Nemám slov je to hnus co si ti lidé dovedou dovolit k zvířatům,udělala bych jim to samé s.... :x

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Črc 16, 2011 11:28

Uklidnuju se tim, ze na vsechny podobny lidi jednou dojde.Pokud by meli opravdovy vztah k tem zviratum, tak by absolutne nemohl byt zadnej problem vzit jednu klec, ikdyz novou a dat tam toho samce aspon, kdyz uz nechteli pouzit velkou i pro ty dve samice.To bych mozna jeste jakz takz pochopila,ty klece jsou uz drazsi a pokud tam dle jejich slov cincily neberou jinak, ze nemaji misto, ale nejaka klec na morce, kralika by se dala pouzit a pak holt prodat jako komise levneji, nebo by ji tam holt meli pro tyhle akutni pripady, snad by kvuli tomu nezkrachovali.A pokud je pravda, co rikali, ze je tam donesli ti lide s tim, ze kdyz je od nich nevykoupej a nedaji jim za ne tech 1500Kc, ze je vyhodej venku nekde.To ani nechci domyslet, ale bohuzel mnoha cincil takto skoncilo a konci.Kamoska mi rikala, ze o tom psali pred par lety nekde v novinach, ze jsou lide cincilkami mnohdy zklamani, ze je diky neodbornosti nekterych zverimexu prodavaji, jako mazliky pro deti a pak je vyhazuji do poli, nebo dokonce popelnic:-(

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Črc 16, 2011 13:06

To mi připomíná, jak jedna pani ze zverimexu mluvila o činčile, kterou má doma. Chytly ji pobíhající někdy po vánocích v takovym menšim obchodním domě skoro holou. Jinak myslim, že za ty tři chlupáčky jsme platili 2100Kč, ale na tom nesejde. Doufám, že sameček, který šel k Romaně, je v pořádku, vypadal z nich nejlíp. Bylo vidět, že moc neběhal, ale oproti těm zuboženejm holkám se zdál jakš takš. Sovička (máma) měla váhu poměrně fajn, ale byla samej špíček, žádnej sval a bála se. Řeknu vám, že za ty tři měsíce se fakt hodně upravila. Běhá i pár hodin denně, takže ze špeků jsou svaly a celkově je vyrovnaná.
Tak díky za psychickou podporu, holčičkám to vyřídim, jak na ně myslíte :D

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Črc 16, 2011 13:42

Jo, mas pravdu, platily jsme pres 2000, coz me prijde tez, jako nehoraznost v tomhle stavu, jakem byli a zvlast nakryte mlade otcem:-(
ten samec jsem myslela, ze byl na tom nejhur, ze byl moc hubenej.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Črc 19, 2011 8:55

Sameček byl hubený, ale holčina mnohem víc.

Už je na světě první mimi!!! Standartek, pohlaví jsem zatím nezkoumala, váha 47g. Maminka Sovička se pěkně o mimi své dcerky stará, všichni vypadají v pohodě. Ještě v noci obě holky s chutí běhaly, tak věřím, že to je a půjde bez komplikací.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Črc 19, 2011 9:00

Tak vidim Sovičku dlabat placentu, znamená to, že porod už má Sněženka určitě za sebou a žádný mimi v ní zůstat nemohlo??

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Črc 19, 2011 9:03

Jezis, tak to je super, uplne me to dojalo.Hlavne, ze se dostali cinci k nekomu takovemu, jako jsi Ty, pak tech penez, ktere jsem na to prispela vubec nelituju.Predstava, ze by je prodali i zvlast zase komukoliv, kdo by je koupil a ted se tohle stalo a ta samicka to treba i neprezila, ponevadz by nemela tak kvalitni stravu a hlavne cloveka, ktery se o cincily zajima a rozumi jim, snazi se a dela vse pro ne, jeste by ji tahalo nejake dite treba, tak by uz mozna davno nezila, nebo silene trpela.
Moc gratuluju a samicce drzim palecky.Je dobre, ze ji pomaha jeji maminka a ze holky zustaly spolu.

Dáša
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Stř Led 26, 2011 11:55
Místo/Bydliště: Bílina

Příspěvekod Dáša » Út Črc 19, 2011 9:03

držím pěstičky,ať vše dobře dopadne

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Črc 19, 2011 9:03

Placentu by spíš měla dlabat mamina, ne babička. Mělo by už být všechno. Až se trochu upraví zvaž jí i mimi a hlídej váhy. Určitě víš čím jí přilepšit.
Gratuluju :D

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Črc 19, 2011 9:03

Tak tohle Ti neporadim, zkus zavolat Lietavcove, nebo Ti poradej holky tady, co maji zkusenosti.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Črc 19, 2011 9:08

Nektery zveraky by fakt potrebovaly okamzite zavrit cinnost:-(.Fakt nechci ani domylset, co by se stalo, kdyby zustali vsichni tam v tech podminkach, podle me by uz stejne ani mozna nebyli, nebo jak jsem psala je prodali komukoliv.
Jesteze mela jen jedno mimi, to ji tak nevycerpa.Ale hlavne, aby bylo dobudoucna zdrave, kdyz vzniklo z tohoto spojeni:-(.Fakt bych nekomu rada pomyslne dala par facek a to i tem majitelum predeslym, pokud je pravda, co v tom zveraku rikali.Ale ruce si muzou podat s nimi, ponevadz se zachovali stejne hnusne a nezodpovedne, kdyz je nechali v te pidikleci spolecne a spolecne je chteli prodat bez upozorneni, ze spolu nadale zustat vsichni prave kvuli tomuto riziku nemohou.Hlavne, ze ten prodavac pry cinciam rozumel:-(.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Črc 19, 2011 9:21

Já vim, že by jí měla dlabat mamina a ne babička, ale co naděláme. Mimi jsou minimálně dvě, to šedé už více uschlo, takže 46g, druhé je menší, jen 36g a je barevné, pak udělám nějaké foto. Mamině jsem tam podala ruku s mléčnejma granulema s vločkama, tak obě jedly. Pak ještě rozinku, aby měla energii. Netahám je z domečku, tak si nejsem jistá tim počtem, ale ty dvě snad jsou konečné číslo. Mamušku jsem v ruce samozřejmě neměla, ale co vidím, vypadá fajn. Díky bohu. Snad slabší mimi bude taky dobrý.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Črc 19, 2011 9:36

Pokud už vyšla placenta je konec, hlavní je že miminka vytlačila bez problémů. teď je potřeba jí přilepšovat, aby moc nehubla při kojení.
Chvíli je nech a pak je všechny tři zvaž. Já to dělám tak že nasypu misku a dám tam nějaké mlsky a seno, počkám až mamina sama opustí miminka a pak je zvážím a prohlédnu.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Út Črc 19, 2011 9:50

Jéééé, tak gratulujeme! A co, zvládla to? Jak to šlo? Bez komplikací?

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”