Rada ohledně granulí pro psa

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod tarja666 » Po Kvě 14, 2012 23:03

taky držím palce! Určo to zvládneš. Já si pamatuju, jak jsem byla nervní já a nakonec to byla brnkačka :D

Disable adblock

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod katchenqua » Út Kvě 15, 2012 8:04

V době , kdy Mars vyrábí tolik značek se už v tom člověk nevyzná.
Nejde ani tak o výrobce, protože každý výrobce má SP, P a nějaký ten odpad, žejo.
Tak nevím proč by RC nemohl být SP i přesto, že ho vyrábí Mars a to, že člověk něco v tomhle přehlceným světě granulí a jídel pro psy neví z něj nedělá vola :)
Školení mám,ale hlavně na PP pro psy a PP cat, protože naše firma je výhradním dovozcem.A o RC se zajímám a tím, že mi vyhovuje, jsem neměla potřebu šmátrat po tom, kdo ho vyrábí :)

A ano, jak jste psala, každý pes jiná ves,ale jen proto nebudu ostatní krmiva urážet a podražet jejich kvalitu :)
A ať už mám brát do ruky poměr cena-kvalita, hodně lidí se bude divit a přejde na SP, protože K9 a brit plánují dost radikální zdražení,kde pytel 12kg K9 výjde na 1290,- což mi na premium příjde dost.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Plačková Kamila » Út Kvě 15, 2012 10:42

Terezka napsal:Labroška si ve svých 10 letech taky vybírá. Dostává 2x denně. Ráno něco málo sezobe, někdy víc, někdy míň, odpoledne jí k tomu musíme přidávat trošku konzervy na dochucení, pak sežere všechno. Jí vždycky chutnají granule tak maximálně na poprvé. Snažím se střídat příchutě, ale i tak si dost vybírá. Od stolu nekrmíme, nedáváme jí prakticky nic mimo ta dvě jídla. Za mlada jí chutnalo, hotová popelnice. Vloupala se do skříně, kde začala žrát rovnou z pytle, pak vypadala jak soudek :-D dneska ke granulím sotva čuchne.


Lucky nemá rád ani konzervy :D:D:D:D:D:D:D:D

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wolf » Út Kvě 15, 2012 12:17

katchenqua napsal:A ano, jak jste psala, každý pes jiná ves,ale jen proto nebudu ostatní krmiva urážet a podražet jejich kvalitu :)


To není urážení, ale bohužel fakta... :wink:
Těch psů, co po RC neprospívají a neprospívali je o dost více než u Pro Planu...

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Terezka » Út Kvě 15, 2012 12:29

Jak už jsem psala jednou, nechodím na psí fóra, protože co člověk, to názor a všichni se budou do krve hádat zrovna za svojí oblíbenou značku. Byla bych, holky, nerada, kdyby to tu dopadlo stejně. Mírněte emoce, díky.

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wolf » Út Kvě 15, 2012 12:42

Já se do krve hádat nebudu, vim a znam tolik lidí, co na RC dojelo, že mi to stačí, jak se říká: "Každý svého štěstí trůjce!" Je potřeba pamatovat na to, my osud psa, máme ve svých rukách... [-o<

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod katerina.kat » Út Kvě 15, 2012 13:16

Každej bude prosazovat to krmivo, kterým krmí. Nevidím na RC nic špatného, ale jestli myslíte že fakt není vhodné poohlédnu se jinde.

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wolf » Út Kvě 15, 2012 13:23

To hodně lidí nevidělo...

Avatar uživatele
Lucifirekzraje
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: Út Kvě 04, 2010 11:05
Místo/Bydliště: Benátky nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Lucifirekzraje » Út Kvě 15, 2012 17:06

Tak me to neda abych se nepripojila. Jelikoz prodavam oboje granule a ne chvilku tak me toto prekvapilo. Jak jiz bylo zmineno tak kazdy pes je jiny. Nekteri proste nesnesou mastnejsi recepturu proplanu a proto v tu chvili nabizim royal. Jelikoz pouziva maso susene neni tak masny. Je ta dobra superpremiovka. Nikdy jsem neslysela ani jednu stiznost na royal. Pokud vam tato znacka nevyhuvuje o.k ale neni duvod ji hanit. Purina vyrabi řady darling a friskis a to tez nejsou kvalitni rady. Tak asi tak

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wolf » Út Kvě 15, 2012 17:14

Nikdo tu Friskies a ani Dagling nedoporučoval :wink:
Pokud se stane, že psovi nesedne PP, radim Brit Care...

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod ajtik » Út Kvě 15, 2012 17:27

Brit care u nás vede

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wolf » Út Kvě 15, 2012 17:36

ajtik napsal:Brit care u nás vede


Vyrábí mi ho za barákem :D :D

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod ajtik » Út Kvě 15, 2012 17:42

Fakt tak přijedu na návštěvu :)

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wolf » Út Kvě 15, 2012 17:43

Přijeď, myslim, že když napíšeš přímo do fabriky ve Chrášťanech, tak to budeš mít i levnějš, než když ho bereš ze zveráče či z netu :)

Avatar uživatele
mr.majkl
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: Ne Led 17, 2010 22:31
Místo/Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod mr.majkl » Stř Kvě 16, 2012 22:00

My krmíme Britem (ne Brit carem) a naše borderačka se po něm může utlouct ... ale když tak nad tím přemýšlím, tak je jak popelnice, takže by asi snědla vše :D

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Kvě 17, 2012 22:38

Mimochodem skuste Acanu :)) to je taky super krmivo :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wulfina » Čt Kvě 17, 2012 22:42

Plačková Kamila napsal:Mimochodem skuste Acanu :)) to je taky super krmivo :)


Taky zas jak pro koho :(
Bohužel většina psů neumí strávit 60% masa a tak se taky dostavují zdravotní potíže...
Ale rozhodně 100% lepší než RC :)

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod katchenqua » Pá Kvě 18, 2012 8:26

Wulfina napsal:
Plačková Kamila napsal:Mimochodem skuste Acanu :)) to je taky super krmivo :)


Taky zas jak pro koho :(
Bohužel většina psů neumí strávit 60% masa a tak se taky dostavují zdravotní potíže...
Ale rozhodně 100% lepší než RC :)




Dehydrované kuřecí maso (40%), oves, čerstvé kuřecí maso, hrách, kuřecí tuk (přírodně konzervován směsí tokoferolů a rozmarýnu), hnědá rýže, čerstvý losos, kuřecí játra, čerstvá celá vejce, vojtěška setá, lososí olej, tykev, kuřecí chrupavky (přírodní zdroj glukosaminu), červená jablka, mrkev, mladé lístky tuřínu, brusinky, bobule oskeruše, ekologicky pěstované mořské rostliny (chaluha, řasa měchýřnatá, mořská řasa dulse), kořen lopuchu, kořen ibišku, bobule jalovce obecného, pískavice řecké seno, fenykl sladký, kořen anděliky lékařské, rakytník úzkolistý, kořen čekanky, kopřiva dvoudomá, listy maliníku obecného, ostropestřec mariánský, lístky máty peprné, květy měsíčku lékařského, květy heřmánku lékařského, enterococcus faecium, lactobacillus acidophilus + vitamíny a minerály.

O acaně jsem slyšela taky jen chválu,ale nikde v tom složení nevidím bohužel zmíněných 60% masa. Vidím jen 40% . Pro mě je rozhodující co si přečtu na etiketě, protože tam je ze zákona výrobce povinen uvádět pravdivý obsah surovin. O orijenu jsem slyšela taky jen samá pozitiva,ale je to to samé jako v případě samotný Acany, zas tam není 80-90% masa ale ve finále tam je ani ne 60%

U Acany se mi líbí ty bylinky a podobně, bohužel mám tak či tak smůlu, protože u ní holt není domyšleno to, jak mají žrát ty velké granule malý psíci co mají do dvou kil ... Takže jak jsem ji koupila, tak jsem ji poslala kamarádce dál :)))

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wulfina » Pá Kvě 18, 2012 8:51

http://www.acanashop.cz/
- "Krmiva ACANA obsahují až 60 % kuřecího či jehněčího masa nebo lososa a zaujímají tak vedoucí postavení na celosvětovém trhu."

http://www.topchovatel.cz/p/ACANA-Adult-Small-Breed-Dog - 60% masa
http://www.topchovatel.cz/p/ACANA-Puppy-Small-Breed-Dog - 65% masa
...
Bohužel se všude uvádí, že pes je masožravec - v dnešní době to není pravdou, protože jsou psi na granulích (maso, obiloviny, atd...), stejne tak, když člověk Barfuje, psovi též nedává jen maso, ale i přílohu... Proto psa nesmyslně srovnávat s vlkem je opravdu pasé...
"Vlk je pouze masožravec, jeho trávicí trakt je tudíž kratší než u psa, který je všežravcem."
http://www.vlkobecny.estranky.cz/clanky ... vlkem.html - moc hezké srovnání psa a vlka...

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod katchenqua » Pá Kvě 18, 2012 9:13

No tak či tak, v přímém složení ty procenta masa nejsou napsaný, takže tak soudím, že jsme na stejných procentech. TJ baj vočko těch 40% Víc tam není.
Pokud na etiketě není jinak, tak je to uvedeno formou proteinů.
Nu což, já tímhle krmit nebudu a nemůžu, protože mi to psíci do tý tlamy nenarvou :D
Stále budu věrná prostě royalu, tak jak jsem doteď, psům vyhovuje. :) Přidávám k němu lososovej olej a dobrý.
Nebudu koukat na to,kde se vyrábí, protože tak tomu je a nehnu s tím a kvůli pár nespokojeným lidem nebudou dělat nezávislou výrobu někde jinde :)))
O tom, že pes je nebo není v této době nějaký Dingo by se dalo polemizovat kvůli překřížení ras a podobně.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wulfina » Pá Kvě 18, 2012 9:19

Nevim, jestli polemizovat...
ale byl nejeden test, kde lidé testovali jestli se pes a vlk ještě dorozumí.. testy ukázali že ne.. jsou už natolik odlišní, že k sobě už mají velmi daleko, přesto, že základ mají stejný...
Vlk zůstává vlkem a pes přebírá stále více věcí od člověka... a člověk více a více ničí - ať už nepřiměřenou stravou nebo stupidním "zkrášlováním" standardů. :roll:

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Plačková Kamila » Pá Kvě 18, 2012 16:41

Tak ja nekrmim jen granulema takze si myslim ze je to pro mne docela dobry :) Dneska měl Lakušák rejžu s masem a mrkvičkou zalitou vyvarem čistým samozřejmě a jak si pošmákl :D a Miluje brokolici :D:D:D

Avatar uživatele
Krista0671
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Po Led 16, 2012 9:02
Místo/Bydliště: Kladeruby

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Krista0671 » Út Kvě 22, 2012 14:25

Jak zde někdo psal, že po BARFu má pejsek mazlavé a smradlavé :lol: hovínka tak bych řekla, že je to nesprávným rozložením potravy. Má tam být určité procento masa a určité procento přílohy a porce má být dle váhy psa. Mě se metoda BARF líbí ale psa nemám tak nemůžu soudit :) ale co jsem četla na stránkách chovatelů (většinou chovatelů ČSV) tak byli velice spokojeni. Taky jsem s jedním chovatelem mluvila a taky to hodně chválil a fenky vypadaly hodně dobře a spokojeně. Akorát to vyjde asi dráž a je to časově a prostorově náročné (taky už to zde někdo zmiňoval). Do granulí nevidím tak nevím jak jsem už zmiňovala pejska nemám :cry:

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Reňaaa » Pá Črv 01, 2012 11:29

Dneska na stříhání s Bellinou jsem od paní, která ji stříhala dostala vzorek lepších granulí.

PLATINUM Narutal food - kuře, na baličku je napsáno:
- ze 70% kvalitního čerstvého masa
- hypoalergenní superpremiové krmivo
- s Bylinkami a kvalitními oleji.

Kilo těchto granulí mi říkala, že u ní stojí kolem 120,- Kč nevím teď jestli ne náhodou víc, ale bylo to do 150,-Kč...No ale Bellina jak granule nikdy nemusela, tak jak jsem ji nabídla pár kousků, tak mi málem ukousla ruku :D Jsou asi dost chutné. Tak asi vemu na zkoušku kilo granulí a uvidíme co to udělá, nemáte s touhle značkou někdo zkušenosti? :)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Terezka » Pá Črv 01, 2012 14:36

Když dám Terince nové granule, sežere je s chutí. Koupím jich celý pytel a nechce to žrát. Takhle je to se všemi. Nebrala bych to jako bernou minci. Spíš koupit par kilo a uvidí se.

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”