Výchova

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Týna
Nový uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: So Srp 13, 2011 15:35
Místo/Bydliště: Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Výchova

Příspěvekod Týna » Po Srp 15, 2011 15:32

Mám činčiláka, mám ho rok. Když jsem v pokoji, tak je v kleci uplně v pohodě, rozvalenej na horních poličkách, ale jak tam nejsem, je zalezlej dole, Podle toho soudim že se mě nebojí. S pouštěnim máme ale strašněj problém. Dostat ho pak zpátky do klece je boj kdo z koho. Všechno kouše, všude čůrá. Klec mu nechávám otevřenou, chodí si tam na žrádlo a pít, ale pak hned mizí ven. Nevim už jak ho mám naučit že se má vracet domů, anebo tam aspon chodit čůrat...

Disable adblock

Avatar uživatele
Karolína Kapitánová
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: Út Led 11, 2011 15:01
Místo/Bydliště: Oravský Podzámok, 115/9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Karolína Kapitánová » Út Srp 16, 2011 22:10

Skus mu nechat par hodin pred vypustenim z klietky prazdnu misku a potom ked budes chciet aby sa do klietky vratil a behanie skoncilo, nasyp mu granule, seno, pripadne nejaku mlsku...Proste vsetko nech zrazu ma na dosah a ked do klietky vbehne, zavri ho. Toto je myslim zaruceny sposob...
Proti curaniu jedine strazit ho, mat nachystanu handru, pripadne prekryt postel starou dekou...a poriadny krik hned ako to vykona! :P

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Srp 17, 2011 11:59

já hlavní problém vidím v tom, že asi činčilák k tobě jen tak nepříjde. Zkus ho nejprve naučit chodit na ruku a pak ho teprve pouštěj. Už se to tu omylalo několikrát, chce to nejprve naučit činičlu, že může kdykoli přijít k člověku a nic se ji nestane. ;-)

Avatar uživatele
Týna
Nový uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: So Srp 13, 2011 15:35
Místo/Bydliště: Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Týna » Stř Srp 17, 2011 21:40

Jenomže on je to hajzlíček, mě se nebojí, na ruku mi chodí, i mazlit se chce, když je navolno, tak po mě lozí, můžu ho hladit, ale jakmile zjistí, že by se mělo jít do klece, nebo když udělám větší pohyb, tak zdrhá. Na granulky si chodí, ale když vidí že se pohnu, tak peláší z klece ven, protože ví, že ho chci chytnout.

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Srp 17, 2011 22:02

tak zkus měnit dobu, kdy ho chytáš....jednou ho chyt, když bude po tobě lést, podruhé, když pujde pro granulky :-)

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Stř Srp 17, 2011 22:13

upřímně, tohle praktikujem celou dobu (3 měsíce) a stejně jsou potvory ostražitý a jak se přiblížíme ke kleci, ke gauči, nebo po nás chvilku lezou, berou roha a chytáme je i 50 minut... Nejlíp se nám chytaj sice na žrádlo do klece, ale tak 3x do tejdne na to skočej, častěji ne. A i tak jim to trvá, než získaj důvěru a vlezou za tim žrádlem
Fascinuje mě, jak tu někdo psal, že má činči naučený na písknutí do klece, obdivuju a závidím :)

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Srp 17, 2011 23:16

Týna napsal:Jenomže on je to hajzlíček, mě se nebojí, na ruku mi chodí, i mazlit se chce, když je navolno, tak po mě lozí, můžu ho hladit, ale jakmile zjistí, že by se mělo jít do klece, nebo když udělám větší pohyb, tak zdrhá. Na granulky si chodí, ale když vidí že se pohnu, tak peláší z klece ven, protože ví, že ho chci chytnout.

Takhle bych mu neříkala. Jsou vychytralý, ale aspoň je vidět, že nejsou blbý. Nám počůraj kde co, o hryzání ani nemluvě, několik prvních měsíců bylo dávání činč domu fakt sranda, ale teď už je to s tím chytáním lepší. Občas si řeknou sami, že chtějí domu, někdy si tam sami vlezou a usnou tam, ale občas nám to taky dají pěkně sežrat. Ale jsou to naše pusinky, prostě to jsou činčily :D Teď zrovna mi pomáhají skládat puzzle (jsem nemocná, tak vymejšlim kraviny) trhaj co mám složené a kousky rozhazujou všude kolem. A snažej se mi je odnést :lol:

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Čt Srp 18, 2011 5:28

JJ naháníme taky naštěstí ne všechny bo to by mě asi trefilo,ale nechápu jednu samičku máme jí od narození a ta je fakt svá čůrá, skáče aby se vysmekla přes ruku,máme jí přes rok a půl a stejně se proběhnu než ji chytím,ale pak jak ji mám v náručí tak se tulí jako by nic a její partner vždy tak krásně chodí domu,čumí z pokličky a nechápe co ta jeho vyvádí.Na jiný platí zapískání a už se hrnou domů na jiný naučený slova.Jo a s ožíráním všeho nic nenaděláš :lol: ,oni to prostě milujou :lol:

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Čt Srp 18, 2011 8:22

jak učíš na slovo nebo na zapískání...?

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Čt Srp 18, 2011 9:30

Nevím jak to vysvětlit,normálně pískam jak mají jít domu a naženu je do klece a něktěří se to naučí po pár takových akcích.A na jednu rodinku volám hupky,dupky do chalupky-zvykli si na to a domů peláší,jen občas Puclík neví kterým směrem je domů :lol:

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Čt Srp 18, 2011 9:46

:D to je dobrý. našim říkáme "jdeme domů" a stopro tomu rozuměj, páč začnou brblat a zalezou pod gauč...

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Čt Srp 18, 2011 10:26

JJ jsou to potvůrky,jak jsme měli v obyváku ještě volieru(naštěstí už je pryč),tak někteří rádi zalézali za ní a to si člověk připadal jak největší jeliman a musel se soukat dozadu a ještě k tomu sprška a prskání,v tom je expert Máša,tak i pěkně povídá samý kec,kec.Ale už se to zlepšilo i pusinky si nechá líbít-velký pokrok :lol:

Avatar uživatele
Týna
Nový uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: So Srp 13, 2011 15:35
Místo/Bydliště: Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Týna » Čt Srp 18, 2011 13:43

Jo, je to zlatíčko, on taky rozumí tomu že se má jít do klece, protože ve chvíli kdy to řeknu, tak je zalezlej pod postelí, za stolem, prostě na místech kam se moc snadno nedostanu. Ale už to tu někdo psal, na to žrádlo ho nachytám občas, pak si dává pozor, stejně to platí s tim když leze po mě... Už sem mu dávala i kázání typu KDYŽ SE NEDÁŠ CHYTIT, NEBUDU TĚ POUŠTĚT nebo BROUČKU ZÍTRA PUDEŠ BĚHAT ZASE... Ale on jenom vyčuhuje zpod radiátoru a směje se mi :-D

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Srp 18, 2011 18:07

Bodlinka-h napsal::D to je dobrý. našim říkáme "jdeme domů" a stopro tomu rozuměj, páč začnou brblat a zalezou pod gauč...

:lol: jasná věc :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”