Domácí depozitum

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Domácí depozitum

Příspěvekod katchenqua » Út Led 24, 2012 8:43

Přeju všem hezký den,
po všech nezdarech,které se mi minulý rok udály jsem se ze všeho zdárně dostala a rozhodla jsem se ....

Pomalu ale jistě zakládám domácí depozitum pro hlodavce,čeká mě ještě mraky papírů,mraky práce,ale čím víc to v práci vidím,tím spíš chci alespoň těm hlodavcům pomoci...

Pár příkladů:
Pán si u nás se svou přítelkyní koupí králíka,za tři měsíce se vrátil s tím, že s přítelkyní není a ejhle co s ním...Tak ho mám doma...

Další dáma včera přišla s tím, že má roční morče a jestli ho nechce někdo na krmení pro hada...Sorry to mi příjde fakt ubohé,rok mít doma a mazlika a pak ho nabízet pro hada....
čím dál víc se tyto případy množí......


Proč to sem píši. CHci poprosit všechny,kteří by doma měli klece ,které nechtějí, akvária,která nejsou třeba,pletivo,hadry na hamaky a podobně .....
pokud byste se toho chtěli zbavit ráda si to vezmu .

Jinak smysl depozita spočívá v tom, že si zvíře vezmu ,nechám ho u sebe, případně vyléčím a budu ho později dále nabízet.

Prostory mám,takže s nima není problém :)

Všem předem moc za případnou pomoc moc děkuju ! :-)

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Led 24, 2012 9:50

Ahoj, zrovna jsem chtěla vyhodit klec po Ferdikovi a možná najdu i nějaké terárium. podívám se doma a dám ti vědět, jak to vypadá.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Led 24, 2012 9:52

Ještě mám hodně roliček od toaletního papíru, pokud to chceš. Mám toho dvě igelitky. Doprava do Boleslavi nebude problém.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Led 24, 2012 11:51

Ahojky Kato,
tak to jsi hodna, smekam pred Tebou, ze jsi vse zvladla a jeste chces pomahat zviratkum.
Ta blbka s tim morcetem me teda nadzvedla, jak jsi psala, tohle muze udelat jen magor a rekla bych ji to, byt na Tvem miste do oci, to je neuveritelne.Bohuzel se ale tyhle pripady deji a dit budou, sama jsem slysela o pripadech, kdy nekdo chtel na Vanoce poridit decku stene s tim, ze jen pres Vanoce, aby si melo s cim hrat a pak se prece muze dat utratit:-(
Preju Ti hodne zdrau a pevne nervy hlavne

Disable adblock

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Út Led 24, 2012 12:16

Terezko ,jsi báječná a děkuju !!! :-) Vše se hodí a ruličky bych si vzala taky :) Bylo by to skvělý :)
TÍMTO POŘÁDÁM SBÍRKU RULIČEK OD TOALETNÍHO PAPÍRU !!!!:)

jasmin : Peníze furt nejsou z toho jsem se kdo ví jak skvěle nevyhrabala,ale chuť pomoci mě nepřešla a nepřejde ...Chtěla jsem poskytovat DO pejskům,ale na to nemám prostory, jsem v pronájmu ,kde sice mám jistotu , že mi smlouvu nevypovědí ,ale je to jejich byt a všichni kdo mají pejska vědí, jak to vypadá .... a to si nemůžu dovolit...
Pro hlodavčíky mám přímo pokoj a přesíň.
Přesíň slouží jako případná karanténa ,ze které, což je mou přestavou putují zvířátka do dobrých rukou ...součástí je taky socializace zvířat. Nedám do ruky lidem morče,který by nebylo zvyklé na kontakt.
Další představou a musí být i skutečností je možnost si majitele prověřit a navštívit...Byť jde ´´jen o hlodavce´´ tak ale chci vědět jak se bude mít,kde bydlí a chci mít případný přístup pro kontrolu...Do práce nosím svá zvířátka,která se narodila a to jen proto, že jen tam mám možnost kouknout se na majitele a vím komu je prodám...

Vize je veliká,ale uskutečnění mi potrvá, všechno musím mít papírově ,protože na dobrý slova se v týhle době už nehraje...

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Út Led 24, 2012 12:31

Tak to je dobrej nápad!Já mám vlastně taky činčilu od kamarádky,která si ho pořídila s exmanželem pak se rozvedli a ona měla dítě no tak ho dala tatovi domů no a už přemýšleli co s ním kdybych si ho nevzala tak by ho dali chovateli od kterýho si ho vzali!No připadá mi to dost nezodpovědné pořídit si zvíře,ktery žije delší dobu a pak zjistí,že se o něj nemůže starat!Tak kdybys chtěla tak ti můžu ušít hamaku není to těžké,ale asi by to bylo poštou jsem ze severní Moravy!A ještě mám doma akvárko!

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Út Led 24, 2012 12:32

jejula : To bys pro mne fakt udělala? teda ne pro mne,ale pro zvířátka ...Brala bych to a klaněla se až k zémi :)

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Út Led 24, 2012 12:46

Tak to je jsný,že udělala!Ale s tím akvárkem nevím je hodně těžký a velký na poštu!teda mohla bych přibalit i žrádlo co mi nežerou před tim jsem to dala zverimexu,ale když vím,že někdo chce zvářátka takhle podpořit!Tak ti to dám!Klanět se nemusíš já ráda pomůžu!Ještě mám doma dvě mysky,které nepoužívám tak je taky můžu dát!

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Út Led 24, 2012 12:48

Nejdřív si asi zjisti,kolik by Tě vyšlo poštovný,aby Tě to nezruinovalo... a pak mi písni SZ,ju? JSi moc hodná a předem díky ! :-)

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Út Led 24, 2012 12:55

ok,ale s tim akvárkem nevím!

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Út Led 24, 2012 12:57

JESTLI JE VELKÝ A TĚŽKÝ,TAK TO NEMÁ CENU...NEDOPLATILA BY SES, CO JSEM KOUKALA NA STRÁNKY POŠTY, STÁLO BY TĚ TO TŘISTA-ČTYŘISTA...NA TO SE VYPRNI A POŘIĎ SI DO AKVÁRKA DALŠÍ ZVÍŘÁTKO :)
ALE MOC DÍKY ZA NABÍKU,JSI MOC HODNÁ...

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Út Led 24, 2012 13:05

No právě a nemám jistotu,že dorazí nerozbité!To dyštak jestli někdy pojedem okolo nebo jestli tudy někdo jezdí tak by ho mohl vzít!Škoda měla jsem klec,ale o Vánocích sem ji prodala!Jinak bych Ti ji dala!

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Út Led 24, 2012 13:06

To nevadí :)
Můžeš mi třeba poslat ruličky od toaletního papíru a uděláš mi tím taky radost :)

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Út Led 24, 2012 13:10

Ok pošlu to co doma najdu a vyrobím hamaky!Stejně chci ještě činčilákovi ušít hamaku tak toho udělám víc!Mám doma spoustu látek!A chceš ty hamaky větší jako na potkyše a osmáky nebo menší na křečky nebo oboje?

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Út Led 24, 2012 13:13

Udělej mi to, co se Ti bude chtít :)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Led 24, 2012 13:25

Ještě mám nějaké kartonové krabice, kdyby se hodily, než to hodin do kontejneru.

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Út Led 24, 2012 13:34

my máme doma šustivej tunel na karabinkách pro křečky. Byl myšlen jako vánoční dárek činčilkám, ale nikde nebyla uvedená velikost a v praxi to vypadá tak, že by se do něj vlezly tak max. ve třech měsících :)

Pokud máš zájem, můžu poslat

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Út Led 24, 2012 16:21

ok něco ušiju! :D

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Led 24, 2012 16:52

Nechci aby to vypadalo, že rýpu. Jsem ráda, že má někdo chuť takový útulek udělat, ale bohužel chuť jen nestačí. U týraných a nechtěných činčil je problém v tom, že mají většinou zdravotní problémy a za jejich léčbu se dávají nemalé peníze. Přemýšlela jsi i o tomhle?

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Út Led 24, 2012 18:12

Jak bych to vysvětlila nejlépe.
Je jasné, že do bytu 3+1 se mi nevejde dvacet činčilek, morčat a králíků,budu omezená,ale i tak vím do čeho jdu a vím, že to něco případně stojí a budu se snažit jak to půjde ...
Vize je jasná chci pomoct co nejvíce zvířátům to půjde...ale pokud budu mít stop stav ,tak to bude horší.Momentálně hledám prostory i jinde v okolí...
Je to v plínkách ...
Do takové věci bych rozhodně neuváženě a jen proto,abch byla krásná ,nešla... Je to vše promyšlené...
Jediné co nechci ,to je to, že nechci brát peníze. Na léčby apodobně. Zároveň stejně jako když se zřizuje psí útulek, musím sehnat veta,který by byl ochoten mi pomoct s cenama u veterinářů.
Popravdě celý tohle jsem si sama vymyslela a jsem na to sama. Takže mi to trvá,ale i přes to, že papíry nemám zvířata k sobě normálně beru.
Takže pokud by legislativa byla těžká,což snad nebude, tak bych to měla jen na své triko a bez papírů.......ale tím pádem bych ztratila práva ,který bych si chtěla případně nastavit...

Co se týče tunelu :) klidně si ho vezmu :) prosím o napsání SZ a já pošlu adresu,hm?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Led 24, 2012 23:42

Tak se take musim podivat, az bude cas, jestli neco nemam navic, ale asi by sis musela prijet, pokud bys mela nekdy cestu.
Kazdopadne Te hrozne obdivuju, v takovych problemech, ze mas jeste tolik sily.

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Stř Led 25, 2012 9:56

"Kačko", hoď sem číslo účtu (bez řečí, že nechceš), protože lékařská péče je drahá a sebehodnější vet nemůže být charita pořád.
Po přečtení článku je mi jasné, že se o mazlíky postaráš, ale je mi jasné i to, že Ti nebude jedno, když budou mít nějaký problém a budeš je léčit. A to stojí peníze.
Takže napiš číslo účtu - kdo chce, tak po přečtení nějakou částku pošle, kdo nechce, nepošle. Nic se neděje, je to dobrovolné rozhodnutí.
Uvažovala jsi také o tom, kdo se postará, když budeš třeba na dovolené? Jinakdržím palce a za ten nápad děkuji, jsi úžasná.
Pošli mi na SZ svoji adresu - začneme sbírat ruličky a možná se mi povede vyrobit i nějaký ten domeček.

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Stř Led 25, 2012 10:46

Tak to je dobrý nápad!Já dám ráda peníze pro zvířátka! :lol:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Led 25, 2012 10:55

Máš v plánu také nějaké webovky, kde bys inzerovala zvířatka a informovala o nových přírůstcích?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Led 25, 2012 11:10

nemyslela jsem to zle, katko, ale jak píše silva, vet stojí peníze a ne každý vet ti bude dělat veterinární péči zadarmo. A po záchraně pár činčil, co mám za sebou vím, že to nejsou nemalé peníze:-( Chce to opravdu sehnat sponzory, jinak to sama finančně neutáhneš.

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”