Ochočení

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Sabinne
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Ne Kvě 22, 2011 8:59

Ochočení

Příspěvekod Sabinne » Út Srp 30, 2011 20:02

Ahoj,měla jsem činčiláka Bruna (5měsíců) a bohužel jsme ho kvůli těžké zlomenině na noze museli nechat utratit,protože naše finanční možnosti nedovolovaly drahou amputaci a ještě dražší operaci zadní tlapičky :'(. Je mi to moc líto a nechtěla jsem se dívat na prázdnou klec doma. Tak jsme si tedy pořídili před 2 dny činčilí samičku (ještě jsme jí nevymysleli jméno) a už si pomalu zvyká,vezme si z ruky pamlsek, když je v kleci, tak jí ho dám přes mříže a ona si pro něj přiběhne. Ale chtěla jsem postoupit o krok dál v ochočení, ale když ji chci přimět, aby mi vyhopsla na ruku a mám na ní pamlsek, vždy si ho vezme a na ruku nevyskočí a z klece se dere ven sama...nevím, zda ji mám pustit, nebo ji ještě mám nechat, aby si na mě zvykla a více mi důvěřovala? Jinak jí bude 9. září 5 měsíců a váží 447g :) je to fešanda.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochočení

Příspěvekod Wulfina » Út Srp 30, 2011 21:53

http://vertu.amor.sweb.cz/poznamky.html#_6.KOUPĚ,_OCHOČENÍ_ČINČILKY

Bruna je nám líto... Předpokládám, že byl od nás... :cry:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Srp 30, 2011 23:05

Je mi cincilcka moc lito, ale musim napsat svuj nazor.Kdyz si clovek porizuje jakekoliv zvire, tak se musi pocitat i s tim, ze muze byt potreba veterinar a treba i operace, zakrok.Myslim, ze amputace neni zase tak nakladny zakrok.Pokud jste na tento zakrok nemeli a poridili si hned dalsi cincilku, tak z meho pohledu je to trosku sobecke.Co kdyz bude opet potreba veterinar a tentokrat treba s jejich nejcastejsim problemem zuby, koreny?Tam jsou potreba pravidelne zakroky a kontroly treba i kazdy druhy mesic a odbornych vetu, kteri se timto zabyvaji je velmi malo, nejznamejsi a nejdoporucovanejsi jsou jen Praha, Brno.Co byste delali a jak to resili pak?Opet utracenim?Opravdu se mi tohle nelibi a napsat jsem to musela.Pokud zrovna clovek nema penize, kdyby bylo potreba, tak si zatim zviratko porizovat proste nema.

Sabinne
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Ne Kvě 22, 2011 8:59

Příspěvekod Sabinne » Stř Srp 31, 2011 7:29

jasmin napsal:Je mi cincilcka moc lito, ale musim napsat svuj nazor.Kdyz si clovek porizuje jakekoliv zvire, tak se musi pocitat i s tim, ze muze byt potreba veterinar a treba i operace, zakrok.Myslim, ze amputace neni zase tak nakladny zakrok.Pokud jste na tento zakrok nemeli a poridili si hned dalsi cincilku, tak z meho pohledu je to trosku sobecke.Co kdyz bude opet potreba veterinar a tentokrat treba s jejich nejcastejsim problemem zuby, koreny?Tam jsou potreba pravidelne zakroky a kontroly treba i kazdy druhy mesic a odbornych vetu, kteri se timto zabyvaji je velmi malo, nejznamejsi a nejdoporucovanejsi jsou jen Praha, Brno.Co byste delali a jak to resili pak?Opet utracenim?Opravdu se mi tohle nelibi a napsat jsem to musela.Pokud zrovna clovek nema penize, kdyby bylo potreba, tak si zatim zviratko porizovat proste nema.
No takže-je mi 14 let. Finančně jsme na tom velmi špatně,protože jsme si brali půjčku na auto,ale to bych tady ani nemusela nějak rozvádět. Já jsem nebyla ta,kdo ho chtěl nechat utratit,myslíte si,že to pro mě bylo příjemné? Rodiče mi vysvětlovali,že na ten zákrok zrovna teď nemáme. A Brunovi bylo 5 měsíců,byl nám dán ve 2 měsících a to bylo ještě brzo,protože v 5 měsících neměl ani 300g a to jsme ho vykrmovali živinami jak to šlo. Takže veterinář předpokládal,že s jeho drobnou váhou by zákrok nemusel dopadnout dobře. Takže JSEM MUSELA NAPSAT,abyste sem PROSÍM nepsala vaše CHYTRÉ názory,promiňte! :(

Disable adblock

Sabinne
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Ne Kvě 22, 2011 8:59

Příspěvekod Sabinne » Stř Srp 31, 2011 7:30

Mimochodem jsem prosila o rady k ochočení. Ne o rady do minulosti...co bylo ,to bylo,s tím teď už nic nenaděláme.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Srp 31, 2011 9:06

Člověk může být dobře zajištěn a najednou může přijít o práci a nemůže jí najít třeba půl roku, rok, dojdou finanční rezervy, protože bydlet a jíst se musí. Do platební neschopnosti se může dostat kdokoliv znás. Takže v dobré vůli pořídit si zvířátko, když zrovna mám v rezervě třeba 5 tisíc na případné veterináře, nemusí být úplně objektívní kvalifikace pro to být dobrý chovatel.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Srp 31, 2011 9:25

Ja nevim.Nehcci tady rozpoutavat hadku, ale je tady dost lidi, kteri, kdyz si poridili cincilku, nebo jakekoliv zvire, tak dopredu pocitaji i s tim, ze pokud by se nahodou neco stalo, tak to budou resit s odbornym veterinarem, ktery cincilam rozumi.Napsala jem pouze, ze se mi tohle absolutne nelibi, kdyz prijde nejaky problem a je zde nadeje, tak zvire nechat utratit.Zalezi, kde jste take s nim byli, ponevadz amputace nozicky je to posledni, kdyz nejde dat to sadry, nebo se jedna o zadni nozicku.Jsou zde lide, kteri nechali cincilce amputovat nohu, kdyz to jinak neslo a cincila zije vpohode dal a ani to neni znat pri pohybu.Utraceni je to posledni.A pokud jeste jsem zavisla na rodicich,kteri lecbu odmitaji, nebo nejsou momentalne finance, tak neni sprvane to resit utraceni zvirete a poridit si dalsi, jako nahradu.Jak jsem psala, muze se kdykoliv i dalsimu zviratku stat cokoliv a opet bude potreba veterinar, pokud by to byly treba zuby, tak se zakroky delaji stale kazdy druhy mesic, nbeo cokoliv jineho a opet by se to resilo utracenim ihned?To se mi opravdu nelibi ani trochu, nedat zvireti sanci a pokud momentalne nejsou finance, tak si na zvire pockam, az si budu sama vydelavat, nebo mi to rodice dovoli.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Srp 31, 2011 9:29

Takhle nejak jsem to pochopila, jak pise Terka.Pokud byste zrovna prisli do nejake te situace, kdy clovek prijde o misto,nebo neco podobneho a nemel by na to osetreni veterinarni a operaci, tak se to jeste snad da pochopit, ikdyz nekdo by to treba resil s prateli apod.Ale, kdyz nato neni a takhle to dopadlo a uz jednou nechas zviratko radeji utratit, ponevadz na to osetreni a zakrok neni a vzapeti si poridis hned dalsi, tak to se mi fakt nelibi ani trochu, nezlob se.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Srp 31, 2011 11:50

Plně souhlasím s Inou, ale i s terezkou. Do finanční tísně se může dostat každý a každý to řeší po svým, ale s čím 100 % souhlasím, měla si počkat až bude trochu lépe a ty si budeš moct našetřit na přípdné výdaje. Amputace nohy stojí do 1 000 Kč a to se našetřit z kapesného dá - či za rok, až budeš chodit na brigády. Ale stalo se a už s tim nic nenaděláme. činčiláka rozhodně nepouštěj. Nech ho v kleci a postupně ho zvykej na okolní svět, dávej mu nejrpve přes mříže pamlsky a když si je vezme, tak je zkus dát v kleci a až se činčilák naučí, že mu od tebe nic nehorzí, můžeš ho pustit. Jinak nahoře je ikonka hledat a když si tam zadáš ochočení, vyjede ti mnoho odkazu na diskuze, kde se to řešilo.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Srp 31, 2011 12:43

Presne tak, jako martej jsem to myslela i ja, vzala mi slova.
Kdyz uz ses dostala do takove situace, zato jsem Te nekritizovala, to se opravdu stat muze, tak jsi mela s dalsi cincilkou i jakymkoliv zviratkem pockat, az bude lepsi obdobi a Ty, nebo Tva rodina mu budete moci v pripade potreby poskytnout pomoc a pocitat s tim, ze to take muze neco stat.Je to ale zivy tvor, clen rodiny a kamos, aspon by to tak melo byt a co Te stala nova cincilka, stala by asi i ta operace.Snad bude zdrava, aspon do te doby, nez se to u vas zlepsi a nic se nestane, aby jsi ji nedala opet utratit.
Stalo se a uz se v tom take stourat nechci, ac se mi to nelibi.A jestli jsi ji mela od Wulfiny, tak je mi divne, ze by ona prodavala sva mladata pod vahou a v dobe, kdy maji byt jeste u maminy, nejak mi to k ni nesedi.
Nove cincilce hodne zdravi a krasny zivot.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Srp 31, 2011 18:21

Já nechápu, co chcete po 14 leté holčině, která se ptala, jak ochočit činčilu a nepřišla se bavit o jejich finanční situaci doma. Je jí 14 proboha! Nemůže si ještě na své zvíře vydělávat, takže to, co řeknou rodiče to platí a ona s tím nehne! Vsadím se, že kdyby měla své peníze, tak by ho operovat nechala. A né všichni rodiče vidí činčilu, jako my, chovatelé. Můj otec by mi řekl: "Operovat krysu? No, ty ses zbláznila?" a tím by to taky zkončilo... Můj otec je chovatel pracovních psů (které operovat smysl pro něj má) a chov hlodavců nikdy moc nechápal vyjímkou králíků na maso. A nikdo by ho nepřesvědčil o tom, že je tomu jinak... Zvířata miluje, ale pro něj nemá smysl operovat hlodavce, jehož operace by byla několikanásobně vyšší než cena pořizovací...
:roll:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Srp 31, 2011 18:49

Tez uzasnej nazor.Bylo to mimino od Tebe, tak je to take Tva vec, ja uz k tomu dal nemam co rict, vse uz bylo receno myslim bohate.S nazorem Tveho otce absolutne nesouhlasim, ale kazdy mame nazory jine a kazdy mame take jine citeni a vnimani co se tyce toho milovat zvirata.Nakonec, Ty, kdyz Tve cincilce hrozila amputace tez jsi zde prosazovala taktez jeji utraceni, ackoliv jsi tim dost lidi nastvala, nebo spis sokovala.
A co se tyce toho, ze je slecne 14let, tak to je sice hezke, ale jsou i taci chovatele, kteri sve cincily prodavaji detem pouze za pisemneho souhlasu rodicu a to se asi pocita i s tim, ze, kdyz nahodou onemocni, tak ji nebudou brat, jako jsi cincilu skvele nazvala krysou a budou ji lecit.Oni jsou lide, kteri i tu krysu leci a nenechaji utratit jen proto, ze je to "pouha krysa-mys".
Bohuzel se to tady zase rozjelo v hadku, ale ja se hadat nechci, pouze reaguji na Tvou opet, jak je u Tebe zvykem aroganci.A to jsem se Te tady jeste zastavala, kdyz slecna napsala, ze to mlade ji bylo prodano hodne pod vahou.
Kazdy zkratka mame jiny pohled na lasku ke zviratum.Pro nekoho jsou jen, jako uzitek, vydelek, nebo na praci, pro druhe zase spolecnici, clenove rodiny a nejlepsi kamaradi.Jedna se o mlade od Tebe a koukam, ze Ti to je jedno.Me by to teda jedno nebylo, pokud bych nekomu mlade prodala, dala a on pri problemu jej nechal utratit a ihned si poridil dalsi.To ty financni problemy trosku popira, nemyslis?S utracenim zvirete ja osobne souhlasim pouze tehdy, pokud se evidentne trapi, nejde to resit a doporuci to i veterinar, jinak ne.Ale bohuzel je to kazdeho vec.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Srp 31, 2011 18:57

Tak moment, já si myslím, že je mládě odemně (jmenuje se Bruno a asi 5 měsíců mu bude), ale jisté to není, páč se k tomu slečna nevyjádřila. Své myšky prodávám kolem 350g a ve 12 týdnech.
A hádku si tu opět vyvolala ty, protože nejsi schopná pochopit jiné... Holt nejsou všichni tak zazobaný jak ty...
a nepopírá, amtutace stojí kolem 1000,-- činčila standard se prodává kolem 300,--

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Srp 31, 2011 19:01

Tak paní Trojanové jsem hned volala a planý poplach. Nás Bruno, co odcestoval do Plzně k této paní žije... oddechla jsem si... :lol:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Srp 31, 2011 19:05

Tak ja jsem zazobana?A nato jsi prisla jako jak?Jen proto, ze bych sve zviratko nenechala utratit, pokud by to nebylo nutne, ale opravdu nutne?Tak to pak tady jsou zazobany magnati temer vsichni, kdyz je nejaky problem a sve cincilky leci.Tady se nejednalo o nakladnou operaci, ale to uz neres, fakt se nehodlam hadat.
Ja jsem samozrejme vyvovala hadku a cim?Jen tim, ze jsem napsala svuj nazor?Jeste bych to snad i pochopila, kdyby si okamzite neporidila dalsi, ponevadz se musi pocitat s tim, ze treba bude veterinar potreba nekdy take a situace se pak bude opakovat.Kdyz nekdo ma momentalne problemy, tak by si mel pockat, az se vyresej a pak si porizovat dalsi zviratko, to je cele, o co tady slo.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Srp 31, 2011 19:08

A tys nikdy nezažila prázdnotu? Ty by ses vydržela koukat na prázdnou klec třeba rok??? Já ne!

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Stř Srp 31, 2011 19:09

Ježiši musíte se pořád hádat,je to forum o činčách a už se to fakt nedá číst,a jsem Wulfi ráda,že to nebyla tvá myška.Je škoda každé činči,která umře.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Srp 31, 2011 19:15

Jak vidíš, musíme...
Protože tady lidi neumí řešit podstatu otázky, což bylo ochočení, ale musej se šťourat v kravinách okolo, do nichž je jim prd... :roll:
Též se mi ulevilo, p. Trojanová mi pošle fotečky Bruníka, hned, jak přijde ráno z noční... \:D/

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Srp 31, 2011 19:52

Držte se prosím tématu- ochočení, zbytek si vyřiďte přes SZ.
Myslím, že slečna se na něco zeptala, tak by bylo záhodno, když už udělala dost chyb, jí aspoň pomoct s novou činčilkou aby nedělala další když už jí má.

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Stř Srp 31, 2011 20:15

jen poznámka, dívka mohla činčiláka nabídnout na internetu s tím že je potřeba operace, hodněkrát jsem četla takové to inzeráty u psů, a velmi rychle se našli lidé, kteří to za ně dali a operaci zaplatili. Takže neříkejte, že nebyla jiná možnost!!

Jinak myslím, že pokud máš činčilku doma 2 dny, tak ještě není potřeba chtít aby vyskočila na ruku, ještě si určitě nezvykla na novou klec :wink: Chce to hlavně čas a trpělivost

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”