Malý sní toho víc, než starší činčila. Problém?

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

1victoria1
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: Stř Dub 15, 2009 13:18
Místo/Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Malý sní toho víc, než starší činčila. Problém?

Příspěvekod 1victoria1 » Stř Bře 31, 2010 15:37

Mám malého činčiláčka. Je mu kolem 2 - 3 měsíců. Jídlo chystám vždycky večer. Dostává stejnou porci, co jsem dávala skoro 2 roční činčile. Ta vždycky, když jsem jí na druhý den večer dávala nové jídlo, neměla vše snězené. Ale tenhle malý stejnou porci sní během noci. Ráno se vždy podívám a nikde ani granulka ani stéblo. Může třeba víc jíst, protože roste? Mám mu naplnit misku ještě ráno? Přes den pořád spinká, k jídlu jde až večer, co mu to nachystám. Nemocně nevypadá, je čilý, veselý, pěkný.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Bře 31, 2010 16:06

Určitě není nemocný,neboj-to je úplně normální.Je v růstu a potřebuje víc,tak víc papá a je vidět že mu chutná. :D To je jen dobře,hezky poroste.
Buď mu dej večer do misky víc,nebo ráno přisyp aby měl přes den co papat.Sice myslíš že spí,ale občas se uráčí přihopsat k misce a trochu si dát. :D

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Stř Bře 31, 2010 17:57

U nás mají holky pořád plnou misku a plný seníček. Nevadí, když mu dáš větší porci sena. Pokud nebude seno jen vyhazovat, tak mu přidej.

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Stř Bře 31, 2010 18:14

no moje síce nemajú až taký apetít ...ale za to mám jednu činčilku, ktorá keď je hladná...respektíve ak chce duplu..tak to dá najavo tak, že z hodí misku z poličky :D a nájdu sa aj taký experti ktorý mi ju zhodia aj plnú...ale našťastie sa to stane len raz za čas :D kto vie prečo :?:

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Bře 31, 2010 18:45

A nemusíš jí denně granulky odměřovat,činčilky se nepřežrávají,tak si dá jen to co potřebuje. :D

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Stř Bře 31, 2010 19:19

tým plná miska, mám na mysli ich stanovenú dávku..teda množstvo na jednu činčilku...prosto sa stane, že ako im ju večer vložím do vnútra tak príde k miske oňuchá a medzitým ako dávam ostatným jesť už počujem ako posúva misu po poličke a kým sa otočím je už miska dole...a ako to upratujem tak sa tak posadí na poličku aby mal čo najlepší výhľad a niekedy mám pocit, že sa na mne zabáva.... :D Ako som vravela nerobí to často...možno chce upútať pozornosť a vie, že sa potom dlhšie zdržím pri ňom... :D Aj keď on je najdlhšie pri výbehu vonku....bo sa najťažšie chytá...ale ak sa unaví a zistí, že mám v ruke sušené jabĺčko..je hneď pri mne :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”