pomoc s morčetem

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Lucifirekzraje
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: Út Kvě 04, 2010 11:05
Místo/Bydliště: Benátky nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

pomoc s morčetem

Příspěvekod Lucifirekzraje » Čt Říj 07, 2010 16:27

Prosím nemáte někdo zkušenosti s morčetem? KDyž jsem šla dnes z práce, tak jsem pod jednímstromem objevila zmrzlé morče. Pořád se jen klepe chuděra a leží. Nevím co s ním. BOhužel ted jedu do Prahy a nestíhám to k vetovi. BUdu ráda za každou radu. Dala jsem ho do bedničky. Dala mu seno, vodu a trochu žrádla od činčilek. Je u topení aby se chuděra zahřál. Ale víc fakt nevím

Disable adblock

Avatar uživatele
monisska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: Pá Ún 05, 2010 19:59
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod monisska » Čt Říj 07, 2010 17:12

To je hezké, že ses ho ujala a zachránila ho. :) Morče spapká celkem cokoliv, takže i většinu toho co činčila. Jeho jídelníček je stejný, jako třeba králíka. Jestli je vyděšený, tak by bylo dobrý dát mu tam nějaký domeček, kam by si zalezl a uklidnil se...

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Čt Říj 07, 2010 17:21

to je fajn, že ses ho ujala
veterináře to asi časem bude chtít, pokud morče nezačne žrát - může mít i jiné zdrav. potíže
taky bych vyvěsila v okolí nálezu známení, žes morče našla - mohlo nějakému děcku utéct a to po něm tedˇ třeba truchlí
jinak morče baští to, co činčila - seno, granule, může dostat i ovesné vločky, kus čerstvé mrkve, hrst zelené trávy atd. jako mlsku jsem dávala piškot - je to sladké, dodá mu to energii a pošmákne si :wink:

Avatar uživatele
Lucifirekzraje
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: Út Kvě 04, 2010 11:05
Místo/Bydliště: Benátky nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucifirekzraje » Čt Říj 07, 2010 18:54

No tak jsem doma - morčátko jenom leží a skoro se nehýbe. Nedalo mi to a pořádně jsem si ho prohlídla. Je fakt šíleně hubený. Vůbec nepapkalo ani nepilo. Přišlo mi,že má přerostlé zoubky - zkusila jsem mu dát injekční stříkačkou vodu a napila se, tak jsem nastrouhala i jablko a aplikovala stejným způsobem - snězeno. Takže k Vetovi musíme určitě, ale nechci jet do MB (s hlodavcema to tam vůůůbec neumí a nepoznají ani kdyby mu chyběla noha - omlouvám se za takové vyjádření) - zítra přítel skočí na veterinu tady. Tak snad do rána neumře. Je mi ho hrozně líto :( Vypadá fakt zbýdačeně - i přítel, který prohlásil, že už žádný zvíře ho tady chvilku krmil. Nechci ho přežrat - jestli dlouho nejedl, tak aby neumřel. Krmím po troškách - zkusím to zase za hodinku za dvě. Dala jsem mu do piti vitamíny - hlavně C - protože jestli si dobře pamatuju, morčata ho neumí udžet v těle - trochu pookřálo. Uvidíme no. Jsem z toho vedle - pro mě je tohle nepochopitelný a přitom kolem něj muselo jít spoustu lidí a nikdo ho nevzal. Hrůza. Jsem se zase rozjela, ale nevím jak jinak dát najevo své rozhořčení

Disable adblock

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Čt Říj 07, 2010 19:32

Bylo by fajn ho zabalit i do deky, oni v tom vydrží ,a ostatní tak jak už psaly holky. Ale je to hrůza chudáček malý, snad to přes noc vydrží. Držím palce

Avatar uživatele
Lucifirekzraje
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: Út Kvě 04, 2010 11:05
Místo/Bydliště: Benátky nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucifirekzraje » Čt Říj 07, 2010 20:03

Je zachumlaný v mým tričku. No nevím. Je mi z toho strašně smutno :( Líto. Jsem tady sedím koukám a hledám na netu co bych pro něj mohla ještě udělat. Když si ho vezmu na klín tak zakníká ale snaží se mi zalést pod deku ale když ho dám pryč tak protestuju, asi se mu líbí živočišný teplo

Avatar uživatele
MartinaK
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: Pá Led 30, 2009 21:09
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod MartinaK » Čt Říj 07, 2010 20:16

to je od tebe pěkné, že ses ho ujala. Doufám, že to chudinka přežije. Jinak ne, že bych chtěla omlouvat ty lidi, ale pro většinu z nich je každej podobnej hlodavec prostě krysa. Ostatně já jsem taky jednou chtěla zachraňovat morče a když jsem k němu přišla blíž, všimla jsem si, že to "morčátko" má dlouhej tlustej ocas. :o Tak jsem radši vzala rychle zpátečku :)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Říj 07, 2010 20:34

Jsi hodna, ze ses ho ujala.Spis si myslim, ze se ho nejaky hajzl zbavil a vyhodil ho, nez ze nekomu uteklo.Nez by nekdo sel na veterinu, kdyz je problem, tak proste zvire jakekoliv vyhodi o tom vim bohuzel sve.:-(
Muze mit i vnitrni parazity, kdyz je tak hubene, urcite to bude chti veta pres hlodavce a mala zvirata, prohlidnout zuby a udelat koprolku i na bakterie.
Mrkvovou stavu z cerstve mrkve,pridat jablicko, nevim, zda by mohlo banan, vlocky, muzes zkusit udelat i tu 8zrnnou kasi nemlecnou osalzenou glukopuroem, nebo medem a ten vitamin C je dulezity.Mozna bych zkusila i to B-12.Pokud mas doma goji, zkus mu dat goji, obsahuje vsechny potrebne B vitaminy.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Říj 07, 2010 20:36

A urcite ho dej do fleecove deky,šály ho zabal, je vnitrne promrzle a jak nejdelo a muze byt nemocne, tak ma vnitrni podchlazeni.A drz ho pobliz toho topeni.
Drzim moc palce

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Čt Říj 07, 2010 21:32

Ahojik spřízněná dušičko :)
Morčátku zkus dát trošku vody a glukopůru, to mu zvýší energii a jako vždy a věčně doporučuju přesnídávku.
Na veterinu určo zaběhni.

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Čt Říj 07, 2010 21:35

Pokud bys potřebovala, tak dej vědět, číslo na mě máš :) Nikdy se neboj zavolat.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Čt Říj 07, 2010 21:36

Držím pěsti, ať to morčátko přežije... Dobře, že jsi se ho ujala, udělala bych to taky, je hrozný, že lidi tak zvíře klidně vyhodí :( taky je mi z toho vždycky hrozně. Budu na vás myslet...

Avatar uživatele
Lucifirekzraje
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: Út Kvě 04, 2010 11:05
Místo/Bydliště: Benátky nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucifirekzraje » Čt Říj 07, 2010 21:38

BOjím se, že mu už nic nepomůže :( Volala jsem už kamarádce - veterinářce - zítra ráno se tu zastaví - já musím do práce tak jsem dohodlá s přítelovou ségrou :( Přiveze nějaký vitamínky a popřípadě mi dodá veškerý léčiva - není nad to mít známý - ale ted začalo špatně dýchat. Držím ho zabalený v dece na klíně :( A přiznám se,že mi tečou slzy. Bojí

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Říj 07, 2010 22:47

Lidi, co tohle dokazou udelat jsou proste s.... a jednou se jim to vrati i s urokama.Bozi mlyny melou pomalu, ale jiste, mam to vyzkousene.Moc drzim palecky a jestli se to nepodari, tak jsi mu aspon zprijemnila ten odchod do nebicka.Taky je mi do breku, jak muze nekdo byt tak bezcitny a tohle udelat, byt to je pro nekoho jen morce:-(

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Říj 07, 2010 22:49

Jestli spatne dycha, muze byt promrzle a mit zapal plic.Chtelo by to antibiotika asi.Toho previta, co to udelal pri tom videt, tak by se domu plazil pak po ctyrech.

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Pá Říj 08, 2010 7:30

Tak jak to dopadlo? Přežil noc chudáček? My tady naštěstí máme poblíž (v Opavě) nonstop ambulanci, škoda že nemáte i tam u vás :(

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Říj 08, 2010 10:21

Ja taky doufam, ze prezilo a bojuje dal, kdyz se na nej usmalo stesti konecne.
Nastesti je tady vyhlidka na lepsi casy,nekdo se chce zasadit o zrpisneni trestu za tyrani zvirat a konecne se tim zabyvat, nechapu, jak to mohlo a muze tak dlouho trvat, vcera uz bylo pozde, tak sem pak dam odkaz k petici na podepsani za zprisneni trestu za taryni zvirat, prodlouzili termin.

Avatar uživatele
Lucifirekzraje
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: Út Kvě 04, 2010 11:05
Místo/Bydliště: Benátky nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucifirekzraje » Pá Říj 08, 2010 22:49

Bohužel boj vzdalo. Ráno přijela kamarádka - okamžitě ho sbalila a odvezla - měl těžký zápal plic a podle vyšetření ho i týrali. Vše vypadalo nadějně, ale nakonec to neuneslo srdce - nebyl vůbec očkovaný a měl i přerostlé zoubky. Ani kapačka nezabrala :( Obrečela jsem to. Ted odpočívá u přítelovi maminky na zahradě :( Taky to nechápu. Ale kamarádka mi řekla, že neví jestli by to přežilo kdyby jsem ho přivezla včera :( NO tak alespoň jsem mu to trošku zpříjemnila ale cítím se pod psa :(

Laďka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: Pá Dub 02, 2010 18:08
Místo/Bydliště: Hostinné,VČ kraj

Příspěvekod Laďka » So Říj 09, 2010 9:04

Nesmutni.Morčátku už je dobře a tebe může hřát to,že jsi pro něj udělala všechno co šlo.A věř,že takových lidí jako ty je málo.Třeba jednou i ty co jsou schopni vyhodit jakékoliv nepohodlné zvíře,dostanou rozum a když ne,tak aspoň pořádný kopanec do ...To minimálně.

Avatar uživatele
Lucifirekzraje
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: Út Kvě 04, 2010 11:05
Místo/Bydliště: Benátky nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucifirekzraje » So Říj 09, 2010 9:14

Vím,že to nemá cenu - všechno hrozně prožívám a vím,že kdyby se to stalo znovu tak to vemu zase domů. Přítel je na tohle hrozně fajn - plně mě podporuje a jeho ségra taky. Pro mě tohle je nepochopitelný. Kdyby mi ho přinesli do zverinexu, tak ho někomu prodám, ale dát ho takhle na smrt to mě děsí :( Tyhle lidi by zasloužili nejen kopanec do k.... ale i pár facek aby se zatraceně probrali. Je tolik možností, když nechtějí zvíře ale to je moc práce. AAA chvilkama zuřím nad lidskou blbosti

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » So Říj 09, 2010 14:44

ach jo, tak to je mi líto, dokonce jsem včera uvažovala, že bych se ho pak třeba i ujala, kdybys nevěděla, co s ním, ale te´d už je to jedno :(
máš aspoň nějakou jeho fotku, aby po něm zbyla nějaká památka? pochybuju, že jeho původní "chovatelé" nějakou vůbec dělali... :evil:

Avatar uživatele
Lucifirekzraje
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: Út Kvě 04, 2010 11:05
Místo/Bydliště: Benátky nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucifirekzraje » So Říj 09, 2010 21:17

Fotku nemám. Na to jsem fakt nemyslela, ale nezapomenu na něj. Bylo úžasný - černo bílý - pravý očičko mělo bílý a levý černý , vypadal fakt krásně a tělíčko měl bílý - jenom prostě půl hlavičky masku a zadeček taky černý a jednu pacinku. Já kdyby přežilo, tak jsem měla s přítelem dohodlí,že u nás zůstane. Bohužel :( POřád se mi z toho chce brečet :(

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Ne Říj 10, 2010 9:58

chudaček malý, aspoň že si mu ten odchod zpříjemnila. Teď už se má určitě dobře.
Nechápu ty stvůru jak něco takového můžou udělat. :roll: :cry:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Říj 10, 2010 22:45

Je mi to moc lito, ale udelala jsi pro nej maximum.Ty hnusny grazly osud potresta, verim nato.Skoda jen, ze je u toho clovek nechytil, zaslouzili by poradne, chudacek malej.Nejdriv ho tyraji a pak vyhodi, kdyz je nemocne a nemuze ani jist.Fakt bych musela byt moc sprosta.Ale aspon odeslo se vzpominkou na hodneho cloveka.
Jake tyrani zjistila ta Tva znama?Dalo by se to ohlasit,tyrani je uz trestne a treba si nekdo neceho vsimnul,ikdyz je to jen male morce.Nejhorsi je a desi me predstava, ze ty bestie si urcite poridi dalsi a dopadne stejne.:-(
Je potreba novy zakon a tvrde tresty, neco se uz chysta, dam sem odkaz na stranky, kde je ke stazeni a podepsani petice za zvyseni trestu a je nadeje, ze se tim konecne bude parlament zabyvat.Tak to muzete podepsat a odeslat, kdo chcete.

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”