Problémy

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Problémy

Příspěvekod jaji-nka » Út Črv 22, 2010 22:32

Už si nevím rady a je mi na brečení... Nikdy se mu to nestalo.... Za ten život a od května to začalo a pořád to jde dál :( DNeska po třetí..
Vždy začne začátkem a pak koncem měsíce.. Pohazuje ocáskem a utíká po pokoji a křičí :( Úplně se mi chce brečet :cry: :cry: :cry: Já už si nevím rady.. Všichni si mysleli,že je to dobré,ale já se na to nemůžu dívat !! Prohmatávala jsem mu pusinku,ale nic nekřičí.. A dělá jako by se nic nestalo :? Jeho rodiče umřeli ve dvou letech... Když se to zase děje,vůbec se mu to nelíbí :( Zde ukázka videa ..

http://www.youtube.com/watch?v=Sl9Pect2b68

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Črv 23, 2010 7:26

Tak to zametání, to je takový projev jako že by chtěl páření. To dělal Ferdík často, než se vrhnul na plyšáka nebo na mojí nohu třeba a ještě u toho tak "tokal". Jednou jsem to zažila i u Rudly. To rozhodně není nic nenormálního.

To s těmi tlapkami nevím. Vypadá to, jako by mu něco zaskočilo nebo vzpříčilo se v tlamičce. Ale když říkáš, že tam nic neměl, tak nevím.
EDIT: ono to vypadá i trochu jako zívání. Občas takhle vídám myšata, jak zívají, tlamička otevřené a ještě u toho protahují tlapičky.

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Příspěvekod jaji-nka » Stř Črv 23, 2010 7:36

To já u něj poznám zda zývá nebo ho to bolí.
Vždycky rychle uteče,pohodí ocáskem a otevře právě tlamičku a rovnou k tomu pacičky,jako by tam měl něco zaseklého... :( Uvidíme co mi napíše veta a dyžtak bych tam sním skočila na kontrolu zubů,aby se na ty jeho zoubky podíval :( No akorát problém,že on nerad... Akort se bojí veta,a to mu ještě nic nedělal!!


Koukala jsem ráno na zoubky má je do oranžova bude to asi tím :( A jen přední má.. Moc se neviděla úpllně,jelikož to nemá rád, viděla jsem jen jeden zoubek

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » Stř Črv 23, 2010 9:42

Zoubky do oranžova jsou v pořádku,to s tím nemá nic společnýho :wink: ,horší by bylo,kdyby je měl bílé.Ale určitě to nesouvisí s tím problémem,co popisuješ.

Disable adblock

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Stř Črv 23, 2010 9:50

Ze zametání ocáskem bych si nic nedělala, může tím jen projevovat svou sexualitu, touhu po samičce.
Moje činčilky si občas tlamičku otřou..buď jen tak nebo když se o něco lehce praští. Pokud to dělá často, vyraz ke kvalifikovanému vetovi, ať se mu do té tlamky koukne pořádně.

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » Stř Črv 23, 2010 9:54

Jinak taky souhlasím s tím,že projevuje sexuální touhu.

helenka35
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: Út Ún 03, 2009 15:00
Místo/Bydliště: BÍLINA

Příspěvekod helenka35 » Stř Črv 23, 2010 15:52

Berry zametá jak o život :D ,někdy si říkám kam se hrabe koště,ale s tou tlamičkou to fakt nevím,hele Jájo já byla u veta v Teplicích a docela v pohodě

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Problémy

Příspěvekod Lenca » Po Črc 08, 2013 20:09

Nechci zakládat nové téma, tak to vložím do zmíněného zametání ocáskem. U samečka jsem zvyklá,že lítá jako pominutej po místnosti,kvoká a zametá ocáskem, ale všimla jsem si,že zametají i samice :shock: oni se holky poslední dobou dost proháněj a perou. Nesnesou se s třetí samičkou v jiné kleci a když ji vidí běhat,tak si to vybíjejí na sobě :roll: ale když neni nadohled ta třetí, tak spolu spinkaj a vše je v pořadku.A už několikrát jsem viděla,že když se takhle ty dvě proháněj venku,že u toho také zametají ocáskama a bručí.Fakt nevím,co to muže znamenat,jestli si dokazují dominanci? Dost to tu starší silnější provokuje když to ta druhá dělá.

NNikisek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: Ne Lis 15, 2009 19:41
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy

Příspěvekod NNikisek » Po Črc 08, 2013 21:20

jj, to znám taky .... naše Ajka zametala ocáskem, vždy když chtěla zaútočit na kamarádku nebo svého partnera. Naštěstí to vždy skončilo jen hoňkou :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”