První miminka

Zde pište, pokud se vám narodily mladé činčilky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

lucinenenenenecka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: Stř Ún 17, 2010 18:31

První miminka

Příspěvekod lucinenenenenecka » Po Črv 21, 2010 17:55

Ahojky, dnes ráno se nám narodili 3 krásní bílí prckové s váhami 50 g, 48g a 40g. Miminka máme poprvé a máme z toho hroznou radost. Všichni vypadají k světu. Jen máma jim někdy uteče do domečku aby si zřejmě odpočinula. Ovšem první 2 narození za ní bez problémů vlezou. :D Poslední je zřejmě trochu slabší a menší a zůstává na ocet. Máme ovšem v kleci ještě jednu činčilku(také zrovna těhotnou), která už od porodu pomáhá a tohoto přírůstka si bere k sobě, když zrovna zůstane sám. Proto bych se chtěla zeptat jestli to nějak nevadí a zda je možné, že by měla už také mléko, měla by mít mimča asi za 12 dní. Zdá se mi totiž že malý cucá od ní, pořad se k ní cpe stejně jako ke své mámě. Vůbec tedy nevím, jestli ho mám přistrčit k její opravdové, když zrovna uteče do domku nebo ho můžu nechat "u tety". Díky za radu

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Črv 21, 2010 18:34

gratuluji ;-) Jinak zkus sundat poličky a nebo k mamině udělat různé žebříčky. Jakmile vyleze třeba jen jedno miminko nahoru za mamou, tak se na ostatní vykašle. těhotná samička určitě mliko nema a malej se snaží od ní cucat, protože jinej cecik zrovna po ruce nema. Jinak doporučuju miminka važit prvních 14 dni, každý den, aby si viděla jak prospívají ;-)

helenka35
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: Út Ún 03, 2009 15:00
Místo/Bydliště: BÍLINA

Příspěvekod helenka35 » Po Črv 21, 2010 18:53

veliká gratulace k miminkům,už se těším na fota :D

Petunia
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 390
Registrován: Čt Říj 30, 2008 21:59
Místo/Bydliště: Nový Ples
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petunia » Po Črv 21, 2010 19:13

také posíláme velikou gratulaci k trojčátkům :)

Disable adblock

Avatar uživatele
holis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 771
Registrován: Ne Lis 04, 2007 16:42
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Příspěvekod holis » Po Črv 21, 2010 20:13

také gratulujeme a těšíme se na foto :D :D :D

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Črv 22, 2010 8:59

Moc gratuluji,těším se na fotečky :D

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Út Črv 22, 2010 17:59

moc gratulujem :D :D :wink:

lucinenenenenecka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: Stř Ún 17, 2010 18:31

Příspěvekod lucinenenenenecka » Ne Črc 04, 2010 12:36

Děkuji moc moc všem, ani nemám čas sem napsat, pořád u nich sedím :D . A v pátek se nám dokonce narodili další 3 od druhé samičky. Takže je radost dvojnásobná :lol: Jsou všichni spolu a navzájem se o sebe starají. Fotečky pořád řeším, nevěděla jsem jak je sem dát, tak jsem si založila zatím aspoň album na fotogalerii. Ale nevím co dál. Jak je pak dát sem. Kdyžtak pošlu aspoň odkaz jestli to půjde. A pokud budete moct, tak budu ráda když mi poradíte s pohlavím a mutací. Moc se v tom nevyznám, je to přecejenom poprvé. :D Ještě jednou díky všem

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Ne Črc 04, 2010 12:55

fú tak to je u Vás, ale radosti...toľko miminiek :D , gratulujem k druhým miminkám, nech všetky pekne priberajú :D :D :wink:

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » Ne Črc 04, 2010 12:57

Tak to dvojnásobně gratulujujem :lol:

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Ne Črc 04, 2010 17:31

to je nádhera, na poprvé a hned šest miminek, gratuluji... :lol:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Črc 04, 2010 17:36

lucinenenenenecka napsal:Děkuji moc moc všem, ani nemám čas sem napsat, pořád u nich sedím :D . A v pátek se nám dokonce narodili další 3 od druhé samičky. Takže je radost dvojnásobná :lol: Jsou všichni spolu a navzájem se o sebe starají. Fotečky pořád řeším, nevěděla jsem jak je sem dát, tak jsem si založila zatím aspoň album na fotogalerii. Ale nevím co dál. Jak je pak dát sem. Kdyžtak pošlu aspoň odkaz jestli to půjde. A pokud budete moct, tak budu ráda když mi poradíte s pohlavím a mutací. Moc se v tom nevyznám, je to přecejenom poprvé. :D Ještě jednou díky všem

stačí sem dát odkaz a my koukneme,to bude asi nejsnažší. :D

lucinenenenenecka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: Stř Ún 17, 2010 18:31

Příspěvekod lucinenenenenecka » Stř Črc 07, 2010 18:58

Tak fotečky už jsou konečně na světě. Nevím jestli to tak dělal foťák nebo mají opravdu tak červené očička. Když je sleduju tak se mi to nezdá ale na světle do červena jsou. Opravdu nevím co je to za mutaci, tak budu ráda, když mi poradíte. Jediné co jsem zjistili je to, že ze starších bílých máme 2 kluky a jednu holku (těm je dnes 17 dní) a z těch mladších máme 1 šedou slečnu, jednoho šedého kluka a jednoho bílého kluka. (těm je 6 dnů). Mamy jsou na fotkách a tatínek by měl být podle mého úsudku pink white :D Prcci jsou celý táta.
odkaz:
http://fotogalerie.cincila.com/thumbnai ... album=1881

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Črc 07, 2010 19:29

krásná miminka ;-) bíla minka jsou pink white a béžové je je po mamince beige ..... jen sem chtěla říct, ta hnusná směska s kterou je mamina vyfocena neni pro činčily vůbec vhodna, protože je velmi tučna !

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Črc 07, 2010 19:44

Krásný miminka :D
A tu směsku prosím nedávej,činčilkám škodí.

lucinenenenenecka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: Stř Ún 17, 2010 18:31

Příspěvekod lucinenenenenecka » Stř Črc 07, 2010 22:53

Takže jsou to pink white a beige? Maminka těch béžových je ta standartka, druhá mamča (beige) má pouze bílé mimča.
A to jsem si myslela, že když jim dávám tu směs, tak je to dobré. Věděla jsem, že je trochu tučnější, ale holkám tak chutná. Vždy jsem jim do toho míchala ještě 2 balíky granulí. Paní ve zvěrimexu mi říkala, že je to strava přímo pro činčili když jsem byla poprvé kupovat papání. A od té doby to spolu s granulemi kupuji. Samožřejmě dávám i seno. Nechala jsem si tenkrát poradit od zkušenějších ale asi tedy špatně. :(

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Črc 08, 2010 1:12

pokud ma činčila ve stravě příliš tuku, tak to způsobí selhani ledvin. činčila neumí zpracovavat tuk a ten se jim uklada na jatrech, takže davej jen granule, je to levnější a pro činčilku je to to nejlepší.

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Čt Črc 08, 2010 8:32

moc krásne miminká :D :D :wink:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Črc 08, 2010 9:01

Ve zverimexu bohužel radši doporučí směsku než granule-je to pro ně větší výdělek.A bohužel doby kdy ve zverimexu pracovali lidi kteří o zvířátkách něco věděli jsou většinou pryč.
Určitě Beige a Pink White,jsou krásní.A tatínkové jsou jaké mutace?

lucinenenenenecka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: Stř Ún 17, 2010 18:31

Příspěvekod lucinenenenenecka » Čt Črc 08, 2010 10:03

No jo, to je pravda. Budu tedy kupovat raději víc granulek a tu směsku omezím.
Tatínek je úplně stejný jako prcci - taky pink white. A je to tatínek všech mláďat. (Dodnes ale nechápeme jak se mu podařilo :D ) Asi šikulka.
Koupili jsme totiž samečka bratrovi a vzhledem k tomu, že byl sehnaný narychlo a neměli jsme pro něj ještě dokončenou klec, tak jsme ho dali k mým dvoum holkám. Byl u nich sotva týden a zvládl "obšťastnit" obě. Tohle jsme opravdu nepředpokládali. :D Teď je vedle v pokoji u bratra ve své nové kleci. Ale jak tak sleduji, tak holky si samy vystačí. Jsou hrozně hodné mámy a starají se o mladé navzájem. :D - z toho mám hroznou radost.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Črc 08, 2010 10:15

Pokud je tatínek Pink White,mohla by být bílá miminka od béžové maminka Homo Pink White. :D

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Čt Črc 08, 2010 10:42

Gratuluju k mimískům, směsku neomezuj, směsku zcela vysaď, pokud jsou ti milé životy a zdraví tvých činčilek. Je to absolutně nevhodné krmení :( Jak už ti tu napsali ostatní. Dávej činčilí pelety, kvalitní seno, větvičky na okus, občas rozinku, sušené okvětní lístky růží, sušený šípek, křížalku..

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » Čt Črc 08, 2010 10:49

Taky se přidávám ke gratulaci :lol: :lol: :lol:
Jsou to pěkní lumpíci.
A tu směsku bych jim do toho vůbec nemíchala,oni si stejně z toho vyberou jen to co jim chutná a na granulky se ti pak vyprdnou.
Vyhoď to a činčilky ti to pak oplatí tím,že budou zdravé :wink:

Hanča
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: Ne Bře 08, 2009 18:43

Příspěvekod Hanča » Čt Črc 08, 2010 12:11

Když jsem si jednou dovezla dospělou činčilu která byla zvyklá na směsku a já ji dávala jen granule, tak zhubla asi 80 g... nevím, jestli je vhodné, takto radikálně nedávat tu směs zrní když má samička mladé.... nebo pak opravdu vysadit, ale hlídat i maminu, jestli nehubne a není na tom zdravotně bledě.... aby neztratila mlíko

lucinenenenenecka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: Stř Ún 17, 2010 18:31

Příspěvekod lucinenenenenecka » Čt Črc 08, 2010 21:31

No ano, právě že jsou na tu směs zvyklé už asi 2 roky a přijde mi kruté jim ji zničeho nic vzít. Také se bojím aby mi mamče nezhubly. Zkusím to nazačátek opravdu jen omezit. Dnes jsme jim do čtvrt kyblíku směsy dosypala pouze granule, takže mají opět celý vrchovatý. A uvidím jak jim to půjde. A pak už jim budu dávat jen tedy granulky. Zkusím na ně spíš přejít postupně než zničeho nic takový velký zlom.
Prcci už také začínají papat a těm dávám vločky a seno, tak snad je to správně. :D
Ale jinak všem hrozně moc moc děkuji za rady a pomoc. :)

Disable adblock


Vrátit se na “Máme miminka”