Zveráč

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Zveráč

Příspěvekod Jitka Řeháková » So Črv 29, 2013 13:27

Tak jsem se včera naštvala ve zveráči ve Vrchlabí. Mají tam amloučinčilku a vodu mají v kovové misce, kde já dávám krmení, tu mají uchycenou k mříži a jak činča poskoči, miska se nahne a hrozí, že se jí voda vyleje na záda. Chudinka malá, kdyby se v noci polila, ro rána by mohla dostat zápal plic. Upozornila jsem prodavačky, že činča pije z napáječky a to téhle misky mají dát krmení, tu další z klecičky vyndat, klec je maličká a ta druhá miska je tam na dvě věci. No dívaly se na mě jako na blbce, že to tak mají vždycky a nikdy se jim to nestalo. Ještě jsem se tam vrátila jednou s tím, že tu napáječku zaplatím, ale nic platno - paní vedoucí to rozhodne a ta tam nebyla. Nevím co se s těma holkama stalo, přišly mně vždycky normální :roll:

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Zveráč

Příspěvekod jasmin » So Črv 29, 2013 14:43

Me uz ve zverakach neprekvapi vubec nic.Za celou tu dlouhou dobu jsem videla snad jen ve dvou zverimexech dobrou, v jednom vzornou peci o zvirata a bylo znat, ze jim nejde jen o ten prodej kazdemu a za kazdou cenu a na zviratech co nejvice usetrit na krmivu a ubykacich.Vzdy to ale zalezi na konkretnich lidech.
Nedavno jsem slysela o pripadu, kdy v jednom zveraci na severu Cech, myslim ze to bylo v Usti, prodali rodicum pro dite, spise doporucili a vnutili cincilku, ktera byla na smrt nemocna a samozrejme doma po dvou dnech zemrela.Cele ty dva dny pry narikala bolesti, mela zhnisane oci, plisen po celem tele, na zadku nemela vubec srst a u cumacku, nemohla vubec jist, ani pit, extremne vyhubla.Bohuzel s ni ani nesli k vetovi a schaneli rady po netu a kdyz uz by s ni sli, tak do rana zemrela.A v takovem otresnem stavu ji zverimex prodal a meli ji tam pry pohromade s kraliky, osmaky a dalsimi zviraty, jen oddelene siti :twisted: :twisted: .Proste taoveto zverimexy by mely byt okamzite citelne pokutovany, zavreny a ti majitele a personal, ktery tohle dopusti prisne potrestan pro tyrani zvirat.

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Zveráč

Příspěvekod Jitka Řeháková » So Črv 29, 2013 15:04

No to je to, potrestat, ale to by někdo musel vyslyšet stížnosti, kontrolovat. Tohle je fakt otřesné :evil: :evil: vždyť to je živá bytost a ne kus nařezaného salámu.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Zveráč

Příspěvekod jasmin » So Črv 29, 2013 17:22

A to je jen kapka v mori tech zivoricich a vlastne i tyranych zvirat.Pred asi 3 lety byl v tomto kraji dalsi otresny pripad, kdy ve zveraku prodali mlade cincily babce pro 4 lete dite :evil: :evil: .Baba ho strcila v extremnich mrazech do kralikarny ke kralikum a po par dnech, kdy umiralo, kralici mu jeste okousali nozicky ho jeste hodila do igelitky a prinesla do jednoho statku, aby ho hodili psum :evil: :evil: .nastesti tam byli lide, kteri meli vztah ke zviratum a pokusili se ho zachranit, krmili ho strikackou, ale uz nevnimalo, zemrelo.S okousanyma nozickama by stejne zit nemohlo:-(
Proste, dokud nebudou mit zverimexy prisne a tvrde postihy za spatnou peci o zvirata a ze je prodaji, mnohdy i vnuti, jako darek pro deti a to komukoliv, doporucuji nevhodna krmiva apod.tak se nic nezmeni a zvirata budou ve velkem trpet dal.

Disable adblock

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Zveráč

Příspěvekod Kobylatko » So Črv 29, 2013 18:11

Tak u nás nejsou zveráče až zas tak hrozný činčily se mají dobře i krmeny sou správně.Nejhorší je ve zveráčich cedulka u zvířatka "Pěkný dárek za vysvědčení" atd ....

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Zveráč

Příspěvekod jasmin » So Črv 29, 2013 22:55

Jo, nebp k zakoupene kleci zvire zdarma :evil:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zveráč

Příspěvekod Terezka » Ne Črv 30, 2013 10:14

U nas tedy ten králík zdarma byl plyšový.

Avatar uživatele
Moni96
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: Ne Bře 17, 2013 18:26
Místo/Bydliště: Okres Třebíč

Re: Zveráč

Příspěvekod Moni96 » Ne Črv 30, 2013 15:04

Akce 1+1 je taky fajn :roll:

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”