Strava - vaše otazky a zkušenosti

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Simona

Správná strava -granule

Příspěvekod Simona » Po Črc 25, 2005 18:42

Nastartovali jsme snad správný jídelníček.Činčilák z toho má asi malinko zácpu.Máme granule - kompletní krmná směs pro činčily jihoamerické pravé - CHIN UNIVERZÁL.VYRÁBÍ Biosta s.r.o.Složení:Oves krmný,ječmen krmný,otruby pšeničné,úsušky pícnin,sojový extr.šrot,suš.mléko odtučněné,len,krmný vápenec,premix biologic.aktiv.látek a premix minerální.Jsou takové tenké a zdá se,že mu ze všech granulí chutnají nejvíc.Máte s těmito granulemi zkušenost :?: Chci udělat takovou očistnou kůru a napravit (snad)co jsem pokazila.Koupila jsem drcený plod ostropestřece mariánského.Prosím,jak často a kolik ho přidávat ke granulim teď na vyčistění jater a upravení lehké zácpy a kolik potom preventivně?Pokud tuto"dobrůtku"nebude chtít konzumovat,dá se ostropestřec nahradit něčím jiným co má stejné účinky? :shock:

Disable adblock

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Út Črc 26, 2005 11:57

Nazory na ostropestrec se ruzni, nekteri veterinari jej nedoporucuji jako prevenci, ze by naopak mohl uskodit, ale ja s nim mam zkusenosti dobre, me zachranil cincilu pred jistou smrti.
Asi nic nezkazis, kdyz das asi 10 dni kazdy druhy den ke granulim tu smes ze sackoveho caje z lekarny, ale jen na spicku noze, trosku. Po tech deseti dnech uz ne.
Ty granule biostan jsou pry dobre, vyborne jsou i Vitacraft pellets a Sonneland, Tucan, Apetit-Ch.
Jelikoz Vitacraft pellets je chudsi celkove, coz je pro cinci prospesne, je potreba ho doplnovat mineraly a vitaminy, na coz by uplne mel postacit ten mineralni kamen a jako vitaminy obcasny pamlsek ve forme sipku, suseneho jablicka, obcasne rozinky, pozor, aby nebyly konzervovane, nebo sirene, nektere jsou dokonce konzervovane i v oleji, coz je uplne spatne pro ne. Jistotu mas akorat u rozinek v Bioprodejne, ale i tam musis chtit ty nekonzervovane a nesirene v biokvalite. A davat jen tak tri rozinky do tydne, vic ne. Dale pak Vitacraft coctejl, staci jeden, dva kousky z toho denne.

K.a.r.l.i.cz.e.k.

Příspěvekod K.a.r.l.i.cz.e.k. » Stř Srp 31, 2005 17:23

Václav napsal:chovatele je vetsinou berou primo od no-name vyrobcu, ale nerekl bych, ze granule od chovatele maji lepsi kvalitu nez ty drazsi ze zverimexu. moje Rozarka ty granule od chovatele, ktere jsme k ni dostali vubec nema rada od te doby, co dostala koupene ze zverimexu.


Nikouškouj zase strašně chutnaj granule co jsme teď dostali k Čikitce. Tak nevím, oni mají taky chuťové buňky jako my. Takže jedné budou chutnat ty granule a druhé zas jiné. Všechny zvířatka jsou stejný :lol: , když zašustí pytlík, rychle na krmící místečko, protože se musí nést něco dobrého - pak příde vyčítavý pohled, jaktože jsem si dovolil dát nový pytel do odpaďáčku.

Jinak občas neodoláme a dostane nějakou dobrůtku: křížalu, sušené ovocíčko, nějakou část "krmných směsí pro činčily", atd. Prostě se musí mít dobře, ale nesmí se to přehánět :D

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Stř Srp 31, 2005 20:35

Ty granule Biosta-universal jsou velmi dobre pry, jedny z nejlepsich u nas. Kde jsi je sehnala? Ja je u nas marne schanim, ve zverimexech je nemaji a objednavat nechteji. Hlavne ze objednavaj ty smesky a jiny.:-(

Disable adblock

Martina Tošenovská

Příspěvekod Martina Tošenovská » So Zář 10, 2005 16:14

Já jsem tak ráda, že nemá takové problémy se stravou. Mám tak mlsného činčiláka Pattyho, že žere pouze seno, granule a občas pampelišku. V případě nouze kukuřičný lupínek co je ve směsích, ale ostatní nechá nehnutě ležet. Okusování nábytku, kabelů je podle něj pro malé činčilky, né pro něj. Nejvíce byl naštvaný, když mu Jerry rozkousal proutěný košíček na spaní co má v kleci (košíček byl pořád jako nový, než jsem mu pořídila kamaráda Jerryho. Jsou ohromní kámoši.). Takovou činčilu by měli naklonovat. :D

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » So Říj 22, 2005 13:16

ahoj... chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost tady s tímto papaním : http://www.cincila-obchod.cz/img/101-0742.jpg
Zajímalo by mě, zda by se tohle dalo použít jako každení stravu (místo obyčejných granulí) společně se senem...a občas jim hodit nějaký to ovoce, tvrdej chleba atd.
díkec

romana

Příspěvekod romana » So Říj 22, 2005 16:11

Ahoj, dávám toto krmení činčám občas místo granulí (cca jednou za týden), můžou se po tom utlouct :lol: ale asi bych to za obyčejné granule úplně neměnila...

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » So Říj 22, 2005 18:35

romana napsal:Ahoj, dávám toto krmení činčám občas místo granulí (cca jednou za týden), můžou se po tom utlouct :lol: ale asi bych to za obyčejné granule úplně neměnila...

Ahoj! a jake granule kupujes a kde ? :-) Ty moje se kvuli tomu cincila nature i poperou : -)))

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » So Říj 22, 2005 20:37

PETE.cz napsal:ahoj... chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost tady s tímto papaním : http://www.cincila-obchod.cz/img/101-0742.jpg
Zajímalo by mě, zda by se tohle dalo použít jako každení stravu (místo obyčejných granulí) společně se senem...a občas jim hodit nějaký to ovoce, tvrdej chleba atd.
díkec


Nikdy by som svojim zvieratam nieco take nedavala.je to samy farebny humus.Ak chces aby sa ti cincily dosili v zdravy dlheho veku zdaleka obchadzaj tento vyrobok.Ja som uz spominala ze vsetky vyrobky Prestige su u nas bojkotovane koli nezdravemu obsahu a ziaden chovatel ich svojim zvieratam nedava.

romana

Příspěvekod romana » So Říj 22, 2005 23:06

PETE.cz napsal:
romana napsal:Ahoj, dávám toto krmení činčám občas místo granulí (cca jednou za týden), můžou se po tom utlouct :lol: ale asi bych to za obyčejné granule úplně neměnila...

Ahoj! a jake granule kupujes a kde ? :-) Ty moje se kvuli tomu cincila nature i poperou : -)))



dosud mám krmení od chovatele, které mi dal společně s činčilkou, ale když jsem měla standartní činči tak jsem nakupovala většinou v Brně na Staré osadě ve Zverimexu. (granule mívají na váhu), vždy bylo ok... krmila jsem s ním cca 8 let a činčiláci bývali spokojení :wink:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » So Říj 22, 2005 23:13

raky mám granule od chovatele...nevím, který mám koupit až tyhle dojdou, ale za 2 týdny mám v ůmyslu koupit další!!!!
...nějak se s tím budu muset poprat!!!! :lol: :lol:

romana

Příspěvekod romana » So Říj 22, 2005 23:16

tak to držím palečky :wink:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » So Říj 22, 2005 23:22

romana napsal:tak to držím palečky :wink:

dík :lol: :lol: :lol: :lol:

Host

Příspěvekod Host » Pá Lis 11, 2005 9:38

Myslim si ze cincam uplne staci granule seno a voda.Jen obcas asi tak jednou do mesice ji dam takovou tu smes pro cinci ma to rada ale neni tam pro ni nic zdraveho.Granule pouzivam APETIT CH.Ma je nejradsi jiny mi ani nebasti.

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Pá Lis 11, 2005 9:43

Jo granule Apetit CH jsou výborný. Ty měl Honzík taky rád. Jen ten zverimex kde ho prodávají je docela z ruky a jeden čas nebyli vůbec k sehnání, tak jsem ho musela naučit na jiné :?

Host

Příspěvekod Host » Pá Lis 11, 2005 10:45

Taky jsem zkousela dat jiny ale nechtel delal urazenyho tak mu musim davat jen ty Apetit CH.Jak rychle si zvykl Honzik na novy granule?

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Pá Lis 11, 2005 11:07

Pomalu jsem nové přimíchávala k Apetitu CH. Asi po týdnu jsem je odebrala úplně, teda spíš mi došly :) a dobrý... baštil ty nové s chutí. Byly to granule Sonnenland, ale po čase je přestal jíst, tak jsem mu koupila další a na ty jsem ho nijak nezvykala, rovnou jsem mu je nasypala do misky. Vím, že se to dělat nemá, ale jinak to nešlo, Sonnenland prostě už nechtěl.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Stř Lis 23, 2005 13:37

Ahoj, tak nejak jsem nepostrehla, proc sem uz walkyrien nechodi?

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Stř Lis 23, 2005 13:43

Vlasticka napsal:Ahoj, tak nejak jsem nepostrehla, proc sem uz walkyrien nechodi?


Valkyrien je Alice, nemám pravdu? Nebo že bych se mýlila, ale myslím, že to má v podpisu...

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Stř Lis 23, 2005 13:44

jojo Valkyrien je teď Alice.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Lis 30, 2005 10:27

Dnes jsem zjistila, že v Kladně U včelaře (kousek od Baumaxu) prodávají vážené granule Biosta. Kilo myslím za 22,- Kč. Otevřeno mají během zimy jen ve středu.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Stř Lis 30, 2005 10:36

to je paráda, přítel jezdí jako obchoďák i Kladno, tak mu řeknu...

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Stř Lis 30, 2005 11:39

no ja uz jsem to taky zjistila :oops:

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

prodej

Příspěvekod Ina » Ne Pro 18, 2005 17:16

neprispivam sem a ani jsem uz nechtela, ale po delsi dobe jsem si zde opet neco precetla a neda mi to, abych nereagovala a nezastala se zde Vlasticky. Ma moji plnou podporu a muzete se do ni navazet, jak chcete. kdyby takto zodpovedne ke koupi a porizeni cincily a nejen cincily pristupovali vsichni lide, tak by bylo po problemu. Je mi jasne a uz dopredu vidim, jak se tady na me opet snese nenavistna kritika, ktere jsem si tady uz v minulosti od urcitych lidi uzila vic nez dost, jmenovat narozdil od nekoho tady ale nebudu.
Ja, jelikoz narozdil od vetsiny tady z vas vim, co to obnasi zachranovat a umistovat nechtene cincily, tak vim, ze zodpovedny clovek a chovatel si pred porizenim zvirete o nem nejdriv neco precte a informuje se dopredu, co to obnasi a ne az po koupi. Tak se muzete chovat akorat pri koupi nabytku a doplnku do bytu. Vlasticka to popisovala dost jasne a chapu jeji rozhorceni, ponevadz prave od takovychto nezodpovednych lidi, kteri cincilu, nebo jine zvire koupili svemu rozmazlenemu diteti, ktere prohlasilo naprosto stejne, ze tohle chce, ja pomaham najit velmi vystresovanym cincilam novy domov. V lepsim pripade pro ne, ponevadz v tech horsich konci svuj zivot na polich, nebo vyhozene venku, ve sklepech apod.kde nepreziji ani par dni, jenze o tech uz se nedozvim,bohuzel.
A co se tyce prodeje zvirat ve zverimexech, tak opet s vama nekteryma, opet nechci a nebudu jmenovat, nemuzu souhlasit, ponevadz osobne znam jeden zverimex, kde prodavaci skutecne cincilu neprodaji kazdemu a uz vubec ne rodicum s malymi detmi. Je to spise vyjimka, nez pravidlo, bohuzel, protoze vetsina zverimexu chce prodat a zbavit se zvirat komukoliv, kdo zaplati.
Napsala jsem to jen proto, abych podporila Vlasticku, protoze se mi jeji pristup libi. Jestli to Vlasticko budes cist, tak by bylo dobre jim v tom zverimexu rict, ze cincilam skodi a postupne je tou stravou likviduji. Vim, o cem pisu, ponevadz pokud nemaji k dispozici granule, tak hrozi nejen spatna jatra z tech semen, ale problemy se zubama, protoze granulema se jim prirozene obrusuji stolicky mimo jine. A musi mit seno a dreveny okus,kamen. Pokud by to nepomohlo, poslala bych stiznost na veterinarni krajskou spravu.Neboj, urcite tam pujdou, kdyz jim opakovane napises, ale budes mit dobry pocit, stoji to zato. Zminila bych i to hroznove vino, ktere tam lezi delsi dobu a zahniva. To je muze zabit velmi brzo, i spinava voda plna toxickych ras. Na tohle by uz mela veterinarni sprava reagovat.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Pro 18, 2005 21:21

Ino, my tě za tvůj názor odsuzovat nebudem. Od toho je to diskuze, abychom tu diskutovali a je logické, že často dojde ke střetu názorů.
Jinak si myslím, že tvůj příspěvek patří do tématu POMOC ČINČILKÁM VE ZVERIMEXECH než do správné stravy, poněvadž zde je to vytrženo z kontextu a jaksi jsem zde nevyčetla, co říkala Vlastička.
Jsem ekonom a myslím ekonomicky, tak mám svůj názor, že na jednu cestu domů, která trvá deset minut, je přepravka sakra drahá sranda. Já sama si peníze netisknu. No jo, je taky řešení, že prodavači ve zverimexech by měli prodávat činčily jen lidem, kteří složí zkoušku ze znalostí o chovu činčil, ne?

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”