Činčila po převozu

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod Reňaaa » So Bře 17, 2012 8:30

Podle toho jak činčilka vypadá, tak to bude dlouhodobější...činčila nezhubne tolik za pár hodin. Být tebou tak pošlu chovatelce jak činčila vypadá a požaduji vystvětlení. Bude trva nějaký pátek než se vám povede dát činčilu dokupy.

Jinak souhlasím s Martej ve všech bodech. Chyba tady Lenky to určitě není, jde vidět, že pro činčilku dělá první a poslední, no a nějaké řeči "že problém je u vás" jsou úplně mimo. ;) Přeji činčilce ať se zotaví co nejdřív.

Disable adblock

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » So Bře 17, 2012 8:42

Je pravda, že jsem byla stále ujišťována, že váha je 550g a více. Netušila jsem ani omylem, že má méně. Po tom jsem se pídila, až když jsem ho vážila poprvé, kolik vlastně měl. Nejdřív prý před seznamováním s jiným činčilákem 518g a pak ho prý nevážila. Po včerejším rozhovoru přímo s paní, od které ho mám, ne s kterou jsem komunikovala, mi říkala, že ho prý vážila těsně před odesláním. Takže já už popravdě nevím, kde ta pravda je...To že zhubnul u mě samozřejmě beru i též jako mou chybu a nedorozumnění. Nejsem vševěd a jedna činčila, ani 6, ani 20, činčil ze mě moudrého chovatele nedělá. Pořád se ptám zkušenějších. Paní chovatelka chce vrátit činčiláka zpět,ale nepošlo ho tamhle do tramtárie s tou váhou co má. Vykoupaný nebyl, i když paní tvrdí, že když ho balila, tak ho vyndavala z písku. Je to už jedno, činčilák samozřejmě zůstane u mě, nikomu ho posílat nebudu, vyzkoušíme více druhů granulí a snad mu co nejdříve nějaké zachutnají. Zatím láduje seno, a granulkám moc nedá. Snad se brzy udobří a baštit začne. Váha zatím stojí, tak alespoň že tak.

Děkuji Réňe za podporu, stejně tak Martej :-)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod jasmin » So Bře 17, 2012 12:58

martej napsal:Převozem může zhubnout každá činčila. Jedna zhubne málo, druhá více. Mě spíš tady na tom případu trochu zaráží to, že přijela naprosto jiná činčila. činčilka může zhubnout, ale rozhodně za 12 hodin cesty nezhubne k nepoznání. Chápu, že u chovatele mohl činčilák zhubnout, změnit se, ale měl o tom paní lenku informat. Přece nejde někomu nabídnout hezkého činčiláka s váhou 550 g a poslat činčiláka, který nemá ani 500, má špatnou srst a je vychrtlý :roll:

A přepravou to opravdu být nemůže, ano činčilka zhubne, ale nezmění se její kvalita. Kurýrem jsem si nechala posílat činčilky z Německa i z Čech. Já sama posílám činčiláky do Německa a žádná na kvalitě neztratila a to jezdí mnohem déle než tady. A popravdě mi přijde docela nesolidní, když tohle někdo udělá, pokud činčilka již nevypadá jako na fotce, tak prodávající musí kupujícího informovat a ne počkat, jestli náhodou mu to neprojde :roll:
A jinak pokud je chovatel solidní a není mu jedno, co s činčilkou bude po převozu či po předání, tak se zajímá, informuje se a ptá se, jak a čím činčilka bude krmena a do jakého prostředí jde. Takže nechápu omluvu, že se má zajímat kupující, že to není na chovateli a tak je vlastně chyba paní Lenky, že nedostala k činčilákovi granule :roll:

Možná sem tu asi v čechách jediná, ale opravdu mi nepřijde jako fér a solidní chovaní chovatele to, že pošle jinou činčilku, která na tom zdravotně není nejlíp, neinformuje kupujícího a k činčilce nepřidá ani pytlík granulí. :roll:
--------------------------------------------------------------
A k problému s činčilákem. Jak jsem Vám psala, je teď důležité, aby byl v klidu a aby se mu srovnalo začíváni. Trochu jogurtu a jablička jako první pomoc pomohla a teď by chtělo dát probiotika, aby se mu urovnalo trávení. Rozhodně bych teď nedávala vitamínovou směs, z které vybírá vločky, tu bych začala dávat opět, až když se mu obnoví mikroflora. Do napáječky bych mu dala vitamin B a zkusila jiné granule a dala mu seno a vodu. Jestli už na váze stoji, tak to snad bude na dobré cestě a nespadne pod kritických 400 g. Bylo toho na něj moc a asi je vice stresovy.


ac nerada, take do toho vstoupim.tady souhlasim s Martej jednoznacne.Kdyz jsem srovnala fotky, tak podle me se nemuze jednat o jednu a tu samou cincilu, ta, ktera byla poslana je v prisernem stavu a je videt, ze neni vporadku.Nevim, zda to dela ta fotka, ale me se osobne zda, podle toho kola okolo oka, vypada to, jako by mu tam olysavala srst, ze pokud to tak je, muze mit problem se zuby a koreny, takto se to tez projevuje a i proto by se dalo vysvetlit to hubnuti, nizka vaha a nezajem o basteni.
Chtelo by to poradnou prohlidku u odbornika,zalezi, kam to mas bliz, zda do Prahy, nebo Brna, ponevadz tam jsou odbornici pres cincily a stalo by zato tam s nim zajet na poradnou prohlidku, vcetne hlavne zubu a korenu, tam se nato specializuji primo, Jekl v Brne na fakulte veterinarni, Palackeho a v Praze Lietavcova na Hurce.
Kazdopadne, ale pokud opravdu dotycna poslala jinou cincilu zamerne, tak bych to resila a v pripade zjisteni zdravotniho problemu bych trvala na vraceni penez a jeste vyplaceni castky za osetreni a pripadny zakrok, ponevadz pochybuji, ze bys ji ho vratila zpet.Ponevadz, kdyz neco nekdo takoveho udela a je to skutecne tak, potom k tem cincilam nemuze mit jiny vztah, nez mnozitelsky a kdovi, co by se s nim pak stalo.
Pokud opravdu nekdo jednal takto neseriozne, dalo by se rici, ze by slo i o podvod vlastne, jestli je to pravda, tak potom by mela byt povinnost zverejnit takove chovatele a vyclenit je.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod jasmin » So Bře 17, 2012 13:04

Rozhodne bych ji ho nevracela, ale asi by i ostatni zajimalo, od koho ho mas, ponevadz dle tech fotek a zvlast jedne to nemuze byt absolutne stresem, ale ta cincila neni vporadku a zda se mi uplne jina.Nejak toho pribyva a tech opravdu solidnich chovatelu, kteri cincily chovaji s laskou, svedomite a ne hlavne kvuli zisku ubyva:-(.
Kdybys ho poslala zase zpet, tak to bude jeho konec, dalsi stres by uz nezvladnul.A uz jen tohle me sokuje, ze nekoho mohlo napadnout, kdyz vidi, v jakem stavu ta cincilka je a rika si jeste chovatel.

Disable adblock

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » So Bře 17, 2012 13:25

Holky je to ta sama cincilka.Ma zkrouceny ocasek stejne jako na fotkach od byvale chovetalky ktera ho mela pred tou chovatelkou co ho posilala.Okolo ocicek srst nevylysava.ma ji vylisanou na nohach.Ale uz lecime.Stejne jako plisen v usich i na.Ale to muze byt jen ze stresu.Vcera mi chovatelka sdelila ze granulky nasypala do krabice.Ale byli pod hoblinami tak jsem si jich nevsimla.Ted spinka tak uvidime jestli pujde po tech vlastnich.Jelikoz pravda majitelky urazi a mysli si ze jsem je za zady podrazila a udelala si z toho verejne halo.Me tu jde jen o nej a co s nim.O nic vice ne.Diskuzi mame od toho aby se diskutovalo.Jmena tu zverejnovat nebudu.Doufam ze to byl jen ulet zatajit informace.Neznam osobne ani jednu a nerada bych aby bylo zle mezi chovateli.Dekuji za pochopeni.

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » So Bře 17, 2012 13:28

Jasmin.Nejbliz mam Prahu.Dekuji.Uz sbirame i bobiky jestli se prevozem a naslednym stresem neco nerozjelo.Uz dnes se jevi uplne jinak a je jasne ze tech 100g bude nabirat dlouho.Ale to mi vubec nevadi.Jen at se da do kupy tak jak ma.

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod Jitka Řeháková » So Bře 17, 2012 15:13

Nejsem žádný odborník, ale podle fotek to dá rozum, že to není tatáž činčilka. Ovšem to neznamenám, že by se měla vrátit - byly daleko horší případy, nad kterými by člověk brečel a zadařilo se. Věřím, že si bobeček péči zaslouží a držím palce. Vykrmí se, zklidní se, bude čupr :wink: , pošli fotky jak pokračujete. A hlavně nepanikařit, stres se přenáší na zvířátka. Já mám Amy ze zveráče, má problémy se stoličkami a taky bych ji nevrátila. Prostě ji mám a udělám první a poslední a basta.

Avatar uživatele
petulinovo
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Led 16, 2008 0:56
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod petulinovo » So Bře 17, 2012 15:29

Taky myslím,že je to ten samý činčilák,bohužel..
Podle fotek se sotva dá poznat váha,takže buď někdo lže a činčilák nikdy váhu neměl a nebo prostě dostal na frak po všech těch transportech během krátkého období.
Dost mi to připomíná nebohou Villu,kterou si tu předávali prodávající jak na běžícím pásu a svalovali vinu jeden na druhého - přitom to byla bezvadná samička!
V žádném případě nevěřím tomu,že sameček zhubne transportem 50g a více,to musí být problém někde jinde..
Vezla jsem spoustu zvířat na různé vzdálenosti a vím že za velkým váhovým úbytkem je vždy lež /nebo chcete-li rozbitá váha/ dotyčného chovatele.
Nevím,nevím,ale to by někoho trefil šlak,nebo by přišel na buben,kdyby k myšce přibalil do pytlíku granulek?
Sakra vždyť přeci prodávám své zvíře,záleží mi jak vypadá,jak mu bude i dál,ne jen shrábnu prachy a je vystaráno..
Tady je naprosto zřetelně vidět kdo jak kupčí s činčilama,protože kdyby šlo o jeho zvíře-tedy jeho vizitku,tak snad něco takového nedopustí!
Nehledě na radu,že může jít rovnou k samičce - a co takhle karanténa?
No nevím,ale já bych teda od takového chovatele činčilu nechtěla!
Ostatně fotky vypadají jako od jedné výborné chovatelky,co píše,že prodává činčily s rodokmenem a přidává k nim výsledky koprologie - tak nevím,Lenka asi žádné neviděla,že?
Určitě bych doporučovala paní prodávající,aby se zamyslela a Lence vrátila část peněz,protože jak už tu někdo psal,další transport by byl pro chudáka obrovskou zátěží

Pokud nechce granulky a baští seno,tak jukněte do tlamičky na přední zoubky,zda je nemá přerostlé,nemusí u toho ani slintat a jakou barvu zoubky mají..
Mám doma i fungistop navíc,tak stačí písnout.
Držím palečky,bohužel nemyslím že bude chudák použitelný do chovu,což byl asi záměr..

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod žanda » So Bře 17, 2012 16:09

Mě osobně několik myšek převozem zhublo i více jak 50g - každé zvíře je jiné a jinak snáší stres.. A pokud paní chovatelka Lence poradila aby samce dala hned k samici, tak to je tedy na pováženou. Co karanténa? To tě, Lenko, nenapadlo? Je to pro tebe poučení pro příště.
A jestliže byla váha mimo provoz a samice dala samci počudit, tak ten mohl klidně dalších 50g sjet dolů s váhou díky seznamování. Vim jak mi samice dokázali zdrbnout samce, když ho nechtěli...
Takže bych samce nechala v klidu a dala mu čas. A nedělala z toho aféru...

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » So Bře 17, 2012 16:16

Petro je jedno kdo to je.Ja to opravdu nepovim.Cincilackovi bude zase dobre.Ja vahu mela opravdu v oprave mrzi me ze jsem ho opravdu nemohla zvazit ihned po prevozu.S pani s kterou jsem komunikovala a ktera prodej zprostredkovala,te je mi lito.Byl jeji a foto pochazi od ni.Dala ho sve kamaradce ktera ho chtela k samicce ale ta umrela a nemela pro nej vyuziti.Prodej probehl o 2 mesice pozdeji kvuli mistu a preprave.Prvni fotky jsou porizeny ihned po prijezdu.Takhle kdyz na to koukam tak bych ani nerekla ze je to violet.Ale je.Koupeme s fungistopem a uz je cistejsi.Uz neni ani tak apaticky.Ale to je vse tim ze tu hodne zhubl.Mozna nabere zpatky ale bude to trvat hodne hodne dlouho.Fotku pridam.Granulky od chovatelky snad dorazi hned v tydnu.Dnes jsem koupila i junior granulky.Tak uvidime co rano.

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » So Bře 17, 2012 16:20

Zando ja z toho aferu nedelam.Ptam se co a jak. A napsala jsem a i ukazala foto jak vypadal.V te chvilince me fakt hned nedoslo.Byli spolu vsehovsudy 5 min.Je to pouceni.Chybami se clovek uci.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod Dora » Ne Bře 18, 2012 0:46

Lenko, každopádně podle fotky je jasně viditelné, že činčila je hodně hubená a srst má v zanedbaném stavu.
Přece pravidelně koupaná činčila s kvalitní srstí, musí být krásná i po týdnu bez písku a cestě kolem světa!!!!
A jestli u původní chovatelky vypadala tak jak na fotkách a po 2 měsících u někoho jiného takhle, tak to ani nechci vidět ty podmínky, chudák činčilák :-(
A myslím si, že jste měla být informovaná, že činčila je v jiném stavu a mít aktuální fotky.... tohle bych teda nenazvala jen úletem o zatajení informací :-)
A že chovatelky pravda uráží???To přece není Váš problém, mají poslat zvíře ve stavu, aby se za něj nemuseli stydět!
Kor když přeprodávají a ručí za zvíře, které neví v jakých je podmínkách několik měsíců.
Je dobře, že v takovém stavu ho nebudete posílat zpět, ale myslím, že by i cena měla odpovídat kvalitě
a chovatelka by se měla zachovat aspoň teď solidně a vyrovnat se s Vámi, vrácením části peněz.Teď když už ví jak to je :-)
Navíc za činčilu ručí prodávající... tj ten, kdo od Vás inkasoval peníze, nehledě na to u koho kdy byla!!!

A jak se činčiláčkovi daří??Snad už nehubne a bude ok.
Hlavně hlídejte jestli žere a kolik!

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » Ne Bře 18, 2012 9:51

Pani ktera mi prodej zprostredkovala za nic dle me ani nemuze.Jak je videt dle fotek u ni je v perfektnim stavu.I rikala ze u ni mel 550g a stale pribiral.Pak ho v dobrem umyslu dala sve kamaradce ktera ho chtela do chovu.Je to 7 mesicu.A to uz mu byl rok.Seznameni s novou cincilkou ktera dle informaci zemrela a jiz ho k chovu nepotrebovali.Pak ho jeste pani seznamovala s jinym cincilackem.A pry mu to svedcilo.Nevim.A pak preprava ke me a dalsi stres u me.Pani cincilaka vratit chce,ale popravde.At si ty penize sni.Pro me je dulezity on a dat ho do kupy.Zprostredkovatelka to myslela v dobrem a samotnou ji prekvapil i stav cincilaka.Pani je moc hodna a snazi se situaci vyresit v klidu a poradit.Opravdu je pro me dulezite ho dostat zpet do kondice.Chtela jsem ho do chovu a vlivem dalsiho stresu mi tu hodne sklesl.Na vaze uz stoji.Chce to cas,klid a trpelivost.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod žanda » Ne Bře 18, 2012 12:15

Určitě to chce čas, trpělivost a klid. Taky jsme si jednou dovezla stresovou samičku a ta mi po příjezdu ještě hubla. Bála jsem se a nechala jsem u veta udělat výtěr z konečníku, kultivaci a tak dále. Vše bylo čisté. Ukázalo se, že to byl jen stres a stesk. Trvalo ji měsíc než se vzpamatovala a trochu nabrala. Prostě někteří trochu víc stresujou... Bude dobře. :wink: :) A souhlasim s tim, myšáka nevracet. :) Doporučila bych ještě hodně písku denně koupat aspoň hodinku. A klidně do písku přidat trošinku pudru. Aby více sál..

Avatar uživatele
petulinovo
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Led 16, 2008 0:56
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod petulinovo » Ne Bře 18, 2012 12:54

Já myslím že je úplně jedno,jestli někdo prodává,nebo přeprodává,důležité je v jakém stavu byl sameček přebrán.
Stav byl žalostný a nese za něj vinu zřejmě prodávající - a je mi fuk jestli byl zaplacen překupníkovi,nebo prodejci.
Prodávající je povinen informovat na veškeré změny a vady a v případě že tak neučil,tak nese za tyto vady zodpovědnost.
Měly být použité při prodeji aktuální fotky,tohle bylo zavádějící a klamavé,možná dokonce účelné.

Nevím proč by z toho Lenka měla dělat divadlo,normálně na to tady upozornila a dokonce žádala radu,to měla pomlouvat za zády,nebo proto že se to zjevně týká osoby,která už s přeprodeji měla trable,tak raději pomlčet?
Leni ani mi nemusíte popisovat o koho jde,je mi to jasné - má kamarádka kupovala činčilku z jejich stránek a přijela jí činčila z jiné stanice.Bez upozornění!Až když se pídila po rodičích,tak zjistila že ji mohla koupit jinde..Tolik o čestnosti zdejších handlířek..

Činčilka bohužel velmi rychle zhubne a dlouho nabírá,někdy to trvá měsíc -dva,někdy půlrok a někdy se váhou sekne..
Je mi líto Lenky,která zjevně chtěla chovného samečka a místo toho má práci navíc..
Samečkovi přeju spoustu krásných let a snad už poslední láskyplnou rodinu u které zůstane.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod martej » Ne Bře 18, 2012 15:24

Souhlasím s Petulinovo, Lenka měla být informována, že sameček není takový jako na fotkách a že nemá takovou váhu. Nemyslím si, že je solidní poslat někomu činčilu a čekat jestli se ozve nebo ne a pokud se neozve, tak dobry a pokud se ozve, tak budu tvrdit, že to je jeho chyba :roll:

Avatar uživatele
Mona
Nový uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: Po Kvě 21, 2007 13:10
Místo/Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod Mona » Ne Bře 18, 2012 16:07

martej napsal:Převozem může zhubnout každá činčila. Jedna zhubne málo, druhá více. Mě spíš tady na tom případu trochu zaráží to, že přijela naprosto jiná činčila. činčilka může zhubnout, ale rozhodně za 12 hodin cesty nezhubne k nepoznání. Chápu, že u chovatele mohl činčilák zhubnout, změnit se, ale měl o tom paní lenku informat. Přece nejde někomu nabídnout hezkého činčiláka s váhou 550 g a poslat činčiláka, který nemá ani 500, má špatnou srst a je vychrtlý :roll:

A přepravou to opravdu být nemůže, ano činčilka zhubne, ale nezmění se její kvalita. Kurýrem jsem si nechala posílat činčilky z Německa i z Čech. Já sama posílám činčiláky do Německa a žádná na kvalitě neztratila a to jezdí mnohem déle než tady. A popravdě mi přijde docela nesolidní, když tohle někdo udělá, pokud činčilka již nevypadá jako na fotce, tak prodávající musí kupujícího informovat a ne počkat, jestli náhodou mu to neprojde :roll:
A jinak pokud je chovatel solidní a není mu jedno, co s činčilkou bude po převozu či po předání, tak se zajímá, informuje se a ptá se, jak a čím činčilka bude krmena a do jakého prostředí jde. Takže nechápu omluvu, že se má zajímat kupující, že to není na chovateli a tak je vlastně chyba paní Lenky, že nedostala k činčilákovi granule :roll:

Možná sem tu asi v čechách jediná, ale opravdu mi nepřijde jako fér a solidní chovaní chovatele to, že pošle jinou činčilku, která na tom zdravotně není nejlíp, neinformuje kupujícího a k činčilce nepřidá ani pytlík granulí. :roll:

--------------------------------------------------------------
Bez výhrad souhlasím s tím, co zde napsala Martina..... i já jsem vezla zvířata z Německa autem v přepravních boxech a i u mě byli jen do rána, proběhli se a ráno pokračovali dál..... nebyl problém, protože byli v perfektním stavu a byli v CHovu s velkým CH.... a ještě musím podotknout, že jeli po D1!!!! Pokud to někdo nezná, tak to silně připomíná jízdu po pražcích!

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » Ne Bře 18, 2012 21:02

Dekuji za Vase nazory.Po dnesnim dni je cincilak uz na vaze 409g.Ale uz je uplne jiny.Lita po kleci a evidentne je mu fajn.Sbiram bobiky na detailni koprologii,v utery odnasim tak se budu modlit aby tam nic nebylo.Holky jinak co se tyce zprostredkovatelky prodeje-ta alespon se snazi najit reseni a je se mnou neustale v kontaktu a na cincilacka se i denne pta.Na rozdil od byvale majitelky.Cincilackovi jsem dala na radu tedy i ten pudrik a dala ho i k ostatnim do pisku.To budou krasne vonet.Dala jsem mu i trosinku hermanku.Akorat tedy dnes jsem slysela jak skripe zuby a kycha.Neni to caste.Ale zatim jsem to u nasich jinych cincil nezaznamenala.Co to muze byt?Co bych mu jeste mohla dat?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod minlub » Ne Bře 18, 2012 21:10

Na heřmánek pozor, je proti průjmu, tudíž staví. Jestli myslíš květy.
Jestli má k dispozici neustále písek s Fungi a hodně se koupe, může kýchat z něj. Když dám písek, taky mi občas pšíkají. Koukni na čumáček zda ho nemá vlhký nebo si ho často netře tlapičkou.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod martej » Ne Bře 18, 2012 21:13

Já myslím, že to bude tím pudrem :))) Stačí mu ho dát jen jednou, aby se ovoněl a pak mu ho do pisku nedávat. Jinak já bych mu teď nechala ty granule, na který je zvyklý od chovatele a udělala mu nějaký režim. Ona i změna granulek je pro něj výkyv z normálu. Takže teď snad pojede nahoru.

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » Ne Bře 18, 2012 21:33

Ok moc diky.Nene vlhky ho nema.A co to skripani?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod minlub » Ne Bře 18, 2012 21:38

Dělal to předtím než dostal písek? Jak dlouho to dělá?

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » Ne Bře 18, 2012 21:59

Pisek ma porad co prijel a skripani jsem si vsimla az dnes.Ale nemohlo to byt po jidle?Bastil a pak skripal.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod minlub » Ne Bře 18, 2012 22:09

Jestli jsi mu dneska dala nově ten pudr a dráždí ho v nose, může i skřípat zubama.

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » Ne Bře 18, 2012 22:17

Jo?Tak budu hlidat dal.Aby to nedelal porad?Co by to jinak mohlo znamenat?

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”