dotaz

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Ellene
Nový uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: Ne Pro 11, 2011 12:09

dotaz

Příspěvekod Ellene » Ne Pro 11, 2011 12:12

Dobrý den,
může se dát činčila,které nebylo ještě 8 měsíců,ale má váhu 550g k samci,který má 542g a je mu 7 měsíců?

Disable adblock

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » Ne Pro 11, 2011 12:19

Ano, může.

Ellene
Nový uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: Ne Pro 11, 2011 12:09

Příspěvekod Ellene » Ne Pro 11, 2011 12:23

děkuju moc za odpověd :)
PS: Máte moc pěkné činčilky,hlavně ty béžové :) Jaký je rozdíl mezi polskou béžovou a normální?

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » Ne Pro 11, 2011 12:39

Samozřejmě musí mít ta samička aspoň tak 6-7 měsíců minimálně. Rozdíl mezi Polskou béžovou a "normální" je na dlouhé povídání.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Pro 11, 2011 12:40

Ellene, proč máš stejnou IP jako Luciex, Andrea.21 a Matejicek :?:

Avatar uživatele
vladimir
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 211
Registrován: Po Říj 03, 2011 10:58
Místo/Bydliště: Karlovarský Kraj - Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vladimir » Ne Pro 11, 2011 12:41

minlub napsal:Ellene, proč máš stejnou IP jako Luciex, Andrea.21 a Matejicek :?:


Treba proxy :lol:

Ellene
Nový uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: Ne Pro 11, 2011 12:09

Příspěvekod Ellene » Ne Pro 11, 2011 13:07

je mi 14 já nevím co je IP.

Avatar uživatele
vladimir
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 211
Registrován: Po Říj 03, 2011 10:58
Místo/Bydliště: Karlovarský Kraj - Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vladimir » Ne Pro 11, 2011 13:10

Ellene napsal:je mi 14 já nevím co je IP.


IP adresa, adresa sitoveho pripojeni (neco jako postovni adresa) :) bud IPv4 32 bit adresy nebo IPv6 128 bitove adresy

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Pro 11, 2011 13:10

Jestli je jí 14, nepleť jí hlavu s IPv4 a IPv6 ;-), to neví ani většina dospělých.

Avatar uživatele
vladimir
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 211
Registrován: Po Říj 03, 2011 10:58
Místo/Bydliště: Karlovarský Kraj - Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vladimir » Ne Pro 11, 2011 13:13

Pouze vysvetluju :wink:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Pro 11, 2011 15:15

Bohuzel je to kazdeho vec, ale 6-7mesicu, aby sla samice k samci je malo.Opravdu je lepsi pockat kolem jednoho roku, aspon, aby mela tech 10-12mesicu, nic se tim neuspecha a pro cincilku to bude jen lepsi.

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » Ne Pro 11, 2011 15:21

Samice kolem roku už taky nemusí zabřeznout, rok je podle mě moc. Pokud má těch 550g v půl roce nevidím problém.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Ne Pro 11, 2011 16:02

jasmin napsal:Bohuzel je to kazdeho vec, ale 6-7mesicu, aby sla samice k samci je malo.Opravdu je lepsi pockat kolem jednoho roku, aspon, aby mela tech 10-12mesicu, nic se tim neuspecha a pro cincilku to bude jen lepsi.


souhlasím. Já jsem zastancem názoru, že nutit tak mladou činčilku rodit,je stejne jako nutit rodit 14letou holku. Ale chápu,že někteří připouští takhle mladé samice a nic se nestane. Ale já bych počkala,až ji bude rok. Moje samička rostla jestě ve 13 měsících.

Ellene
Nový uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: Ne Pro 11, 2011 12:09

Příspěvekod Ellene » Ne Pro 11, 2011 17:17

stejně to IP moc nechapu,to je jedno.
mám tedy raději počkat až bude činčilce rok jo?

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Ne Pro 11, 2011 18:21

Počkej tak do osmi měsíců, to podle mě stačí, ona stejně nejspíš nezabřezne hned jak je dáš k sobě a pokud má pěknou váhu... Já nevím, každá činčule je jiná, ale já zase mám samici, která nechtěla přibírat, když byla sama a když jsem ji dala k jiný samičce a pak k samci, nabrala a pak teprve zabřezla. Samozřejmě nesmí být moc malinká :wink: ale to ta moje nebyla a tvoje jak se zdá taky není...

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Ne Pro 11, 2011 21:38

můj názor ( i jsem se učila ve škole ), že nejdříve by se měla dávat v 10 měs., a nejlépe v 1 roce. já osobně dávám samičky před rokem pokud mají opravdu vysokou váhu ( to že by v roce nezabřezli není pravda ;)

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Po Pro 12, 2011 1:25

Ladus napsal:Samice kolem roku už taky nemusí zabřeznout, rok je podle mě moc. Pokud má těch 550g v půl roce nevidím problém.


Neberte si to zle, ale mě to zní podobně jako "když už ta velká holčička menstruuje, co na tom, že jí je teprv čerstvých 11 let" nebo jako ta Španělka, co porodila v 5 letech. Půlroční činčila je pořád mládě.
V půl roce nemůžou mít ještě ani ukončenej růst, pokud zabřeznou, ztratěj živiny, který by ještě potřebovaly samy, můžou se seknout v růstu, může jim chybět vápník a budou pak mít řídký kosti (sklon ke zlomeninám...)

Pokud činčila může růst cca do roku a půl, nevidim důvod, proč nepočkat aspoň do těch 8 měsíců, není přeci kam spěchat a počkat měsíc, dva může někdy znamenat zachránit milovanýmu zviřátku život, nebo zdraví :)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Pro 13, 2011 12:55

Souhlasim s Verykm, napsala to pekne.I od sve zahranicni zname vim, ze by nedala do chovu samici mladsi jednoho roku a to jeste musi mit pekne velkou a sirokou panev.Do jednoho roku je cincila totiz porad babies pry

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Pro 13, 2011 13:31

Nedá se soudit jen podle váhy. Některé činčily nejsou vyvinuté správně ani v roce. Takže je dobré se dívat, na věk, na váhu a stavbu těla. Pokud je samice v 7 měsících ,, hotová" nevidím v tom problém.

tergo
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: Út Pro 13, 2011 8:22

Příspěvekod tergo » Út Pro 13, 2011 13:52

To už trochu přeháníte,ne?
Nejprve tu některé chovatelky ostatní straší minimálním věkem, později k tomu přidávají minimální váhu a ode dneška k tomu budou připisovat i minimální stavbu těla?
Co si z toho asi tak někdo má vzít? Minimální věk je 6,7, nebo dokonce i 12 měsíců. Minimální váha je 450, 550, nebo dokonce 600g. A podle někoho dokonce samice má mít i minimální stavbu těla. A to má být co?
Aby se za pár týdnů k tomu nepřidalo další pravidlo, třeba minimální počet chlupů na hlavě :)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Pro 13, 2011 13:59

Minimalni vaha porad zustava stejna, 550g, vek je dle me a me zname spis kolem jednoho roku, v roce a jestli ona si do chovu dava jen dobre rostle samice je snad jen jeji vec.Take ma zdrave cincily a uz tenkrat nemela v chovu problemy, ani pri porodech.S tou stavbou panve mi vysvetlovala, ze je sirsi panev, jak je rostla dulezita, aby dobre vytlacila mimina a nemela problemy, cisar apod.Takze podle me samice, ktera ma dobrou vahu bude i dobre rostla.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Pro 13, 2011 14:06

Tergo, pokud jste zkušený chovatel, tak poznáte, že činčila ještě není dostatečně vyvinutá, aby mohla mít mladé. Proto píši, že pokud člověk pozná, kdy je ten správný čas, může jí dát do chovu dříve. Jinak zůstává stále minimální věk 7 měsíců, dřív bych je opravdu nedávala. Váha 550 g zůstává.

Nevím kdo jste, jak dlouho chováte, ale podle vašich dotazů usuzuji, že příliš dlouho né, takže myslím, že toto osočování je naprosto zbytečné. Pokud se míníte hádat, jděte prosím jinam

tergo
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: Út Pro 13, 2011 8:22

Příspěvekod tergo » Út Pro 13, 2011 14:08

No není to tak dávno, co mi jedna uznávaná chovatelka řekla, že váha je 500 gramů, ale dočíst se lze na stránkách chovatelů od 450 až do 600 gramů. S věkem je to to samé. jedna říká 6 měsíců jedna říká 10 nebo 12 měsíců.
Teď najednou k tomu začnete psát, že neméně důležitá je stavba těla a velikost pánve. S čím příjdete příště? Jak má majitel jedné samice asi poznat, zda má či nemá správnou stavbu těla a nebo dokonce, zda má dost velkou pánev? Tvrdit, že když má dobrou váhu (co to je?) je i dobře rostlá a má tedy dobrou stavbu těla je myslím hloupost a pochybuji, že tak to bylo myšleno.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Pro 13, 2011 14:12

Nevím koho jste se ptál, kdo je tu uznávany a kdo ne. Kvůli tomu aby se začínající chovatel lépe orieontoval je lepší, když připuštění samice neuspěchá. Pokud začínáte, je lepší počkat rok a počkat na minimální váhu přípustnou do chovu. Žádný ze zkušených chovatelů neřekne, že samice pod 550 g je ok do chovu a pokud řekne, tak to není chovatel, který má v chovu praxi.

tergo
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: Út Pro 13, 2011 8:22

Příspěvekod tergo » Út Pro 13, 2011 14:22

martej napsal:Tergo, pokud jste zkušený chovatel, tak poznáte, že činčila ještě není dostatečně vyvinutá, aby mohla mít mladé. Proto píši, že pokud člověk pozná, kdy je ten správný čas, může jí dát do chovu dříve. Jinak zůstává stále minimální věk 7 měsíců, dřív bych je opravdu nedávala. Váha 550 g zůstává.

Nevím kdo jste, jak dlouho chováte, ale podle vašich dotazů usuzuji, že příliš dlouho né, takže myslím, že toto osočování je naprosto zbytečné. Pokud se míníte hádat, jděte prosím jinam

já nevím jak zkušená chovatelka jste vy, ale proč mě hned urážíte, to netuším?

Začínající chovatelka se tu zeptá, kdy a při jaké váze může dát svou samičku k samci a když ji tu odpoví 5 chovatelek a každá ji podá jinou informaci, tak asi něco nebude správné, ne?

A pak si tu vy a jasmína přisadíte, že musí mít i dobrou stavbu těla a širokou pánev. Fakt dobrý. A jak to ta začínající chovatelka asi má podle vás poznat, když doma nemá víc než jednu samici? Asi ji doporučíte navštívit veterináře, nebo ji budete na foru popisovat jak taková dobrá stavba těla vypadá? to by asi zajímalo více nezkušených chovatelů, ne? :)

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”