Nece papat

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

jaja23
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Stř Kvě 05, 2010 8:39

Nece papat

Příspěvekod jaja23 » Stř Říj 06, 2010 9:13

Ahoj mam doma 12 tydenni miminko...a vubec mi nechce papat cerstvou stravu,zobe jen suchy a vubec mi nepribira-....za 14 dni nepribral ani gram...zkousela jsem smes sucheho ovoce ale toho se ani nedotknul...jedine co mi zbasti je to suche papani a susenou merunku...prosim poradte...diky

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Nece papat

Příspěvekod Wulfina » Stř Říj 06, 2010 9:27

jaja23 napsal:Ahoj mam doma 12 tydenni miminko...a vubec mi nechce papat cerstvou stravu,zobe jen suchy a vubec mi nepribira-....za 14 dni nepribral ani gram...zkousela jsem smes sucheho ovoce ale toho se ani nedotknul...jedine co mi zbasti je to suche papani a susenou merunku...prosim poradte...diky



Čím krmíš? Jaký má bobečky? Dáváš mu dostatečný výběh?
Jestli ti nechce papat, tak mu dej do napáječky B-komplex (půlku tablety na 0,5l), toho rozežere... :wink:

jaja23
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Stř Kvě 05, 2010 8:39

nece papat

Příspěvekod jaja23 » Stř Říj 06, 2010 9:43

Bobecky ma uplne normalni..od apetitu papani....zkousela jsem mu davat i jine nez davam ty starsi cincilce ale on suchgy papa uplne normalne a kopila jsem mu vodu s mineralama...Vitakraft ...a tu pije dobre...zkusim to...diky

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: nece papat

Příspěvekod Wulfina » Stř Říj 06, 2010 9:48

Jo, ten Aquadrink je dobrej, ale teď ho zkus vysadit a dej jim B :wink:

Disable adblock

jaja23
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Stř Kvě 05, 2010 8:39

nece papat

Příspěvekod jaja23 » Stř Říj 06, 2010 10:04

Tak ju ja to zkusim...a nemuze to byt taky tim ze byl ve zverimexu a Jackie z domaciho prostredi?
Ten b Komplex mu dam a uvidime...Jinak pohybu ma dostatek...uz ho poustim ven...ale jen po posteli aby nekam nezalezl kdyz je tak malinkej....

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dantha » Stř Říj 06, 2010 10:08

Jak se tu již psalo, doporučuju též B-komplex, je to dobré na nervy a na chuť k jídlu.
Pokud jsem to pochopila správně, tak ti myšák baští jen sušené a čerstvé nechce. Z toho bych se nenechala nijak zneklidnit, moji myšáci třeba čerstvé jablko nebo mrkev nebaští vůbec (jeden sameček občas sní kousek jablíčka, ale že by to měl rád, to tedy ne) ale po sušeném se můžou utlouct.
Co se týče přibírání, doporučuju od Vitakraftu kuličky pro prcky (Vitakraft vita special best for kids) Myšáčkům to moc chutná a přibírají po tom celkem dobře - přidávám k normálním granulím. Jinak na přikrmení můžeš dát ještě směs ovesných vloček, pšeničných otrub a sušenýho mlíčka pro koťata (posypat tím mističku s granulkama)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Říj 06, 2010 10:23

Činčilky mají radši sušené než čerstvé,to problém není.Spíš to že nepřibírá,v tomhle věku by měl.Ale to může být stresem z převozu,jak dlouho ho máš doma?Těch 14 dní?
Jak se psalo zkus B-komplex,otruby,vločky,dostatek pohybu,ev. to mlíčko jestli ho chceš kupovat-ale lepší by byli ty kuličky,někteří mlíčko sypaný nechtějí a vyhodíš zbytečně peníze.
Jaký má bobečky?máš ho odděleně od druhé činčilky?
Od Apetitu myslíš co-zelené granulky nebo směsku?

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » Stř Říj 06, 2010 11:41

Kuličky od Vitakraftu můžu taky doporučit.I já mám s nimi dobré zkušenosti a myšounům hodně chutnaj,až jim přijdou na chuť. :wink:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Říj 06, 2010 14:06

Urcite to bude stresem,bohuzel ve zverimexu to je uplne bezne:-(
Ty kulicky od Vitacraftu pro mladata do 1roku jsou super, Becko, jak radi, nebo mlicko, ale ne kravske, to nesmeji, ale kocici, sezenes ve zverimexu, ci u veta.
Pokud basti suche, to je normalni, me tez cinca nechce cerstvou mrkev, ani jablicko, to uz se naucila, ale jen vse susene, predesle cincilky naopak cerstve milovaly.Ale je pro ne lepsi susene, cerstve nemusi nektera dobre prijmout a muze zpusobit i prujem.Hlavne ji doprej klid a pres den predevsim do vecera.Jeste Ti poradim neco lepsiho, nez to B12, tohle to obsahuje tez a vsechny becka a temer vsechny vitaminy dulezite, davam to misto rozinek, je to zdravejsi a nekazi s ejim po tom zuby, jako po rozinkach muzou, ponevadz obsahuji cukru hodne.
Jmenuje se to Goji-kustovice cinska, jsou to plody podobne rozinkam, ale cervene a sezenes ji v bioprodejne, nebo zdrave vyzive.Davej mu ted tak obden jednu.Hlavne ale, aby to byly jen samotne plody v nicem nekonzervovane, coz v bioprodejne by mely byt, ale radeji to zkontroluj.Take muzes pridavat na pribrani trosku ovesnych vlocek, ale ne moc a ne denne.

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”