co si o tomhle myslet?

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

co si o tomhle myslet?

Příspěvekod jasmin » So Zář 10, 2011 17:18

Nellynka napsal:Z rodiných důvodů prodávám tyto činčilky :
Samečci :

Ziggy - Wilson White Mosaic (600kč)
narozen - 15.7.09
váha - 460g
http://img847.imageshack.us/img847/7483/ziggyv.jpg

Snoopy - Black Velvet (600kč)
narozen - 7.9.09
váha - 440g
http://img821.imageshack.us/img821/163/snoopyyw.jpg

Twinkie - Brown Velvet (600kč)
narozen - 27.6.09
váha - 520g
http://img402.imageshack.us/img402/1540/twinkie.jpg

Samičky :

Amy - Silver Mosaic (700kč)
narozena - 6.8.09
váha - 608g
http://img848.imageshack.us/img848/2351/08062011261.jpg

Sally - Hetero Beige (700kč)
narozena - 5.6.09
váha - 670g
http://img220.imageshack.us/img220/763/sallyhp.jpg

....Všechny činčilky bohužel potřebujeme z rodiných důvodů prodat ... Pokud by někdo měl zájem ozvěte se na mail : Nalla16@seznam.cz


Uz delsi dobu sleduju tuto inzerci a asi nebud sama, komu je tohle hodne divne.Je to inzerce Nellynky z Brna, ktera jiz delsi dobu z vaznych rodinnych duvodu nabizi svoje cincilky a ze jich neni malo.O to nejde, ale pokud nekdo nabizi z vaznych rodinnych duvodu cincilky, tak proc potom v dalsi inzreci schanim, chce a schani dalsi cincilku white tan?Opravdu je to divne a snad nam to vysvetli.Take nejsem sama, kdo si vsimnul, ze jeji cincilky, ktere nabizi nemaji vsechny spravnou vahu a uz jsou v parech nejakou dobu, nektere samice dokonce po mladatech, nebo brezi a u toho bylo jeste napsano, ze je nektera mozna brezi a to nemela vek, ani vahu, aby mohla.

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Zář 10, 2011 17:27

taky to už nějaký čas sleduju a doufám, že nám nellynka napíše, jak to doopravdy je :-) Chápu, že některé samičky se do chovu nedají dát, ale taky mi nejde do hlavy, proč z rodinných důvodů prodává celý chov a hned na to shani white tan samičku.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Zář 10, 2011 18:05

Já spíš nechápu proč je dále nabízí do chovu, seriozní by bylo na nízkou váhu upozornit a dát je na mazlíky.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Zář 10, 2011 18:12

V chovu uz bohuzel jsou a zpocatku byl u inzerce i komentar myslim u nekterych samicek, ktere nemely nejen vahu, ale ani vek vhodny, ze je mozna brezi.Tohle by mel spravny chovatel vedet a pohlidat si.A samozrejme je dal nenabizet do chovu

Disable adblock

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » So Zář 10, 2011 18:22

Mě to teda taky překvapilo ale třeba činčilku schání pro někoho jiného třeba pro kamarádku

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Zář 10, 2011 18:34

Tak to si nemslim.Ale hlavne me ten inzerat zarazil uz nekdy pocatkem leta, ted uz je nejakou dobu upravnej asi, nebot zpocatku tam byly i pary a v tech parech byly ty samicky s nizkou vahou a u nekterych byl komentar-mozna brezi, coz uz tam ted neni a samicky maji uz vahy jine, nebo jestli ty pary, kde mely nizkou vahu jsou uz prodane.Kazdopadne zkuseny chovatel by mel vedet, ze cincily, samice s vahou nizsi, nez 550g a mladsi minimalne 8mesicu, lepe roku v paru mit jeste nemuze a tak tam melo byt upozorneni, ze jsou vhodne spis na mazliky a ne do chovu.

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » So Zář 10, 2011 18:50

to samozřejmě by tam mělo být napsané,aby si náhodou někdo nekoupil činčilku z nízkou váhou a nedal jí do páru

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Zář 11, 2011 10:18

Já si spíš myslim, že se stěhuje, tím pádem prodává všechny a to, že shání jinou činčilku, tak chce jednu a zcela odlišnou od ostatních, aby nemohla mít možnost srovnání...
Mě zemřel NO Rex a dal jsem ovčáka taky nechtěla...
A rodinej důvod taky může být snížení chovu, třeba o polovinu... :wink:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Zář 11, 2011 10:38

Nějak nechápu proč když bych musela prodat chov a mohla si nechat jen jednu, bych měla všechny prodat a pořídit si novou, neznámou, neochočenou a přímo určitou mutaci.... :?:
Pokud bych snižovala chov na polovinu, nesháněla bych další. Ale to je její věc, jen mě osobně zaráží nabídka těchto činčil dále do chovu. Pro ty kdo to neví, koupí a pak zjistí že je nemůžou dát k samci/samici je to velmi nepříjemné.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Zář 11, 2011 11:18

A mně to zase přijde jako hon na čarodějnice. Jestli vás to zajímá, tak napíšte přímo chovatelce a nevyjadřujte se tu o ní bez ní.

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Ne Zář 11, 2011 11:51

mně přijde určitě dobré na vzniklý problém upozornit (ne hned vymýšlet různé teorie a drby!), ale zároveń v rámci dospělého chování se obrátit s dotazem přímo na Nelynku (předpokládám, že neodpoví, ale to už je jiná věc)

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Ne Zář 11, 2011 11:59

Nic proti, ale to není o ní bez ní, ona dobrovolně se k tomu nevyjadřuje..... může se klidně k tomu tady vyjádřit a myslím, že to je i také účel této diskuze :wink:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Zář 11, 2011 12:07

minlub napsal:Nějak nechápu proč když bych musela prodat chov a mohla si nechat jen jednu, bych měla všechny prodat a pořídit si novou, neznámou, neochočenou a přímo určitou mutaci.... :?:
Pokud bych snižovala chov na polovinu, nesháněla bych další. Ale to je její věc, jen mě osobně zaráží nabídka těchto činčil dále do chovu. Pro ty kdo to neví, koupí a pak zjistí že je nemůžou dát k samci/samici je to velmi nepříjemné.


Já kdybych musela zrušit můj chov, tak si taky pořídím jednu, tu mojí vysněnou... Taky bych šla po jedné, jediné mutaci, BS :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Zář 11, 2011 12:08

Jediná teorie je od Wulfiny, když napsala že se si myslí že se stěhuje. Za teorie a drby se ostatní přípěvky považovat opravdu nedají, protože vše, co tu byla napsáno, bylo zmíněno v několika inzerátech od Nellynky přímo jí osobně.

Je to její věc jakým způsobem činčily prodává a má na to právo, ale také ostatní mají právo poukázat na nedostatečné informace, které pro budoucího kupce můžou být zásadní.
Takže v rámci dospělého chování bych nechala vyjádřit názor i ostatní :wink:
Naposledy upravil(a) minlub dne Ne Zář 11, 2011 12:10, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Zář 11, 2011 12:09

Wulfina napsal:Já kdybych musela zrušit můj chov, tak si taky pořídím jednu, tu mojí vysněnou... Taky bych šla po jedné, jediné mutaci, BS :)

Víme, víme... dočkáš se i bez zrušení chovu :lol:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Zář 11, 2011 12:09

To nebyla teorie, ale nejčastější rodinný důvod... nebo spíš hádání... ? :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Zář 11, 2011 12:10

minlub napsal:
Wulfina napsal:Já kdybych musela zrušit můj chov, tak si taky pořídím jednu, tu mojí vysněnou... Taky bych šla po jedné, jediné mutaci, BS :)

Víme, víme... dočkáš se i bez zrušení chovu :lol:


:D jo, kéž by...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Zář 11, 2011 12:15

To neni hon na carodejnice, zeptala bych se primo v inzerci, kde by to bylo nejlepsi,ponevadz sem ani zrejme nechodi, takze to je o nicem.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Zář 11, 2011 12:26

Tak jí pošli SZ, či odkaz na téma co jsi založila.

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

Příspěvekod chovcincil » Ne Zář 11, 2011 12:58

jedna z těchto činčil mi byla nabízena do chovu,od chovatelky bych čekal jiný přístup.já vím jaké mají mít váhy ale co ostatní co shání třeba k jedné činčile co mají doma partnera?pak zjistí že mají pár který chtěli dát k sobě a nemůžou protože jim na zvířatech záleží.
honem na čarodejnice bych nazval diskuzi v které je někdo napadán a ne kde se upozorňuje na problém který vzniká úmyslně/špatně podaným inzerátem :!: :!:rýpnutí o ničem :arrow:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Zář 11, 2011 20:29

Dekuji za podporu, ponevadz jsem tak nejak pocitala s tim, ze kdyz na neco, co se nelibi, nebo nezda nejen me, ale napisu to sem ja, tak hned budu samozrejme zase i ta spatna ja.
Samozrejme, ze jsem dotycne mohla napsat dotaz sz, ale to by se mijelo ucinkem, nebot, pokud nekdo nedela neco spravne, tak to muze vysvetlit jakkoliv, nebo vubec.
Abych objasnila, proc jsem to sem napsala.Pociatam s tim, ze sem chodi snad jeste vetsina lidi, kteri cincilky opravdu miluji a nemaji je jen na zisk, tudiz by si toho enmuseli vsimnout a pak sve mlade, prodat cloveku, ktery je ma pro zcela jine ucely a to hlavne zisk.Dobre vite, ze uz v minulosti se tady nejednou ukazalo, jaky vztah maji nekteri lide ke svym cincilkam, cincilce, ac se predtim prezentovali uplne jinak, ze pro ne vse,jmenovat nebudu.
V tomhle pripade by me zajimalo, jak to skutecne je.Uz se mi nelibilo, kdyz ten inzerat zde byl dan nekdy v kvetnu, cervnu a byly tam cincilky, hlavne samice, ktere nemely vek, vahu a byly v paru nabizene a u nekterych jeste poznamka, mozna brezi.Pak to nejak zmizelo, mozna nato nekdo upozornil sam.Kdyz jsem si ale vsimla, ze na jedne inzerci se clovek zbavuje celeho chovu z vaznych rodinnych duvodu a ve stejne dobe schani dalsi cincilu, tak to se na me nikdo nezlobte, to opravdu nejde dohromady.Dela to pak dojem, podotykam ale, ze nevim, zda to tak je, je to jen dojem a asi nebudu sama, ze se taci lide zbavuji zvirat, jako veci a chteji je nahradit dalsimi, novymi, ty puvodni se z nejakeho duvodu nehodi.Mozna prave proto, ze maji nizke vahy do chovu a tak se prodaji jinym, coz by pak bylo silne nefer jak k tem zviratum, tak zajemcum.
Takze se omlouvam vsem, ze jsem si dovolila nacnout toto tema v dobre vire, aby mel kazdy, kdo prodava sve cincily, ktere opravdu miluje a nema je jen pro penize moznost rozhodnuti a vyberu, komu je proda.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”