dvě holky a jeden samec

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

lachim26
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Po Ún 01, 2010 20:18

dvě holky a jeden samec

Příspěvekod lachim26 » Út Bře 09, 2010 20:23

Přeji pěkný večer, měl bych otázku na, kterou jsem zatím nenašel odpověd. Mám dvě holky a až budou starší ted jsou jim 4 a 5 měsíců což jak jsem se dočetl je min 8 měsíců bych chtěl koupit samce. Má otázka je že např. se spáří jen s jednou samičkou může ta druhá žárlit? Nebo, že se spáří s oběma může tak ten samec být v kleci s oběma?nebudou činči na sebe žárlit nebo tak něco? Prostě by mě zajímalo jestli můžou být na trvalo dvě samice a sameček v kleci nepohryžou se?? Děkuji za rady,odpovědi, moudra atd :lol:

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Bře 09, 2010 20:47

To se nedá s určitostí říct.Záleží na povahách činčilek.Někdo má 2 holky a kluka a všichni se starají svorně o miminka a vše je v pořádku.Nám třeba začala být jedna samička na druhou agresivní,tak jsme jí museli oddělit.Někdy může i samec vyjet po miminkách,jak už se tu stalo.Je to opravdu individuální a záleží na povahách,dopředu se to říci nedá.
Tím Vás rozhodně neodrazuju,musí se to zkusit. :D

macuska64
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: Po Pro 22, 2008 16:29
Místo/Bydliště: Hlohovec,Slovenska Republika

Příspěvekod macuska64 » Út Bře 09, 2010 20:50

Taky preji pekny vecer.No ja mam 2 holky 9 a 8 mnesicu a jsou spolu od 4 mnesicu,a mam 5 leteho samce.Pred tydnem sem je zacala seznamovat jelikoz uz maji obe vahu prez 500g,nejdriv jednu a pak druhou.Sice nemam s tim velike skusenosti,tohle je poprve co sem dala 2 holky spolu do jedne klece, ale ted jsou vsichni tri pohromade a hezky si vychazi.Jeste sem si nevsimla ze by se mi poprali,nebo napadali samce,ale nevim jak to bude az budou mit miminka,to uvidim az pak.To je ruzne,bud se budou o ne starat spolu,a nebo je budu muset oddelit.Tak snad si vyjdou navzajem vstrict.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Bře 09, 2010 20:57

My jsme měli taky 2 holky a kluka dlouho pohromadě bez problémů,nebyla žádná hádka.Pak obě zabřezli a začali se nesnášet.Asi měli strach jedna z druhé když budou mít mimi. :?:

Disable adblock

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Út Bře 09, 2010 20:58

Tohle opravdu musíš vypozorovat až ten čas nastane já mámtřeba i tři holky a kluka ale taky u některé musím vzít samce před porodem nebo by ho ptom sežrala.Co činčila to osobnost. :wink:

Hanča
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: Ne Bře 08, 2009 18:43

Příspěvekod Hanča » Stř Bře 10, 2010 6:56

No a já mám jednu trojičku, tam to všechno klape a když měla jedna malé, tak druhá dělala tetu a krásně se o mimča starala.... a pak jsem měla další trojičku, několik měsíců spolu... když holky, sestry měly říji, na samečka prskaly a on si netroufl a pak se to prskání začalo v době říje stupňovat...jinak se měli rádi. No a před dvěma měsíci se samec už nechtěl nechat odstrčit a naléhal intenzivněji... a jedna samička do rána umřela, on ji zabil.. už je oddělený i od druhé, protože měsíc nato byl strašně zlý i na ni... :(
Je to o povahách a u činčilek se taky může vyskytnout náruživý blázen který nechápe, že ne je NE.

Salimar
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Čt Dub 01, 2010 19:05

Příspěvekod Salimar » So Dub 24, 2010 13:57

My se známe s jedním velkochovatelem. Od něj víme, že je možné i šest samic na jednoho samce. Oni to tak dělávali. Jinak je třeba mít připravené možné "izolační" prostory a v případě potřeby je oddělit. Alespoň po dobu říje nebo mláďat. My měli pěkně udělanou klec tak, že se tam strčilo jedno prkno a z jedné klece byly náhle dvě. Problém to není, ale musí se to hlídat.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”