Apatie

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

rruze
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: Ne Říj 26, 2014 8:40

Apatie

Příspěvekod rruze » Stř Led 21, 2015 22:24

Zdravím, prosím o radu zda nemáte někdo zkušenost. Dnes byl náš Čiko venku a běhal jako vždy cca půl hodinky, poté se z ničeho nic sesunul a usnul vedle gauče! Nechal se přenést v ruce do klece a hladit se, už to bylo divné, protože vždy je akční a nenechá se ani pohladit! Dala jsem ho do klece na barak a zůstal ve stejné pozici! Po chvíli spadl dolů a rychleji dýchal a trošku popiskaval! Hned jsme ho odnesli do chladné místnosti,kde se po 15min srovnal a vzal si i namku s vitaminem B! Teď v kleci pořád pospinkava!! Nevíte jak tomu předcházet??? Zda to mohlo být přehřátí?? Nebo fyzické vyčerpání??? Podobným způsobem jsem přišla o prvního činčilaka,který v křečích zůstal a měl asi epilepticky záchvat! Bojím se abych nepřišla i o tohodle:'(:'( díky a jakoukoli radu

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Apatie

Příspěvekod Dantha » Čt Led 22, 2015 11:06

Podle toho co píšete, tak mi to příjde jako problém se srdíčkem... Jak budete mít možnost, zkusila bych zajít s myšáčkem k veterináři, ať ho poslechne. Co si pamatuju tak právě problémy se srdcem bývají příčinou pískavého dechu při námaze (velmi často se totiž k srdíčku přidává právě astma).
Do té doby mu určitě neublížíte přidáním vitamínů ("klidně celou abecedu" - kamarádka mi teď nedávno radila dát činčile vitamínovou pastu pro kočky a celkem to činčile pomohlo)
Dejte vědět jak to s ním vypadá!


Vrátit se na “Nemoci a potíže”