bramburky a ticinky

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

rob

bramburky a ticinky

Příspěvekod rob » Stř Bře 16, 2005 19:50

Ahooj, chtel jsem se zeptat jestli nevadi ze dame nasi sisine obcas bramburky nebo ticinky.
Ona totiz kdyz se zasusti tak hned zacne zebrat a ukusovat kousicky...
Ma rada bramburky ale i cokoladu...Nevim nevim jestli by jsme ji to meli davat i kdyz je to v malych kouskach...

Disable adblock

XXX

Příspěvekod XXX » Stř Bře 16, 2005 20:49

vymazane
Naposledy upravil(a) XXX dne So Dub 02, 2005 20:02, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Bře 16, 2005 20:52

Ahoj :lol:
Já to napíšu stručně a nebudu to moc okecávat: brambůrky a čokoládu nedávat (a to ani náhodou), tyčinky když ukradne, co naplat, ale taky to není dobře. Mrkni do ostatních příspěvků, najdeš tam tipy na všelijaké jiné mňamky.

Milan

Příspěvekod Milan » Stř Bře 16, 2005 22:43

Já jen dodám, že činčily, kdyby měly možnost, by jedly snad i řízky a bramborový salát. Rozum musíme mít my, chovatelé.

Disable adblock

Host

Příspěvekod Host » Stř Bře 16, 2005 23:21

Jasne, a muze se neco stat kdyz sni jen jeden bramborovy lupinek tydne?
Oni ty lupinku jsou trochu namocene v oleji...
Jsou to proste bramburky Bohemia chips jak prodavaji treba v Tescu..
Urcite jste tam uz byli, takove cervene. Tycinky jsou bez oleje, ale ona je nejaka mlsna, kazdopadne vas poslechnu. Dekuju

XXX

Příspěvekod XXX » Čt Bře 17, 2005 7:23

vymazane
Naposledy upravil(a) XXX dne So Dub 02, 2005 20:02, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
Ilona
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: Čt Pro 02, 2004 9:09
Místo/Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ilona » Čt Bře 17, 2005 9:04

Nevím,proč pořád zkoušíte "lidské" jídlo činčilkám. :roll: Kolik z vás zkouší ochutnat seno,granule nebo různé činčilí pochutiny?Činčilky opravdu nemají rozum,mějte ho vy.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Čt Bře 17, 2005 11:17

Ilona napsal: Kolik z vás zkouší ochutnat seno,granule nebo různé činčilí pochutiny?


Přiznám se že jsem to zkoušela :D :oops: rozinky jsou mňam, šípky nic moc, bez chuti, kalciový tabletky hnusný, granule maj takovou zvláštní chuť, ale daj se jíst (ale přijdou mi všechny druhy úplně stejný) a seno se vůbec nedá rozkousat!!! :lol:

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Čt Bře 17, 2005 11:29

Janča napsal:
Ilona napsal: Kolik z vás zkouší ochutnat seno,granule nebo různé činčilí pochutiny?


Přiznám se že jsem to zkoušela :D :oops: rozinky jsou mňam, šípky nic moc, bez chuti, kalciový tabletky hnusný, granule maj takovou zvláštní chuť, ale daj se jíst (ale přijdou mi všechny druhy úplně stejný) a seno se vůbec nedá rozkousat!!! :lol:


:lol: :lol: :lol: To jsi mě pobavila. Já tedy zkoušela jen granule, fuj takový bez chuti... A pak kousíček z psí konzervy, neslaný ale krásně to vonělo. Jinak se tím vážně neživím :lol:

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Pozdrav pro Roba a činčilku

Příspěvekod VeronikaL. » Čt Bře 17, 2005 12:56

Ahoj Robe,
nedávej činčilce žádné lupínky, ani bramborový salát a řízek.
Máš nádhernou činčilu (moc se mi líbí :D ), tak ať Ti dlouho vydrží při zdraví!

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Re: bramburky a ticinky

Příspěvekod Ina » Pá Bře 18, 2005 14:19

rob napsal:Ahooj, chtel jsem se zeptat jestli nevadi ze dame nasi sisine obcas bramburky nebo ticinky.
Ona totiz kdyz se zasusti tak hned zacne zebrat a ukusovat kousicky...
Ma rada bramburky ale i cokoladu...Nevim nevim jestli by jsme ji to meli davat i kdyz je to v malych kouskach...

to je snad hloupej vtip, ne?
Ted se me nemuze nikdo divit, pokud me to rozcililo, protoze takovy blboviny se hned tak nevidi se na ne ptat. Nez si neco dobudoucna poridis, tak se nejdriv zajimej, jak to spravne krmit:-( a s takovyma hovadinama sem vubec nechod. Chudaci cincili, tem uz asi nepomuze ani ten ostropestrec.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Bře 18, 2005 14:23

Anonymous napsal:Jasne, a muze se neco stat kdyz sni jen jeden bramborovy lupinek tydne?
Oni ty lupinku jsou trochu namocene v oleji...
Jsou to proste bramburky Bohemia chips jak prodavaji treba v Tescu..
Urcite jste tam uz byli, takove cervene. Tycinky jsou bez oleje, ale ona je nejaka mlsna, kazdopadne vas poslechnu. Dekuju

jestli si tady delas srandu, tak si ji bez delat jinam. Jestli ale opravdu mas cincilu a daval jsi ji, byt chvili to, o cem tu pises, tak se s ni muzes brzy rozloucit, protoze tuk ji pomalu ale jiste zabiji a likviduje jatra. Tvoje dotazy me totiz pripadaji, jako z pomocny skoly.

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Šišinka

Příspěvekod VeronikaL. » Pá Bře 18, 2005 14:43

Tak se, Ino, tolik nehněvej, Rob se jistě poučí a bude krmit činčilku Šišinku zdravě, aby nestonala a nic se jí nestalo.
Ty dotazy se samozřejmě stále opakují, ale někdo třeba nemá čas studovat celé fórum, a tak se zeptá, a je jistě lepší, když se zeptá a zařídí se podle odpovědi, než když krmí špatně.
Možná jsme takhle zachránili krásnou činčilku Šišinku, tak z toho měj radost! :D

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Re: bramburky a ticinky

Příspěvekod Iva » Pá Bře 18, 2005 14:55

Ina napsal:to je snad hloupej vtip, ne?
Ted se me nemuze nikdo divit, pokud me to rozcililo, protoze takovy blboviny se hned tak nevidi se na ne ptat. Nez si neco dobudoucna poridis, tak se nejdriv zajimej, jak to spravne krmit:-( a s takovyma hovadinama sem vubec nechod. Chudaci cincili, tem uz asi nepomuze ani ten ostropestrec.


Ino, nemáš dojem, že to přeháníš? Fajn, Rob dělá koninu, že dává činče brambůrky. Ale my jsme tu od toho, abychom mu to řekli a ne abychom ho odradili od dalších návštěv a dalších dotazů tady na fóru. Kdyby to Rob nechtěl řešit nebo byl přesvědčený, že je to úplně v pořádku, tak se ptát nebude. Už z jeho dotazu je tudíž patrné, že pokud je to blbě, tak to bude řešit a to je podle mého názoru to, o co jde.
Tohle fórum pokud vím není od toho, aby tu byli všichni dokonalí a všichni všechno dělali super. To asi nesvede nikdo z nás.
Mimochodem, byl tu dotaz na tvé činčilky, nějak jsem přehlídla tvou odpověď.

Hanka G.

Re: bramburky a ticinky

Příspěvekod Hanka G. » Pá Bře 18, 2005 15:11

rob napsal:Ahooj, chtel jsem se zeptat jestli nevadi ze dame nasi sisine obcas bramburky nebo ticinky.
Ona totiz kdyz se zasusti tak hned zacne zebrat a ukusovat kousicky...
Ma rada bramburky ale i cokoladu...Nevim nevim jestli by jsme ji to meli davat i kdyz je to v malych kouskach...

Ahoj. Vítej ve fóru!Každej chovatel, který se o činči zajímá, je vítaný. A každý příspěvek do diskuze cenný.
Jinak doporučuji pročíst téma Správná strava, je tam toho už hodně, spousta dobrých rad a postřehů a taky tipů, co a jak. Brambůrky a tyčinky jez sám (obzvláště dobré s vínem) :D a činčám jen seno, granule a semtam nějakej ten pamlsek. Přeju hodně chovatelských úspěchů!
H.

John Franklin

Příspěvekod John Franklin » Pá Bře 18, 2005 21:42

Milan napsal:Já jen dodám, že činčily, kdyby měly možnost, by jedly snad i řízky a bramborový salát. Rozum musíme mít my, chovatelé.


přesně jsi to napsal, moje řeč... Myslím, že bychom jim neměli dávat nic z jejich nepřirozené stravy. Už jen z principu.

Radka.S

Příspěvekod Radka.S » Po Bře 21, 2005 11:09

To je hrozny, ja se porad trapim, ze moje cinciliny nepapaji granule, ale smesi pro cincily (michane s granulemi), ale koukam, ze jsem na tom jeste dobre! Ale k tematu-cicilam chutna uplne vsechno! Byla jsem svedkem toho, ze se cincily dobyvaly na KOLAC S DROBENKOU!!!!!(svestkovy :roll: ) Museli jsme je odhanet jako mouchy, byly jako pominute!

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Re: Šišinka

Příspěvekod Ina » Po Bře 21, 2005 14:49

VeronikaL. napsal:Tak se, Ino, tolik nehněvej, Rob se jistě poučí a bude krmit činčilku Šišinku zdravě, aby nestonala a nic se jí nestalo.
Ty dotazy se samozřejmě stále opakují, ale někdo třeba nemá čas studovat celé fórum, a tak se zeptá, a je jistě lepší, když se zeptá a zařídí se podle odpovědi, než když krmí špatně.
Možná jsme takhle zachránili krásnou činčilku Šišinku, tak z toho měj radost! :D

dovedu pochopit ledacos, ale kdyz se to tu pise pomalu vsude a uz se na to jednou nazacatku ptal a bylo mu vysvetleno, ze je to primo velmi nebezpecny jim to davat a on se za chvili zepta, jestli teda muze alespon jednou tydne a jeste pise, ze jsou namoceny v oleji, tak se mi nediv, protoze ty bramburky jsou dost tucny i pro lidi, natoz pro cincily, ktere tuk vylozene zabiji. A cokolada? Tak to snad vi kazde male dite, ze zpusobuje zacpu, i pro psa byva smrtelna, tak co to asi muze udelat se strevama cincily. Nevim, na co mam konkretne odpovedet ohledne mych cincil, zadny dotaz na ne jsem tady nenasla.
Naposledy upravil(a) Ina dne Po Bře 21, 2005 14:57, celkem upraveno 1 x.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Re: bramburky a ticinky

Příspěvekod Ina » Po Bře 21, 2005 14:52

Iva napsal:
Ina napsal:to je snad hloupej vtip, ne?
Ted se me nemuze nikdo divit, pokud me to rozcililo, protoze takovy blboviny se hned tak nevidi se na ne ptat. Nez si neco dobudoucna poridis, tak se nejdriv zajimej, jak to spravne krmit:-( a s takovyma hovadinama sem vubec nechod. Chudaci cincili, tem uz asi nepomuze ani ten ostropestrec.


Ino, nemáš dojem, že to přeháníš? Fajn, Rob dělá koninu, že dává činče brambůrky. Ale my jsme tu od toho, abychom mu to řekli a ne abychom ho odradili od dalších návštěv a dalších dotazů tady na fóru. Kdyby to Rob nechtěl řešit nebo byl přesvědčený, že je to úplně v pořádku, tak se ptát nebude. Už z jeho dotazu je tudíž patrné, že pokud je to blbě, tak to bude řešit a to je podle mého názoru to, o co jde.
Tohle fórum pokud vím není od toho, aby tu byli všichni dokonalí a všichni všechno dělali super. To asi nesvede nikdo z nás.
Mimochodem, byl tu dotaz na tvé činčilky, nějak jsem přehlídla tvou odpověď.

Ne, nemam dojem, ze to prehanim, protoze kdyz mu bylo odpovezeno prvne, jak je to pro ne nebezpecny, tak se jeste zepta, jestli muze davat alespon jednou tydne. To me prave v tu chvili nadzvedlo ze zidle. Taky jsem udelala zpocatku chyby, ale nikdy by me teda nenapadlo davat jakemukoliv zvirete, natoz cince cokoladu, nebo bramburky.

Radka.S

Re: bramburky a ticinky

Příspěvekod Radka.S » Po Bře 21, 2005 15:24

Ina napsal:
Iva napsal:
Ina napsal:to je snad hloupej vtip, ne?
Ted se me nemuze nikdo divit, pokud me to rozcililo, protoze takovy blboviny se hned tak nevidi se na ne ptat. Nez si neco dobudoucna poridis, tak se nejdriv zajimej, jak to spravne krmit:-( a s takovyma hovadinama sem vubec nechod. Chudaci cincili, tem uz asi nepomuze ani ten ostropestrec.


Ino, nemáš dojem, že to přeháníš? Fajn, Rob dělá koninu, že dává činče brambůrky. Ale my jsme tu od toho, abychom mu to řekli a ne abychom ho odradili od dalších návštěv a dalších dotazů tady na fóru. Kdyby to Rob nechtěl řešit nebo byl přesvědčený, že je to úplně v pořádku, tak se ptát nebude. Už z jeho dotazu je tudíž patrné, že pokud je to blbě, tak to bude řešit a to je podle mého názoru to, o co jde.
Tohle fórum pokud vím není od toho, aby tu byli všichni dokonalí a všichni všechno dělali super. To asi nesvede nikdo z nás.
Mimochodem, byl tu dotaz na tvé činčilky, nějak jsem přehlídla tvou odpověď.

Ne, nemam dojem, ze to prehanim, protoze kdyz mu bylo odpovezeno prvne, jak je to pro ne nebezpecny, tak se jeste zepta, jestli muze davat alespon jednou tydne. To me prave v tu chvili nadzvedlo ze zidle. Taky jsem udelala zpocatku chyby, ale nikdy by me teda nenapadlo davat jakemukoliv zvirete, natoz cince cokoladu, nebo bramburky.


Musim se priznat, ze me taky pripada, ze to s tou cincili zivotospravou zenete nekdy az do extremu. Lidi taky nejedi to, co by meli. Tim samozrejme nechci rict, ze bramburky jsou zdrave. Je to kravina a nikdy bych nerekla, ze nekdo bude mit takhle blbej napad je tim krmit. Ale obcas tu nekoho karate fakt za blbiny....

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Re: bramburky a ticinky

Příspěvekod Iva » Po Bře 21, 2005 16:25

Ina napsal:Ne, nemam dojem, ze to prehanim, protoze kdyz mu bylo odpovezeno prvne, jak je to pro ne nebezpecny, tak se jeste zepta, jestli muze davat alespon jednou tydne. To me prave v tu chvili nadzvedlo ze zidle. Taky jsem udelala zpocatku chyby, ale nikdy by me teda nenapadlo davat jakemukoliv zvirete, natoz cince cokoladu, nebo bramburky.



Ino chtěla jsi jít do televize, zvát lidi sem do diskuze... To jsi chtěla promlouvat jen k těm dokonalým? Ti to nepotřebují. Tuhle diskuzi potřebují Robové a všichni, kdo se na brambůrky, čokoládu a třeba i bramborový salát chtějí zeptat. A jestli nechceš tyto lidi motivovat k tomu, aby se ptali a myšákům brambůrky nedávali a místo toho je sprdneš, odradíš a uděláš z nich debily, tak nejsi to co tu ze sebe děláš. Tím svým negativním postojem činčily nechráníš, tím jim velice ubližuješ a to právě proto, že bráníš lidem co dělají koniny se zeptat.

Radka.S

Re: bramburky a ticinky

Příspěvekod Radka.S » Po Bře 21, 2005 17:04

Taktak :D
Kazdej to mysli dobre, chce to ale asi nejdriv napocitat do deseti, uklidnit se a pak teprve nekomu poradit, co je spatne a co ne. Je to moc dobre pro nas vsechny, kdyz si muzeme navzajem poradit, ale pokud to sklouzne k peskovani, od toho tady snad nejsme, nebo jo?

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Re: bramburky a ticinky

Příspěvekod Ina » Út Bře 22, 2005 13:03

Iva napsal:
Ina napsal:
, nemam ]

Nemuzu s Tebou souhlasit, protoze by se to dalo pochopit jeste v pripade, kdyz by se tady o tom nepsalo pomalu v kazdym prispevku. Kdyz nekam vlezu, tak si nejdriv prectu o strave a teprve potom se ptam. Vlastne vubec ze vseho nejdriv by si clovek mel neco precist o spravny peci zvirete a potom teprve si ho poridit, potom by se nemohl ptát na takový kraviny. A za druhý jsem o nikom neprohlásila, ze je debil.
Ino chtěla jsi jít do televize, zvát lidi sem do diskuze... To jsi chtěla promlouvat jen k těm dokonalým? Ti to nepotřebují. Tuhle diskuzi potřebují Robové a všichni, kdo se na brambůrky, čokoládu a třeba i bramborový salát chtějí zeptat. A jestli nechceš tyto lidi motivovat k tomu, aby se ptali a myšákům brambůrky nedávali a místo toho je sprdneš, odradíš a uděláš z nich debily, tak nejsi to co tu ze sebe děláš. Tím svým negativním postojem činčily nechráníš, tím jim velice ubližuješ a to právě proto, že bráníš lidem co dělají koniny se zeptat.

Avatar uživatele
zeee
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: Pá Črv 13, 2008 16:52
Místo/Bydliště: Dobřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zeee » Po Črc 07, 2008 17:35

čokoládu ani brambůrky bych nedávala teda nikdy,ohrozí to dost zažívací ústrojí činčilky,čokoládu můžeme my lidi ale v žádném případě by se neměly dávat činčilkám který by s tím pak měli následky,takže pokud máš svoji činčilku rád nedávej vůbec žádný brambůrky a už vůbec ne čokoládu! :wink:

Avatar uživatele
Hanulka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: Út Črv 10, 2008 19:34
Místo/Bydliště: Liberec, Chodov u Karlových Varů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hanulka » Po Črc 07, 2008 20:45

Nejsem tedy extra zkušený chovatel, ale dávat činčilkám takovouhle stravu by mě ani ve snu nenapadlo. Nejsou přece splachovací, malým zvířátkům může uškodit i kousek něčeho nevhodného, takže bych se od brambůrek a podobných věcí držela dál. Nebo aspoň činčilky držela dál :)

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”