2 činčily- KLEC

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Michjas
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: Ne Črc 11, 2010 22:31

2 činčily- KLEC

Příspěvekod Michjas » Út Črc 13, 2010 18:59

Cau, Chci se zeptat jestly bude stačit pro 2 činčily klec 60x56x60cm. Vím že je to docela malé ale kámoš měl takovou a měl tam 4 činčily

Disable adblock

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Út Črc 13, 2010 19:12

Ne taková klec fakt nestačí, aspoň 1m na výšku musí mít.

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Út Črc 13, 2010 19:17

Rozhodně to nestačí. Já měla v takové jednu a bylo to pro ni malé, tak jsme nechala udělat skříňoklec. Rozhodně nepochopím jak mohl kámoš mít v tak malé kleci 4 činčily :roll:

Michjas
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: Ne Črc 11, 2010 22:31

Příspěvekod Michjas » Út Črc 13, 2010 19:19

A staci kdyz bude tak výška: 65cm a šířka: 80-100cm?

Disable adblock

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Út Črc 13, 2010 19:31

ne, fakt musí být aspoň ten 1metr pro 2 činčilky.taková klec stojí kolem 1200.

Skříňo-klec nedoporučuji.

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Út Črc 13, 2010 20:30

Reňaaa napsal:Skříňo-klec nedoporučuji.


Proč? V čem je horší / špatná?

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Út Črc 13, 2010 20:38

neprodejny vzorek napsal:
Reňaaa napsal:Skříňo-klec nedoporučuji.


Proč? V čem je horší / špatná?


to by mě teda tyk zaajimalo proč skříňoklec ne

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Út Črc 13, 2010 20:59

je to můj názor. Tak nevím co se domě hned pouštíte...

EDIT:
JInak proč? činčilky nemají žádný rozhled co se kde děje. pochybuji že nědo má i ze stran mřížky ať se můžou koukat.
mám s ní špatnou zkušenost (nejen já ale nebudu jmenovat uživatelku), jelikož je ze dřeva tak když ji činčilka počůra začne smrdět...já používala zachůdky, jeden činčilák tam chodil nebyl problém ale druhý se to nenaučil a chodil vedle záchudku dala jsem všude piliny ale nepomohlo to, tak ji ted budu vyhazovat a kupovat normální klec.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Út Črc 13, 2010 21:29

Reňaaa napsal:je to můj názor. Tak nevím co se domě hned pouštíte...

EDIT:
JInak proč? činčilky nemají žádný rozhled co se kde děje. pochybuji že nědo má i ze stran mřížky ať se můžou koukat.
mám s ní špatnou zkušenost (nejen já ale nebudu jmenovat uživatelku), jelikož je ze dřeva tak když ji činčilka počůra začne smrdět...já používala zachůdky, jeden činčilák tam chodil nebyl problém ale druhý se to nenaučil a chodil vedle záchudku dala jsem všude piliny ale nepomohlo to, tak ji ted budu vyhazovat a kupovat normální klec.

Nikdo se do tebe nepouští :-P dík za vysvětlení ale myslím že většina lidí má na spod poplechovaný šuplík....No i když stejně většinou jsou v klecích dřevěné poličky a když čůrají po poličkách ej to přece to samé ne??

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Črc 13, 2010 21:39

já může skříńoklec jen doporučit.je hezká,dá se udělat na míru v jakékoliv velikosti a přizpůsobit činčilkám.
my sice nemáme šuplík,ale vyřešili jsme to linem,které pokaždé vydrhneme.a není problém,nesmrdí a neměnila bych.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Út Črc 13, 2010 21:43

No prostě mám s tým špatnou zkušenost. Byla to moje chyba že nemám plechové dno ale byla to klec na rychlo protože jsme prvního činčiláka dostala v mini kleci od známe tak jsme rychle udělali novou skříňo- klec
ale za tým že činčily nemají žádný výhled si stojím, moje činčilky rády koukají co se kde děje a takhle vidí velké...

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Út Črc 13, 2010 21:44

Hlavně jsou v ní chráněné před průvanem a okýnka z boku si může každý udělat dle uvážení. :wink: Na počůrání stačí nastříkat Sanydol pomůže a ještě voní po lese je to perfektní desinfekce.Já bych neměnila.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Črc 13, 2010 21:50

my okýnka v jedné kleci máme a jsou spíš k vzteku.nevím proč je nemají rádi,ale rvou na nich za pletivo-přitom u dvířek to nedělají (kromě jednoho experta :D )

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Út Črc 13, 2010 21:55

Třeba myslí že to je nouzový východ :P

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Črc 13, 2010 22:54

Michjas napsal:Cau, Chci se zeptat jestly bude stačit pro 2 činčily klec 60x56x60cm. Vím že je to docela malé ale kámoš měl takovou a měl tam 4 činčily



Toto je malá klec...chce to alespoň 80 cm vysokou a metr širokou. Třeba tuto klec : http://www.chovatelske-potreby.ajaxshop ... 01x58x80cm


Reňaaa napsal:ne, fakt musí být aspoň ten 1metr pro 2 činčilky.taková klec stojí kolem 1200.

Skříňo-klec nedoporučuji.


Jaké máš špatné zkušenosti ? Já si myslím, že naopak je velmi vhodna....z mý zkušenosti můžu říct, že činčilky se v ni cítí bezpečněji, jsou klidnější a spokojenější. Když sem měla normální klec, tak je vyděsilo cokoli a většinou nechtěli spát ani nahoře na poličce .

Avatar uživatele
monisska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: Pá Ún 05, 2010 19:59
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod monisska » Út Črc 13, 2010 23:07

Skříňoklec taky doporučuju. Měli jsme dlouho malýho v kleci a všude padal bordel i když jsme zvýšili spodek a hlavně pořád cloumal s mřížema. Teď co máme skříň, tak je bordelu minimum a on si lítá jak šílený, ale pletiva se nedotkne.. :) navíc to i tak hezky vypadá :) jediný co mi trochu vadí, že není lehce přenositelná, ale to je detail...

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Út Črc 13, 2010 23:24

No jasně člověk tu napíše svůj názor na danou věc a všichni do něj že?

a Martej jestli neumíš číst-tak jsem psala jaké špatné zkušenosti se skříňo klecí mám...

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Út Črc 13, 2010 23:37

Renčo nikdo tě tady nijak nenapadá, je to DISKUZE a tak si vyměňujete zkušenosti a názory, jednomu to vyhovuje, druhému ne, vždyť o tom to fórum je :) že máš jiný názor neznamená, že je špatný :wink:

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Út Črc 13, 2010 23:45

Reňaaa napsal:No jasně člověk tu napíše svůj názor na danou věc a všichni do něj že?

a Martej jestli neumíš číst-tak jsem psala jaké špatné zkušenosti se skříňo klecí mám...

Pane bože :D to už neni normalni :D Nevidim ze by se do tebe nekdo navážěl proste mame se skrinema dobry zkusenosti ale chapem ze nekdo nemusí :) :roll:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Črc 14, 2010 0:23

Reňaaa napsal:No jasně člověk tu napíše svůj názor na danou věc a všichni do něj že?

a Martej jestli neumíš číst-tak jsem psala jaké špatné zkušenosti se skříňo klecí mám...


tohle není žádny hon, nikdo do tebe nerýpe a nikdo ti nehce ubližovat....je to normální diskuze, kde všichni píšou svoje nazory ;-)
JInak s tou špatnou zkušeností nevim, psala si jen, že činčilky nemaji rozhled a počůrají dno.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Stř Črc 14, 2010 0:42

Martej napsal:
Reňaaa napsal:No jasně člověk tu napíše svůj názor na danou věc a všichni do něj že?

a Martej jestli neumíš číst-tak jsem psala jaké špatné zkušenosti se skříňo klecí mám...


tohle není žádny hon, nikdo do tebe nerýpe a nikdo ti nehce ubližovat....je to normální diskuze, kde všichni píšou svoje nazory ;-)
JInak s tou špatnou zkušeností nevim, psala si jen, že činčilky nemaji rozhled a počůrají dno.


To je ta špatná zkušenost jeden čůrá mimo zachudek ani piliny nepomohly tak to pročůral že to smrdí...proto sháním klec
ani sanytol nepomohl...

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Stř Črc 14, 2010 7:48

My to vyřešili stejně jak minlub máme naspodu lino a to se vydrhne a že by činčili neměli rozhled se mi nezdá, ty ví naopak o všem co se šustne.
A co u je nás velkou výhodou tak to máme udělané z jedné skříně co je v sestavě z nábytku. Kluci na učňáku nám to zpracovali podle představ a stálo to cca 300Kč. Já si rozhodně nemůžu stěžovat :D

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Stř Črc 14, 2010 8:02

Já teda můžu říct, že skříňoklec mám... Z hlediska praktičnosti ? Jsou chráněný před průvanem, nelítají mi hobliny ven a je tam mnohem snažší přístupnost kvůli uklidu , krmení atd. Nemám teda pozinkovaný spodek, mám normálně dřevěný, každé tři dny klec čistím ...Velkým štěstím je, že mají v rohu záchůdek v něm citro hobliny a do nich chodí čůrat...
Když si skříňovku uděláš podle svých představ, tak dopřeješ činčám spoustu pohybu a pohodlí :) Nehledě na to, že skříňoklec,která má cca 170 cm na výšku a metr na šířku mě vyšla na necelé dva tisíce. Když půjdeš do zverimexu, takovou neseženeš a výjde Tě na mnohem víc peněz.
MŮJ NÁZOR!

chocolate
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Pá Pro 18, 2009 22:05

Příspěvekod chocolate » Stř Črc 14, 2010 9:33

já teda do skříňoklecí už bych nikdy nešla,kdybych si chtěla pořídit časem zvířátko-měla jsem jednu obrovskou 185x185,ale nejen že čištění stálo za to,ale opravdu to načichne a jde to cítit,plechovat jsme to nedělali,je pravda,že poličky se dají vždy vyměnit,ale stejně za sebe bych do toho už taky nešla :wink:
měla jsem klec,jak dává odkaz Martej (fretka chrom) a můžu jedině doporučit-dvě činčilky se tam vyblbnou,dají se k poličkám a schůdkům dokoupit i plyšová patra (muscat) a je to v pohodě :wink:
ale zase je pravda,že v domácnosti jsou možná skříňo hezčí,ale já jsem spíš na praktičnost :)
každopádně k tématu-ta klec je malá a ty 4 činčilky od kamaráda tam zřejmně na sobě jen leželi,viď? :?

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Stř Črc 14, 2010 17:37

ty skříňoklece se dají tímto přípravkem celkem v pohodě zbavit zápachu
http://www.exo-eko.cz/Kovove-a-drevene- ... pray-400ml

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”