tvrdy chleb

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
vacicka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 93
Registrován: Stř Zář 19, 2007 11:20
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

tvrdy chleb

Příspěvekod vacicka » So Zář 18, 2010 14:02

ahojky, chtela bych se zeptat a poradit. na jednom eshopu, pro ktery delam, maji psano, ze ke granulim avicentra je vhodne pridavat jako doplnek susene ovoce a tvrdy chleb. S tim chlebem si ale nejsem uplne jista, jestli to je vhodne pro cincilku. Muzete mi pls napsat nazor? abych to mohla pripadne opravit, aby se cincilkam zbytecne nedavaly nezdrave veci. Take tam je psano u smesky (smes orisku, bananu, atd), ze to je vhodne krmivo, ktere doda energii a dobrou naladu :( Doufam, ze si to ti lide nebudou moc kupovat tuhle smesku:(

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: tvrdy chleb

Příspěvekod Wulfina » So Zář 18, 2010 14:13

Ahojky, taky jsem zastánce toho, že tvrdej chleba je tak pro činčilu nevhodný...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Zář 18, 2010 14:19

Tez bych ho nedavala, snad jen prilezitostne velmi malo kousek, ale radeji ne.Obsahuje docela dost nevhodnych ingredienci a je spoustu jinych nahrad zdravych, kde si muzou brousit zuby.A co se tyce tech smesek, ktere je primo postupne zabijeji netreba komentare, jestli je jeste nekde doporucuji, aby prodali.
Vim, ze cincila nesmi kdyz uz nejaky kousek chleba, tak ne zitny a zito.

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » So Zář 18, 2010 15:33

mnoho chovateľov dáva činčilkám tvrdý chlieb :wink: Väčšina ho dáva skôr na obrusovanie zúbkov a nie ako maškrtu....aj keď ja preferujem sépiové kosti, minerálne kamene, halúzky z vhodných stromov....ale raz za čas im vysuším kus chleba (musí byť poriadne tvrdý) a ten im dám, popravde im to moc ako strava nechutí, ale ako niečo čo môžu rozobrať...to by bolo pre ne :D Takže raz za čas im dám (cca tak raz za 3 mesiace), ako som písala u nás skôr preferujú sépiovky a halúzky :wink:
Ale určite nie je škodlivý suchý chlieb...lebo poznám chovateľov (zo Španielska) ktorý dávajú činčilkám na brúsenie zúbkov len suchý chlieb....u nich si skôr na tom brúsia zúbky ako na sépiových kostiach. Takže ako ktorej čo chutí :D :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » So Zář 18, 2010 16:07

Já občas kousek dávám, nikdy jsem stím neměla problém. Naše 13ti letá činčilka to baští od malička a nic jí není :wink: dobře si o to brousej zoubky. Můj názor :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Zář 18, 2010 17:10

můj názor je, že pokud člověk nepřehani, tak dava činčilce nejlepší stravu. Takže chleba občas ano .... ale ne každý den a ne velky kus.

ondroj
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: Ne Dub 20, 2008 9:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ondroj » So Zář 18, 2010 21:19

Když tu takhle máme nakousnuté téma tvrdého chleba tak se zeptám jestli někdo nezkoušel upéct něco přímo pro činčily?? napadá mě jakési kousky sena sušená jablíčka mrkev šípky a trochu toho pojiva napadá mě použít klasické granule nevím zda je ideální klasická mouka, jen mi tam moc nesedí kvasnice ale myslím si že ty by jim vadit nemusely.

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Ne Zář 19, 2010 10:55

ondroj napsal:Když tu takhle máme nakousnuté téma tvrdého chleba tak se zeptám jestli někdo nezkoušel upéct něco přímo pro činčily?? napadá mě jakési kousky sena sušená jablíčka mrkev šípky a trochu toho pojiva napadá mě použít klasické granule nevím zda je ideální klasická mouka, jen mi tam moc nesedí kvasnice ale myslím si že ty by jim vadit nemusely.

ja som to ešte neskúšala, ale viem, že napr. aj do množstva granúl sa pridávajú sušené kvasnice (TEBI) a ...ešte mnoho ďalších produktov ako napr. aj sušené nízkotučné mlieko, kuchynská soľ, ....je toho strašne moc...ja len, že ak by si niečo piekol a zohnal by si si sušené kvasnice a nedal ich tam príliš moc...tak by to možno aj šlo. Ale rozhodne by trebalo dať viac mrkvičky, byliniek a ...ako samotného cesta, no a pak to skúsiť zapiecť. :D :wink:

ondroj
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: Ne Dub 20, 2008 9:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ondroj » Ne Zář 19, 2010 21:25

no tak to je jasné že mrkve a bylinek a dobrůtek by tam bylo nejvíce mouku bych tam vyděl jen jako pojidlo. Jde mi jen o ty kvasnice, kdyby to slavilo úspěch tak bych to rád dával pravidelněji. V klasickém chlebu je moc soli, barviv .......

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Zář 21, 2010 9:27

ty kvasnice pryj dobre nejsou, mohly by je nadymat a zpusobit paseku ve strevech a v pecivu bohuzel jsou.
Ale, pokud se ptas jen, ze bys upekl cincam chleba sam a tam se davaji, tak kdyz jim das hodne tvrdy opravdu jednou za cas kousek, tak snad dobry.Bacha ale, aby ten chleb nebyl zitny, zito pry neni dobre vzhledem k delce jejich strev a mohlo by delat vetsi problemy.

Avatar uživatele
KUBA
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 94
Registrován: Stř Ún 16, 2011 23:14
Místo/Bydliště: SKALICA- Slovensko
Kontaktovat uživatele:

rohlík- rožok

Příspěvekod KUBA » Pá Bře 18, 2011 10:24

Hledal sem tu neco kolom rohlíku,lebo sem nekomu v galerií videl v kleci rohlíky ,ale nic moc sem nenašel jestli ho múže.
Ď.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Pá Bře 18, 2011 11:01

Taky dávám,ale fakt jen vyjímečně tak jednou za dva tři měsíce

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Pá Bře 18, 2011 13:57

pečivo (bílé zejména) se nedoporučuje z důvodu vysokého obsahu cukru, navíc jak už bylo řečeno, kvasnice v pečivu můžou nadýmat a špatně usušené pečivo rádo chytá různé plísně!
tmavé pečivo by bylo asi lepší, jenže je tam zas plno semen, takže i tuků
rohlíkům bych se teda vyhla úplně

asi i tady platí, že v malém množství pečivo neuškodí, ale rozhodně to není pravidelný doplněk činčilí stravy :wink:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Bře 18, 2011 14:45

někde jsem četla že tmavé pečivo snižuje plodnost :lol:

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Pá Bře 18, 2011 14:50

já jsem zase slyšela, že se může dávat 1x týdně kousek. tak nevim :D ale podle mě jim to nějak ublížit nemůže, když k němu nemají přístup každej den non-stop. Přece jenom všeho moc škodí. Ale aspon si na něm pěkně brousí zoubky.
U mě ho dostávají spíše jako pamlsek :)

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Pá Bře 18, 2011 14:51

každopádně rohlíky bych taky nedávala

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Bře 18, 2011 19:04

Velmi nevhodne z hlediska cinciliho zazivani a strev se absolutne nedoporucuje zito a zitny chleb a pecivo

Samarka
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Po Led 30, 2012 1:04

Příspěvekod Samarka » Po Led 30, 2012 1:22

Naše činča chleba absolutně zbožňuje! Jednou jsem jí zkoušela dát sušený toastový chléb a ten jí chutnal ještě více!! :-$

Avatar uživatele
nikolpn
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: Ne Led 01, 2012 21:48
Místo/Bydliště: Kraslice

Příspěvekod nikolpn » Po Led 30, 2012 11:30

já ho nedávám ale myslím si že v malém množstvý neuškodí já přidávám občas do krmiva sehnoutek pro hlodavce obsabuje sirovátko a to mají rádi :wink:

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Po Led 30, 2012 11:32

Takže žitny rohliky a chleba činčili nemůžou?A jaké?Třeba špaldu?Nebo pohanku?A pšeničné normálně můžou jo?

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

chleba

Příspěvekod Jitka Řeháková » Po Led 30, 2012 11:38

A kdo jim peče chleba v Andách? jsem toho názoru, že jim stačí seno, kvalitní granule, sušené kvítky, šípky, Goji sem tam, větvičky na okus, svatojánský chlebíček a na svatého rozinka. Jsem asi přísná, ale nestojím o problémy a už vůbec ne o boleníčka. :wink:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Led 30, 2012 11:38

Tmavé pečivo se nedoporučuje kvůli snížení plodnosti, co je na tom pravdy nevím.
Kousek světlého tvrdého pečiva jednou za čas také dávám jako pamlsek. Spíše mají radši rohlíky než chleba.

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Po Led 30, 2012 11:40

Tak to nevím kdo jim peče chleba. :lol: Ale je to z obilovin a ty činčila snad může ne?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Led 30, 2012 12:09

Zito nesmeji vubec, to vim jeste od veterinarky, ktera je chovala sama, ze je pro ne velice nevhodne, ma to nekde napsane jeste.
Ted jsem to nasla, ulozene, cituji:
Zito urcite ne, psenici take ne,muze to delat problem jejich dlouhych strev.Oves, jecmen ano, lze i psenicne otruby
Navic do peciva jsou pridavany barviva mnohdy pry do toho tmaveho, aby vypadalo tmave a ruzne aditiva, jedina jistota je pect si pecivo doma, kde vite, co si tam date, nebo jeste ty domaci pekarny, ci zdrava vyziva

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Po Led 30, 2012 12:17

Tak já kupuju právě ty žitny rohliky a chleba.A to i ve zdravé výživě.A teď kupujeme lámankový chleba což v tom jsou otruby a lámanka je celozrnej a semínka.Takže pšeničný vločky můžu dát nebo ne?A tu pohanku,jáhly nebo amarant?Jsou i pohankové chleby.jen jsem si všimla že činčilák okusoval takovou tu vicezrnou bagetu s vločkama.Ale vzala jsem mu ji.Tak nevím.

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”