Křížení dvou Blue Diamondů

Informace o barevných mutacích činčil.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

jana.w
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: Stř Zář 23, 2009 16:41
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jana.w » Stř Lis 11, 2009 16:20

Musím říct, že vyhřezlé střevo se nám u dospělých samic dosud neobjevilo, pouze u 2 mláďátek.

Disable adblock

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Stř Lis 11, 2009 16:24

Procento výjde stejné, máte pravdu, ale osočení z úmrtí mláďat kvůli genetickým vadám je vůči mně nevhodné.Klidně si statistiky dělejte,ale nevyvozujte chybné závěry,když nevidíte do konkrétních úmrtí mláďat,to bych si já nikdy nedovolil,protože vím,jaká neštěstí se mohou stát.

Nezáleží na tom,zda je to u mláďat či u dospělé samice,objevuje se z ničeho nic u zdravých činčilek a končí smrtí.

jana.w
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: Stř Zář 23, 2009 16:41
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jana.w » Stř Lis 11, 2009 16:32

Musím s Vámi nesouhlasit, nic se neobjeví bez příčiny z ničeho nic.
A nikdo Vás neosočuje z úmrtí mláďátek, jen si myslím, že je potřeba na to reagovat a něco udělat proto, aby se to neopakovalo.

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Stř Lis 11, 2009 16:38

Já jsem udělal pro mláďata,co zůstala sama po úmrtí samice nebo pro mláďata,kterých bylo pro samici moc vše co jsem mohl.A mohu se prosím zeptat,co jste udělala vy proto,aby se vyhřezlé střevo u vašich mláďat již neopakovalo ? Co vám řeklů vetetinář za příčinu? Zajímalo by mě to,děkuji.

Je mi jasné,že pro vás je podstatené výsledné číslo statistiky,ovšem máte určitě více možností dát osiřelá mláďata,či mláďata z vícepočetných vrhů k jiným samicím než my,malochovatelé,což podle mého názoru určitě snižuje počet procent úmrtnosti.
Naposledy upravil(a) Jesse dne Stř Lis 11, 2009 17:27, celkem upraveno 1 x.

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Lis 11, 2009 17:22

pazdh napsal:Taky mi to přijde k pousmání... řekla bych, že tady se hodí přísloví: kuře chce učit orla létat. :D

Konečně tu máte zkušeného velkochovatele, který nechová max 30 kusů jako my a může nám předat informace a poučit nás jak to všechno chodí v praxi.


mě zase příjde usměvné, že hodnotíš zkušenosti s chovem činčil podle počtu zvířat v chovu. ( !!! Nechci tímto říct, že by lidé z farmy neměli zkušenosti !!! ) Pro mě je zkušený chovatel ten, který nechová pár let (například 5 let), když zajdu za nim s nějakým problém, tak ví co dělat. Prezentuje svůj chov, takový jaký je. Má top činčily ( dobrá srst, váha okolo 600g, dobrá povaha zvířete, dobrý tvar těla) a spolupracuje s více chovateli.

Dále bych taky chtěla říct, že rozdíl mezi velkochovateli a malochovateli je a nadále bude. Já mám činčily ve velké kleci po třech. Všechny mám pojménované, zvyknuté na ruku a nebojácné. Nechci tím říct, že jeden nebo druhý chov je špatný. Jen každý má jiný přístup.

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Stř Lis 11, 2009 17:23

Celá tato diskuze se otočila do několika podtémat, která nesouvisí s původním dotazem, rozdělovat ji, ani zamykat zatím nebudeme, i když už je na hranici s pravidly fóra. Chtěla bych vás všechny poprosit o klidnější tón, méně napjatosti a "chladnější hlavy" při psaní příspěvků.

Své názory shrnu do několika bodů a pokusím se na vše reagovat aspoň několika větami.

Farma Bobina – proti farmě naprosto nic nemám a nesouhlasím s tím, že by se kdokoliv vůči farmě Bobina choval agresívně. BD opravdu nikomu nezávidím (blíže vysvětlím o pár bodů níže). Zajímalo mě pouze, proč kříží dva BD mezi sebou, na to mi odpověděli, napsali svůj názor, který samozřejmě respektuji, i když s ním nesouhlasím. Tímto by pro mě diskuze skončila.

Moderátorství – ráda bych opět všechny poprosila, abyste moderátory oslovovali jmény, to, že jsem moderátor neznamená, že bych měla nějaký VIP post, jak si asi někteří z uživatelů myslí. Naopak, dle mého názoru je to velmi nevděčná funkce. Nikdy se nemůžete zavděčit všem. Zkuste se na to ale podívat i z druhé strany, co takové moderátorství obnáší, denně trávíme na fóru až několik hodin, kdy pročítáme všechny vaše příspěvky, odpovídáme, radíme. Věřte mi, že odpovídat několikrát do týdne pořád na to stejné, je občas velmi náročné :) Dále zmíním komunikaci přes SZ, kdy se na nás obracejí uživatelé s žádostmi o rady, ale také s nadávkami a výhružkami, kterými nám někteří zahlcují i e-mailové schránky. Za tuto „práci“ nejsme nijak placené, fóru věnujeme svůj volný čas, proto mě velmi mrzí některé výše napsané názory, ale jak už jsem psala, nikdy se nedá zavděčit všem.

Můj chov – činčily chovám více jak 10 let a troufám si říci, že za ten čas mám nastudováno hodně materiálů, zahraničních diskuzních fór, literatury atd. Lecčím jsem si prošla, jsem v pravidelném kontaktu s veterináři z Brněnské veterinární fakulty, jezdím každý rok několikrát do zahraničí k chovatelům činčil po celé Evropě, se kterými dále spolupracuji. Takže názory, že má někdo více zkušeností s chovem nebo že jsem v životě neviděla BD, mi přijdou naprosto zcestné a ráda bych, aby se příště ti, co tohle o mně prohlašují, prvně informovali, než napíšou podobnou lež. BD jsem viděla na vlastní oči nejednou, měla jsem a stále mám možnost si BD koupit, ale nechci. Chci si jej vychovat sama, ze zvířat, o kterých vím, jak vypadají, jak se chovají atd. I když mi to bude trvat ještě několik let, pro mě to bude mít mnohem větší hodnotu, než kdybych si nakoupila „hotová“ chovná zvířata. Co se týče křížení velvet a bílé linie, nevím, kdo s tímto názorem na fórum přišel první, vedlo se kolem tohoto tématu spoustu až vášnivých diskuzí a stejně nikdo z propagátorů této teorie, nebyl schopen dát jasný důkaz, že se v chovu tato teorie potvrdila. Mně osobně se nepotvrdila, zmíněná bílá samice odchovala vždy zdravá mláďata, pokud nějaké uhynulo, bylo to z jiného důvodu než genetické vady. Potomci tohoto páru odchovávají též krásná, zdravá mláďata a můžu mluvit už o 3. generaci mláďat.

Michale a Jano, nijak jsem vás nenapadla, máme demokracii a každý může vyjádřit svůj názor. Mně se z fotek vaše samice nelíbí a za názorem, že křížit mezi sebou dva BD není nejlepší nápad, si také stojím. A je to názor mě – jako uživatele romana, že jsem moderátor, nehraje vůbec žádnou roli.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Stř Lis 11, 2009 18:23

Mě to příjde trošku přehnaný kvůli tomu že je někdo Moderátor by jsme ho měli oslovovat jménem:D já bych ještě přidala korunu a můžeme se začít klánět :D :D

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Lis 11, 2009 18:28

Reňaaa napsal:Mě to příjde trošku přehnaný kvůli tomu že je někdo Moderátor by jsme ho měli oslovovat jménem:D já bych ještě přidala korunu a můžeme se začít klánět :D :D


proč by ses mi měla klanět? to je tak těžký napsat martina, než moderatorka jedna ??

Hanča
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: Ne Bře 08, 2009 18:43

Příspěvekod Hanča » Stř Lis 11, 2009 18:31

mě zase příjde usměvné, že hodnotíš zkušenosti s chovem činčil podle počtu zvířat v chovu.

Dále bych taky chtěla říct, že rozdíl mezi velkochovateli a malochovateli je a nadále bude. Já mám činčily ve velké kleci po třech. Všechny mám pojménované, zvyknuté na ruku a nebojácné. Nechci tím říct, že jeden nebo druhý chov je špatný. Jen každý má jiný přístup.


Ano hodnotím zkušenosti s chovem také podle počtu zvířat. Čím více zvířat, tím více problémů, nemocí, zkušeností s odchovem při úmrtí matky, také možnost zjistit zda se letální faktor a genetické vady přenášejí přes generace v barevných liniích... a tím pádem také více zkušeností s řešením těchto problémů. Je to jen má logická úvaha.

Myslím si, že na farmách nejsou nekvalitní jedinci, musí být přeci silní aby odchovali co nejlépe a nejvíc mláďat.

Taky chovám činčily po dvou a mám je pojmenované a relativně nebojácné ... nadruhou stranu té činčilce to v ničem nepomůže. Některé jsem brala z farmy a některé od chovatelů i ze zverimexu a popravdě plaché byly všechny když jsem je brala jako malé. Žádný extrémní rozdíl nebyl.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Stř Lis 11, 2009 18:50

Martej napsal:
Reňaaa napsal:Mě to příjde trošku přehnaný kvůli tomu že je někdo Moderátor by jsme ho měli oslovovat jménem:D já bych ještě přidala korunu a můžeme se začít klánět :D :D


proč by ses mi měla klanět? to je tak těžký napsat martina, než moderatorka jedna ??


Ale já nepíšu moderátor jedna atd. :D jenom že mě taky nikdo neoslovuje jménem (ne že by mi to vadilo) jo já vím jste Moderátoři musíte kontrolovat celé forum, zamykat témata, radit atd. ale já si myslím že kdo chce oslovovat Moderátora jménem ať oslovuje a kdo nechce tak ať ne...

jana.w
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: Stř Zář 23, 2009 16:41
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jana.w » Stř Lis 11, 2009 19:45

Jesse napsal:Já jsem udělal pro mláďata,co zůstala sama po úmrtí samice nebo pro mláďata,kterých bylo pro samici moc vše co jsem mohl.A mohu se prosím zeptat,co jste udělala vy proto,aby se vyhřezlé střevo u vašich mláďat již neopakovalo ? Co vám řeklů vetetinář za příčinu? Zajímalo by mě to,děkuji.

Je mi jasné,že pro vás je podstatené výsledné číslo statistiky,ovšem máte určitě více možností dát osiřelá mláďata,či mláďata z vícepočetných vrhů k jiným samicím než my,malochovatelé,což podle mého názoru určitě snižuje počet procent úmrtnosti.



Já netvrdím, že jste pro mláďátka neudělal co jste mohl. Někdy nepomůže ani 10 náhradník matek, pokud je s mláďátkem něco v nepořádku, nepřijme ho žádná samice. Malochovatelé to bohužel v tomto směru mají mnohem složitější a náročnější.
Vyhřezlé střevo je následkem nedostatku vlákniny v potravě, nedostatek tekutin, pohybu, může se objevit na počátku, během březosti a po porodu, a také je dědičná. To znamená, že mláďátka po takovém rodiči by už dále v žádném případě neměla být chovná.
S vyhřezlým střevem se bohužel málokdy dá něco udělat, zvláště u mláďat. Pokud se podaří střevo opatrně zatlačit zpět, ve většině případů dřív nebo později vyhřezne znova.

Pro mě procento úmrtnosti není číslo statistiky, ale evidence o tom jaký máme chov a co a jak máme změnit, aby k úmrtí docházelo v minimální míře.
Máme samice, které bez problémů ochovají 3-4 mláďátka, aniž bychom je museli dokrmovat nebo dávat k jiným samičkám, ale také máme samičky, které mají málo mléka a musíme dokrmovat nebo je dát k náhradní samičce. Teoreticky takováto mláďátka /samičky/ by se neměly dále dávat do chovu, protože je tam předpoklad, že také budou mít málo mléka. Ale hodně se stáva u prvorodiček, že mají málo mléka a v druhém vrhu jsou bez problémů. Tohle vše by si měl každý chovatel u samiček zapisovat, aby v druhém vrhu věděl na co si dávat u samičky pozor. Ale také vyjímky potvrzují pravidlo - měli jsme samičku violet, která nebyla sama schopna odchovat 1 mláďátko, miminko jsme dokrmovali do 4 měsíců, vždy když jsme dokrmovali mláďátka, stála u pletiva a dožadovala se mléka všemi možnými způsoby /říkali jsme jí mlíčňák/. Krásně vyrostla a my si ji nechali do chovu. V prvním vrhu měla 3 mláďátka a všechny 3 odchovala bez problémů.

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Stř Lis 11, 2009 20:03

jana.w napsal:Já netvrdím, že jste pro mláďátka neudělal co jste mohl. Někdy nepomůže ani 10 náhradník matek, pokud je s mláďátkem něco v nepořádku, nepřijme ho žádná samice. Malochovatelé to bohužel v tomto směru mají mnohem složitější a náročnější.
Vyhřezlé střevo je následkem nedostatku vlákniny v potravě, nedostatek tekutin, pohybu, může se objevit na počátku, během březosti a po porodu, a také je dědičná. To znamená, že mláďátka po takovém rodiči by už dále v žádném případě neměla být chovná.
S vyhřezlým střevem se bohužel málokdy dá něco udělat, zvláště u mláďat. Pokud se podaří střevo opatrně zatlačit zpět, ve většině případů dřív nebo později vyhřezne znova.

Pro mě procento úmrtnosti není číslo statistiky, ale evidence o tom jaký máme chov a co a jak máme změnit, aby k úmrtí docházelo v minimální míře.
Máme samice, které bez problémů ochovají 3-4 mláďátka, aniž bychom je museli dokrmovat nebo dávat k jiným samičkám, ale také máme samičky, které mají málo mléka a musíme dokrmovat nebo je dát k náhradní samičce. Teoreticky takováto mláďátka /samičky/ by se neměly dále dávat do chovu, protože je tam předpoklad, že také budou mít málo mléka. Ale hodně se stáva u prvorodiček, že mají málo mléka a v druhém vrhu jsou bez problémů. Tohle vše by si měl každý chovatel u samiček zapisovat, aby v druhém vrhu věděl na co si dávat u samičky pozor. Ale také vyjímky potvrzují pravidlo - měli jsme samičku violet, která nebyla sama schopna odchovat 1 mláďátko, miminko jsme dokrmovali do 4 měsíců, vždy když jsme dokrmovali mláďátka, stála u pletiva a dožadovala se mléka všemi možnými způsoby /říkali jsme jí mlíčňák/. Krásně vyrostla a my si ji nechali do chovu. V prvním vrhu měla 3 mláďátka a všechny 3 odchovala bez problémů.


Vyhřeznuté střevo 100% není dědičné. Důvody,proč se to stává,nebyli schopni říci ani na vyhlášené veterině na brněnské univerzitě,neví se,proč se to stává,každopádně to určitě není krmením.

jana.w
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: Stř Zář 23, 2009 16:41
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jana.w » Stř Lis 11, 2009 20:05

Vyhřeznuté střevo 100% není dědičné. Důvody,proč se to stává,nebyli schopni říci ani na vyhlášené veterině na brněnské univerzitě,neví se,proč se to stává,každopádně to určitě není krmením.[/quote]

Každý na to máme svůj názor.

Host

Příspěvekod Host » Čt Lis 12, 2009 9:47

Je opravdu krasne cist jak se diskuze pomalicku obraci a z moderatorek jsou najednou obeti. Romano, pokud je tak tezke a nevdecne delat tu moderatorku, proc to vlastne delas? Kdyz ti chodi tak hnusne a vulgarni zpravy, proc to delas? Kdyz ti vadi, ze te oslovuji Moderatorko a ne Romano, proc to delas? Kdyz te do moderatorstvi nenutily a tobe se to vlastne ani nelibi, proc to delas?

Me to od zacatku prijde jako agresivni utok vuci Farme Bobina - nejen tve, ale i Martej a ted i Jesse. A kdyz zjistujete, ze tu je par uzivatelu, co se zastanou Bobiny, najedno radeji pises o tom jak je to nevdecne a tezke delat Moderatorku a jak proti Bobine nic nemas a ani si nic nemela - to ostatne pisi i oba zminovani.

A nakonci napises, jak tu vladne demokracie a kazdy tu ma pravo vyjadrit svuj nazor. Asi si chtela napsat, kdo ma stejny nazor jako Moderatori, ten ho muze napsat. Jak jinak si vysvetlit, ze jste mi zrusily ucet sweetbee? Bez poruseni pravidel? Bez napomenuti? Bez obdrzeni banu? atd.

Je videt, ze kdyz s vami nekdo nesouhlasi a zastane se nekoho, koho se snazite ocernit ci pospinit, tak se ho zbavite? Jak dlouho bude trvat, nez vyhodite Janu.w, michalaw, pazdh, a dalsi?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Lis 12, 2009 10:41

Jak jde vidět, tak si neustále myslíte, že je to útok na farmu bobina. Vymlouvat vám to už nebudu, protože mi to přijde jako ztráta času. Já sem svůj názor na křížení dvou BD napsala a tohoto názoru se budu držet a pokud to berete jako napadení farmy bobiny, ok.

Jinak milý Sweetbee, chodíš sem jen rozdmýchávat hádky. Jinak nejsi pro fórum prospěšný, takže si dostal ban. Jana, Michal a Pazdh nemají důvod dostat ban, protože přispívají i do jiných temat.

Avatar uživatele
Vaclav
ADMINISTRÁTOR
ADMINISTRÁTOR
Příspěvky: 278
Registrován: Po Kvě 24, 2004 1:46
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vaclav » Čt Lis 12, 2009 11:02

Tak jsem si to tu přečetl a musím říct, že je velmi přínosné, když se takto střetnou odborníci na křížení činčil, nicméně se mi nelíbí ten tón jana.w a michalw. Všechno se dá přece vyvrátit v klidu.

Zamykám, varování nedávám, ale dál v hádce nepokračujte.

Disable adblock


Vrátit se na “Barevné mutace”