Upozornění na chovatelku činčil

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod AnnaVV » Ne Bře 11, 2012 20:51

Chtěla bych upozornit na chovatelku činčil z Českých Budějovic na p. Šedovou s CHS Budweis.Činčilky chová v nevhodných podmínkách.A k tomu ještě shání levné činčilky které nejsou vhodé do chovu a dále je množí.Raději od ní činčilky nekupujte.

Disable adblock

msedova
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Po Dub 30, 2012 21:17

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod msedova » Po Dub 30, 2012 21:20

Vážená slečno/paní Vorlíčková.

Dozvěděla jsem se o Vaší pomluvě naší CHS Budweis
viewtopic.php?f=3&t=12345

Vy sama nemůžete nikdy říci, že činčilka která od nás odešla byla nějak hendikepovaná, či nemocná.
Víte jistě, že naše CHS se změnila v útulek, a nevidím nic špatného na faktu, že pokud se narodí mláďata, tak je prodáváme především na mazlíky a tím snižujeme náklady na krmení a ostatní., stelivo a vet. péči.

Je zajímavé, že když jsem hledala v minulém roce další CHS, která by takto pracovala, tak jste se neozvala, tak proč ?
Za svých 20 let co se věnuji zvířatům jsem takový hyenismus od člověka, potažmo chovatele nezažila.
V jaké org. ČSCH jste, zašlu na Vás stížnost ?

Žádám Vás o odstranění tohoto lhavého příspěvku !

Šedová
CHS Budweis

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod AnnaVV » Po Dub 30, 2012 21:42

já nevím kdo chová činčilky v tich mrazech a pak se s tim ještě chlubí

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod mefoxinka » Po Dub 30, 2012 22:10

Vážená paní Šedová,

Nevidím důvod proč by se měl příspěvek odstraňovat, nebylo by jednodušší se misto osočování v klidu vyjádřit?

Pokud tvrdíte že Vás někdo pomlouvá,můžu se tedy zeptat kde a v jakých podmínkách činčilky chováte?
Nelze snižovat náklady tím že činčily budete chovat v KRÁLÍKÁRNĚ v mrazech a takovéto jedince budete křížit a mláďata prodávat dál. Protože můžou přijít do chovu ne jen na mazlíky!!!!

Pokud vykupujete POUZE LEVNĚ nechtěné, nechovné činčily co nemají váhu, či mají jiné problémy nemůžete čekat že všichni budou spokojeni že si dané zvíře koupí do chovu. To že prodáte činčilku která nemá spravnou vahu nebo je z nevhodného genetického spojení do chovu se dá také považovat jako hendikep.

A ne, nefungujete jako útulek jinak by jste nepodávala inzeráty např. že sháníte violeta do 500kč a ubytovala i nechtěné standardky ne jen barvy…….

Jako chovatelka morčat s PP by jste měla vědět co je chov a něco si o daném zvířeti nastudovat

Disable adblock

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod AnnaVV » Po Dub 30, 2012 22:25

Pani Šedová
Není to pomluva vše mám dokázáno. Nejen že je to k vidění při návštěvě, ale i jste se tím chlubila jiné chovatelce. Činčily chováte v mrazech v králíkárně a ještě se chlubíte že mladé se narodili v pořádky a přežili a že jim to nevadí.
Sháníte barevné mutace za velmi levně, křížíte a prodáváte, to není útulek. Takto já nechovám mám je na mazlíčky a pokud vím že mají problém jako např. váhu nekřížím je dál kvůli vrácení nákladů.
Není co odstranit vše je pravda a nic jsem do detailů nerozváděla.
A když jsem u toho já od vás činčilku mám a neříkala jste mi ,že je činčilka pouze na mazlíka ,prodala jste mi jí do chovu.Moc dobře jste věděla že jí chci k samečkovi.
A jako krmivo dávat směsku,kterou činčili vůbec nesmí taky neni dobrý. To jsem od vás nedostala ani krmení do začátku na které byla zvyklá.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod Reňaaa » Út Kvě 01, 2012 7:10

To jako máte činčily fakt v mrazech venku??? :shock: O směsce ani nemluvím raději...

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod chovamcoumim » Út Kvě 01, 2012 7:24

No tak to je teda síla,nebudu se ani vyjadřovat to bych dostala napomenutí bo slušnými slovy bych to nedokázala napsat #-o

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod minlub » Út Kvě 01, 2012 11:49

Paní Šedová, to co je tu psáno, je bohužel fakt, který hraničí s týráním. Každé zvířátko má jiné nároky na chov a to co je vhodné pro morčata není vhodné pro činčilky, byť to berete formou útulku. Nelze zkupovat pouze barevné mutace za minimální cenu a dávat je k sobě aby mi pokryli náklady za útulek, většinou jsou to činčilky které z určitého důvodu právě do chovu nesmí! Např. s nízkou váhou se nabízí na mazlíka kvůli ohrožení života samice při porodu.......pak přijdete o samici jako se Vám to stalo nedávno.
Takovýto útulek třeba není, činčilky měli své majitele a kdyby jste je nekoupila, možná by se měli lépe než teď.
Sama je v inzerci nabízíte jejich mláďata dále do chovu, takže ne přednostně na mazlíky http://zvirata.bazos.cz/inzerat/1581883 ... rodeji.php
Princip a základy chovu by jste jako chovatelka měla chápat.

Paní Vorlíčková má zapsanou CHS zde http://www.zocsch-cincily.eu/
Stěžovat si můžete na zocsch-cincily@email.cz
Spíš se ale dočkáte toho, že se začne řešit Váš chov.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod tarja666 » Út Kvě 01, 2012 12:06

tak já také přidám svou zkušenost - na podzim jsem prodávala samičku Extra dark ebony, jelikož nedorostla do chovu (většinou měla váhu jen kolem 410g). Byla tedy prodávána jen na mazlíčka. Na inzerát se mi ozvala paní Šedová s tím, že jim předešlý den při porodu zemřela samička. Jakmile jsem napsala cenu, tak odepsala s tím, že cena je na ni příliš vysoká, jelikož jsou něco jako útočiště pro hlodavce. Nedošlo mi to hned, ale až tehdy, když koukla na stránky CHS Budweis a nutno říct, že bych paní činčilku neprodala ani náhodou - měla tam fotky činčilek v malých klecích a pouze barevné mutace a páry s příliš nízkou váhou, než aby byly chovné - takže dost pochybuji o tom, že by CHS Budweis fungovala jako útulek. Tehdy mi bylo jasné, že moje samička by nešla jen na mazlíčka, ale rovnou k samci.

Jinak tady přikládám odkaz, na který jsem dnes narazila při hledání stránek paní Šedové (, které už zřejmě pro jistotu nejsou v provozu)
http://www.dailycavy.cz/saten/foebe.html
Myslím, že je tam jasně napsáno, že ono morčátko, přijelo s namrzlým nosánkem a oušky, takže pochybuji o tom, že by to, co se tu píše byly jen výmysly :evil: :evil: :evil:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod martej » Út Kvě 01, 2012 12:53

Nedá mi to než se zeptat, proč Moniko nezasáhnete, když víte, že paní takto chová. Seš jednatel Zo a tak by mělo být tvou prioritou dát paní na karnou komisi, nebo koho máte, aby vyřizoval stížnosti na chovatel. Když opomenu fakt, že vám nedělá dobré jméno, tak ji vlastně v jejím počínání podporujete.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod jasmin » Út Kvě 01, 2012 13:07

Myslim si to same.Pokud je tohle vse pravda, tak se defakto jedna o tyrani zvirat a melo by se to resit, melo se to resit uz davno.
Pokud jsou cincilky opravdu v kralikarnach venku a i v mrazech a poustene do chovu s podvahou, nebo dokonce treba i pribuzensky, nebo s lethal faktorem, pak jde o neco absolutne neakceptovatelneho.Je mi z toho nanic, zvlast, kdyz si vzpomenu na pripad, ktery jsem zde psala nekdy v minulosti, jak nejaka baba koupila k Vanocum, jako zivou hracku mlade cincily ze zevraku pro asi 4lete dite.Prskla ho do kralikarny ke kralikum v zime a mrazu a to nebyly zdaleka takove mrazy, jako loni a druhy den melo mlade okousane nozicky, umiralo podchlazene, v soku a stresu bolesti.A to ho jeste nesla jedne zname v igelitce umirajici, aby ho hodila psum:-(.
Sakra, pokud nekdo vi o nejakem tyrani a jeste to je v ramci chovatelu, tak proc se mlci a nekona?Kdyby se dotycny sam zde neozval a jeste vam nehrozil, tak se to necha byt?

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod tarja666 » Út Kvě 01, 2012 13:24

martej napsal:Nedá mi to než se zeptat, proč Moniko nezasáhnete, když víte, že paní takto chová. Seš jednatel Zo a tak by mělo být tvou prioritou dát paní na karnou komisi, nebo koho máte, aby vyřizoval stížnosti na chovatel. Když opomenu fakt, že vám nedělá dobré jméno, tak ji vlastně v jejím počínání podporujete.


nějak nechápu, v čem by měla minlub zasahovat? P. Šedová není členem ZO a CHS Budweis není ani v registru pod ZO
Teď jsem chs Budweiz našla pod ZOCHMH zde: http://www.rodent.cz/seznam-chovatelskych-stanic
Pokud ale minlub nikdo stížnost nepředal, mohla asi těžko něco řešit.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod minlub » Út Kvě 01, 2012 14:19

martej napsal:Nedá mi to než se zeptat, proč Moniko nezasáhnete, když víte, že paní takto chová. Seš jednatel Zo a tak by mělo být tvou prioritou dát paní na karnou komisi, nebo koho máte, aby vyřizoval stížnosti na chovatel. Když opomenu fakt, že vám nedělá dobré jméno, tak ji vlastně v jejím počínání podporujete.

Asi jsi nepochopila, že paní není naším členem :wink: Nikde tu nic takového není psané a seznam členů je i k nahlédnutí na www ZO. Být naším členem, řešíme to.
Navíc pokud se má něco řešit, musí podat stížnost ten, kdo v daném chovu byl. Toto vím z více stran, ale bohužel bez svědků a stížnosti nic řešit nejde.

jasmin napsal:Sakra, pokud nekdo vi o nejakem tyrani a jeste to je v ramci chovatelu, tak proc se mlci a nekona?Kdyby se dotycny sam zde neozval a jeste vam nehrozil, tak se to necha byt?

Pokud nevznesou stížnost lidé co v daném chovu byli nebo ti, kterým to přímo paní říkala a chlubila se, bohužel nejde nic dělat.
Stížnost od třetí osoby co to slyšela, ale neviděla, ti nikdo vyřizovat nebude.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod ajtik » Út Kvě 01, 2012 16:19

hlavně potřebuješ důkaz aspoň fotografii.

lara
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: Pá Říj 28, 2011 13:25
Místo/Bydliště: středočeský kraj

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod lara » Út Kvě 01, 2012 16:38

pokud by se podala stížnost na českou inspekci životního prostředí tak ta to musí prověřit pokud vím i bez toho aby ste měli kdoví kolik důkazů .... slyšela sem takto o hadech držených v nevhodných podmínkách a hadi byli zabaveni a mají se dobře .... tudíž za zkoušku se nic nedá , hlavně aby se měli činči dobře .... protože pokud je pravda co se tu píše tak je to otřesné!

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod ajtik » Út Kvě 01, 2012 17:02

Jenže to je ono pokud je to pravda.Nejde na někoho poslat kontrolu jen proto že jsem něco slyšela.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod minlub » Út Kvě 01, 2012 17:09

Jenže bohužel není žádný zákon nebo nařízení upřesňující co jsou pro činčily už nevhodné podmínky. Nikde není psáno, že činčily se nemůžou chovat venku, ani že se nesmí chovat malé na malých. Tady by se to řešilo jen kdyby byly vyhublé a nedávala jim nažrat a nemocné (veterina).
Musely by se udělat nějaké stanovy pro chov a ty dát ke schválení na státní veterinu, pak by šlo s tím něco dělat.
Stejně by ale svaz řešil stížnost přes morčatáře, kde je paní registrovaná.
Proto apeluji spíše na to, že paní je chovatelka a má povědomí o tom, že některé věci se v chovu nedělají a každé zvíře má jiné nároky na chov.

msedova
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Po Dub 30, 2012 21:17

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod msedova » Út Kvě 01, 2012 20:18

Vážené .
nedá mi to se vyjádřit k vašim dohadům a spekulacím. Ani jedna z vás u nás nebyla, pouze se chytáte pomluvy jedné slečny/paní Vorlíčkové. Žádné činčilky nemáme v králíkárnách, ani venku, jsou ve velké zateplené místnosti, která se v zimě přitápí. Jistě máte samy takové informace o chovu, že pokud by byly činčilky v mrazech jako byly tento rok, uhynuly by.
Krmení nakupuji přes můjchov.cz a i ostatní stelivo atd. přes soukromníky. Celá léta mi na chov dohlíží i veterinář.
Dost mě udivuje, že vy jako chovatelky a milovníci činčil vymýšlíte jak pošpinit jiného, a nesoustředíte se např.

http://aukro.cz/cincili-par-cena-za-oba ... 28650.html
http://aukro.cz/white-ebony-avc-i2312465402.html
atd.
Tady jste opravdu na špatné adrese, a i veškeré vaše výmysly.
Co se týče morčete s gen. vadou, nebylo z naší CHS, to se i vyřešilo přes ČSCH.
Naše stránky najdete: jipev.cz/morcata.html

Přeji vám pěkný večer.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod žanda » Út Kvě 01, 2012 20:58

Nevím co vidíte špatného na uvedených inzerátech?

Nevím kde hledat pravdu. Nemám s vámi zkušenosti, nikdy sem u vás nebyla. Co třeba pro vaše ospravedlnění sem dát vaši fotku vašeho chovného zařízení? Třeba já ji na svém webu mám. Pokud chováte doma (stodole, hale,..), jak píšete, tak se taková fotka dá pořídit hned teď. Těm co tvrdí opak vemete vítr z plachet a bude klid...

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod AnnaVV » Út Kvě 01, 2012 21:00

já vás nepomlouvám.jestli jste si nevšimla píše tu víc lidí.a to s tím že máte činčilky venku jste sama povídala jedné pani co mi to řekla

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod Lenca » Út Kvě 01, 2012 21:03

na těch inzerátech nevidím vůbec nic špatného :shock: já osobně si myslím,že nikdo nemá důvod si něco vymýšlet bezdůvodně,že si jednoho dne řekne, jo tak pomluvím tuto CHS a vymyslím si třeba,že je chová venku v mrazech...ano, lidé umí přibarvovat,ale z něčeho musí vyjít :roll:

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod žanda » Út Kvě 01, 2012 21:04

Jenže to je pořád jedna pani povídala. To si může vymyslet každý. Takhle může kdokoli vymyslet cokoli na mě aniž by u mě v chovu opravdu byl.. Tohle se mi nelíbí. Neříkám, že co tu píšeš není pravda, ale co když ne?..

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod minlub » Út Kvě 01, 2012 21:09

Ve Vašem chovném zařízení jsem nebyla, nemohu posoudit a nerozebírám.

Ale velmi mě mrzí Váš přístup k chovu činčil jakožto zkušené chovatelky s morčecí CHS. Určitě u morčat také nemůžete dávat do chovu vše, co koupíte / odchováte. Do chovu si vybíráte a víte, že pokud budete křížit nemocné, malé či s dědičným onemocněním, kazí se tím chovy, zhoršuje kvalita a zvířata můžou být slabá, mít problémy s porody, nedožijí se dlouhého věku atd.

To je můj názor, chovejte jak uznáte za vhodné.

msedova
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Po Dub 30, 2012 21:17

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod msedova » Út Kvě 01, 2012 21:13

cca 5 let byl v provozu web morcata.pevny.eu , kde bylo i celé chovatelské zařízení. Tento rok je web nový a dodělává se. Upřímně, pokud dělám chovatelství 20 let a mám za sebou řadu lidí, kteří u nás byli a zvířátko si odnesli, myslíte, že by již řada z nich tzv. špatné podmínky neřešila ?
Ty činčilky k nám přišly již v páru od chovatelé, kteří se o ně z nějakých důvodů nemohli starat. Činčilky u nás mají také mláďata, zatím jsem jim nedomluvila :lol:

Jsme přece inteligentní lidé a nepomlouváme se, zvláště pokud jde o svěřence, kteří se nemohou bránit.

Šedová

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod AnnaVV » Út Kvě 01, 2012 21:18

já mám zkušenost já jsem u vás byla.byla tam jedna klec byla hodně nízká v ní byl pár a mládátka.a se samičkou co jsme si přivezli jsme měli velké problémy než jsme jí s toho dostali .a důkazy?tím chcete říct až přístě pojedu někam pro činčilku mám si vzít foťák a vše nafotit

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”