Kopřiva

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arziska » Stř Dub 27, 2011 9:11

Já dávám k senu jednu velkou usušenou kopřivu pro jednu myšku. Raději s mírou... :)

Disable adblock

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Stř Dub 27, 2011 11:16

kopřivy, sušené, míchám normálně mezi seno a podávám tím pádem celoročně, žere to i králík a nikdy si nikdo nestěžoval
usušené prý nežahají (ale když je sbírám čerstvé na sušení, tak mám z toho slušnou antirevnatickou kúru :lol: )

Avatar uživatele
Karolína Kapitánová
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: Út Led 11, 2011 15:01
Místo/Bydliště: Oravský Podzámok, 115/9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Karolína Kapitánová » Čt Dub 28, 2011 18:19

Ono tá žihlava (kopriva) bude prhlit (žehat) :D aj po ususeni...oplachnutie vo vode nič nezmeni...ale nejak si to ani cincilky a ani ine hlodavce nevsimaju. Ja napriklad som dost intenzivne krmila cerstvou zihlavou morca na zvysenie vitC pocas gravidity a vzdy bolo vsetko spapane za par minut. Proste im to chuti a tie vedlajsie ucinky neriesia :)
A ked uz tu hovorime o susenych bylinkach, kolko a ako casto (alebo ci vobec) davate pupavove listky (pripadne ine casti pupavy) ? >:*B

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Myrrha1 » Čt Dub 28, 2011 19:27

Děkuji za ty rady s kopřivou, naši to zatím jedí tak normálně, že by z toho byli přímo unešení, tak to nejsou :-)
Pupavka je pampeliška, že? Já ji dávám normálně tak co je v nasušeném seně, máme domácí, takže tam občas něco najdou :-)

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re:

Příspěvekod Lenca » Pá Dub 20, 2012 13:30

Denebola napsal:
Peťulinka napsal:to činčám nevadí když to píchá?? když se popálíte o kopřivu tak přece víte jak je to nepříjemný....

Pokud vím, tak činčily přímo milují bodlák, který nás taky píchá. Takže ony to asi tak nevnímají, i díky tomu, že v domovině prý hodně ožirají kaktusy.


koupila jsem činčám bodlák,ale malou to píchá, pořád si otírala pusinku a jazyk a naposledy jsem si toho všimla i u samečka že si otíral čumák a pak ten bodlák zahodil. Nebojíte se,že se jim to třeba zapíchne v puse a bude z toho problém? nebo se nemusím bát.Holky ho vždy s ní,ale mám fakt strach :D

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”