Velmi mlada samicka se sameckem v jedne kleci

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Kač
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Ne Lis 25, 2007 17:40
Místo/Bydliště: Praha

Velmi mlada samicka se sameckem v jedne kleci

Příspěvekod Kač » Stř Črc 23, 2008 10:54

V sobotu si jedu pro dve nove cincilky - 4mesicniho samecka a 2.5mesicni samicku a chovatelky mi dneska psaly, ze uz je daly dohromady a ze jsou nadherny par a krasne se snaseji. Kdyz jsem vydesene argumentovala, za samicka je moc mlada a nemuze byt se sameckem, tak jsem dostala odpoved, ze tohle je uplne normalni. Ze v prirode zvirata taky nikdo neseparuje do kleci a ze si priroda poradi. Ze naopak velky problem je, kdyz se tak mala samicka separuje, protoze kdyz pak dospeje, tak vetsinou uz nechce akceptovat jiné cincily a uz nemusi samecka vubec prijmout.
Podotykam, ze chovatelky nejsou nezkusene, spis naopak - jejich chovy patri ke spickovym malym chovum v Rakousku, maji i chov angor.
Co si o tom myslite? Ja kazdopadne asi Wilowa a Vilu rozdelovat uz nebudu.

Disable adblock

Avatar uživatele
Pájinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: Po Říj 22, 2007 15:03
Místo/Bydliště: Kostelec nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pájinka » Stř Črc 23, 2008 11:13

já nevim ni pohlavně dospívají ve 4 měsící ale mít mladý můžou až dýl.Co když bude březí v těch 4 měsících aby pak neměla potíže s porodem a tak :(

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Re: Velmi mlada samicka se sameckem v jedne kleci

Příspěvekod Jesse » Stř Črc 23, 2008 11:16

Kač napsal:V sobotu si jedu pro dve nove cincilky - 4mesicniho samecka a 2.5mesicni samicku a chovatelky mi dneska psaly, ze uz je daly dohromady a ze jsou nadherny par a krasne se snaseji. Kdyz jsem vydesene argumentovala, za samicka je moc mlada a nemuze byt se sameckem, tak jsem dostala odpoved, ze tohle je uplne normalni. Ze v prirode zvirata taky nikdo neseparuje do kleci a ze si priroda poradi. Ze naopak velky problem je, kdyz se tak mala samicka separuje, protoze kdyz pak dospeje, tak vetsinou uz nechce akceptovat jiné cincily a uz nemusi samecka vubec prijmout.
Podotykam, ze chovatelky nejsou nezkusene, spis naopak - jejich chovy patri ke spickovym malym chovum v Rakousku, maji i chov angor.
Co si o tom myslite? Ja kazdopadne asi Wilowa a Vilu rozdelovat uz nebudu.


Ja bych se toho bal , aby se ti samice nezasekla , protoze by to na ni zkousel ... nestihla by vyrust ... mam 3 mesicniho coko samce a 2 mesicni samicku ebonku a necham samce a samice zvlast , at v klidu dorostou.
Ale kazdy ma sve svedomi ...

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denča Bártková » Stř Črc 23, 2008 12:21

Je pravda, že v přírodě je taky nikdo nedrží od sebe, ale tam má samec dostupné vyspělé samičky.. kdežto v kleci je jenom jedna, malá..

Disable adblock

Kač
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Ne Lis 25, 2007 17:40
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod Kač » Stř Črc 23, 2008 12:29

je to divny. ale ted si na sebe zvyknou a kdyz je prevezu sem a jeste oddelim, tak budou nestastni. Budu je sledovat a uvidim, co se bude dit.
je mi divne, ze tem chovatelkam to prijde normalni a pritom jsou to zenske, ktere maji s chovem dlouholete zkusenosti a spoustu uspechu.

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Stř Črc 23, 2008 16:28

Denča Bártková napsal:Je pravda, že v přírodě je taky nikdo nedrží od sebe, ale tam má samec dostupné vyspělé samičky.. kdežto v kleci je jenom jedna, malá..


Oni si to v prirode asi hlidaj... Ale Kac , ja bych dal Vincze a Willa k sobe , a Vilu a Valesku taky do jedne klece... At ty maly holky samci nehonej , k sobe bych je dal az budou mit patricnou vahu .

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověd

Příspěvekod Lída » Stř Črc 23, 2008 17:36

Kačko,
nemyslely to chovatelka tak, že je máš nechat u sebe do pohlavní dospělosti, ony si na sebe zvyknou a potom je rozdělit a zase dát k sobě?
já myslím, že to myslely takto, ale vyjádřily to větou, žes to pochopila jak píšeš.

já nyní také mám párek malých činčilek spolu, protože pocestují v jedné přepravce příští týden.
samozřejmě, že je ještě chviličku může slečna nechat u sebe a pak rozdělit.

v přírodě je to jiné, tam může samička uniknout a schovat se do svého úkrytu. v zajetí nemá kam!

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Črc 23, 2008 18:21

hodně chovatelů (dobrých a uznávaných) dává už malé činčily k sobě a u žádného jsem nezaznamenala, že by samička zabřezla brzy. Vždycky počkali. Samozdřejmě je to risk, zrovna ty můžeš bejt ta vyjímka, ale myslim, že to tak nebude. Ale pokud chceš mit jistotu, odděl je...

Avatar uživatele
Pájinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: Po Říj 22, 2007 15:03
Místo/Bydliště: Kostelec nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pájinka » Stř Črc 23, 2008 20:26

já sem měla 2 mládátka holku a kluka a byli jim 3 měsíce a ten kluk už na ní taky dorážel a vona vždycyk zaprskala.Tak mi neřikejte že tendke jí nechá

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Črc 23, 2008 20:59

tak zaprvě, oni na sebe můžou prskat i z jinyho důvodu...jestli třeba činčila naseda na činičlu, tak se nemusi jednat o sexualní akt, ale o dokazovaní dominance. Jde o to, že samička samečka na sebe nepusti..jak říkam, ja stim zkušenosti nemam, ale znamí chovatelé ano.

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověd

Příspěvekod Lída » Stř Črc 23, 2008 21:05

neriskovala bych :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

je to věc názoru, nehádám se :wink:

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Re: odpověd

Příspěvekod Jesse » Stř Črc 23, 2008 21:11

Lída napsal:neriskovala bych :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

je to věc názoru, nehádám se :wink:


Byli uz i pripady kdy samicka otehotnela ve 3 mesicich ... Ja bych taky neriskoval , i kdyz to samicka prezije, ten porod musi byt tezsi , pokud je takhle mlada.

Kač
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Ne Lis 25, 2007 17:40
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod Kač » Stř Črc 23, 2008 21:48

uvidime jak na sebe budou reagovat a co se bude dit. Kdyby neco, tak jdou hned od sebe

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Črc 23, 2008 22:48

Já bych taky neriskoval. A pokud je budeš mít spolu, ustrážit se to nedá :roll: . Buď to vyjde nebo ne. Přirovnání s přírodou taky pokulhává, tam mají činčily taky jinou práci. Pokud bych to já přirovnal k lidem, tak zavřete dva puberťáky do malé místnosti s minimem věcí. Co tam asi tak budou dělat :oops: ?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Črc 24, 2008 10:25

STYRO napsal:Já bych taky neriskoval. A pokud je budeš mít spolu, ustrážit se to nedá :roll: . Buď to vyjde nebo ne. Přirovnání s přírodou taky pokulhává, tam mají činčily taky jinou práci. Pokud bych to já přirovnal k lidem, tak zavřete dva puberťáky do malé místnosti s minimem věcí. Co tam asi tak budou dělat :oops: ?


hrat ,,člověče nezlob se " ? 8-[ :-D

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: odpověd

Příspěvekod martej » Čt Črc 24, 2008 10:26

Lída napsal:neriskovala bych :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

je to věc názoru, nehádám se :wink:


souhlasim, každej musí jednat podle toho jak to cejti on sam ....

Jinak myslim, že je dobré Kač, že budou cestovat společně, bude to pro ně méně stresující

Avatar uživatele
Pájinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: Po Říj 22, 2007 15:03
Místo/Bydliště: Kostelec nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pájinka » Čt Črc 24, 2008 12:29

Martej napsal:tak zaprvě, oni na sebe můžou prskat i z jinyho důvodu...jestli třeba činčila naseda na činičlu, tak se nemusi jednat o sexualní akt, ale o dokazovaní dominance. Jde o to, že samička samečka na sebe nepusti..jak říkam, ja stim zkušenosti nemam, ale znamí chovatelé ano.


Nepustí? Ale může to bejt nějaký chtivá samička a pustí :D takže bych to nedělala

Avatar uživatele
Terry
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Čt Bře 06, 2008 16:32
Místo/Bydliště: Hostouň u Prahy

Příspěvekod Terry » Čt Črc 24, 2008 13:45

Já jsem nevědomky (dozvěděla jsem se to až tady na diskuzi, že se to nesmí) před 2 lety dala k dospělému samečkovi 3 dvouměsíční holčičky a poprvé měli miminka teď v březnu. Ale jak říkáte, je to vždycky risk :?

Kač
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Ne Lis 25, 2007 17:40
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod Kač » Čt Črc 24, 2008 14:02

Mluvila jsem se tremi chovatelkami a vsechny to delaji - je pro ne dulezite, aby se samicka se sameckem snesli a proto je davaji k sobe od malicka. Obcas pry nektera otehotni drive nez by mela, ale obvykle to jsou velké a silné samičky, které nemají potom problém s porodem.

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Čt Črc 24, 2008 14:04

Kač napsal:Mluvila jsem se tremi chovatelkami a vsechny to delaji - je pro ne dulezite, aby se samicka se sameckem snesli a proto je davaji k sobe od malicka. Obcas pry nektera otehotni drive nez by mela, ale obvykle to jsou velké a silné samičky, které nemají potom problém s porodem.


Ja bych se fakt bal , aby ji samecek svyma choutkama nebranil vyrust. Taky jsem chtel dat strsi samecky k mladsim sameckam ( 3 mesica na 2) , ale holky mi to rozmluvili... tak radsi nic neriskuju.

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denča Bártková » Čt Črc 24, 2008 14:10

Kač napsal:Mluvila jsem se tremi chovatelkami a vsechny to delaji - je pro ne dulezite, aby se samicka se sameckem snesli a proto je davaji k sobe od malicka. Obcas pry nektera otehotni drive nez by mela, ale obvykle to jsou velké a silné samičky, které nemají potom problém s porodem.


no.. a o tom tu celou dobu debatujeme.. to slovíčko OBVYKLE :!: ano.. věřím tomu, že příroda je mocná a umí si udělat pořádek.. ALE domácí chov už není jenom příroda, ale je tam dost razantní zásah člověka, který chtě nechtě činčilky ovlivní.. OBVYKLE to zvládnou, ale co když to bude zrovna ta neobvyklá situace.. já bych si to neodpustila.. :roll:

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověd

Příspěvekod Lída » Čt Črc 24, 2008 14:20

Nechtěla jsem o tom psát ani mluvit, ale v tom případě už chápu tuto příhodu jedné "nejmenované slečny" :
koupila si v Německu u uznávané chovatelky (její banner patří v Německu k nej...) činčilí samičku (rostoucí). přivezla jí přes čerty ďábly domů - měla dva transporty. tam jí chtěla nechat dorůst a přibrat - neměla váhu ani věk - a pak se rozhodla asi po měsíci a něco jí dát již seznámit se samcem.

měla ji v kleci s více samičkama!

jedno ráno jí vytáhla a dala do prázdné klece a naštěstí neměla čas tam dát samečka. odpoledne přišla ke kleci a pod samičkou leželo mládě
:!: :!:
zdravé a krásné mládě!

já tomu nechtěla věřit, když domyslím, že by jí nechala v té kleci s rostoucíma samičkama nebo k ní dala do nové klece samečka???

říkaly jsme si, jak se to mohlo stát - je od takové chovatelky. no jo, vidět na ní to nebylo - měla jen jedno. naštěstí ona i malá zdravé.
ale co kdyby???

teď už vím, že se to může stát i u lepších chovatelů :cry:
(věk na seznámení měla věkem matky) - jméno tu psát nebudu! neptejte se mě, ale uvádím to jako fakt, až te´d vím, jak to mohlo být :wink:

Host

Příspěvekod Host » Čt Črc 24, 2008 15:07

Hojky,

od jakeho veku seznamovat cincily, je individualni. Ja to delam takhle:

Starsi samec a mlada samice : NE!

Mladsi samec a dospela samice: Ano, s tim ze samec se muze seknout, znamena, ze nevyroste jak by mel, protoze dospela samice dominuje a potlacuje ho (asi tak nak)

Mladata: take radsi necham odrust zvlast, protoze se mi tendle rok stalo 4 x (!!!!!!!!!!!!!!) ze mi zabrezly holky kolem 3,5 a 4,5 mesicu. Tak uz to radsi tak nedelam. Delim Mladata na holcici a klucici skolky do 6.-8. mesice, pak je dam k sobe.

Ve skolce hezky zrajou a uci se socialni chovani vuci spolubydlicim, a maji u me v 5ti mesicich jiz pres 500g.

Pa Petra

Avatar uživatele
Renda
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: Ne Říj 01, 2006 2:32
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Renda » Čt Črc 24, 2008 15:14

Ahoj všichni,

vím,že co člověk,to názor,a každý má dobrý důvod k tomu,aby udělal to,co považuje za správné.
Já mám téměř všechny skupinky činčilek sestavené už od malička a ani jednou se mi nestalo,že by samička zabřezla dříve než po roce věku.Tím neříkám,že se to nemůže stát.

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověd

Příspěvekod Lída » Čt Črc 24, 2008 18:39

horší je to, že si dovezete místo jedné dvě - anebo v některém případě lepší :P :?:
každá zkušenost je zkušenost - sem s nimi :wink:

ta školka je dobrý nápad!
taky ty samičky nechávám spolu a kluky, oni se předhání jako hrom v jídle i v jiných blbinách :roll:

Petro, a ten porod byl normální? zvládly to ???
dávala jsi jim pak vitamíny navíc nebo tak??? nebo normální stravu?
nebyly odvápněné?

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”