Ovoce

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

ovoce

Příspěvekod Jitka Řeháková » Ne Črc 17, 2011 9:40

souhlas, tropické ovoce vynechat :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: ovoce

Příspěvekod Wulfina » Ne Črc 17, 2011 11:33

Já sem zas toho názoru, že když toho činila nesežere vagón, tak jí můžeš dát z ovoce i zeleniny co chceš... :wink:
Třeba moje činči milujou granátový jabko, dostanou vždycky pár zrníček, nebo milujou třešně, dostanou kousek třešně... a tak, nikdy jim po tom nic nebylo, tak nevidim jedinej důvod, proč by se jim to dávat nemělo...
:wink:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Črc 17, 2011 23:08

Tak to maji treba zrovna stesti, ale dobre to neni jim to davat.Muze jim to zpusobit i smrtelny prijem, nebo zazivaci obtize, ponevadz zvlaste tropicke ovoce je chemicky osetrene pred cestou, aby vydrzelo.
Ja zastavam v tomhle stejny nazor s Martinou, ze drzet se ohledne stravy spise veci podobnych jejich domovine, cili stridmost.Z ovoce jim davam pouze susene goji, susene jablicko, sipek, susenou mrkvicku a z cerstveho jen jablicko kousek, ale ne z obchodu, nebo vyjimecne omytou kulicku hroznoveho vina, ale bez pecek.Obcas jsem dala malinky platecek biobananu, ale to pouze maximalne jednou do mesice, ted uz vubec.Co vim a mely radi moje holky v Americe byla cista stava z cranberry a aloe vera.Ale pouze ciste stavy bez cukru a prichuti, coz se u nas hlavne ciste aloe bez prichute, ci slazeni neda sehnat asi.Tam na tohle byly specializovane obchody.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Po Črc 18, 2011 6:54

:D takže z toho co jsi popsala Goji je též ošetřené, šípky jsou sbírané bůhví kde, to samé plaí u janlek a pod... (pokud je nemáš y vlatní zahrady)
Je snad jasné, že všechno ovoce i zeleninu pořádně omeju, než jim něco dám, ale jak říkám, pokud toho nesežere vagón, nic jí to neudělá...

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Po Črc 18, 2011 6:55

* platí u jablek

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Črc 18, 2011 8:22

Já osobně bych se těchto experimentů bála, myslím, že to pro činčilí citlivé trávicí ústrojí není dobré.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Črc 18, 2011 10:50

No, ja prave take.Uz jsem slysela o pripadech, kdy z toho cincilky mely dost velke zazivaci problemy, prujem atd.A pak, nemaji se jim davat plody peckovin a ty susene fiky apod.uz vubec ne.Z toho pouze pbcas jedna rozinka nesirena, nebo ta Goji.
Ja jablka beru pouze ze zahradek a goji prislazena neni a kdyz ji kupuju, divam se pecluve na slozeni, aby tam nebyly konzervanty, slezene, ci konzervovano v oleji.Musi to byt jen ciste plody, to same plati i u rozinek, ale ty uz nedavam 2roky,nahradila jsem je susenou karotkou a goji.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Po Črc 18, 2011 15:55

já se experimentů nebojím, samo, dávám kousek a pak je sleduji, když se nedostaví ani průjem, ani zácpa, tak vím, že tenhle pamlsek bude ok... Teď jedem na meruňkách (udělám kaši z meruněk - vidličkou) a dlabeme ze lžičky :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Črc 18, 2011 17:07

Já se právě bojím riskovat zdraví svých činčil, takže raději budu krmit osvědčenými věcmi a držet se toho co žerou ve volné přírodě, než si pak nadávat, jak sem jim ublížila.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Po Črc 18, 2011 20:17

To vidíš moc černě... :wink: je to bíložravec, tudíž by jí nemělo dělat problém cokoliv zelené vč. zeleniny a ovoce...

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”