narodili se 4 mimi a jsou k odberu ihned

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Kvě 17, 2011 10:31

Snad to je jen spatne napsane, ale pokud se narodily mimi nedavno, tak odber ihned nepripada v uvahu.Mimi musi byt u maminy minimalne do 2mesicu a pri odstavu vazit aspon 250g.

Disable adblock

Radka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 90
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 19:48

Příspěvekod Radka » Út Kvě 17, 2011 14:38

jasmin napsal:Snad to je jen spatne napsane, ale pokud se narodily mimi nedavno, tak odber ihned nepripada v uvahu.Mimi musi byt u maminy minimalne do 2mesicu a pri odstavu vazit aspon 250g.
Ahoj, paní(slečna)určitě ví kdy má dávat mládata pryč kdyby byli malinké jasné že je ještě nedává :wink:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Kvě 17, 2011 15:19

Tohle sice neni diskuze, tak to snad neschytám, ale musím se zastat jasmin. Jak jsem to přečetla, taky jsem se lekla. Tady to doufejme neni ten případ, ale jsem přesvědčena o tom, že by toho byli někteří schopni.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Kvě 17, 2011 15:19

No, podle textu si to kazdy muze vysvetlit jinak, ponevadz tam je ze se narodily a jsou hned k odberu a take predpokladam, ze kdyz uz by jim bylo aspon 2mesice, tak aspon trochu zkuseny chovatel pozna pohlavi:-)
Nepatri do do inzerce vim, ale musela jsem to sem napsat.Kdyztak oatstani radeji do sz

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Kvě 17, 2011 15:19

Tudíž je dobře, že to napsala!!!

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Kvě 17, 2011 15:25

Ja vim, ze dostanu sprdunk, ale ten text se me absolutne nelibi, nabidka za kus a nikdo ani nevi o jake pohlavi jde, coz je dost dulezite pro pripadne zajemce.Nemam z tohoto inzeratu vubec dobry pocit.Sorry, ale uz sem vic psat nebudu k tomu, at si kazdy udela usudek sam.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Kvě 17, 2011 21:51

proč nenapíšete uživateli maila a nebo sz??? :twisted:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Kvě 17, 2011 22:16

Ja bych rada, ale nema tady maila a na sz bohuzel neraguje:-(

terkatum
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: Po Lis 24, 2008 13:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod terkatum » So Kvě 21, 2011 10:43

reagujete na muj inzerat? dala sem tam telefon, ano pohlavi nerada urcuji protoze sem se jednou zmylila a pani pak mela problemy , mame 3 malinké, jeden je zamluveny, jedine do dobrych rukou proto nabizim i nizkou cenu, jeste jednou terkatum@seznam.cz nebo 733 414 555

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Kvě 21, 2011 11:03

Ano, psala jsem i sz.Pohlavi neni tezke urcit,pokud nekdo chova cincilky, tak by to pohlavi mel poznat, neni to tezke:-)
Jinak doufam, ze se nejednalo o cerstve narozena,nebo ani o mladata do 2mesicu.Napisu to teda jeste jednou radeji,ze miminka musi byt u maminy minimalne do 2mesicu a pri odstavu od maminy by mely mit aspon 250g, takze vazit a nejlepe je mladata jeste pred odchodem do noveho domova nechat odstavene doma zvlast aspon 14dni, aby prechod a stres nebyl nahly.
Omlouvam se, ze to sem pisu, ale lepsi to tisickrat napsat a pripomenout, nez by pak byl ohrozen zivot a zdravi mladat.

terkatum
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: Po Lis 24, 2008 13:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod terkatum » So Kvě 21, 2011 11:07

ale jo , nezlobim se, je to nas 3 vrh a mimi uz maj 2 mesice, psala sem to rychle jelikoz nemam cas moc vysedavat u pocitace :) mame doma knizku podle ktere jsem se jednou snazila urcit pohlavi, pani si prijela pro cincilku samecka, ja ji dala samicku a byl maler, od te doby s tim radeji chodim na veterinu at to urci s jistotou a ja mam klid na dusi.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Kvě 21, 2011 11:19

Tak to jsem si oddychla a asi nejen ja, ponevadz bohuzel vse je mozne a tyhle veci se deji a ten inzerat tak vypadal:-)
Jinak na urceni pohlavi jsou tady znatelne detailni fotky:-)
U samce je mezera mezi pohlavim a zadeckem a samice to ma u sebe.Ja jsem zpocatku delala tak, ze jsem citlive natahla kuzi mezi temito dvema otvory a kdyz tam vznikla ta mezera, je to samec, kdyz zustalo u sebe, tak samice.Jinak to jde hur poznat, to je fakt.
Ted nevim, kde tady jsou fotky, ale urcite Ti nekdo poradi.Ono se pak hure Ti budou mladatka prodavat, kdyz nebudes vedet pohlavi, ponevadz spousta zajemcu chce konkretni pohlavi:-)
A zalezi, jakou knizku mas, pokud tu prvni, co vysla pred vic, jak 10lety od naseho autora, tak tam se skoro nic nedozvis.Daleko lepsi je od tech dvou Nemek, jedna veterinarka, druha chovatelka.Ale vubec nejvic informaci se dozvis tady, tak vitej mezi nama:-)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Kvě 21, 2011 11:25

Zkus je vyfotit, briska s tim pohlavim a dej to sem, poradime Ti, jake pohlavi jsou, to bude nejlepsi

terkatum
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: Po Lis 24, 2008 13:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod terkatum » So Kvě 21, 2011 11:48

u dospelych nemam problem to rozeznat, ale ti mali sou vseci stejni :) v klidu , nez abych tady delala rozruch zajdu k vetovi, je to mas 3 vrh takze nar veterinar je uz zvykli :) za ten inzerat se omlouvam, ale jak rikam bylo malo casu, a jsem rada ze aspon tady nejsou takove veci lidem lhostejne , co nejdriv zjistim pohlavi a dam novy , vic detailní inzerat :)))))

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Kvě 21, 2011 11:50

S určováním pohlaví je to zajímavé. Jeden, teď už jsem si jistá, že kluk, když se narodil, vypadal, že to bude holčička. I za měsíc jsem si nebyla úplně jistá, dokonce když jsem s ním byla u Chylíkový (to mu byl skoro měsíc a nešla jsem tam kvůli němu, ale jeho rodičům), taky říkala, že ASI kluk, ale ruku do ohně by za to nedala, nebo tak něco. Ve dvou měsících už jsem si jistá byla. Ale opravdu to měl hodně blízko u sebe a to dlouho. Druhé mimi stejných rodičů byl jasný kluk hned od prvního dne. Tam byla mezera jasná.

terkatum
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: Po Lis 24, 2008 13:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod terkatum » So Kvě 21, 2011 11:52

právě, a ja uz se jednou zmýlila a paní so chtela samce mela samicku ktere se jeste k tomu kousaly, uz radsi nic nerozhoduji :P

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Kvě 21, 2011 14:04

pomuze tomu malinko natahnout tu kuzi mezi obema otvorama.
Jinak, jestli dala ta pani hned Tve mladatko k puvodni cincilce, tak je jasne, ze byly problemy.Musi se to postupne a novy prichozi byt zvlast v kleci v karantene aspon 3tydny.Pak nechat udelat pro jsitotu koprologii bobku na pritomnost parazitu a bakterii a teprve, kdyz je negativni tak pak pomalu zacit sblizovat.Nejdrive spolecny vybeh atd.:-)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Kvě 21, 2011 14:06

Zbytecne bych kvuli tomu madatka netahala k vetovi, bude je to zbytecne stresovat a jsou horka, tak, aby se neco nestalo.Zkus sem dat foto, uvidis, ze to zvladneme tady:-)

terkatum
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: Po Lis 24, 2008 13:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod terkatum » Ne Kvě 22, 2011 11:32

jaj , moc slozite vsechno, meli sme prvne samicku o rok pozdeji sme si koupili samecka, ocuchali se pres klec a jeste ten vecer spolu obyvali jednu klec spolu, je to priroda ne , jaka koprologie bobku ! paneboze.

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » Ne Kvě 22, 2011 11:43

terkatum napsal:jaj , moc slozite vsechno, meli sme prvne samicku o rok pozdeji sme si koupili samecka, ocuchali se pres klec a jeste ten vecer spolu obyvali jednu klec spolu, je to priroda ne , jaka koprologie bobku ! paneboze.

To snad néé :oops:

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Ne Kvě 22, 2011 12:16

terkatum napsal:jaj , moc slozite vsechno, meli sme prvne samicku o rok pozdeji sme si koupili samecka, ocuchali se pres klec a jeste ten vecer spolu obyvali jednu klec spolu, je to priroda ne , jaka koprologie bobku ! paneboze.


:shock: myslím, že by sis měla pořádně pročíst tohle fórum!

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Kvě 22, 2011 13:28

terkatum napsal:jaj , moc slozite vsechno, meli sme prvne samicku o rok pozdeji sme si koupili samecka, ocuchali se pres klec a jeste ten vecer spolu obyvali jednu klec spolu, je to priroda ne , jaka koprologie bobku ! paneboze.


prozraď mi, jak můžeš chovat zvíře a přitom nedodržovat základní pravidla pro chov? To je jako bys měla psa a ten pes za celej svůj život neviděl veterináře! :roll:

terkatum
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: Po Lis 24, 2008 13:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod terkatum » Ne Kvě 22, 2011 14:59

hej vsak co to mluvite s tim psem, jak tohle muzes s rovnat, odchovaly sme uz 3 vrhy a ani jednou se nam nestal zadnej problem, a tady nekdo resi ze mam delat s bobkama nejake pokusy. ja vim ze se u nas maj cincilky dobre, kazdej vecer jsou pustene. v tady furt resite nejake detaily, jak kdybyste meli prectene milion knih a doma nic, koncim tady s touhle diskuzi nemam cas vysedavat u pocitace a reagovat na kazdou diskuzi jak nekteri tady, jake jsou podle vas zakladni pravidla pro chov ? u me je to dostatek mista a cas na to zvire, ne prectene milion prirucek a pomerovani bobku

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Ne Kvě 22, 2011 14:59

Taky jsem první činče tak seznamovala. Ani v příručkách nikde nic o koprologii a dalších věcech nebylo. Tohle fórum jsem našla teprv před dvěma roky, nebo tak nějak... Takže jestli slečna/paní neznala tuhle stránku, jak to mohla vědět, co se mezi chovatelema doporučuje...
A btw je to doporučení. Mám kamarádku chovatelku morčat a taky dává zvířata k sobě bez vyšetření... Já bych to tak strašně neodsuzovala, když jsou obě zvířata viditelně zdravý, bobky mají ok, žerou a všechno a člověk je měl odděleně aspoň dva nebo tři týdny, aby mohl nováčka pozorovat, jestli je ok... Dát je k sobě ještě ten den není sice moc dobrý, ale přežily to, ty moje kdysi taky a teď už víme, ne?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Kvě 22, 2011 14:59

V tomhle musim souhlasit s ostatnima.Kazdy, kdo chce neco chovat by mel dodrzet aspon zakladni pravidla a neco si o chovu a vsem precist a informovat se.
Nova cincila by mela jit do karanteny, coz by mela byt samozrejmost a kvuli tomu to chce pocitat s vicero klecema take.Jinak je obrovske riziko nejen napadeni vzajemne vystresovanych cincil, ale hlavne prenosu bud vnitrnich parazitu, nebo bakterie.Nevim, jak bys pak byla prekvapena, az by treba uz brezi samice chytla giardie, ci tasemnici, skrkavky, bakterie.Lecba je docela zahul a take by mohla potratit, ci umrit.U nekterych cincil tyto nakazy probihaji zcela skryte, bez priznaku, az casem zvire zemre a tyto paraziti mu napadli vnitrni organy.Karantena aspon 3nedele je nutnost a take by melo byt samozrejme nechat udelat aspon jednou rocne preventivni koprologii, chrani to cely chov i jednotlivce.Tady opravdu neni na miste odvolavat se na prirodu, ponevadz nase zvirata uz v prirode neziji, ale odpovednost za ne a jejich zdravi ma a mel by mit chovatel.

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”