Činčila a fretka

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Dadina
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: Stř Srp 11, 2010 17:09

Činčila a fretka

Příspěvekod Dadina » Út Bře 06, 2012 16:41

Zdravím, máte někdo zkušenost s chovem činčil a fretky v jedné domácnosti? :?:
Děkuji

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Činčila a fretka

Příspěvekod Lenca » Út Bře 06, 2012 20:05

nejde to dohromady, fretka je šelma a činčila se bude bát. Kamarádka chová fretky a přechodně mela asi týden králíka v té samé místnosti a kralikovi dlouuho trvalo než se vzpamatoval, byl zalezly v rohu v domku a cely tyden nevylezl. a fretky dělali rámus o mříže jak se chtěli dostat k němu.

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila a fretka

Příspěvekod vera novotna » Út Bře 06, 2012 23:01

Činčila nesmí být pohromadě s fretkou v jedné domácnosti! :shock: Jednak jako šelma má lovecký pud a jinou povahu,snese se spíš s větší domácí šelmou,před kterou bude mít respekt! Pro ni jsou hlodavci jako činčila,osmák,křeček,všichni ptáci apod. pouze a jenom sousto k zakousnutí. :( Nedávno jsem byla v šoku ve zveráču kam chodím nakupovat ze zprávy,že jim freťák při výběhu zakousl krásného tříletého činčiláka,kterého navečer pouštěli proběhnout a pak ho nemohli chytnout po zavření krámu,tak mu nechali otevřenou klec. Pak ráno po otevření obchodu jiná prodavačka nemohla činčiláka najít,tak pustila freťáka,který ho okamžitě vyčuchal a zakousl ve spánku. :evil: Já být na místě prodavačky tak nechám činčilku prospat,stejně by se ukázala sama žíznivá,hladová až byl klid v krámě a šelma by měla do té doby klecové vězení! Dodneška nechápu takové odborníky na svých místech. #-o

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila a fretka

Příspěvekod saskie » Stř Bře 07, 2012 0:00

vera novotna napsal:Nedávno jsem byla v šoku ve zveráču kam chodím nakupovat ze zprávy,že jim freťák při výběhu zakousl krásného tříletého činčiláka,kterého navečer pouštěli proběhnout a pak ho nemohli chytnout po zavření krámu,tak mu nechali otevřenou klec. Pak ráno po otevření obchodu jiná prodavačka nemohla činčiláka najít,tak pustila freťáka,který ho okamžitě vyčuchal a zakousl ve spánku. :evil: Já být na místě prodavačky tak nechám činčilku prospat,stejně by se ukázala sama žíznivá,hladová až byl klid v krámě a šelma by měla do té doby klecové vězení! Dodneška nechápu takové odborníky na svých místech. #-o

Tak to je dost drsný příběh. Sice je hezké, že zvířátka nechávají proběhnout, ale..

Disable adblock

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila a fretka

Příspěvekod Maartyy » Stř Bře 07, 2012 8:55

vera novotna napsal:Nedávno jsem byla v šoku ve zveráču kam chodím nakupovat ze zprávy,že jim freťák při výběhu zakousl krásného tříletého činčiláka,kterého navečer pouštěli proběhnout a pak ho nemohli chytnout po zavření krámu,tak mu nechali otevřenou klec. Pak ráno po otevření obchodu jiná prodavačka nemohla činčiláka najít,tak pustila freťáka,který ho okamžitě vyčuchal a zakousl ve spánku. :evil: Já být na místě prodavačky tak nechám činčilku prospat,stejně by se ukázala sama žíznivá,hladová až byl klid v krámě a šelma by měla do té doby klecové vězení! Dodneška nechápu takové odborníky na svých místech. #-o

Kdyby je aspon napadlo dat na toho smradocha ksiry a voditko, kdyz z nej udelali psa. Chudak cincilacek

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila a fretka

Příspěvekod jejula » Stř Bře 07, 2012 10:51

Co to je za prodavačku,která neví,že fretka je šelma?A může zakousnout jiné zvíře!To je jak,kdyby pustila psa na kočku.To jsou fakt nápady!!!!To je to stejný jak se spoustu lidí ptá jestli může mít v kleci potkana a osmáka nebo myš!Potkan je taky predátor a jí maly zvířata.Samozdřejmě jsou případy,že pes vychází s kočkou nebo i potkanem,ale málo kdy.Radši bych to nezkoušela,abych nelitovala,že mám zakousli zviřátko. :shock:

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila a fretka

Příspěvekod vera novotna » Stř Bře 07, 2012 12:54

Maartyy napsal:
Kdyby je aspon napadlo dat na toho smradocha ksiry a voditko, kdyz z nej udelali psa. Chudak cincilacek
Taky jsem se na to ptala a vedoucí mi odpověděla,že jim freťáka nabídl i s vybavenou klecí a žrádlem kluk,který ho dostal jako dárek,protože na něj neměl čas a tím pádem ho nenaučil na vodítko! :shock: Samozřejmě šéfová si nebude ničit nové vodítko z prodejny,tak jsem ji nabídla použité nastavitelné vodítko po králících a to odmítla s tím,že roční freťák se už na něj těžko učí,protože nemají na to dost času! :roll: Hlavně,že měli čas pouštět "pod dohledem" jeho a pak činčiláka. ](*,) A to mají ještě dva jeden a 1/2 roční standardní brášky činčiláčky,ubytované ve skříňokleci a po tomto kiksu už je radši nepouští...díky bohu.Jinak mladé holky-odborné prodavačky se tam střídají jako na přestupní stanici zřejmě od známých šéfové.Vloni jsem se hlásila na její vyvěšený inzerát o nabídce prodavačky a dostalo se mi odpovědi,že nemám odpovídající vzdělání s praxi se znalostmi chovu všech jejich zvířat a nabízených výrobků a přitom nejsem z těch,které by to dělali jen pro prachy,ale pro snahu vyhovět jak zákazníkům tak i své nadřízené. :? Přesto všechno za ty roky jsme s dcerou už u nich nakoupily kromě krmení 3 klece s vybavením, 2 přenosky,2 zakrslé aguti-rexe? králíčky,džungarskou křečici a prvního standardního činčiláčka,který se tam dostal i se sestrou a mamčou ve vybavené kleci z důvodu alergie v rodině. :( Chovali jsme doma taky potkana a ještě před ním kocoura,hlídali mamce v době její nepřítomnosti kočku,pak fenku a o dovolené známých v zahraničí bylo u nás postaráno o jejich papoušky a rybičky!No asi je to malá praxe se zájmem o chovaná i přechodně svěřená zvířata i s nastudováním jejich životních potřeb. :lol:

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila a fretka

Příspěvekod vera novotna » Stř Bře 07, 2012 13:44

jejula napsal:Co to je za prodavačku,která neví,že fretka je šelma?A může zakousnout jiné zvíře!To je jak,kdyby pustila psa na kočku.To jsou fakt nápady!!!!To je to stejný jak se spoustu lidí ptá jestli může mít v kleci potkana a osmáka nebo myš!Potkan je taky predátor a jí maly zvířata.Samozřejmě jsou případy,že pes vychází s kočkou nebo i potkanem,ale málo kdy.Radši bych to nezkoušela,abych nelitovala,že mám zakousli zviřátko. :shock:
Kdysi taky u nás doma chovaná úplně první standardní činčilí samička se nechtěně dostala do dceřina pokoje s potkanem při jeho výběhu a začalo to napřed činčilí zvědavostí a zájmem o seznámení a následným výpadem potkana s malým obranným kousnutím do ucha činčilky a jejího zděšení!!! :shock: Měli jsme pak co dělat při úspěšném chytání obou vetřelců. :wink: Tehdy jsem si oddechla,že si dcera přála k narozkám "jen" potkana a ne psa nebo fretku,uff [-X ...poučili jsem se ještě před pořízenou činčou taky nechtěně prohnal chovaného zakrslého králíčka a měla jsem co dělat abych chudáka králíčka nasměrovala ven ze dveří pokoje....a to byl jen potkan šelma a co teprve fretka....to dnes nechci ani domýšlet!Taky u příbuzných měli chovný párek fretek a když si pořídili štěně velké psí rasy,tak i neustálých napadáních museli fretky i s mladými nabídnout k prodeji a to je jen pes!

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila a fretka

Příspěvekod jejula » Stř Bře 07, 2012 18:50

Tak my máme i psy,ale já je k hlodavcům vůbec nepouštím psy jsou v předsíni.Jak jsem měla ze začátku jen osminky tak jeden pesan zavítal k nám do pokoje,kde mám zvířátka a on je trdlo ten pes a seděl u nich a číhal.Ten druhej pesan sice nahoře byl,ale ani si nevšiml,že by tam bylo něco k zakousnutí.A co mě dostalo tak jak jsme pesanům uklízeli tak jsme oddělali jejich spací madraci a pod ní vyběhla myška a ti ťuldové pesani si toho ani nevšimli,že spí na malé myšce jinak by ji zakousli.Tak jsme ji chytli do takové té pasti jak tam myška vleze a nemůže už ven a vypustili ji ven.Myška si aspoň pochutnala na smaženym chlebu a sýr nechtěla. :D

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila a fretka

Příspěvekod vera novotna » Čt Bře 08, 2012 12:59

No teda,že by o ní nevěděli takový mazaní hlídači? :wink: Tak teď jsou bez kámošky... :( a už jim zbývají jen kámošky činčilky #-o ,ale pod dohledem! >:*B

Avatar uživatele
_klarik_
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: Po Bře 05, 2012 21:04
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Činčila a fretka

Příspěvekod _klarik_ » Čt Dub 12, 2012 18:10

Jak jsem byla menší chovala jsem doma osmáka degu a segra si pak pořidila kocoura :) na to že by někdo si myslel že tato kombinace nejde dohromady je na omylu .. kocour se s osmákem skamarádil každý den když nikdo nebyl doma spal u něho na akvarku a nechtěl se od něho hnout ... a když byl osmáček puštěny vůbec si ho nevšimal ani an něho nečíhal nechal ho i po sobě skákat :) ...
Tetka máme doma agamu, 2 psy, činčilu a všichni si běhají volně po bytě :)
Jde vyždycky jen o povahy těch silnějších a naši psy s tim nemají problém :)

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”