Zaloha za činčilu

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 15:13

žanda napsal:
luciex napsal:a hlavně doma vlhkost nemám a stresu se snažím předejít.


Asi teď budu slovíčkařit, ale v ČR je průměrná vlhkost vzduchu 60-80% Doma tomu neni jinak, mooožná v zimě v paneláku hodnoty klesají. Rozhodně to jsou ale hodnoty rozličné s tim co maj v přirozeném biotopu...


aha no tak to pak jo no,promin to sem netušila že je tu taková vlhkost. tak ale když sem měla první činčilu nidky plísen nemela,až první Vila když přišla.

Disable adblock

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 15:15

tak to sem netušila že sme na tom tak zle
http://pr-asv.chmi.cz/synopy-map/pocasi ... g&graf=ano

máte někdo vyzkoušené ty odvhlčovače? Třeba by to pomohlo... to se pak nedivim,že je tu tolik plísní,když je to takhle vysoko ta vlhkost! :/

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Čt Lis 17, 2011 15:20

Činčily jsou u nás už adaptovaný. Zase nemůžeš rapidně odvlhčit vzduch, tim jim jen zapříčiníš při větrání, neb převozu mláděte že plíseň chytí.. To je jako když je budeš držet v totálně desinfikovaném prostředí. Pak se ti k nim dostane sebe neškodnější bacil a tobě na to budou umírat, protože na to nebudou mít vytvořené imunitní látky..

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 15:22

tak ale stejně je to strašně moc... proč se tady teda píše jestli každý chová v místnostech kde není vlhkost víc jak 70% když ani není možné aby to kleslo pod96% když je to všude v okolí?

Disable adblock

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 15:24

to je jak s tim smogem ted. je všude a nedá se tomu dostatečně ubránit ./

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 15:27

hele a když už se tu bavíme o tom co jakej doktor řekne. tak jaký je váš názor na rozšíření plísně od nakažené činčily? 6e se to přenáší vzduchem a je to tudíž po celé místnosti nebo že plísen je jen na místech,která přišla s činčilou do styku nebo něco jiného? protože na tohle už sem slyšela víc názorů.ale nevím čemu věřit. ak jestli vydesinfikovat uplně celý pokoj do poslední skuliny nebo jen v okolí činčilí klece a kde běhala?

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 16:33

..našla sem Wilsona uškrceného v kleci :cry: :cry: :cry: strašnej pohled :cry: Uvíznula mu hlava v seníčku,často do něj skákal,mslela sem,že se ale tohle nestane :( Chudák,musel hrozně trpět :cry: :cry: :cry: :cry: Prosím vás,kdo máte seníky s většíma mezerama dejte je raději pryč.Je to staršný hotakhle najít :( sem z toho uplně v šoku :cry: to je den, je to strašný, jak ste se do mě dnes pustily,to bylo zábavný s porovnání s tímhle :( :cry:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Lis 17, 2011 17:23

wilsonka je mi líto, já nemám seníčky vůbec, dostávají seno do veké misky a nebo do květináče.

Jinak nikdo neřekl, že paní litevcová není dobrá doktorka. Určitě dobrá je, ale nemůže vědět takový ty normální věci, které jsou osvědčené a které znají jen zkušenější chovatelé, kteří chovají řadu let a patří mezi ně i Velkochovatelé, kteří si na plíseň dávají ještě většího majzla, než my - přišli by tak o kvalitní kožku. A hlavně mi příjde s takovou banalitou hned lítat k veterináři a zbytečně je tak stresovat.

Z mé zkušenosti musím říct, že činčily si vytvoří protilátky proti plísni a později jí vůbec nemají. A plíseň nemusejí mít v sobě, ale můžou je chytit cestou - stačí aby třeba v klimatizaci v autě byly částečky plísně a nebo ve vzduchu.

A co týče vrácení peněz za plíseň a giardie. Já s tim nesouhlasím, jsou to nemoci, které se dají snadno léčit a za málo peněz a pokud by už někdo chtěl vrátit peníze za léčbu, měl by mít veterinární zprávu a hlavně by si člověk měl zjistit, jak se to dá jinak léčit. Taky můžu říct, že činčila měla zánět v oku a místo opthalmo septonexu za 20 korun sem ji lečila mastičkou optimunne za 800. A chci 800.

A bych se vrátila k té Vilou. Přestaň už lhát. O všem si věděla a stejně si ji prodala. :roll:
http://diskuze.cincila.com/viewtopic.ph ... sc&start=0

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 17:38

:cry: nemám ted náladu ani sílu se s váma dohadovat.Jsem fakt nešťastná :(
Klidně si tu dizkuzi znovu přečti co si sem dala ten odkaz.Nevěděla sem že sem už tolikátý majitel přísahám.Kdybych to věděla nikdy bych si jí nekoupila,protože v tom asi něco bylo,že byla už po tolikáte prodaná. A vám třeba nepřijde divné,že Jitka prodala tuhle samičku s tím že jí umřel partner a po pár měsících schání znovu stejnou mutaci kterou mi prodala? Proč pořád řešíte jen mě?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Lis 17, 2011 17:43

neni třeba číst celou diskuzi. je to hned na začátku a je to tam jasně napsané. to jestli Jitka shání ebonku je jedno, řeší se tu to, že lžeš.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 17:53

co je tam napsané?Co to zase povídáš?Nemám na vás dnes fakt náladu,pořád,pořád,pořád něco řešíte.Tak sem teda lhářka podle vás,strašněj člověk,stejně at napíšu cokoliv tak mi nevěříte.tak co se teda snažíte vyřešit?Co ze mě chcete dostat?Cokoli řeknu tak je špatně a je to použito proti mě.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Lis 17, 2011 18:09

Vila se řešila už předtím, než si ji prodala a je tam jasně napsané, že si několikátý majitel a že ji máš nechat u sebe a dát ji čas. Teď nám tu tvrdíš, opak, že si o tom nevěděla, jako na všechno. Tady je důkaz, že si to věděla a že nám tu jen lžeš.

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 18:12

ale chápeš,že jak tam jsou psané ty příspěvky tak už byla za ní zaplacená záloha a o 4 dny později byla prodaná? zjistila sem že jsem tolikáty majitel,až když byla zarezervovaná a to sem to měla celé rušit?

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 18:14

23.9. sem zapsala jeden z mých prvních příspěvků v té diskuzy a 27. byla prodaná?

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Lis 17, 2011 18:14

luciex napsal: * 23.9. sem zapsala jeden z mých prvních příspěvků v té diskuzy a 27. byla prodaná?


*mělo tam být chápeš

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Lis 17, 2011 18:28

luciex napsal:
jasmin napsal:Dalo by se zjistit, kde ta Villa skoncila?Muzes aspon v tomhle Luciex napsat pravdu konecne, co se s ni stalo a kde skoncila, zda ne jen na mnozeni mladat?

Samozřejmě že to můžu napsat,ale nechci.Bůhví k čemu by to pak vedlo,žejo... Je u nové paničky v pěkném domově. ;)
A kdybych věděla,že si Vila protrpěla tolik nových páníčků,tak by to bylo pak celé jinak a dala bych jí delší péči.


Lžeš, tady jsem ti psala, že jsi 3.majitelka a Vilu jsi pořád měla doma. Takže před jejím prodejem jsi to věděla a stejně jí prodala.
http://diskuze.cincila.com/viewtopic.ph ... light=vila

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Lis 17, 2011 18:39

Asi nemá cenu to dál rozebírat, stále jen překrucuješ fakta, nejprve si to nevěděla, pak ses to dozvěděla po prodeji, najednou při rezervaci a nemohla si to vzít zpět :roll:

Opravdu by chtělo se nad sebou zamyslet a začít se jinak chovat. Máš tu mezi chovateli špatnou pověst a v Německu teď taky. Pokud nezměníš své chování a přístup k chovu, tak ti nikdo neprodá ani plyšovou činčilu. Obrana kopáním kolem sebe a vyprávět tu, jak tu každý lže, i když očividně jsou důkazy, že ty pravdu nemáš není zrovna šťastná volba cesty.


téma zamykám, aby se tu nestrhla ještě hádka.

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”