Nákup nenákup

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Jitka Řeháková » Čt Bře 21, 2013 12:30

Já upozorňuji předem, že nejsem chovatel. To co se stalo je velmi nepříjemné pro všechny strany. Kde se stala chyba nebude asi jednoznačné. Já jsem taky koupila činčilku z ruky do ruky a problémy přišly ( v obou případech zuby ). Jsem ale přesvědčena o tom, že Monika není žádná začátečnice, určitě udělala prodej podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, já jsem od ní odebírala a budu i nadále odebírat zboží, vše v nejlepší kvalitě, bez zádrhelu. Jenom držím palce všem zúčastněným stranám ať už je všechno v pořádku, činčilky bez problémů a vzájemné vztahy ať se narovnají.

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod jasmin » Čt Bře 21, 2013 13:01

prave proto, pokud neni dotycny chovatel zacatecnik, tak si urcite musel vsimnout, ze neco neni vporadku, pokud 5 mesicni cincila vypada, jako mlade po odstavu a ze je tak hubenej a neposilat v takovem stavu.Vzdyt kupujici dle toho, co zde uvedl nevedel, jak je vlastne stara a z jakeho pochazi chovu, predku apod.
Koprolka se urcite udelat mela po takovem prujmu a desinfekce klece tez, ale nic to nemeni na tom, jak vse dopadlo ve finale.
Jak uz jsem psala, kde jsou ted vsichni ti "uzasní" chovatele, kteri na ni tlacili a presvedcovali ji k tomu, aby to zde napsala a ted hrdinove jsou zticha a ji v tom nechaji vykoupat samotnou?Teda, poku to tak je samozrejme, ale tohle by si snad nikdo nemohl vymyslet.Ti by se meli stydet nejvic a pokud se sami boji, tak at ale nepresvedcuji nekoho jineho, at to udela za ne.
Me, pokud nekdo bude psat a na neco si stezovat, tak pokud odmitne resit hlavne sam za sebe, bude se bat a myslet si, ze by mohl nekdo jiny, tak ho poslu razantne do p.....
Jinak tasemnici a hlavne skrkavky si domu muzete prinest nejen ty vajicka na sobe, staci kdyz fouka vitr a hovnousu je vsude vic nez dost, tak i na podrazkach bot.Nejrizikovejsi je ovsem prenos od psu, kteri vam to domu prinesou na packach.Je to, jako doma chodit v botach.A tech vajicek skrkavek a tasemnic je venku opravdu more a cim dal vic, i diky nezodpovednym pejskarum, kteri si po svych psech neuklizi, kaleji venku fetaci, bezdomovci a ruzni dalsi, potencialne nemocni lide, plivou atd.a pes to vse navic ma tendenci jeste ocuchavat a olizovat.Puvodni chovatel v zahranici tenkrat mi zduraznoval, ze cincila by pave z tohoto duvodu nemela prichazet do styku se psem, kockou a dalsimi zviraty, ktera se pohybuji venku a vybeh mit pak vecer uplne v jine mistnosti, kam oni nemaji pristup.A delat preventivni koprolku minimalne dvakrat rocne.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Kobylatko » Čt Bře 21, 2013 13:29

Stěmi parazity musím souhlasit s Jasmím a Martej,donest je mužete na čemkoliv i na balených potravinách v obchodě pet láhve,párky v krabičce ....atd nevíte kdo na to před vámi sáhl.Muže to přenýst pes kočka i která je neustále doma stačí otevřít okno na kterém seděl předtím pták a problém je na světě,to samo pes po procházce to by se musel co chvila koupat.A věřte že ptáci sou největší přenosci všeho.Též mám vlastní seno nic se na louce nepase ale se psy,srnama,zajícama a podobně nic neudělám :wink: ale mám zaruku co na louce roste a jak je seno staré a kde je skladované.O kupovaném seně nevím nic kde ho skladují v jakych podminkách z ketré louky je jestli u cesty ci né co nebo kdo se tam pohybuje a jak je seno staré.Normy sou k ničemu pokud seno nesmrdí a není vyditelná plisen nikdo to neřeší :wink: a jede se dál .A po zkušenostech z plesnivým,smradlavým,prašným a zamoleným senem ze zveráče upřednostnuji vlastní seno.Ale fakt paraziti se vyskytují všude a přenášejí čímkoliv hlavně mouchy a ptáci :wink: .

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Schecke » Čt Bře 21, 2013 16:18

Naprosto a plně souhlasím s Martej.....

Monika F. (minlub) - zaprvé jsem nevěděla jak je zvíře staré narozdíl od Moniky, takže jsem nevěděla, že je moc hubené a malé narozdíl od ní. Víš dobře, že jsem si myslela, že jsou mu tři měsíce, sama jsi mne upozornila na to, že je mu 5 měsíců a já se až teprve pak koukla do průkazu na emailu!!!
já jsem zatím neměla za potřebí dělat koprologii novému zvířeti, vždy mi přijelo zdravé a pokud bylo nemocné, mělo nemoc viditelnou okem, takže stačilo zvíře vzít k veterináři, zkonzultovat s ním po telefonu, nebo nasadit léky, když vím co to je za nemoc. Jestli děláte koprologii u každého zvířete už od té doby kdy jste začali chovat tak klobouk dolů před vámi. Já jsem se teď poučila, tak to holt budu muset dělat taky, protože se chovatelům prostě nedá věřit. Zvláštní je, že od domácího chovatele bez webu atd. mi nikdy nemoc nepřijela.....a zrovna můj největší a nejhezčí činčilák - chocolate je od domácího chovatele. Jestli je to pro tebe nedodržení karantény to, že jsem po ní neudělala koprolku zvířeti co už nemá průjem tak pro mne rozhodně ne... a já bych se rozhodně na toto nevymlouvala kdybych někomu poslala i třeba nevědomky nemocné zvíře...

Nevím jestli jsem psala, že má vodový prjem. Psala jsem, že mám ruce od průjmu, ne že by to z něj teklo. Měl obyčejný průjem, který sjem už párkrát viděla a zapáchal když jsem si k tomu čuchla. Ale to zapáchá každý průjem.

Ale máš pravdu, že jsme to zanedbaly a podcenily obě. A pokud vím, tak jsme se snažily domluvit. Bohužel když přišlo na zaplacení peněz tak se vina začala shazovat na mne, že mám nemoc ze Zbýšova a že je to moje vina a že mi bylo posláno zvíře zdravé, takže co na to říct...


Monika H. (mefoxinka) - děkuji za vytažení soukromých zpráv. Jde vidět, že když člověk neví kam, vytáhne zprávy na veřejnost. To raděj nebudu ani komentovat.... Každopádně to co jste z nich vytáhla vůbec nechápu... Ano tohle jsem vše řekla a napsala, nevím kde vidíte nějaký rozdíl v tom co jsem zde napsala????? a Opava a Ostrava je hned vedle sebe a já v tom opravdu nevidím rozdíl ,tak se za to omlouvám, že jsem napsala tu druhou O. Pro váš klid napíšu, že zvířata jela přes půl republiky bůh ví odkud...
To čím se tady bráníte jsou naprosté bláboly nesouvisející s tím, že jste mi poslala nemocné zvíře a nechcete za něj zaplatit....
Nebo se mám bránit já a napsat paní Žaludové jak jste mne obviňovala, že mám nemoc z jejího chovu? Asi by z vás neměla radost... a lidé s vámi problémy mají a vy to víte moc dobře!Jinak by mi to sami od sebe nepsali do SZ tady!!!!

to co píše Jasmin, Martej a Kobylatko by si měla přečíst hlavně Monika H., když mi nevěří, že je nemoc od ní a možná o tom ani nevěděla jak se k ní dostala, i když já to mám potvrzené ústně panem Jeklem, že tím sameček byl prolezlý. Jde tedy si tasemnici přinést odkudkoliv. Martej má pravdu, že to jestli na to seno kálejí zvířata z lesů - hlavně ty lišky co tasemnici přenáší asi prodejce neovlivní, beru, že je to přesnosné i ze sena z obchodu.
Jenže dokud tu činčilák u mne nebyl tak tady nebyl ani průjem ani problém ani žádná jiná nemoc a to, že teď mám 8 miminek v průběhu léčby co se narodilo a všechna jsou zdravá to něco dokazuje. A upozorňuji, že miminka jsou na nemoci tak náchylná, že ve většině případu rychle zemřou aniž by na nich bylo něco vidět. Já měla štěstí a začala s léčbou hned jak se mi dostaly do rukou výsledky druhé koprologie a odčervovák vhodný pro činčilu. Tím chci poděkovat Monice F. která mi poradila odčervovák ve formě pasty pro březí samice. A není náhoda, že po samcově příjezdu onemocnělo několik zvířat.

Ale jak říkám, to nemá smysl, jak vidíte paní Monika H. udělá vše, dokonce i vytáhne SZ jen proto aby nemusela nic platit. Takže případ je uzavřen.

Disable adblock

veronika32
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Čt Črc 21, 2011 17:41
Místo/Bydliště: opava

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod veronika32 » Čt Bře 21, 2013 17:02

že se nezaujatě zapojuju do konverzace....

to zvíře jsem vezla já a opravdu bůh ví odkud,když Vy to nevíte.Když si kupuju zvíře tak alespoň vím odkud jede ne ,že podotknu,že nevím ani kde paní Monika H. bydlí. Zvíře jelo z Českého Krumlova rovnou do Brna a jak je nám všem známo tak to opravdu přes půl republiky je. A velice se omlouvám za to že to rychleji jak za 3 hodiny nezvládnu!

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod minlub » Čt Bře 21, 2013 19:05

Co vím, tak jsi činčilku kupovala pro známou, která se nezapojila, takže jsi kupec. Pokud si kupuju (nebo pro někoho) činčilku, datum narození, váha, pohlaví a mutace je pro mě hlavní. Monika měla velveta jakou dobu v inzerci zde na fóru i na www, nediv se, že je mi divné, že nevíš co kupuješ. Registrační list na základě Moniky žádosti na ZO registr jsem ti zasílala tuším za 2-3 dny. Když do něj kouknu, narodil se 27. 8., jel 6. 1., tj. věk 4 měs a kousek.
To samozřejmě neomlouvá Moniku, že poslala samečka malého a nemocného, to jsem ti tu i na fb psala. Myslím, že je jasné, že původ parazitů není u tebe.
Nedělám koprologii od té doby co jsem začala chovat a bohužel jsem si díky tomu na začátku také naběhla a poučila se. Ty ale chovat přece nezačínáš, tak proč to sem pleteš. Taky mi přijela nemocná činčilka spíše od většího, známějšího chovatele, to je asi dáno větším počtem činčilek a vyšší možnosti nákazy.
minlub napsal:Nemyslím, žes musela posílat koprologii hned jak přijel. Na jednu stranu sameček nebyl pro tebe, ale sama píšeš, že měl vodový průjem a pak se zjistilo, že dost zhubl. Z toho usuzuju, že se zdravě moc neprojevoval.

Nechtěné nedodržení karantény je pro mě to, žes klec nevydesinfikovala a tím bohužel nakazila svoje samičky. Ne žes neposlala koprologii. Stát se může, ale náhradu za zemřelé činčilky bych pak nežádala. Žádala bych náhradu za činčilku a léčbu. A naštvaná bych byla taky.

To je můj názor po přečtení tvého příspěvku. Vidím chybu na obou stranách. Komunikaci mezi tebou a Monikou, jestli se vymlouvá nebo ne či další věci jsem nekomentovala, to se týká vás dvou.

Kdybys tu napsala něco o komkoliv ze známějších chovatelů nebo někdo o tobě, pochybuji, že by se po SZ nikdo neozval. Přijde mi, že je to tu normální. Pokud někdo má špatnou zkušenost má na to právo, ale měl by si za tím stát a napsat to. Pak by se možné hodně věcí vysvětlilo či zkušeností ubylo.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod jasmin » Čt Bře 21, 2013 19:42

Opravdu by me zajimalo, kdo jsou ti dalsi nespokojeni cincilari, kteri, jak pises opet meli take spatne zkusenosti a psali Ti to do sz a vlastne na jejich popud jsi to zde zverejnila.Pokud to tak skutecne je vsechno i s temi dalsimi lidmi, kteri Te presvedcovali, at to zverejnis a nyni zbabele jsou zalezli a ani Te nepodpori, tak kdyby se tohle tykalo me, nedrzela bych je v tajnosti a anonymite uz z duvodu toho, ze ted se nikdo z nich ani neozve.V tom pripade je to nejvetsi prasarna hlavne od nich, ponevadz pak vypadas ty, jako blbec, nebo ze sis to vymyslela.Kdyz uz se boji oni a nechteji si palit prsty, O.K., pak ale k tomu nemeli vybizet jineho.
A jinak, bohuzel treba vajicka skrkavek preziji az nekolik let i mrazy, ponevadz maji nekolik obalu, ty jsou nejhorsi.Pokud ty bobky zapachaly, tak to je vzdy znamka, ze neco neni vporadku a bude tam bud bakterie, nebo parazit, tudiz ta koprolka mela byt v tomto pripade udelana.
A Kobylatko ma pravdu, ze velkymi prenaseci nejen parazitu, ale take bakterii, jako salmonel, listerie, chlamydie plicni a jine jsou ptaci, ponevjvice holubi, racci, kachny, ale nejhorsi jsou opravdu holuby a racci.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod žanda » Čt Bře 21, 2013 19:43

Betty, prosím tě, vysvětli mi pojem domácí chovatel. Jaký je rozdíl mezi tím co má www a tím co ne? Chceš tím říci, že když mám www, tak nechovám doma? To je trochu divné ne?

Dobře viditelná nemoc - průjem je špatně viditelná nemoc? Mě by znepokojil a raději bych s bobkama běžela co nejdříve abych věděla zda je vše OK.

Když neděláš koprologii, jak si můžeš být jistá, že vezeš na výstavu zdravou činčilku? Ty jako pořadatelka, neměla bys právě být příkladem? Já bych si nedovolila jet na výstavu a nemít udělanou koprologii. Jak si můžeš být tak jistá, že tvoje činčilky nemají nějakého parazita ve střevech a ten se jen neprojevuje?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod jasmin » Čt Bře 21, 2013 21:15

Bohuzel tohle je pravda.Bobky muzou byt uplne normalni, vypadt normalni a presto cincila muze mit treba tasemnici.A na vystavach by koprologie teda mela byt opravdu bezpodminecne nutna u vsech, to jsem myslela, ze je take vsude samozrejmost a povinnost tam dolozit.
Jak jsem psala, cincila se muze nakazit, ikdyz ven nechodi, jako psi, kocky, ale ze sena, od psa, kocky doma, pokud spolu bohuzel prichazeji do styku, prinesete to a ani nevite domu s botama, ikdyz se zujete, na obleceni, ve strave, v lete mouchy a dalsi.Seno cincila dostavat musi, odcervovat preventivne neni dobre, znicilo by ji to jatra a zazivani, takze jedina jistota a ochrana je alepson dvakrat, nebo jednou do roka preventivni koprologie.Presto bych ja osobne ale zamezila kontaktu cincily se psem a kockou, ktera chodi ven, byt je odcervovana.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod jasmin » Čt Bře 21, 2013 21:25

Mozna to zni prehnane, nebo divne, ale zatim jsem nikdy a to cincily mam uz zhruba 16 let nemela problem u nich s nejakym parazitem.Jenze tomu take neco clovek musi hodne prizpusobit.Treba se zouvam ja i pritel, navstevy uz prede dverma a boty ukladam do botniku.Zadnou cincilu jsem nikdy nepoustela behat pri vybehu v predsini, aby se dostala k blizkosti bot,Casto vytiram sanytolem, ikdyz ten by vajicka pripadne tasemnice, nebo skrkavek stejne nezabil, ale kvuli tomu, ze venku je tolik hovnousu od psu a jinych fujtajblu od lidi, ze pro jistotu.Nikdy jsem k zadne nepoustela psa a pritel ke me ani psy nebere, stejne by se sem nevesli:-).Cincilu poustim jen ve vyhrazenem prostoru pro ni, kde je uklizeno a nikde neni nic, co by ji mohlo ublizit, nebo nakazit.V oknech jsou site, aby v lete se dovnitr nedostaly mouchy, ktere patri mezi nejvetsi prenasece vajicek parazitu a bakterii.A jsem za ty site rada, ponevadz pod oknama kali tolik psu, ze by se tam dalo pres ty hovnouse skakat, a pak, kdyz v lete sedaji nato mouchy a fouka vitr, dostalo by se neco urcite i do bytu, nebo to pritahly mouchy, nebo ptak se vy.... na parapet apod.Presto ale tu koprolku delam preventivne, ponevadz kvuli senu, nebo kdybych to pritahla na sobe zvenku na obleceni treba.

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Jitka Řeháková » Pá Bře 22, 2013 8:37

Jak už jsem psala, je to velmi nepříjemná záležitost, chovatelé mají v mnohých věcech jasno, ale já co by laik a majitelka dvou činčilek získávám zkušenost. Já mám totiž činčilky v bytě na chodbě, pouštím je tedy na koberci, kde nevím, jestli se mi všichni příslušníci rodiny zouvají. Od teď určitě ( bohužel nemůžu každého hlídat, ale doufám, že pochopí závažnost situace ). Začala jsem i před výběhem vytírat a koberec dávám výběhový - ten, po kterém se chodí odstraňuji. Docela mě to celé vystresovalo, co se může stát. Bohužel nemám jiný prostor v současném bytě, v předešlém měli celý svůj pokoj ( i když to byla taková nudle, ale postel a skříň by se vešla ). I přčes negativní dopad u jiných činčilářů jsme zase pokročili v rozšiřování vědomostí. Přeju všem už jenom zdravé činčilky.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Schecke » Pá Bře 22, 2013 11:13

ještě jsem chtěla k té hygieně - vite ono umytí rukou neni vše. Mýdlo není zase taková desinfekce, aby zničilo vše a ikdyž si ruce umyjete tak si pak sníte z ruky třeba buchtu a problem je tady. Ja naštěstí používám od té doby co mezi křečkaři vypukl virus HaPV dovezený z ciziny desinfekci na ruce Sterillium Virugard, který se používí při operacích lidí a jsem taky jedna z máma jejímuž chovu se tento zákeřný virus vyhnul. Takže si nemyslím, že zanedbávám hygienu nebo karanténu, pouze mi nepřišlo důležité po zdravé činčile klec vydesinfikovat Virkonem, který jsem použila na desinfekci nyní, abych předešla nakažení z klece do klece přes trus. Sami píšete že základní koprolka nic neodhalí a u samečka ani neodhalila. To ze jsem ji neudělala hned ,ale až potom co to začalo být podezřelé mi nepřijde jako nedodržení karantény, ale úplně normální chování člověka co má pocit, že je zvíře v pořádku, jen je mírně ve stresu z cesty.

Tady mám mimochodem zprávu kterou jsem psala Monice F. 10.ledna -
Jinak jsme přišly na to, že to bylo tou cestou, že měl průjem. Dala jsem mu 2 dny jen seno a už je dobrej. Už papá i granulky co poslala a vše je v pořádku. Váhu má 308 g, takže o.k. Tak se taky nezlob. Hlavně, že je malej doma a je v pořádku Měj se dobře. Betty
10 leden
Sami vidíte, že činčila vypadala zdravě, tak nechápu proč bych měla dělat koprolku a já nevím co a vůbec jsem nevěděla, že je s váhou tak dole...

Veroniko - nemáte se za co omlouvat. Vy jste nic špatně neudělala a jela jste jak nejrychleji jste mohla. Já nemůžu za to, že mi nikdo neřekl v kolik přijedete a to odkud činčila jela když je to stejně daleko moc nehraje roli. Každopádně jsem si dala práci a už vím proč si myslím, že jela z Ostravy nebo Opavy. Monika F. mi totiž psala, že jede p. Veronika na Opavu a já si to asi spojila. Každopádně nevím kde Monika H. bydlí, když to nemá napsané na webu!!!. Já se totiž vždy dívám na web odkud chovatel je, jenže když to tam člověk nemá a navíc se mi nabídne, že mi zvíře přiveze tak to opravdu nepotřebuji řešit odkud ten člověk je, když tam nepojedu a hlavně protože nebyla činčila od ní, ale od paní Vorlíčkové tak to ani nebylo potřeba vědět..

Minlub - známá se nezapojuje, protože to není její problém. Je to můj problém. Já jí činčilu slíbila, já jsem ji pořídila a já ji dovezla k ní nemocnou,takže bych se ani nedivila, kdyby to stejné co já chci po Monice chtěla ona po mě, jenže jí žádná činčila nezemřela díky mě a rychlému odčervení narozdíl odemne. Tu tisícovku za něj jsem si od ní nevzala a odčervovák jsem jí koupila, takže jí žádná škoda nevznikla až na totální vyhubnutí toho jednoho samečka ze školky, který už je naštěstí v pořádku ale moc nechybělo, proto jí do této komunikace ani netahám. A jak jsi mi poslala PP, tak jsem ho jen přeposlala a neřešila to, to dobře víš. Já nechápu jak pořád nemůžete pochopit, že jsem absolutně nečekala že mi známá chovatelka pošle něco tak nemocného. Polovinu činčil jsem si od někoho koupila a NIKDY až na dva případy ohledně očí mi nepřijela činčila nemocná!!!tak proč zrovna od někoho jako je Monika H. mi přijede na smrt nemocná?? To přece nemohu čekat. Nikdo z vás by to nečekal a jestli ano, tak jste už asi problém měli, ale já ne a nemůžu za to, že se mi to nestalo na začátku chovu jako jiným ale až teď...

Žanda - domácí chovatel je chovatel co má doma jeden až tak dva páry činčil a chová je doma jen pro radost a ne za účelem prodeje mláďat. Takových činčil mám doma celkem 8 a jsou to překvapivě jedny z nejhezčích činčil v chovu. Domácí chovatel je chovatel co se nikde neprezentuje a kolikrát o činčilách nemá skoro žádné informace i přes to je má krásné a zdravé.

a neříkej mi prosím, že bys hned s nějakýma měkkýma bobkama letěla na koprologii. To se omlouvám,ale opravdu vám neveřím to, že kdybych já, tak to udělám jinak.....kdyby kdyby...jak říkám po bitvě je každý generál a po bitvě každý vykládá co by on udělal lépe... myslím že každý jedná podle svého nejlepšího úsudku a můj úsudek byl, že je činčila zdravá, tak mi prosím nehoňte do hlavy jak byla činčila hrozně nemocná a já se na to vlastně vykašlala...nevykašlala jen jsem to nevěděla a to se může stát každému....

A to s tím že jsem pořadatelka a výstavami. Prosímtě, to si děláš legraci, že si člověk nemůže být jistý že je zvíře zdravé bez koprologie? Koprologie je módní trend mezi chovateli činčil, který zde nevím kdo zavedl, ale ten kdo ji nedělá je vlastně množitel asi ne?. Je to obyčejné vyšetření bobků, které se dělá na základě toho, že mi je trus podezřelý, nebo má zvíře potíže a nemůže se zjitit jaké. Dělání preventivní koprologie jednou za půl roku dělá asi každý o tom nebudu mluvit. Ne že bych ji nedělala před výstavou, dělám ale promiň, my máte tak přísné hygienické podmínky na výstavě, že i kdyby se tam tasemnice objevila,tak se tam neroznese, protože činčila absolutně nepřijde do styku s trusem jiné činčily, takže o čem tu mluvíš?? opravdu mi nežeň do hlavy jak všichni děláte koprologie u káždého nového zvířete. Třeba Jana ji dělá u činčily od Moniky až po tom, co jsem jí řekla, že ten můj sameček zemřel. tohle vám nikomu nevěřím.... A kde jsi viděla parazita ve střevech, který se nijak neprojevuje?? Navíc teď jsem zase o něco chytřejší a budu činčily pravidelně odčervovat tak jako psa a dvě kočky.

Jinak Ino - pro klid duše, někteří co mi psali se už tady ozvali. Ale někteří ne protože se asi bojí. Když máš zvířata odčervené tak není možnost aby se na činčily něco přeneslo. Už trus ihned po odčervení vykazuje mrtvé zárodky. Co je mrtvé nežije a nemůže se na činčilu přenést... Navíc jak by se činčila dostala do kontaktu s trusem psa či kočky doma??? To opravdu nevím. Kočka chodí na záchodek a pes ven. I kdybych si tasemnici přinesla na botě, tak s ní nešlapu činčile do pusy ne? tento přenos se mi opravdu nezdá reálný, když se tasemnice přenáší přímým pozřením či olíznutím trusu nakaženého... To by činčila musela kočce olíznout zadek... Navíc naše kočky ven nechodí. Já mám na oknech také sítě a mouchy se mi sem nedostanou. Navíc náš domek stojí v naší zahradě, takže nám cizí psy pod okna naštěstí nekálejí a náš pes je odčervený už proto, že bychom okamžitě měli červy my když nám pes olizuje tvář. Navíc používám tu desinfekci na ruce při každém kontaktu s kočičím záchodkem či manipulací se zvířaty, ta zabíjí i virusy typu HIV do minuty, asi proto se mi ta tasemnice v chovu nerozšířila.... používám oboje desinfekce na výstavě a na věci na výstavu. Dokonce i klece jsem s tím omývala. Kdo z vás má doma Virugard na ruce či Virkon?? To by mne zajímalo, když jste všichni tak znalí nemocemi? kromě tedy Moniky F., které jsem o tom již říkala.

Poslední věc. Nemám čas na to každý den trávit u této diskuze mládí, takže bych chtěla všem kamarádkám Moniky H. poděkovat, že se jí zastávají v tom, že poslala nemocné zvíře a mne obviňují z nedbalosti, která je asi horší než to, že člověk u chovatele zakoupí něco nemocného.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Schecke » Pá Bře 22, 2013 11:14

Chtěla bych poděkovat všem za názory, s některými velice souhlasím, některé mne poučily. Dále se již nebudu do této diskuze angažovat, protože na to opravdu nemám čas, tak abyjste si nemysleli, že vám nechci odpovídat. Stejně pořád řešíte jen mně a co by kdyby. Já vím sama co jsem udělala dobře a co asi špatně takže není potřeba to pořád opakovat. Každý napsal svůj názor,ale podstata věci se nevyřešila, tedy to, že mi Monika poslala nemocné zvíře ale NEPOSLALA peníze, takže pro mne není momentálně solidní chovatelka, která si stojí za svým a která chce být odpovědná za své činy. I tak neříkám, že si od ní někdy něco nekoupím, ale se smlouvou o koupi a koprologii ze dvou dnů před odevzdáním zvířete.
A to, že nikoho nezajímá to, že mi bylo posláno nemocné zvíře, ale řeší se moje karanténa je vidět jak to s chovy u nás v ČR vypadá...asi tak, že by každý rád poslal nemocné zvíře a vesele to shodil na kupujícího, že nedodržuje karanténu....

Díky všem, mějte se hezky a hlavně zdravě! Opravdu už odpovídat nebudu. Dnes budu v práci 15 hodin a spala jsem pouze 5 hodin, to samé bude v sobotu.
Betty

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod tarja666 » Pá Bře 22, 2013 11:32

Betty, tak ted si mě dost namíchla. Když jsi mi o tasemnici řekla, tak jsem říkala, že stejně budu dělat koprolku, ale ted veterinářce řeknu, aby se na tasemnici zaměřila. Laskavě nepřekrucuj moje slova. Já si chov hlídám. Dělat koprolky mám naučené skoro od začátku, protože jsem na to byla upozorněna, že je to tak jistější, protože pár lidem už se to vymstilo! :evil:

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod tarja666 » Pá Bře 22, 2013 11:38

Navíc jsem hned, když jsem začínala s chovem u jedné činčilky (kupovala jsem ji hned po Bounty od tebe) řešila, jestli náhodou nemá giardie - ty se nepotvrdily. Ale od té doby si s tím opravdu nezahrávám. Tehdy mě Jekl dost vyděsil...

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Schecke » Pá Bře 22, 2013 11:49

Moc se omlouvám Jano, ale já si myslím, žes mi řekla, že uděláš tu koprologii raděj kvůli tomu, abys měla jistotu, že je činčila zdravá. Nechci nic překrucovat. Takže jestli jsi ji dělala proventivně o.k.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod tarja666 » Pá Bře 22, 2013 12:00

Já ti opravdu říkala, že stejně budu dělat koprologii, ale upozorním na to vetku a udělám tu delší, po které jsi mi řekla, že se na tasemnici přišlo. Abych měla jistotu. Normálně bych samozřejmě dělala běžnou.
Koprologii jsem poprvé dělala u výše zmíněné myšky a poté u každé nově příchozí a z počátku, co půl roku, nyní když mám činčil víc, co tři měsíce celého chovu. Opravdu se mi vyplatí investovat jednou za čas 100,- do koprolky, než pak x tisíc do léčby chovu, nehledě na to, že tu mám i kočky, u kterých bych opravdu nerada něco řešila.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod jasmin » Pá Bře 22, 2013 12:29

Teoreticky prenos ze psa, nebo kocky, kteri s epohybuji venku, ikdyz se odcervuji je mozny ne, ze by cincila olizla jejich pozadi,ci prisla do styku s jejich trusem, ale proto, ponevadz treba psi venku olizuji a cuchaji k jinym exkrementum a ruznym jinym hnusum, muzou to mit na cumaku, tlame, sedaji si veku, vali se nekteri, takze si to muzou ty vajicka prinest i na kozichu, tlame a hlavne packach!
A koprologie je opravdu aspon jednou rocne dulezita a je dobre ji preventivne udelat, byt nema cincila viditelne problemy.Nekteri parazite se nemusi projevit delsi dobu, ale napadaji organy v tele, jako jatra, srdce a to hlavne larvy skrkavek.
Jinak bych nedoporucovala preventivni odcervovani cincil, ponevadz je to male zviratko a velka zatez na jatra, takze zase budes riskovat problemy jine a tez zavazne.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod minlub » Pá Bře 22, 2013 13:31

Chápu, že jsi naštvaná a nemůžeš pochopit, že ti přišlo nemocné zvíře. Taky bych byla v takovém rozpoložení. Nikde jsem nepsala, že nemáš nárok se hájit a žádat náhradu, jen napsala svůj názor na vyrovnání. Taky mi přijela činčilka, která u majitelky byla v pořádku, ona koprologie negativní, u mě pozitivní a žádné projevy nemoci neměla. Domluvili jsme se a nemyslím si, že by mi to udělala schválně nebo má prolezlý chov. Ty žádáš úhradu za vše, i za uhynulá zvířata a neustoupíš. To bych nežádala, trvala bych na vyrovnání za činčilku a léčbu. Můj názor.
Nikdo tu Moniku přece neomlouvá a neříká že za to můžeš ty. Jen jsme ti napsali názor a většinou byl podobný. Jak s tím naložíš nebo se dohodnete je vaše věc.

Další diskuze o koprologii, nákaze aj. přece není mířená na tebe a mě osobně třeba zajímá. Klidně bych jí oddělila do jiného tématu, kdyby to šlo.

U každého nového zvířete a každé 2-3 měs opravdu koprologii v chovu dělám. Nevím, co myslíš krátká a dlouhá, pro mě je samozřejmost sbírat 5 dní ob den pokaždé. Jen v případě akutního průjmu jsme posílala jednodenní. Jestli myslíš krátkou tu jednodenní, tak se ti parazit při silné nákaze/přemnožení projeví (viz. u velveta giardie). Na dlouhé, pětidenní, už se projevila i tasemnice, která nemusela být tak přemnožená a v době jednorázového sběru se nevylučovala. Např. s tasemnicí může žít činčila delší dobu v symbióze.

Schecke napsal:Jinak Ino - pro klid duše, někteří co mi psali se už tady ozvali.

Betty a kdo z těch co zde psali má od Moniky činčilu a můžou říct opravdu svou zkušenost? Akorát Wulfina a Jana. Jestli se mýlím, omlouvám se.

Schecke napsal:Kdo z vás má doma Virugard na ruce či Virkon?? To by mne zajímalo, když jste všichni tak znalí nemocemi? kromě tedy Moniky F., které jsem o tom již říkala.

Používám Propanum N, ale Virkon vyzkouším.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Schecke » Pá Bře 22, 2013 14:10

Ještě tu dnes jsem tak ti odepíšu minlub: Propanum je na desinfekci rukou navíc je ´činný jen proti některým nemocem ale je srovnatelný se sterillium virugardem. Virkon je na desinfekci klecí a všeho ostatního a bezpečně zabije všechny potvory pouhým omytím.

Jinak já nejsem proti, aby mi Monika poslala peníze alespoň za samce a léčbu samce, kdo by nechtěl aby se mu vrátilo alsepoň něco. Ale to mi Monika navrhla až teprve potom co jsem jí řekla, že už s ni komunikovat nebudu, protože dostala strach, ale do té doby na mne jen sváděla že je nemoc odemne. Takže já nejsem ten co se nechtěl domluvit.Aale co si budeme nalhávat, ona nic nepošle.
Taky si nemyslím, že by to udělala schválně a také jsem jí to psala, že si myslím, že o té tasemnici vůbec nevděděla, ani jsem nikde neřekla, že má prolezlý chov,mohl být nemocný jen ten sameček, to se může stát, proto mne její koprologie chovu nezajímá. Jestli byli všichni zdravý a jen on nemocný na tom nezáleží. Záleží na tom, že nemocný přijel a za to má nést zodpovědnost.

Ta koprologie právě není 5 dní ob den,ale 5 dní v kuse. Já sbírala raděj dvakrát denně, abych měla jistotu. Jinak přesně jak píšeš to taky bylo s těmi koprolkami a tasemnicí. Tu první jsem sbírala pouze z jednoho dne, abych conejrychleji zjistila co se děje, ale asi je lepší si počkat i za nebezpečí, že může do té doby činčila zemřít,protože neodhalí všechno.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod mefoxinka » Pá Bře 22, 2013 14:22

neda mi to a zareaguji tež
mrzi me v co se to tady zvrtlo

betty řekla ste mi mnohem horši veci než jen o prolezlem chovu...mimo jine ste me obvinila i z falšovani koprologie

ja vam jen napsala že bych rada počkala až obe vychladnem,byly řečene veci ktere v klidu snad ani nejde přejit, že mi mezitim dorazi vysledky koprologie a pak se mužeme normalne bavit a situaci dořešit...to ste evidentne nechtela

vy ste po me chtela nahradu všeho...s tim sem nesouhlasila a vysledek je toto....

ano udelala sem chybu a podcenila vahu...nevedela jsem že by mohl byt nemocny..nemel ani priznaky ani positivni koprologii tak e to proste nenapadlo

jakekoliv moje argumenty byly pro vas zbytečne...nedivte se že pak človek nezustane v klidu

mam registrovane hospodařstvi a musim vše hlidat protože mam zviřata na mliko.....nikdy bych zamerne neposlala nemocne zviře

ale ani to vas nezajimalo

vy jste chtela jen celou častku za veškere naklady a nic jineho nebylo akceptovatelne

taky byste za takovehle situace take neposlala nic dokud se nedomluvite
přišlo mi to tak rozumne

nikdy mi nikdo nepsal že by se mnou mel problemy nebo se nedokazal domluvit..le to je asi vedlejši

každopadne doufam že sme schopny se bavit na normalni rozumne urovni a prestanem tim zatežovat okolí

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod minlub » Pá Bře 22, 2013 14:38

Schecke napsal:Ještě tu dnes jsem tak ti odepíšu minlub: Propanum je na desinfekci rukou navíc je ´činný jen proti některým nemocem ale je srovnatelný se sterillium virugardem. Virkon je na desinfekci klecí a všeho ostatního a bezpečně zabije všechny potvory pouhým omytím.
Ta koprologie právě není 5 dní ob den,ale 5 dní v kuse. Já sbírala raděj dvakrát denně, abych měla jistotu. Jinak přesně jak píšeš to taky bylo s těmi koprolkami a tasemnicí. Tu první jsem sbírala pouze z jednoho dne, abych conejrychleji zjistila co se děje, ale asi je lepší si počkat i za nebezpečí, že může do té doby činčila zemřít,protože neodhalí všechno.

Zapomněla jsem dopsat, že Propanum používám na desinfekcí rukou, když jdu od činčilek a k nim. Přímo na klece používám savo, to mám osvědčené, jen je nevýhoda že tak čpí #-o
Mě řekli na SVÚ i veterinářka, co měla přednášku na výstavě, že sbírat ob den a tak to dělám. Sbírám 1., 3. a 5. den plus 6. den přihodím ještě pár bobečků než odnesu.
Neodhalí všechno, ale myslím, že to akutní, co způsobuje problém odhalí a na to bych léčila hned. A postupně sebrala dlouhou koprolku. Bohužel někdy jde o čas a týden je dlouhá doba.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Kobylatko » Pá Bře 22, 2013 14:51

Opravdu si parazity mužem přinýst na všem větvičky bych musela mýt všechny do jedné hobliny ze senem dát do pračky a k čičmundum chodit ve skafandru,hygiena ano ruce,papuče,mytí klecí atd ale přehnaná také škodí :wink: .Né že mě budete ted chytat za slovo!Čekala sem že činčiláři drží při sobě za jakékoli situace a né proti sobě takhle zbrojit,myslím že nám malím chvatelum byste měli jít příkladem a ukázat že chovat více činčil není problém a že je to fajn.Dyt už tak jich je málo řádných chovatelu a činčilek.Jen návrh ,nebo proč se nedomluvíte na uhradě pěněz za činču ve formě krmiva?Já už to tak párkrát udělala a fungovalo to :wink: .Přemýšlela sem o 4té činčilce ale ted docela váhám.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Schecke » Pá Bře 22, 2013 16:17

ach jo....Moniko H. vy jste se sice chovala slusně ale tolik obvinění kolik jste udělala vy na mou osobu....jak se mám asi cítit, když jste mi poslala nemocné zvíře a shazovala jste to na mne jakýmkoliv způsobem....nemluvte stále o domlouvání...vy se chcete domluvit jen na tom, že vám to mám odpustit, celé to smazat abyjste nepřišla o penízky....
a omlouvám se ale momentálně si od vás nic jiného než peníze nevezmu. Nemám jistotu, že to přijede bez nějaké nemoci. To až leda časem, ale teď ne.
Tu 5ti denní v kuse mi poradil Jekl, takže mu věřím.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod mefoxinka » Pá Bře 22, 2013 16:24

betty sahnete si do svedomi,vy ste toho na me shazela take vic než dost

myslim si že v tomto ohledu si asi nemame co vyčitat

možna je na čase se normalne domlouvat..ale nemyslim že od toho je com

ja sem vam preci nenabizela neco jineho nez penize

ani bych to nechtela...nektera obvineni se bohužel jen tak prejit nedaji

poprosim pokud mate s mou osobou co řešit tak prosim na mejl

nehodlam otravovat radost z chovu myšek jinym jen proto že vazne komunikace

děkuju monika

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”