Malé bobky, lenost, méně žere

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Pipa
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Út Črv 25, 2013 6:53

Malé bobky, lenost, méně žere

Příspěvekod Pipa » Út Črv 25, 2013 7:10

Moc prosím o radu. Moje činčilka od neděle večer a celé pondělí nejedla téměř nic. V pondělí večer a během včerejška už celkem ano, ale ne běžné množství a hlavně seno, je zalezlá, bez nálady. Má mrňavé ale celkem kulaté bobky, ovšem jejich množství je oproti běžnému stavu a při tom, že teď už dva dny přece jen něco jedla naprosto minimální. Včera jsme byly na veterině, ovšem neměla jsem z toho zrovna dobrý pocit - paní doktorka toho o činčách zřejmě bohužel moc nevěděla. Jen prohmatala bříško, řekla, že zácpa to asi není (?), že je spíš nafouklá a dala jí něco proti bolesti a vit.C. Na zuby nekoukala. Činča neslintá ani nějak příliš nevrže zuby. Hlavní problém tedy momentálně je lenost, špatná nálada, o něco méně stravy a téměř žádné bobky. Poraďte mi prosím někdo a doporučte veterináře v Českých Budějovicích nebo okolí. Děkuji moc, jsem z toho nešťastná, nejradši bych to řešila na veterině, ale nevím kam se po včerejší zkušenosti obrátit...

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Malé bobky, lenost, méně žere

Příspěvekod minlub » Út Črv 25, 2013 9:51

Psala jsem na Fb, držím palce.

Pipa
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Út Črv 25, 2013 6:53

Re: Malé bobky, lenost, méně žere

Příspěvekod Pipa » Pá Črv 28, 2013 9:38

Tak vyšetření už proběhlo a nakonec jde o špatné stoličky. Teď (před zákrokem) jí musím dávat živiny injekční stříkačkou, 2 roztoky a vlákninu, paní doktorka nám rozepsala dávkování cca na 8x denně, což je pro činču dost stresující, pro mě po dvou dnech už taky. Pipa se rozčiluje už když vlezu do místnosti, nedejbože když se přiblížím ke kleci, má úplné hysterické záchvaty. Nemáte někdo radu, jak tyto šílené aplikace lépe zvládat?? Dobrovolně ani oslazené apod. to do ní nikdy nedostanu. :(

Avatar uživatele
Moni96
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: Ne Bře 17, 2013 18:26
Místo/Bydliště: Okres Třebíč

Re: Malé bobky, lenost, méně žere

Příspěvekod Moni96 » Pá Črv 28, 2013 14:48

Chudinka :cry: , držím palce :?

Disable adblock

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Malé bobky, lenost, méně žere

Příspěvekod Jitka Řeháková » So Črv 29, 2013 13:01

Krmení po zásahu bylo pro mě a moji činču taky stresující. Našla jsem na internetu Recovery plus a takovou velkou a širokou injekční stříkačku, do které naláduji dávku a dávám normálně přes klec aniž bych činču vyndávala a různě balila do ručníku aby se necukala. www.kralici.cz byla taky nabídka samostatného dávkovače ( tedy té velké inj. stříkačky). Vřele doporučuju, dobrovolně si berou jak jeden, tak druhý. Druhý - protože žárlí a lomcuje s klecí dokud neochutná co měla první činča.

Pipa
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Út Črv 25, 2013 6:53

Re: Malé bobky, lenost, méně žere

Příspěvekod Pipa » Po Črc 01, 2013 9:22

Děkuji za rady i za podporu. :) V neděli Pipa zdárně přežila ošetření zubů, jenže paní doktorka zjistila, že problém nebyl až tak se zuby, ale s velkým bolákem v tlamičce vzniklým zřejmě z kousku zapíchnuté potravy. Takže teď bude dostávat denně antibiotika dokud to nezmizí, plus krmení stříkačkou...opravdu by mě zajímalo, jestli se mnou po všech těch násilných léčebných procesech ještě někdy "promluví". :lol:

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Malé bobky, lenost, méně žere

Příspěvekod Jitka Řeháková » Pá Črc 05, 2013 10:07

My jsme po korekcích v poho, hlavně tím krmením Recovery plus ji nestresuji, podám tu velkou specielní stříkačku přes mříž a pomalu mi ji ukousne

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”