Burunduk Paskovaný

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
kuchink
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Út Srp 03, 2010 8:19
Místo/Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Burunduk Paskovaný

Příspěvekod kuchink » Ne Dub 01, 2012 17:38

Zdravím všechny,

mám problém se svým Burundukem a nevím na koho nebo kde se s tím obrátit, v řijnu jsem si pořidila samičku starou 3 měsíce, v listopadu už byla v zimním spánku a v unoru se vzbudila, problém je v tom že se mi ji stále nepodařilo ochočit, stále se bojí, je zalezlá a chodí jist jen když nikde nikdo, nemá někdo prosím zkušenosti s ochočovanim tohodle zvířatka děkuji za rady :)

Disable adblock

Angi
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: Čt Říj 20, 2011 7:11
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Burunduk Paskovaný

Příspěvekod Angi » Po Dub 02, 2012 19:17

Ahoj, ja sice burunduka nemam, ale premyslim o jeho porizeni, tak jsem nekde cetla, ze je dobre dat mu do klece latkovy kapesnicek se svym potem,aby se zvyknul na tvuj pach a nebal se te :)

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Burunduk Paskovaný

Příspěvekod Maartyy » Út Dub 03, 2012 7:15

Taky jsem o nich neco cetl. Dokrmovala sis ji sama jako mimco? Pry se to doporucuje ze te bude brat jako mamcu a bude pritulnejsi.

Avatar uživatele
kuchink
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Út Srp 03, 2010 8:19
Místo/Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Burunduk Paskovaný

Příspěvekod kuchink » Stř Dub 04, 2012 17:41

Děkuji za odpovědi, to s tím potem zní zajimavě :), tedka jsem udělala to, že jsem ji schovala vše kde by se mohla schovat, tak jen skače zběsile po kleci :), bohužel jsem ji nedokrmovala sama, mám ji od jedne chovatelky, která jakmile jsem zaplatila se přestala ozývat, zřejmě ji šlo jen o to prodat veverky, určitě doporučuji si ji pořidit od chovatele, který se jim věnuje od miminek, tahle na lidi rozhodně zvyklá neni, což mi dost komplikuje situaci :-/

Disable adblock

lara
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: Pá Říj 28, 2011 13:25
Místo/Bydliště: středočeský kraj

Re: Burunduk Paskovaný

Příspěvekod lara » Stř Dub 04, 2012 19:02

měli sme podobný problém s ochočováním vakoveverky ...hodně nám pomohl plyšák kterého měla v kleci ( místo např: toho tkapeníčku s potem - plyšák "voněl" po nás ...) Potom pomůže hodně trpělivost a najít věc která ji chutná ze všeho nejvíc a nabízet ji pouze z ruky - nějaký čas to trvá ale teď je naše vakovevekra čikita o.k. a nechá se bez problémů hladit atd ale chtělo to hodně trpělivosti! Přejem hodně štěstí :)

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Burunduk Paskovaný

Příspěvekod saskie » Čt Dub 05, 2012 6:35

O tom dokrmování jsem někde četla také, ale prijde mi to padle na hlavu. Přece mléko od maminky je tisíckrát lepší a když ho má, tak nechápu, proč ho dítěti odpírat pro naši pohodlnost nebo podobně. Jinak také jsem toužila po burundukovi, ještě daleko víc po veverce, ale zatím zůstanu věrná smečce činčilek:-)

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Burunduk Paskovaný

Příspěvekod tarja666 » Čt Dub 05, 2012 9:01

Mi to s tím dokrmováním přijde zase docela logické. Zvíře pak v člověku vidí mámu. To samé jsem třeba slyšela i u rysů karakalů - lze je ochočit, ale mladé se musí od matky odebrat první nebo druhý, nejpozději 3. den po porodu, jinak už bude normálně divoké. Takže si myslím, že tohle může fungovat i jinde.
Samozřejmě ale to, že mléko, kterým se dokrmuje, není tak kvalitní jako mateřské je věc druhá. Také mi nepřijde úplně o.k. malé brát o mamči, když má mléko, jen kvůli sobeckým potřebám člověka :? Daleko více se mi líbí nápady s plyšáčkem a věci s pachem člověka :D

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Burunduk Paskovaný

Příspěvekod saskie » Čt Dub 05, 2012 11:07

tarja666 napsal:Mi to s tím dokrmováním přijde zase docela logické.

No že by to mohlo fungovat, s tím nepolemizuji, ale jak jsem psala, ten fakt je padlý na hlavu :roll:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Burunduk Paskovaný

Příspěvekod martej » Čt Dub 05, 2012 11:40

já osobně bych se řídila tím, co je dobré pro zvíře a to předčasný odstav od matky určitě není a tak bych se smířila s tiím, že nebudu mít mazlícího burunduka,ale budu vědět, že mu nic nechybí.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Burunduk Paskovaný

Příspěvekod tarja666 » Čt Dub 05, 2012 11:45

taky si myslím, navíc mi přijde, že burunduk je zrovna zvířátko, které není domestikované zrovna dlouho, takže je i logické, že nebude stejný mazlík jako například křeček.

Avatar uživatele
kuchink
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Út Srp 03, 2010 8:19
Místo/Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Burunduk Paskovaný

Příspěvekod kuchink » Čt Dub 05, 2012 17:22

Já už dokrmovat nemusím takže tahle možnost padá :D, zkusím toho plyšáka, určitě to chce hodně trpělivosti, tedka ji právě nechávám jen takové to základní jidlo, ale ořechy si nechávám aby na ně dostala chut, a každý den ji tam otravuju s ořiškama ale né a né si ho vzít, ale věřím že jednou přijde :)

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Burunduk Paskovaný

Příspěvekod tarja666 » Čt Dub 05, 2012 17:33

určitě, dobrotky dříve nebo později vždycky zafungují :D

Avatar uživatele
kuchink
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Út Srp 03, 2010 8:19
Místo/Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Burunduk Paskovaný

Příspěvekod kuchink » Čt Dub 05, 2012 18:51

Uvidíme jak dlouho jí to vydrží to "trucování ", myslím, že kdyby se přestala bát tak to bude lepší nejen pro nás ale i pro ni, jelikož celý život aby se mě bála bych fakt nechtěla.

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”