Chci rozmnožit chov

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

Chci rozmnožit chov

Příspěvekod Host » Stř Dub 04, 2007 11:35

Ahoj jsem začínající chovatel a mám takový skromný dotaz. Mám samečka 1,5 roku v kleci samotného a chtěl bych mu koupit samičku teď. Ovšem to už budou dva a asi se začnou pářit a budou mít mladé. A tady k věci: Chci se zeptat jak starou samičku mu koupit? Jestli když se malí narodí tak je můžu nechat spolu nebo samce odstranit? Jak se o mláďata více starat? přikrmovat nějak nebo takhle? prosím poraďte mi. Děkuji

Disable adblock

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Stř Dub 04, 2007 11:43

su tu na vsetky tvoje otazky starsie prispevky....samicka by mala mat 1.r aby mohla mat mlade.....ked ich nechas spolu po porode mozes potom cakat dalsie prirastky....prikrmovat treba ked je ubytok na vahe malinkych mysiek....

Avatar uživatele
hani
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: Po Kvě 08, 2006 15:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hani » Stř Dub 04, 2007 11:58

vse si najdi ve strasich prispevcich.je toho tady vic nez dost.preji hodne stesti :)

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci rozmnožit chov

Příspěvekod boruvka311 » Stř Dub 04, 2007 12:23

Kubos napsal:Ahoj jsem začínající chovatel a mám takový skromný dotaz. Mám samečka 1,5 roku v kleci samotného a chtěl bych mu koupit samičku teď. Ovšem to už budou dva a asi se začnou pářit a budou mít mladé. A tady k věci: Chci se zeptat jak starou samičku mu koupit? Jestli když se malí narodí tak je můžu nechat spolu nebo samce odstranit? Jak se o mláďata více starat? přikrmovat nějak nebo takhle? prosím poraďte mi. Děkuji


Ahojky jk uz bylo receno samicka by mela mit minimalne rok, pokud by doslo ke spareni trva brezost v prumeru 111 dnu (ale jak u koho :D ) a samecka oddelovat nemusis spise naopak pomaha samicce se starsoti o mladatka, pokud by se stalo ze ji nakryje znovu a narodili by se mladi tesne po odstavu predchozich miminek bylo by lepsi sameck ana cas oddelit aby si samicka oddychla, ale zaroven aby meli spolu kontakt- treba klece vedle sebe apod., pokud se narodi jedno az dve mladatka zvlada krmeni obvykle samicka sama pokud ma dost mleka, u vice mladatek je treba sledovat pravidelne vahu jestli nedochazi k velkym ubytkum- pak by se muselo pristoupit na dokrmovani (vaha se sleduje i u jednoho nebo dvou miminek :wink: ), jinak samick amimo i behem tehotenstvi (a take samecek) musi mit dostatek sena a granulek a po porodu muzes samicce primichat trosku ovesnych vlocek do krmiva nebo dat sem tam dve rozinky na podporu tvorby mleka.....urcite tu jsou zkusenejsi a od nic take prispevky staci kdyz si do hledani zadas treba brezost a podobne a vyjede ti spousta poucnych prispevku ktere te pripravi na dalsi postup v chovu cincilek..preji hodne stesti ahojky :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Re: Chci rozmnožit chov

Příspěvekod Sepp » Stř Dub 04, 2007 12:42

Kubos napsal:Ahoj jsem začínající chovatel a mám takový skromný dotaz. Mám samečka 1,5 roku v kleci samotného a chtěl bych mu koupit samičku teď. Ovšem to už budou dva a asi se začnou pářit a budou mít mladé. A tady k věci: Chci se zeptat jak starou samičku mu koupit? Jestli když se malí narodí tak je můžu nechat spolu nebo samce odstranit? Jak se o mláďata více starat? přikrmovat nějak nebo takhle? prosím poraďte mi. Děkuji


Ahoj,
koukni se sem a najdeš tam odpovědi na své otázky.
http://www.cheeky.estranky.cz/stranka/c ... hov-cincil

"Uvědomte si prosím, že zhlédnutím tohoto odkazu napomáháte zvýšit navštěvnost stránek. Pokud tak nechcete učinit, prosím, neklikejte. Děkuji Sepp"

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”