Šišky???

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Sandra
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: Út Bře 11, 2008 16:25
Místo/Bydliště: Ostrava - Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Šišky???

Příspěvekod Sandra » Út Bře 11, 2008 20:00

Mám činčily už dlouho, ale chtěla bych se zeptat mohou činčily šišky ze stromů? Nemůže jim to nějak uškodit?

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Út Bře 11, 2008 20:57

Nemůžou

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Út Bře 11, 2008 21:02

Proč ne,já si myslím,že jo.Ale museli by senechat pořádně vyschnout od smoly.Teda jestli někdy vyschne.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Út Bře 11, 2008 21:28

Já si myslím že ty semínka by mohli ale nedala bych jim to :oops: :oops: :oops:

Disable adblock

Sandra
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: Út Bře 11, 2008 16:25
Místo/Bydliště: Ostrava - Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sandra » Út Bře 11, 2008 21:29

Právě, taky si myslím, že smola nebo něco jiného co by mohlo škodit činčilám nezmizí a ani se myslím nevypaří jen tak samo od sebe. Ale jedna známá z práce co má činčilu mu to dává a zatím se jí nic nestalo, nemůže to mít však následky později????

Avatar uživatele
nikolka135
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: Stř Ún 28, 2007 15:26
Místo/Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nikolka135 » Stř Bře 12, 2008 9:29

žanda napsal:Nemůžou

SOuhlasím se Žandou že nemůžou,za 1 vubec nevíš co v té šišce všechno je a za 2 si řekni najdou si to činčilky ve volné přírodě tam kde bydlejí?
Teda jako nevím ale to je muj nazor...Asi bych to nerikovala :wink:

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Stř Bře 12, 2008 9:31

já bych to svýmu miláčkovi taky nikdy nedala...podle mýho když činča šišku nezkusí tak o nic nepřijde, existuje přece spousta jiných věcí ať už na hraní nebo ne dlabání u kterých máme jistotu že je můžou :)

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Stř Bře 12, 2008 10:09

nikolka135 napsal:
žanda napsal:Nemůžou

SOuhlasím se Žandou že nemůžou,za 1 vubec nevíš co v té šišce všechno je a za 2 si řekni najdou si to činčilky ve volné přírodě tam kde bydlejí?
Teda jako nevím ale to je muj nazor...Asi bych to nerikovala :wink:


Myslíš že tam nejsou vubec stromy??? aspon kleče nebo tak jako nevim ale šišky podle mě nevadí dyt sou to jen semínka ale jak píšu nic bych neriskovala takže bych jim to nedala

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Stř Bře 12, 2008 10:23

Plačková Kamila napsal:
nikolka135 napsal:
žanda napsal:Nemůžou

SOuhlasím se Žandou že nemůžou,za 1 vubec nevíš co v té šišce všechno je a za 2 si řekni najdou si to činčilky ve volné přírodě tam kde bydlejí?
Teda jako nevím ale to je muj nazor...Asi bych to nerikovala :wink:


Myslíš že tam nejsou vubec stromy??? aspon kleče nebo tak jako nevim ale šišky podle mě nevadí dyt sou to jen semínka ale jak píšu nic bych neriskovala takže bych jim to nedala


já si jednu šišku vzala dneska domů z lesa a když sem to prohlížela tak bych mu ji opravdu nedala...

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

šišky

Příspěvekod Jitka Řeháková » Stř Bře 12, 2008 12:56

já bych šiščky nedávala, a vůbec bych se držela dost striktně, čím míň típ líp. Kvalitu - granule, seno hrubé, max kousek sušeného jablíčka, větvičky z neošetřených stromů, kůru taky tak, rozinky nemusí. Na jednu stranu by jim člověk rád ten jejich krátký život zpříjemnil, ale fakt, žádné experimenty. Jejich chuťové buňky by to snesly, ale horší bříška :lol:

Avatar uživatele
nikolka135
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: Stř Ún 28, 2007 15:26
Místo/Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nikolka135 » Čt Bře 13, 2008 19:31

Plačková Kamila napsal:
nikolka135 napsal:
žanda napsal:Nemůžou

SOuhlasím se Žandou že nemůžou,za 1 vubec nevíš co v té šišce všechno je a za 2 si řekni najdou si to činčilky ve volné přírodě tam kde bydlejí?
Teda jako nevím ale to je muj nazor...Asi bych to nerikovala :wink:


Myslíš že tam nejsou vubec stromy??? aspon kleče nebo tak jako nevim ale šišky podle mě nevadí dyt sou to jen semínka ale jak píšu nic bych neriskovala takže bych jim to nedala

TO sem neřekla:)
ale myslím že tam nerostou stromy jako tady:) v takovém prostředí při takových podmínkách a jehličnany jako smrk jedle atd...a myslím že většinou bereš šišky z těchto uvedených: :wink:
NMo ale to je muj názor:)možná se mejlím:)

Avatar uživatele
nikolka135
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: Stř Ún 28, 2007 15:26
Místo/Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nikolka135 » Čt Bře 13, 2008 20:39

Omlouvám se nevěděla sem že kleče jsou sou zakrněly borovice a smrky...byla sem poučena už rači nic nepíšu nebudu se tu do toho míchat někdo to tu púrosím vysvětlete jak to teda je ze zkušenějších :wink:

boba
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: So Pro 29, 2007 17:41
Místo/Bydliště: Rajec, SR

Příspěvekod boba » Čt Bře 13, 2008 21:05

ja som citala ze by nemali sisky a tiez ani haluzky z ihlicnanov koli tej smole a preto ze v tom je vela eterických olejov v tom vsetkom

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Pá Bře 14, 2008 9:03

no mny se v botanice ucily ze v siskach toho moc neni jen ta smola ale ty oleje sou pry hlavně v jehlickach no nevim :D treba celou dobu placam hovadiny :D ale my se to tak ucily :) ale sisky bych nedavala nic neriskujte moc neexperimentujte
davejte jim radši co je doporučeno :)

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Pá Bře 14, 2008 9:51

Plačková Kamila napsal:
nikolka135 napsal:
žanda napsal:Nemůžou

SOuhlasím se Žandou že nemůžou,za 1 vubec nevíš co v té šišce všechno je a za 2 si řekni najdou si to činčilky ve volné přírodě tam kde bydlejí?
Teda jako nevím ale to je muj nazor...Asi bych to nerikovala :wink:


Myslíš že tam nejsou vubec stromy??? aspon kleče nebo tak jako nevim ale šišky podle mě nevadí dyt sou to jen semínka ale jak píšu nic bych neriskovala takže bych jim to nedala


Sou tam hlavně kaktusy. :wink: Tyjo, ale láká mě se tam jet podívat, jen na to sehnat prachy. :lol:

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Pá Bře 14, 2008 10:22

tak sezente cincilám velký kaktus at mají radost :lol: . Je pravda, ze já jsem musela tu velkou kaktus kouli odklidit do vedlejší místnosti, protože furt po ní šli - normálně ukusovali bodliny na jednom místě a pak se postupně dostali k tomu zelenýmu a v tu chvíli jsem jim kaktus přestěhovala. :lol:

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Pá Bře 14, 2008 10:24

Sharona napsal:tak sezente cincilám velký kaktus at mají radost :lol: . Je pravda, ze já jsem musela tu velkou kaktus kouli odklidit do vedlejší místnosti, protože furt po ní šli - normálně ukusovali bodliny na jednom místě a pak se postupně dostali k tomu zelenýmu a v tu chvíli jsem jim kaktus přestěhovala. :lol:


no a to jim teda neuškodí kdyby se pustili i do toho zelenýho? mám totiž jeden kaktus co bych jinak vyhodila tak že bych ho čikouškovi přenechala ať si s ním dělá co chce :lol:

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Pá Bře 14, 2008 10:31

Tam odkud čiinče pocházejí taky jedí kaktusy.Někde jsem četla,že milují jejich plody a když se nemůžou dočkat vykousají u země do kaktusu díru,vnitřkem kaktusu se vyšplhají do ´´větví´´ znova vykoušou díru a jsou u plodů.Takže si myslím že by jim to zelený nemělo vadit.
Naposledy upravil(a) parisse dne Pá Bře 14, 2008 10:36, celkem upraveno 2 x.

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Pá Bře 14, 2008 10:32

Peťulinka napsal:
Sharona napsal:tak sezente cincilám velký kaktus at mají radost :lol: . Je pravda, ze já jsem musela tu velkou kaktus kouli odklidit do vedlejší místnosti, protože furt po ní šli - normálně ukusovali bodliny na jednom místě a pak se postupně dostali k tomu zelenýmu a v tu chvíli jsem jim kaktus přestěhovala. :lol:


no a to jim teda neuškodí kdyby se pustili i do toho zelenýho? mám totiž jeden kaktus co bych jinak vyhodila tak že bych ho čikouškovi přenechala ať si s ním dělá co chce :lol:


no nevim, ale v přírodě jedí kaktusy, už mi doma některé ožrali a nic se jim nestalo, ale samozřejmě je kaktusama běžně nekrmím
Obrázek
tenhle kaktus se jim líbil nejvíc :lol:

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Pá Bře 14, 2008 10:32

o a opuncie určitě není jedovatá

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Pá Bře 14, 2008 10:36

Sharona napsal:
Peťulinka napsal:
Sharona napsal:tak sezente cincilám velký kaktus at mají radost :lol: . Je pravda, ze já jsem musela tu velkou kaktus kouli odklidit do vedlejší místnosti, protože furt po ní šli - normálně ukusovali bodliny na jednom místě a pak se postupně dostali k tomu zelenýmu a v tu chvíli jsem jim kaktus přestěhovala. :lol:


no a to jim teda neuškodí kdyby se pustili i do toho zelenýho? mám totiž jeden kaktus co bych jinak vyhodila tak že bych ho čikouškovi přenechala ať si s ním dělá co chce :lol:


no nevim, ale v přírodě jedí kaktusy, už mi doma některé ožrali a nic se jim nestalo, ale samozřejmě je kaktusama běžně nekrmím
Obrázek
tenhle kaktus se jim líbil nejvíc :lol:


tak jasně, já bych mu to taky nedávala obden místo pamlsku :lol: myslím že jablíčka a rozinek by se stejně nevzdal :lol: jen jeden zkusit co s ním ten prcek udělá, docela by mě to zajímalo :lol:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Bře 14, 2008 10:38

jj. tento katus mi taky ožíraj a ještě si na něj sednou ze shora :-) Když sem tam vidělala svýho činčiláka, tak sem se lekla, že se zabodne :-D:-D

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Pá Bře 14, 2008 10:44

Martej napsal:jj. tento katus mi taky ožíraj a ještě si na něj sednou ze shora :-) Když sem tam vidělala svýho činčiláka, tak sem se lekla, že se zabodne :-D:-D


no to muselo být nádherný teda, činča na kaktusu :lol: možná obětuju víc penízků a koupím mu taky ten velkej ať na něm může sedět, to musí bejt pokoukáníčko :lol:

Avatar uživatele
nikolka135
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: Stř Ún 28, 2007 15:26
Místo/Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nikolka135 » Pá Bře 14, 2008 10:45

žanda napsal:
Plačková Kamila napsal:
nikolka135 napsal:
žanda napsal:Nemůžou

SOuhlasím se Žandou že nemůžou,za 1 vubec nevíš co v té šišce všechno je a za 2 si řekni najdou si to činčilky ve volné přírodě tam kde bydlejí?
Teda jako nevím ale to je muj nazor...Asi bych to nerikovala :wink:


Myslíš že tam nejsou vubec stromy??? aspon kleče nebo tak jako nevim ale šišky podle mě nevadí dyt sou to jen semínka ale jak píšu nic bych neriskovala takže bych jim to nedala


Sou tam hlavně kaktusy. :wink: Tyjo, ale láká mě se tam jet podívat, jen na to sehnat prachy. :lol:

Dobrá myšlenka kolik by to tak cca stálo?? :lol: :lol:

Avatar uživatele
Míja
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Ne Ún 24, 2008 17:13

Příspěvekod Míja » Pá Bře 14, 2008 10:49

šišky bych mojim myšičkám nedala ani za nic

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”