pár otázek

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

pár otázek

Příspěvekod verýk » Stř Črc 09, 2008 12:28

Dobrý den,- Ahoj :-)
prosím jestli by jste mi někdo zodpověděl pár otázek:
1. Mám doma 3 činčilky- Betku(11let) a její mláďata Madlenku-1. rok( která žije s Betkou) a Filípka-1.rok (kterého jsem prodala ale po 3 měsících jsem ho našla ve zverimexu ve špatném stavu- hubený, vytrhanou srstí,.., tak jsem si ho od tamtud vzala) a teď si jedu pro 3měs samičku(white mosaic), kterou chci dát k Filípkoj, a vím, že je můžu dát k sobě až za 5měs a myslíte, že by bylo kruté, když bych jí dala k Betce a Madle a pak ji dala, až by jí bylo 8měs k Filípkoj. Lepší by asi bylo je mít zvlášt v klecích a 5měs ji nechat vedle Filipa, co myslíte?.-)
2.budem pro ně dělat kleco-skříň a viděla jsem, že bývají domečky nahoře, ale já se bojím až budou mít mladý, tak aby nevypadli ze zhora, nebo jestli dáváte, když víte, že samička bude rodit domeček na dno?
Moc děkuji za jakou koliv odpověď a promiňte, že je to dlouhý :) :oops:

Disable adblock

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Stř Črc 09, 2008 13:12

Domečky mám také nahoře samice vždy rodí dole a dole zůstává dokud mláďata nehopsaj.Samičku nech odděleně myslím že máma s dcerou by ji mezi sebe nevzaly samozdřejmě že zkusit to můžeš.Nejlépe aby byla vedle samečka odděleně.

Avatar uživatele
Terry
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Čt Bře 06, 2008 16:32
Místo/Bydliště: Hostouň u Prahy

Příspěvekod Terry » Stř Črc 09, 2008 14:45

Já mám taky domečky nahoře a samice rodí dole do pilin. Jednou se mi ale stalo, že mi jedna samice rodila úplně nahoře, tak jsem musela mláďata přesunout dolu.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Črc 09, 2008 14:57

ahoj, k té první otázce....určitě bych samičku dala do klece k samičkám. Sameček je starší a mohl by ji nakrýt a hlavně se bude moct zregenerovat z toho zverimexu .:-)
k té druhě......nic se neboj, bud můžeš koupit druhy domeček a dát ho na dno a nebo ji ho tam nedat vůbec.....samice vždy chodi dolu. ;-)

Disable adblock

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Stř Črc 09, 2008 15:41

Martej: já bych jí určitě nedala k samečkovi, jen jsem nevěděla jestli ji mám dát samotnou do klece a tu klec dát vedle tu samečkovu a nebo jestli ji mam dát k samičkám ale zase se bojim, aby když si na sebe zvyknou, tak aby se jim nestejskalo, když u sebe budou někde půl roku :( z toho zverimexu už by měl být zregenerovanej, to já jsem počkala, už je to 3měsíce co jsem si ho z něj vzala, tak že už má zase srst a konečně normálně papká :) jinak děkuju za radu :D :D

Avatar uživatele
OkoTygra
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: Čt Říj 04, 2007 20:51
Místo/Bydliště: Semily-Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OkoTygra » Stř Črc 09, 2008 18:25

verýk:tak v pátek :wink: :wink:

Avatar uživatele
Matty
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 672
Registrován: Ne Led 20, 2008 12:16
Místo/Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Matty » Stř Črc 09, 2008 18:44

Jenom taková poznámka: pokud budeš mít ve skříňové kleci domečky na hoře, tak by měly být připevněné, aby s nimi nešlo hýbat. Mohlo by to mít za následek nepěkné úrazy. Jinak je dobré mít domečky dva - nahoře a dole (aby se měla mamča po porodu kam schovat)

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”