Psí a kočičí utulek Archa při Zoo Liberec

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Psí a kočičí utulek Archa při Zoo Liberec

Příspěvekod katchenqua » Po Srp 16, 2010 19:43

Zdravím.
Nedá mi to a píši i sem.
V sobotu nebo neděli jedu do útulku v Liberci,který byl zasažen povodněmi také.
Proč to sem píši.
Proto, že bych Vás, chovatele, dobré duše chtěla poprosit o MATERIÁLNÍ POMOC. NECHCI PENÍZE. Pořádám opravdu jen materiální sbírku. Na peněžní sbírku nemám povolení a přiznám se, že bych to stejně nedělala. Nemám jistotu, že se to dostane tam,kam bych chtěla.
Jsem z Mladé Boleslavi, buďto mi to sem můžete dopravit osobně, nebo po cestě do Liberce můžu věci nabrat.
Jsem jen zoufalá, zklamaná, že mi přispělo pouze minimum lidí. Zkuste oslovit i centra ve svém bydlišti. Já to udělalala a mám pro pejsky cca tři kila granulí, kapsičky, granulky pro kočičky. Nebojte se dát najevo, že soucítite nejen s lidma,ale i s těma ,kteří nám nemůžou říct, co je trápí a že mají hlad. Dále upozorňuji, že není pravdou, že tento utulek bere pouze kvalitní krmivo. Jestli můžu doporučit, dobré krmivo mají teď v Kauflandech, buď Chappi nebo Propesko. Stojí tam 10KG cca 160,- Dále mají v akcích kapsičky od Pedigree za 6,90,- .
Jen Vás prosím nebuďte sobecký a pomozte nám, spousta z nás utratí své těžce vydělané peníze za zbytečnosti, jednou si je prosím odpusťe a přispějte na něco,co má smysl...
Zde přikládám fotky již posbíraných krmiv.
http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 1404570374

Předem Vám všem mockrát děkuji. Cokoli byste potřebovali řešte se mnou přes soukromé zprávy, tam jsem ochotna dát své telefonní číslo a vše potřebné.

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Srp 16, 2010 20:50

Ráda bych přispěla, ale jsem z Prahy, do Boleslavi ani do Liberce se nechystám. Pomohlo by ti, kdybych ti poslala nějakou částku na účet a něco bys za to koupila?

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Po Srp 16, 2010 21:18

Další co jsem zapomněla je, že každou pomoc,která se k nám dostane a povezeme jí do LBC nafotíme přidáme jméno a příjmení a pošleme Vám k vytisknutí,abyste měli pořád na paměti, že jste pomohli dobré věci :)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Po Srp 16, 2010 21:28

hmm...já to mám do Liberce celkem daleko jelikož jsem z Ostravy, tak že nic no :lol: :lol:

Disable adblock

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Po Srp 16, 2010 21:29

Reňaaa napsal:hmm...já to mám do Liberce celkem daleko jelikož jsem z Ostravy, tak že nic no :lol: :lol:


To je škoda. :-( To mě mrzí...Každý kilo granulí, každá konzerva a kapsa je vítaná. Nedá se nic dělat.

ondroj
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: Ne Dub 20, 2008 9:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ondroj » Po Srp 16, 2010 23:22

Ochota by byla jen ta dálka od Písku se mi těžko hodí kylíčko granulek nebo konzerva. Jen nevím zda se dobrým krmivem dá nazvat propesko a chappi, ale jako pomoc zvířátkům v nouzi určitě ano. Jsem rád že existují lidi jako ty.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Srp 16, 2010 23:33

Utulek v Liberci zaplavenej nebyl, ale potřebují pomoc se žrádlem, protože ze zaplavench oblasti všechny utulky na libercku praskaji ve švech. V televizi prosili, aby lidé nevozili granule jen do hlavního krajskýho utulku, ale hlavně do těch menších :-)

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Po Srp 16, 2010 23:35

na jejich strankach pisou, ze krmeni maji uz dostatek, ze by ted spis potrebovali financni pomoc...

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Út Srp 17, 2010 1:05

romana napsal:na jejich strankach pisou, ze krmeni maji uz dostatek, ze by ted spis potrebovali financni pomoc...


JJJ finančni pomoc...pošleme peníze a oni určitě tak něco koupí těm pejsům, tomu nevěřím

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Út Srp 17, 2010 7:35

Včera jsem tam volala. Psala jsem tam předtím i email. Paní mi řekla ať to, co posbírám přivezu. Ptala jsem se opravdu na to, jestli to potřebují, bylo mi řečeno že ano. Nezlobte se na mne ,ale já peníze nikomu posílat nebudu. Paní z útulku jsem to řekla taky, ona mi řekla, že to chápe. V týhle době bohužel nevěřím tomu, že se peníze dostanou tam, kam mají.

Jestliže jim denně do útulku přibude pět pejsků, vážně si myslíte, že potřebují finance? Ee, potřebují jídlo.

Věřte mi , mám vše ověřené. Kdybych věděla, že nepotřebují pomoct, tak sbírku nepořádám ...

ondroj napsal:Ochota by byla jen ta dálka od Písku se mi těžko hodí kylíčko granulek nebo konzerva. Jen nevím zda se dobrým krmivem dá nazvat propesko a chappi, ale jako pomoc zvířátkům v nouzi určitě ano. Jsem rád že existují lidi jako ty.


Když je nouze nedá se vybírat. Myslím si, že složení v granulích propesko je lepší než granulích Dante od výrobce kaufland. Nekoukala jsem po kvanitě,ale po té kvalitě. Bohužel jsem neměla peníze na Royal Canin,který bych jim hrozně ráda koupila...

A jestli jim tam přivezu 100kg granulí a oni mi řeknou, že stačí půlka, sednu do auta a dovezu to do jiných útulků, když už tam budu.
To není problém.

a zde si ještě dovolím citovat pár řádků z jejich stránek.
V současné době je krmiv již dostatek, přinesete-li však další, samozřejmě je neodmítneme. V následujících dnech uvítáme zejména finanční příspěvky pro krytí dalších nákladů na péči o zvířata – číslo našeho účtu je 2132461/0100, variabilní symbol 2100.

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Čt Srp 19, 2010 7:45

Jak se ukázalo, důvěra mezi lidma funguje.
Tímto bych chtěla poděkovat uživatelům Terezka a Jasmin a její kamarádce za příspěvky.
Terezka - 550,-
Jasmin - 1000,-
Jasmin-kamarádka - 160,-

Můžu říct, že osobně se neznáme,ale výše zmiňované bez jakýchkoli problémů a protestů přispěli.
Byla jsem proti finanční pomoci,ale jinak to udělat nešlo.

HOLKY JMÉNEM SVÝM, SVÉHO PŘÍTELE VÁM NESKUTEČNĚ DĚKUJU. JSTE ZLATÉ!!!!
Pokud by ještě někdo měl zájem přispět jak materiálně tak finančně , vůbec to neodmítám.
Ještě jednou děkuju!!!

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Psí a kočičí utulek Archa při Zoo Liberec

Příspěvekod Wulfina » Čt Srp 19, 2010 8:42

http://www.zooliberec.cz/archa/cz

My už jsme poslali penízky a 15 kg pytel... :-)
Snad se z toho vylízaj....

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Čt Srp 19, 2010 8:45

"
Wulfina napsal:JJJ finančni pomoc...pošleme peníze a oni určitě tak něco koupí těm pejsům, tomu nevěřím
"

Tak tomuhle věř! Archa není útulek v Pražské Troji...
:?

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Čt Srp 19, 2010 10:42

Wulfina - jeden příspěvěk jsem smazala a druhý ti upravila :wink:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Srp 19, 2010 11:43

katchenqua napsal:Jak se ukázalo, důvěra mezi lidma funguje.
Tímto bych chtěla poděkovat uživatelům Terezka a Jasmin a její kamarádce za příspěvky.
Terezka - 550,-
Jasmin - 1000,-
Jasmin-kamarádka - 160,-

Můžu říct, že osobně se neznáme,ale výše zmiňované bez jakýchkoli problémů a protestů přispěli.
Byla jsem proti finanční pomoci,ale jinak to udělat nešlo.

HOLKY JMÉNEM SVÝM, SVÉHO PŘÍTELE VÁM NESKUTEČNĚ DĚKUJU. JSTE ZLATÉ!!!!
Pokud by ještě někdo měl zájem přispět jak materiálně tak finančně , vůbec to neodmítám.
Kato, v te tisicovce ode me je zapocitan i prispevek od meho pritele:-)
Ale to je jedno, nato se nehraje, hlavne, ze to tem chudakum pomuze.Muzu jen rict k te me kamaradce, ze jsme se potkaly ve meste, rekla jsem ji o tomhle a jestli nechce tez prispet a okamzite to udelala a poslala.
Ještě jednou děkuju!!!

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Čt Srp 19, 2010 12:18

romana napsal:Wulfina - jeden příspěvěk jsem smazala a druhý ti upravila :wink:


jo, děkuju, nějak jsem se do toho zamotala :lol:

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Út Srp 24, 2010 8:03

Zdravím,
po návštěvě útulku mám rozpolcené pocity ještě dneska. Bylo mi pejsků líto, byť nežijí v žádných drastických podmínkách. To ne, dá se říct, že se mají dobře. Horší už to je s přístupem lidí.
Dvě slečny u vchodu byly v pohodě,ale paní,která tam pak přijela mi div, že nevynadala , kvůli tomu, že jsem přivezla polštář a že to pejsci nebo kočky CITUJI:POblijou, poserou a pochčijou.
říkala jsem si, že už tam fakt nepojedu, protože tohle mi dalo takovou ránu. I když jsme pak odjížděli, byla paní jako milius,ale tohle neodpouštím... Další věc byla, že jsem neslyšela slovo děkuju, věřím, že by se mi klaněli,kdybych jim tam na stůl položila deset tisíc,u kterých nevěřím, že by se dostali na zvířata. Ale budiž.
Dostala jsem tam povoleno dát pejskům pamlsky, rána pro mne byla, když se kvůli malé kostičce pejsci poprali:-(

Pak jsem si vzala ven mýho mazlíka Rolfika, tímto bych Vás ráda poprosila, kdybyste věděli o někom kdo chce pejska,který je vděčný za každé pohlazení, za každé milé slůvko, kdo by chtěl poslušného pejska, čistotného , dejte mi prosím vědět.
Jedná se o tohodle mazlíka : http://www.zooliberec.cz/archa/cz/utule ... i/rolfik/0
Když se juknete na stránky, je tam moc pejsků,který to nemají lehké. Pár odkazů...

http://www.zooliberec.cz/archa/cz/utule ... i/vodnik/0 /tenhle je krásnej...

http://www.zooliberec.cz/archa/cz/utule ... si/louca/1 tohodle tam podle mého někdo strčil na dožití, což se nedělá, přece jen ten pejsek nás , své páničky bezmezně miluje a tohle si žádné zvíře nezaslouží...

http://www.zooliberec.cz/archa/cz/utule ... /rusalka/0 tuhle fenku bych otamtud ráda dostala také, když jsme tam byly, stále na místě až s apatickým postojem, klepala se,byla podle mne nemocná. Můj první dojem byl, že je stará,ale podle toho co píšou na stránkách asi teda nebude...

http://www.zooliberec.cz/archa/cz/utule ... medulina/0 tahle je krásná, silná a moc hodná fena, pokud má někdo barák, je to ideální hlídačka :)

Lidičky, vím, že je další stovka pejsků v různých útulcích, kteří by potřebovali na svobodu,kteří by chtěli mít svého pánička, já jsem v jiných nebyla, a bojím se do útulku jet popravdě znova, můj psych.stav to odnesl dost bídně, brečela jsem pomalu celou cestu, stejskala jsem si hlavně po rolfíkovi a promítlo se mi, jak ty pejsci opravdu prosily abych si je vzala.

Pomůžete mi prosím dostat je do nových domovů? :)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Út Srp 24, 2010 10:15

No tak to je teda chování fakt na úrovni...paní aby byla ráda že jste něco dovezli tak byla ještě protivná.

Já bych brala pejska hned! ale sama už doma mám 2, z toho jednoho jsem zachránila když byl malé štěně protože ho někdo vykopl na mráz. :(

Jim jde jenom o peníze, proto je lepší jim nedávat žádné peníze protože za pejsky to neutratí.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Srp 24, 2010 10:24

jestli pak pani byla v pohodě, tak si myslím, že to byl jen nějaký úlet - ona toho má nad hlavu a někdy se člověk neudrží. Jinak s tím, že se psi porvali, když si jim hodila kostičku - za to bych jim nadavala. Měli tě upozornit na to, že tam kde je víc psů, tak jim to musíš dat najednou a nebo nejlépe vůbec. Je to pro ně naprosto přirozene. jesště nemaji vyříkane, kdo je v kotci panem a tak by se porvali o cokoli, co by si jim hodila.

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » So Srp 28, 2010 17:13

Chtěla bych Vás poprosit , jestli by někdo z Vás neměl zájem o tuhle želvičku, chudinka :-( želvičku mám, ale zatím si nemůžu vzít druhou, protože marně sháním velké akvárko...Dalo by se i dohodnout, že by si želvičku mohl vzít někdo na dobu , než seženu akvárko a pak bych si ji vzala...
Má prasklý krunýř,ale jelikož přežila, má chuť žít a to je super zpráva, že se s životem umí rvát...
Pomůže mi někdo?



http://www.zooliberec.cz/archa/cz/utule ... rna-kaca/0

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Srp 28, 2010 18:33

Doufam, ze se chudinka dostane do dobrych rukou konecne.Ja s tim bohuzel nemam zkusenosti a velke akvarko s filtraci se mi domu uz fakt nevejde.Zkus ale Kato jit na fora chovatelu zelv, urcite by Ti tam nekdo pomohl.

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”