Prosba o pomoc

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Zář 19, 2011 10:18

Tak to se dalo cekat, v Brne Jekl by si ho tam nechal urcite take na zakrok a pak hospitalizace vysetreni atd.Strasne moc na vas a na nej myslim, musel si chudak vytrpet svoje.Uz jen to, ze, zil celou dobu zavrenej a strcenej nekde v kouplne ve vlhku a ta pece asi take byla silena:-(.Doufejme, ze jeste neni pozde na korekci, pokud to jsou jen zuby a ze diky te casove prodleve neprorostly do dasne:-(

Disable adblock

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Po Zář 19, 2011 10:26

Moc Mikymu držím palce, nedivím se, že paní doktorka z toho byla v šoku, stačily mi fotky, naživo to musí být fakt síla :( Ať to pro myšáčka dopadne co nejlépe...

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Po Zář 19, 2011 11:27

No ani fotky nevypovídají dost. Byl chudáček dost prazvláštně cítit. Teď už je to lepší, ale když jsem byla u jeho klece (už u nás doma), nebylo to vůbec jako u činčilky, ale spíš, no nevim, měsíc nečištěného křečka nebo tak něco. Bylo by super, kdyby to zvládl a nebyl nezvratně nemocen. Měla bych k němu i kámoše, kterého teď dlouhodobě hlídám jedné slečně.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Zář 19, 2011 11:53

Kdo ví, jestli ten zápach nebyl hnis z nějakého abscesu v tlamičce nebo jinde.
Držím palce, aby to doktorka i myšák zvládli.

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Zář 19, 2011 13:16

Ja na nej myslim strasne moc take.Je silene, co si diky lidske blbosti, lhostejnosti, nebo umyslnemu zanedbani museji nektera zviratka vytrpet.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Po Zář 19, 2011 13:19

V sobotu na výstavě jsem se ježila co tam lidi řikali o činčilách.Málogdo poznal činčilu nejvíc bylo lidí co si mysleli že je to chlupatý osmák.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Zář 19, 2011 13:29

To me ani nemuze prekvapit.Pak se jen muzes divit, kdyz ta baba, jak jsem tady psala v zime koupila jako zivou hracku ve zveraku mlade cincilky pro 5lete dite a soupla ji v tech obrovskych mrazech do kralikarny ven ke kralikum, kteri ji okousali nozicky a samozrejme, ze umrela i na podchlazeni, stravu atd.do 2dne:-(.Vlastne ji jeste umirajici v igelitce nesla k jedny pani, aby ji hodila psum:-(

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Po Zář 19, 2011 13:53

Terezka napsal:Kdo ví, jestli ten zápach nebyl hnis z nějakého abscesu v tlamičce nebo jinde.

Taky mě to napadlo. Slečna (nebo paní), která mi ji dovezla na Čerňák autem, říkala, že to tam bylo zakouřené a měli dva psy. A ta holka se činči nechtěl ani dotknout. Prý je divoká, nebo tak něco.

No já tu mám novinky. Volala mi Chylíková, zoubky obrousila a vůbec ošetřila. Kořeny nejsou ideální, ale ještě to prý jde. Za pák hodin si ji vyzvednu a standardně to bude chtít péči jako o nemocnou/slabou činču po broušení. Za pár dní jdem na kontrolu a uvidíme. Jinak koprolka dopadla dobře, ale zatím to není 100%. Doufám, že se z toho vylíže a chvíli s námi ještě bude. Ale říct s jistotou se to zatím určitě nedá.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Zář 19, 2011 14:00

Tak zaplatpanbuh aspon za tuhle zpravu.Pokud je to takhle, tak by tady mohl byt klidne i par let.Bude teda sbirka pokracovat na tohoto cincilacka a jeho peci a jak to dal bude probihat s ni?Bylo by dobre rozsirit ode dnesniho dne seznam lidi, kteri si defakto virtulane adoptuji tohoto cincilacka, stacilo by, kdyby kazdy prispel mesicne i stovkou, ta by myslim nikoho nezabila a stacilo by to pokryt naklady, kdyz by nas bylo co nejvice.
Kolik to Saso stalo?
Takze maji jeste 2 psy, no potespanbuh, jestli dopadnou stejne.Hlavne, ze bylo koukam na cigara:-(.Ta pece o cincilu musela byt otresna, bude mit asi i zhuntovany plice z toho huleni u nich tam.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Po Zář 19, 2011 15:57

Tak to je dobrá zpráva,teď aby to chudáček zvládl,drží me moc palečky

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Po Zář 19, 2011 15:57

Tak to je super zpráva,moc držíme palečky

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » Po Zář 19, 2011 16:44

jsem moc ráda že to takhle dopadlo a činčiláček je v pořádku i když úplně ne.ale to nejhorší má za sebou.tak držím palce ať začne brzy papat a přibírat :)

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » Po Zář 19, 2011 17:00

Tak to se mi ulevilo ikdyž pokud by byl bojovník,jako moje Bubu i s těma kořenama by žil jako zdravá činčilka.

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

UFF

Příspěvekod Jitka Řeháková » Po Zář 19, 2011 17:15

I já mám radost za chlapečka, přeju mu ať se zvetí a zažije krásné chvilky :lol: jenom nerozumím tomu, vezme si ho někdo nebo se vrací zpět do té hrůzy? Pak mi ještě napadlo - nenajdou se nějací nesvědomití co by chtěli zneužít těch svědomitých se srdcem na pravém místě??
Doba je zlá..... a co doba, ale je plno špatných lidí.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Po Zář 19, 2011 22:19

Činčiláka nedám, slíbila jsem mu, že budeme spolu a bude to dobrý. Leda Kristýně, které hlídám (min. půl roku, je na stáži) Čikiho, pokud se skamarádí. Čiki je první činča, která se ke mně dostala, na které je vidět, že měla opravdu dobrou péči.
Miky je na tom lépe. Už se tolik nebojí. Snaží se baštit, ale dělá mu to problémy, tak musíme trochu bojovat s Rodicarem. Do konce týdne musíme na kontrolu. Nechala jsem tam 2375 Kč. Fakturu můžu naskenovat, abyste viděli, co všechno chudáček absolvoval. Pokud finančně pomůžete, budu samozřejmě ráda, stejně jako za každou podporu, kterou jste zde již vyjádřili, ale nejvíc ráda jsem za toho broučka, že mu můžu (můžeme) pomoci a že ještě snad nebylo pozdě, že by mohl prožít hezký zbytek života.
A fotku můžu nějakou vytvořit a dát ji sem, ale aby Vás to nevyděsilo :(

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Zář 19, 2011 22:44

Fotku sem urcite dej.Ani nevis, jak jsem rada, ze jsi mu pomohla a snad se na me nezlobis, ze jsem Te do toho zase navrtala, ale byl potreba nekdo z Prahy, nebo okoli kvuli Lietavcove, nebo Chylikove, to bylo jasne, ze bude takovyto problem.Co mu vsechno bylo prosim Te a co absolvoval a co rikala veterinarka?Samozrejme, ze Ti prispejeme, teda, verim, ze cincilari prispeji a ta castka za prvni osetreni by se mela dat se sbirky a uhradit i ta cesta, kdo pro nej jel, Bodlinka?Velky dik take tomu, kdo pro toho cincilacka k nim jel.Nechtela bych to tam videt a chudaci psi jeste, kdovi, jak to s nima dopadne.A v jake kleci aspon byl ten cincilak?Mam hruzu to jen domyslet, zvlast, kdyz byl v te koupelne.
Jo a take velky diky Pacince, ktera o tom dala vedet a nakopla me k tomu, abych to tady nechala zverejnit.Holky, vsem vam moc diky za zachranu toho broucka.Ikdyby zil jen chvili, tak aspon zazije, ze ho mel a ma nekdo opravdu rad, pomaha mu a neni sam nekde v kouplne:-(

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: UFF

Příspěvekod jasmin » Po Zář 19, 2011 22:51

Jitka Řeháková napsal:I já mám radost za chlapečka, přeju mu ať se zvetí a zažije krásné chvilky :lol: jenom nerozumím tomu, vezme si ho někdo nebo se vrací zpět do té hrůzy? Pak mi ještě napadlo - nenajdou se nějací nesvědomití co by chtěli zneužít těch svědomitých se srdcem na pravém místě??
Doba je zlá..... a co doba, ale je plno špatných lidí.

Do te hruzy by se uz urcite nikdy nevratil, to by nedovolil snad nikdo.To by byl jeho jisty konec.Ikdyz se dostali do svizelne situace, tak tohle je neomlouva, ponevadz se to nestalo ze dne na den a mohli to resit drive a navic, pokud byl cele 2 roky od zacatku zavreny v te koupelne ve vlhku a sam, tak to uz je neomlouva vubec,Takovym lidem se zvirata nevraceji.

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » Út Zář 20, 2011 7:12

ajtik napsal:V sobotu na výstavě jsem se ježila co tam lidi řikali o činčilách.Málogdo poznal činčilu nejvíc bylo lidí co si mysleli že je to chlupatý osmák.

to já se často setkávám s tím že lidi říkaji že je to králíček nebo morčátko :lol:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Zář 20, 2011 8:54

Činčilku přivezla slečna či paní anhelli z jiného fora, ani nevím řádné jméno, ale důležité je, že zasáhla a činčiláka při cestě do Prahy přibrali. Samozřejmě velké díky tu patří všem, kteří se angažovali v záchraně zubožného nevinného zvířátka. Miky vám moc děkuje :D
A ta klec, já ji neviděla, ale anhelli zvířátko převážela ve své standardně malé přenosce a klec prý byla cca jako ty čtyři přenosky. Takže celkem malá. No těď si s velikostí klece moc nepolepšil, volnou jsem tu měla jen dočasnou bezpoličkovou klec (králičí), ale až bude správný čas, seznámila bych ho s tim Čikym, je to cca roční milej klučina, chován samotný. Myslím, že kámoše oba uvítají. Nebo mu pořádnou klec samozřejmě seženu.

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » Út Zář 20, 2011 10:46

Já myslím,že teď je hlavně důležitý,aby se rozbaštil,klec bych teď opravdu neřešila :wink: Hlavně musí nabrat a zesílit,takže ta tvoje klec mu bohatě postačí na zotavenou :)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Zář 20, 2011 16:28

Dej sem pak jeho fotku.Bude mit s nejvetsi pravdepodobnosti znicena i jatra, ponevadz pry byl krmen smeskou a samejma sragorama, jen ne granulema.Davej mu ten ostropestrec mariansky, na spicinku noze ted obden asi 10dni a pak 14dni pauzu a nasledne dvakrat do tydne stejne mnozstvi.Take mu muzes dat goji, ale jelikoz byl cpan smeskou a sajratjty, tak mu dej jen jednu dvakrat do tydne maximum.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Zář 20, 2011 17:23

O játrech jsme s Chylíkovou mluvily, uvidíme časem. Rozboz krve mu myslím zatím nedělala. Potřebujem aby zesílil. Ale pomalinku u mě přibírá. Poprosím Míšu o foto, mým mobilem by toho beztak moc vidět nebylo. Ostropestřec mám semínka, tak až bude schopný normálněji papat, kúru samozřejmě udělám.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Zář 20, 2011 17:53

Chudinka mala.A pak pujdes na kontrolu k Lietavcove jeste?Nejak se ztracim ted v tom, ktera veterinarka je co se tyce tech zubu lepsi, nejlepsi, ci obe jsou stejne dobre?
Je to stejne zvlastni a nespravedlive.Cincilky, ktere byly casto v podobne otresne peci maji vuli zit a ikdyz jsou jejich zubni problemy v hodne zanedbanem stavu, tak prezivaji po zakroku.A moje Krejzinka to nevydrzela a po zakroku v Brne umrela po nekolika dnech:-(.A to jsem si myslela, ze jsem nato prisla jeste vcas, ikdyz, nez jsem sehnala odvoz, trvalo to par dni jeste po tom, co jsem si vsimla, ze tam problem je a bylo mi jasne jaky, kdyz napadne dlouho zvykala a drobila.Do tydne jsem sehnala odvoz do Brna, udelal se zakrok, ale byly spatne i koreny a organy, snad i girardie premnozene stresem.Ikdyz zakrok prezila a zacala dokrmovanim tam pribirat, tak v den, kdyz jsme si pro ni meli jet volal Jekl, ze je na necem, jako inkubatoru a umira:-(.Tak Mikimu preju vetsi stesti, nez mela Krejzinka a pred ni jeste Miminka.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Zář 20, 2011 17:56

Obě doktorky jsou stejně dobré. Blbý je akorát to, že jsou obě na stejném konci Prahy, že to nemají nějak rozhozené.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Zář 20, 2011 20:34

A kde je presne ta Chylikova?

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”