venčení

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Nechají se od vás činčiláčci brát do rukou?

ano lehce
16
70%
ne vůbec
7
30%
 
Celkový počet hlasů: 23

wormsik

venčení

Příspěvekod wormsik » Stř Zář 27, 2006 16:23

Ahojte,

myslíte,že je nornální,když pustím činčiláky,že vůbec neběhají,vždy zalezou za skříň,nebo gauč do škvíry a po chvíli začnou vydávat takový ten zvuk,co znamená že hlásí nebezpečí.Takové to štěkání...Když jsem měla jen jednoho dělával to...a teď když má kamaráda,dělají to oba....Obdivuji takové to vyprávění,že vaší bobci k vám během venčení chodí pro dobrůtky skáčou po vás a vy je můžete hladit a podle vašich fotek i brát do ruk...Já to neznám mě si tak akorát v kleci ten starší sedne na ruku a nesmím se hýbat,jakmile to udělám uteče.

Disable adblock

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Stř Zář 27, 2006 16:34

Honzík nesnáší braní do rukou, vždycky na mě prskne a uteče a pak se mnou nemluví. Můžu ho jen hladit a drbat. Při venčení za mnou vždycky přijde, začne mě okusovat a lézt všude i po hlavě :) . Ale chtělo to čas... máme ho dva roky a ze začátku na sebe nenechal při venčení ani šáhnout.

wormsik

Příspěvekod wormsik » Stř Zář 27, 2006 16:40

No jenomže my máme Ferdu už rok,tak si myslím,že se to asi ani už nezmění....

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Stř Zář 27, 2006 17:46

zkus pořídit druhou činčilku, o které víš, že se nechá brát do rukou!
já mám činčilku 2 roky, je plachý a na ruce vůbec nechce (okusuje mi rukávy, ponožky, skáče mi přes papuče, nechá se chvíli - jen v kleci- drbat pod bradou, ale na ruce ne a ne :cry: )
od té doby, co mám druhého, mazlíka, který se občas na ruce vyloženě cpe, ten plachej vidí, že to není nic hroznýho a že to lze ve zdraví přežít, takže teď se už párkrát nechá i nabrat na ruce, ale mazlit se v náručí, to ani náhodou - prozatím :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Stř Zář 27, 2006 18:04

Něco ji musí rušit. Pes, hluk z ulice, stavební práce v domě... Já si myslím, že tim také dávají najevo se jim něco nelíbí.

Mi to hodně dělala Nyna. Pokaždé když se ke kleci někdo přiblížil nějakým pro ni nevhodným způsobem, tak začala takhle berčet. Řešením bylo, že přes den byla přes klec přehozena deka, ať ji nic neruší. Nechámvala jsem volnou jednu stěnu... aby se mohla dívat ven... aby nebyla úplně izolovaná.

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Stř Zář 27, 2006 18:10

Možná kolem něho chodíš moc po špičkách. Já nechávám činče zvyknout na normální provoz domácnosti a není problém. Sem tam někdo řískne dveřmi (většinou já, protože kliky neuznávám :? ), o výkendu luxuji i kolem klece... a žádný povyk se nekoná... taky máme psa... ten si občas pobafá... zvonek... hudba... atd.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Stř Zář 27, 2006 18:31

holkám jsem nezavřela na víkend akvárko, ale i přesto nešly ven...... braní do rukou vypadá jak boj kdo z koho, jinak k ruce přijdou rády, oňufávají ji ale vzít se nenechaj, to začnou nadávat

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Zář 27, 2006 22:11

Večer před venčením je to v pohodě, otevřu klec, některá z činčil mi hupsne na ruce, vezmu ji na vyhlídku po obýváku, popř. terase, a když začíná být oplašená, jde do klece a na vyjížďku jde druhá. Ale při výběhu se chytit ani hladit moc nedají. Pouze když dostanou mlsku, tak to bych do nich mohl i kopat :roll:.

Avatar uživatele
Radecka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 405
Registrován: Po Lis 14, 2005 8:32
Místo/Bydliště: Boskovice

Příspěvekod Radecka » Po Říj 02, 2006 8:27

Terry na mě neprská, ale moc se mu nelíbí, když ho beru do rukou. Zatím je klec v obýváku a proběhnout se chodí do chodby, takže ho vždycky vezmu a odnesu tam. Když běhá, tak se chytit rozhodně nenechá, ale poslední dva dny už mu nevadí, když ho pohladím (samozřejmě ne vždycky a taky to nezkouším moc často), ale jinak mi leze po rukách, očichává, skáče po hlavě atd.
Ale mám ho doma teprve 14 dní, takže to beru jako veliký pokrok.

Jinak se snažím, aby přes den co nejvíc spal, ale na běžný provoz (vysávání, televize atd.) si zvyknout musí.

Jinak souhlasím se Styrem - když má mlsek (nebo stačí, když ho nechám chvíli okousávat omítku), tak si s ním můžu dělat co chci :wink:

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Po Říj 02, 2006 14:02

Tak to u nás byl Skipy v pohodě hned od začátku, nechal se brát do ruky i hladit, paní od které jsme ho koupili ho krásně ochočila. Nio ten měl dlouhou dobu strach, vždy když jsem ho chtěla vzít tak se začal zmítat jako šíleny, ale už je hodnější, nechá se hladit a když ho vezmu do ruky tak je krotký. A poslední Lili, ta ze začátku ten první den byla vyjukaná a nechala se pohladit atd, ale teď se ještě docela bojí, do ruky se nenechá vzít ani náhoudou. Ale když sedím na židli u pc, to na mě všichni tři skáčou jako blázni :-)

Ála

Příspěvekod Ála » Út Říj 03, 2006 10:08

Když je Mates v kleci, tak se nechá drbat úplně v pohodě. Úplně stuhne a přivírá oči, jak je mu to příjemný. Když mu tam dám jet tak ruku, tak si taky hraje.
Jakmile ale má klec otevřenou, tak nemá zájem. Přijde mi, že mi jako naznačuje, že když může běhat, tak ho nemám zdržovat a obtěžovat. Když je puštěnej, tak se taky chytit nenechá - bojí se, že ho zavřu do klece a bude mít útrum. Jen občas, když má náladu, tak vyskočí na postel a nechá se podrbat. Jinak mě jen okusuje a skáče kolem... :D

SantatheLoTR
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: Út Říj 03, 2006 10:34
Místo/Bydliště: Puškinova 2661/20

Příspěvekod SantatheLoTR » Pá Říj 06, 2006 11:49

Ahojte,

myslíte,že je nornální,když pustím činčiláky,že vůbec neběhají,vždy zalezou za skříň,nebo gauč do škvíry a po chvíli začnou vydávat takový ten zvuk,co znamená že hlásí nebezpečí.Takové to štěkání...Když jsem měla jen jednoho dělával to...a teď když má kamaráda,dělají to oba....Obdivuji takové to vyprávění,že vaší bobci k vám během venčení chodí pro dobrůtky skáčou po vás a vy je můžete hladit a podle vašich fotek i brát do ruk...Já to neznám mě si tak akorát v kleci ten starší sedne na ruku a nesmím se hýbat,jakmile to udělám uteče.


Myslím si, že to bude tím, že jí nemáš pořádně ochočenou. To mi ze začátku dělala taky, ale Vikís si na nás zvykl, protože když jsem ho přivezl tak mu byly sotva 2 měsíca. Tak chudinka pořád brečel po mamince. No a jelikož se mu stýskalo tak jsme se s ním pořád mazlili když brečel a už je zvyklej. Taky se mi stalo, že když jsem ho v noci utěšoval tak jsme oba usnuli a já ráno vstával do práce a Vikís chrněl vedle mě na polštáři. Štestí, že jsem ho nezalehl. :) :D :lol: :P

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”