Činčila krmivem pro hada?

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Činčila krmivem pro hada?

Příspěvekod xxlenkakxx » Po Bře 19, 2012 12:38

Jo? Tak to jsem ráda, že další doporučení. Říkala že pošle kilo na zkoušku. Tak se na ně těším :-) Teď si představte, že mi volá něakej blbec, na inzerát,že chce činčilu pro hada...Je toto možný??? No fuj, mě je zle...

Disable adblock

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod Dora » Po Bře 19, 2012 13:35

xxlenkakxx napsal:Jo? Tak to jsem ráda, že další doporučení. Říkala že pošle kilo na zkoušku. Tak se na ně těším :-) Teď si představte, že mi volá něakej blbec, na inzerát,že chce činčilu pro hada...Je toto možný??? No fuj, mě je zle...



No to snad není možný!!!!!!!!!! pro hada???? :evil:
Bych mu řekla, co má za hada, že ho to přijde docela draho takový luxusní žrádlo :-D

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod martej » Po Bře 19, 2012 13:43

Já si spíš myslím, že to byl nějaký provokater - myslim, že činčilou nikdo nekrmí. už kvůli tomu, že je drahá.

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » Po Bře 19, 2012 14:20

Jojo provokatér. Hihňal se do telefonu a že je mu to jedno, kolik za ní dá. Že prý má svého hada rád a jednou si může dopřát něco luxusního...Poslala jsem ho někam, a že jestli mu to přijde vtipný, tak mě to vtipný nepřijde...No, žasnu nad některými lidmi, fakt...Fotečky jistě zase přibydou i informace, jak se to s ním vyvíjí :-)

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod žanda » Po Bře 19, 2012 20:24

martej napsal:Já si spíš myslím, že to byl nějaký provokater - myslim, že činčilou nikdo nekrmí. už kvůli tomu, že je drahá.


Marti, bohužel tě musím vyvést z omylu. Na burzách teraristiky se prodávají jako krmivo i 2 měsíční mláďata činčil... A jsou tak velcí hadi, kteří slupnou i králíka...

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod Maartyy » Po Bře 19, 2012 20:29

žanda napsal:Marti, bohužel tě musím vyvést z omylu. Na burzách teraristiky se prodávají jako krmivo i 2 měsíční mláďata činčil... A jsou tak velcí hadi, kteří slupnou i králíka...


A kolik za takove chudatka chteji? Ze bych nejakou burzu navstivil, koupil prdolky a poslal je dal k nekomu do dobrych rukou...

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » Po Bře 19, 2012 20:36

Paneboze,to snad ne?Pridavam se k Maartyymu.;)

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod Dora » Po Bře 19, 2012 20:56

žanda napsal:
martej napsal:Já si spíš myslím, že to byl nějaký provokater - myslim, že činčilou nikdo nekrmí. už kvůli tomu, že je drahá.


Marti, bohužel tě musím vyvést z omylu. Na burzách teraristiky se prodávají jako krmivo i 2 měsíční mláďata činčil... A jsou tak velcí hadi, kteří slupnou i králíka...



To myslíš vážně?????? :( to je teda hrozný............
chudáci

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila krmivem pro hada?

Příspěvekod xxlenkakxx » Po Bře 19, 2012 21:14

No jako mamky sousedka pestuje morcata pro hadare.Je mi z ni uplne zle.Jenze zachranovat je nemuzu porad.Doma mam 2 kralindy ktere meli zkoncit hadovi v zaludku.Ty jo,ale cincila by me tedy vazne nenapadla.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Činčila krmivem pro hada?

Příspěvekod jasmin » Po Bře 19, 2012 21:30

Je to strasny, uz jsem o tom cetla kdysi tez, ze se jimi hadi nekteri krmi a snad dokonce jsem cetla, ale uz je to asi 12let zpatky, ze v nektere Zoo meli cincilky, chov a mladata bohuzel takto koncily pry:-(.
Ani to nechci domyslit, je jedno, o jakeho hlodavce se jedna, ale ze clovek ma cincilky a ma k nim vztah, tak se mi z toho dela soufl.A hlavne proto, ponevadz pry, nez ten hlodavec zemre, je to pro nej silene utrpeni, ponevadz hadi tim skrcenim postupnym pomalu lamou zvireti kosti v tele a to zvire porad zije, ale ma strasne bolesti a trpi, ale je tak sevrene pevne, ze ani nemuze narikat a dychat.Pry jedine mys to ma ihned diky sve velikosti za sebou, ale morctata, kralici a cincily, dokonce i potkani je pro ne priserna a pomala smrt.A kdyz si predstavim cincilu, fakt bych nekoho nakopala nekam, takze to Leni mohl ten dotycnej myslet naprosto vazne a na nekjaky inzerat se urcite chytne.Nekterym chovatelum-mnozitelum je to i jedno, radi prodaji na cokoliv a zrejme je mozne, ze i v nekterych zveracich jsou schopni cincilu, ktera je dlouho neprodejna na tohle prodat, nebo, pokud na prodejne maji hady je jima nakrmit.
Chapu, ze had musi neco jist, ale tohle je hnus, ponevadz ta korist jeho je bez sance, je mu naservirovana bez moznosti uteku, kterou v prirode aspon ma.Proto nesnasim lidi, kteri doma chovaji hady a zvirata, ktera krmi jinymi zivymi zviraty:-(

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila krmivem pro hada?

Příspěvekod Maartyy » Po Bře 19, 2012 21:59

Jak kdyby hadovi nestacil kousek veproveho nebo kureciho ze supermarketu....( nerozumim hadum,ale maso jak maso ne? Podle me jsou to zvirata k nicemu, stejne dobre se muzu divat na cihlu pod lampou a vysledek je stejny)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Činčila krmivem pro hada?

Příspěvekod jasmin » Po Bře 19, 2012 22:02

Nechci plasit, ale dotycny pan, od ktereho mas cincilku, kterou jsi defakto zachranil z te inzerce ma v mailu tez hada ve fotce nahore a kdyz mi psal, ze je chovatelem mnoha dalsich zvirat, tak jen doufam, ze mladaty hlodavcu a te cincilky hada nekrmil tez:-(.

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila krmivem pro hada?

Příspěvekod Maartyy » Po Bře 19, 2012 22:13

jasmin napsal:Nechci plasit, ale dotycny pan, od ktereho mas cincilku, kterou jsi defakto zachranil z te inzerce ma v mailu tez hada ve fotce nahore a kdyz mi psal, ze je chovatelem mnoha dalsich zvirat, tak jen doufam, ze mladaty hlodavcu a te cincilky hada nekrmil tez:-(.


No co já vím tak cincu z Ostravy mam od paní. Je mozne ze jeji chlap choval hady, cincu meli rok a pul a mlade mela jen jednou tak snad je nepotkal tak strasny osud :(

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: Činčila krmivem pro hada?

Příspěvekod chovamcoumim » Út Bře 20, 2012 11:50

Je to hrozný co se už děje na tom světě,si to nedovedu vůbec představit jak se tak může někdo chovat.Mi se hadi hodně líbí,ale nikdy jsem si nepořídila žádneho z důvodu že bych ho musela krmit živými mláďátky.Jako mladší jsem měla myšky a podkany,ale jako mazlíčky,mláďata jsem si nechala a nebo dala známým na mazlíčky,ale nedovedu si představit že by skončili jako žrádlo :twisted: A jak mám teď mimi činčilek jak jsou úžasný a měli by takto skončit hrůza

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Činčila krmivem pro hada?

Příspěvekod jasmin » Út Bře 20, 2012 11:59

Prave proto je nejvetsim nebezpecim a nejen pro cincily, ale i potkany, morcata, kraliky je v inzercich nabizet zdarma:-(.
To uz je pro ne opravdu milosrdnejsi smrt u kozesinoveho chovatele, hlavne rychla, nez tohle pomale umirani plne utrpeni.
Jedina obrana pro ty, kterym neni jedno, kde jejich cincilka a zvire skonci je pouze to, nenabizet jej zdarma a proverit si, kam pujde a nejlepe to vse dat ty podminky papirove.

lara
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: Pá Říj 28, 2011 13:25
Místo/Bydliště: středočeský kraj

Re: Činčila krmivem pro hada?

Příspěvekod lara » Út Bře 20, 2012 12:37

pravidelně navštěvuji teraristické i ptačí burzy ( hada doma nemám!! jen malé neškodné ještěrky!) a na obou burzách jsou činči nabízeny. Nejsou ale nabízeny za účelem zkrmení ale spíš na mazlíka pro děti ( na burzách je spoustu děcek takže činči většinou končí u nich a né u hadů) Na tera burzách se nabízí i např vakoveverky, fretky,burunduci ... ale rozhodně ne za účelem zkrmení ! Ovšem činči co tam jsou nabízeny rozhodně nejsou ve 100 % stavu :-( narazila sem tam i na měsíční miminko ,pukalo mi z toho srdce!!!!! Samozřejmě sem na to prodávajícího upozornila ale byla sem dosti nevybíravým způsobem poslána kamsi.....! Všude je spoustu hluku,spoustu lidí - rozhodně to není příjemné prostředí pro činči ( ať na tera nebo na ptačí burze) Jinak ceny činčilek se tam pohybují za standartka cca 600,- ! Příští měsíc bude burza v Praze Holešovicích 7.4. tak kdo by měl zájem se tam jít podívat ....

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila krmivem pro hada?

Příspěvekod Dora » Stř Bře 21, 2012 12:00

Tak za 600,- snad nikdo nebude kupovat na žrádlo ne??
A jestli je kupují za tu cenu na žrádlo, tak když někdo nabízí za 200,- 250,- činčilu, tak je to levný zákusek :-(

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Činčila krmivem pro hada?

Příspěvekod Reňaaa » Stř Bře 21, 2012 12:12

Podle mě ten dotyčný vás chtěl akorát naštvat ;)

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila krmivem pro hada?

Příspěvekod saskie » Stř Bře 21, 2012 15:08

Maartyy napsal:Podle me jsou to zvirata k nicemu, stejne dobre se muzu divat na cihlu pod lampou a vysledek je stejny)

:lol: tak to byla trefa :lol:
Jinak krmit činčilou, to by se ten had snad dřív udusil tim množstvim chlupů, ne :?

Avatar uživatele
KAKTUS1010
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 532
Registrován: Stř Bře 28, 2007 16:10
Místo/Bydliště: Povazska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila krmivem pro hada?

Příspěvekod KAKTUS1010 » Stř Bře 21, 2012 15:39

Tak myslím že by sa neudusil nejaký 2 metrový pyton by ju zjedol ako nič... Je to všetko hrozne ale zase v prirode sa živia čím?? Myši, potkany, a vela iných zvierat... Takže je to len vec nazoru... My považujeme činčily za mile krasne male zvierata a tí čo chovaju hadov sa na hlodavce pozeraju ako na potravu... Keby sa mali na každe zviera tak pozerat tak by im tie hady zdochli od hladu...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Činčila krmivem pro hada?

Příspěvekod jasmin » Stř Bře 21, 2012 23:55

s timto nesouhlasim.V prirode si ten had musi to zvire sam ulovit, to je jina, ale tady mu jej bez jakekoliv moznosti uniku naserviruje clovek primo, takze zadnej zakon prirody to neni.Proste nesnasim chovatele hadu,kteri je krmi zivymi zviraty.Hadi jsou krasni, ale nepatri do bytu a terarii, ale do prirody.Je to takova snobarna spis, ja si nemuzu pomoci.
Proc by se nemohli ty hadi teda, kdyz uz je nekdo musi mermomoci mit krmit syrovym masem, treba kurecim,pokud musi uz mit teda jedine zivou korist, tak aspon ty male mysi, ktere to maji za sebou okamzite, narozdil od tech vetsich hlodavcu a zvirat.To snad bavi ty lidi nato koukat, jak ten had pomalu lame jednu kost za druhou tomu zvireti a jak strasne ho to musi bolet a pomalu umira?
Ne, fakt tohle nepochopim, to neni uz o lasce ke zviratum, ponevadz na tohle by se nemohl clovek vpohode divat teda.Vzdy jde najit nejakou jinou moznost, jako aspon ty male mysi

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila krmivem pro hada?

Příspěvekod jejula » Čt Bře 22, 2012 15:01

Tak mě se taky nelíbí,že se takhle krmí hlodavcema vubec.Já mám doma ještě 2potkánky a osmačky.Mě se had líbí,ale moje psychyka by nezvládla dát k němu ani myšku.Je to tak jak píše Jasmin v přírodě má zvíře aspoň šanci utéct.Nejhorší je jak se k potkanum chovaj ve zveráčích třeba co jsem četla na foru jak jedna holka šla do zveráku něco koupit a viděla na pultě mali holátka připraveny pro hady,ktery nebyli ani u matky a pomalu tam umírali ve stleničce.No tohle kdybych viděla já tak se asi neudržim.Fuj chudinky mali.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Činčila krmivem pro hada?

Příspěvekod jasmin » Čt Bře 22, 2012 15:23

Tak to jsem take videla a prodavacka je mela uz pripravene pro hadare:-(.Bylo me do breku, kdyz jsem to videla, jak se natahovali a hledaly mamu:-(.Tohle je hnus proti prirode.

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila krmivem pro hada?

Příspěvekod jejula » Čt Bře 22, 2012 15:50

Tak to bych do toho zveraku ani nešla.Jen mě udivuje,že to te prodavačce nevadi já bych na tohle neměla žaludek.My máme naštěstí celkem solidní zverimexi.Z jednoho mám oba potkánky a prodává tam i prodavačka,která má doma potkánky.A ve druhém mají i fretky navolno,ale dostala mě slečna ukazovala mi potkánka a zdrhala ji fretka a chtěla si oba vzit do každé ruky tak jsem ji zarazila a fretku vzala já,asi bych nepřežila být svědkem zakousnutyho potkánka.Tak sme si tam hladili fretky a potkánky.To by se mi líbilo chodit si hladit a starat se o zvířátka do zveráku.Jo a ještě jsem si vzpoměla kousek v dalším městě se se zvířátkama i mazlili a zrovna jim utekla činčilka po obchodě. :D

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Činčila krmivem pro hada?

Příspěvekod jasmin » Čt Bře 22, 2012 22:21

A to tomu chlapovi pro hada s klidem sla vybirat i morce,fakt me z toho nebylo dobre.Vim, ze je to pro ni zakaznik a odmitnout tohle asi nemuze, nevim, proto bych ve zveraku nikdy delat nemohla a ani nechtela, leda mit svuj, ale to bych asi skoro zadne zvire neprodala.
Tem hadum nekdo dava pry i kotata a stenata jsem slysela a ze to nekteri lide pro ne chovaji,teda aspon se timto zpusobem i zbavuji kotat a stenat.:-(

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”