převoz psa

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Čt Srp 04, 2011 13:39

Já si myslim (pochybuju, že toho ustrašenýho chudáka by někam tahal...) :roll:

Disable adblock

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Srp 04, 2011 14:10

Jenze taky co chces delat s ustrašenym dospělim vlkem

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Čt Srp 04, 2011 16:00

Co? snažit se komunikovat, jako vlci. Což lze. A hlavně, mít na toho vlka čas, to, že mu občas něco hodí mi jako komunikace nepřijde...

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Čt Srp 04, 2011 19:21

no u Rudovi Desenským jsem taky slyšela svoje, pejska na převýchovu bych k němu nedala... I když u nás je problém převážně s rozmazleností :P

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Srp 05, 2011 11:16

Wulfíno a co by si s tím vlkem dělala? Je to nebezpečná šelma, která potřebuje individuální přístup, jak píšeš hodně času a nějaký zabezpečený prostor odkud ti neuteče (nepřeskočí). Já osobně bych ti tu vlčici taky nedala a už vůbec, kdyby si přišla chudinka malinka, já si ji odkoupím. Vlci by měli lítat po lese a pokud si ho už někdo vezme, tak opravdu jen zkušeným lidem, kteří už si prošli i ostřejšíma plemeny. Vem si, že kdyby ti utekla? Nebo se k ní dostali tvé děti ??? Opravdu to není sranda.

Jinak Desenský má velmi specifický způsob převýchovy, ale je to člověk, který neumí jednat s lidmi, takže bych za nim neposlala lidi, kteří chtějí psa zpět do rodiny.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Pá Srp 05, 2011 11:39

Martino ty o mě víš naprostý prd. Tak bych ocenila, kdybys mě nechala bejt a hrabala si na vlastním písečku.
Navíc jde o vlka nikoli vlčici! Vlčici jsem doma měli. Byl to evropský vlk. Čas mám, prostor taky a zkušenosti taktéž... Prošlo mi rukama nespočet psů, jsme kynologové už po staletí. A věř mi, neutek. Neměl by důvod, jenž to bys musela znát vlčí chování a psychiku, abys něco takovýho mohla vypustit z pusy... :roll:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Pá Srp 05, 2011 12:08

Odvoz jsme našli, prosím zamknout. :x

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Srp 05, 2011 12:45

Nechápu, proč vyjíždíš. Trochu by ses mohla zamyslet nad svým slovníkem :roll:

Nic jsem o tobě špatného neřekla. Nevím, jaké zkušenosti máš, a abych pravdu řekla, je mi to jedno. Budu spát klidně i bez těchto informací :wink: Jediné co jsem napsala je, že já bych cizímu člověku, který za mnou přijde se slovy, chudinka malinka, vy ji tu týráte, vlka neprodala a je jedno jestli fenu nebo psa. Nehledě na to by mě to i urazilo. Nemůžeš vědět, jak on s tou fenou/psem pracuje, protože tam nejsi nonstop a je jasné, že když tam někdo přijde, tak vlka, nebo vlčici zavře.

Můj názor na danou věc je ten, že vlk má být ve volné přírodě a pokud se nejedná o záchranu živočišného druhu, neměl by se zavírat. A já osobně bych převychovaného vlka dala jen do rukou známému člověku o kterým vím, že má velký pozemek s vysokým plotem, dostatkem času a profesionálovi, který s nim bude pracovat.

PS: témata mimo inzerci nelze na přání uživatele jen tak zamknout.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Srp 05, 2011 14:04

Opravdu nevim, jak to s nim je s tim Rudou, ale nekterym lidem a jejich psum opravdu pomohl, proste to asi bude individualni.Pusobi, jako podivin a podle me moc lidi ani nemusi, psy a zvirata ma radeji a v tom mu naprosto rozumim.:-)
Opravdu by to mohl soudit jen nekdo, kdo ho zna dost dobre osobne a dlouho a pobyval tam dele.

nase rodina take po generace byla kynologove, hlavne pres dogy a boxery, rhotwiky.
Vlk se neda vycvicit, je to specificka povaha, kterou si clovek musi ziskat, ale ne silou a uz vubec ne drilem a rozkazy.Je to osobnost a individulaista, poslouchat nikdy nebude, ale svemu cloveku dokaze byt verny.nebezpecny by byt nemel, pokud je na cloveka zvyklej od mala.Kazdopadne ale vyzaduje uplne jiny pristup, nez pes.

Ted to neber spatne Wulfino, ale nejsem si jista, zda jsi nepsala, ze tu vlcici vam nekdo otravil pred casem.Jestli ano, tak pokud to vedel, tak se treba o toho vlka bal, aby se to neopakovalo a proto Ti ho nechtel dat treba, ja nevim.S vlkem chodit na prochazky na vodaku je fakt blbost, neni to pes, takze paradoxne v opravdu hodne velke a dobre prizpusobene ohrade muze byt stastny.Vlk musi citit i v zajeti aspon urcitou volnost a svobodu pohybu, jinak je to chudak.
Urcite je ale min nebezpecnej, nez pitbul ve spatnejch rukach.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Pá Srp 05, 2011 18:31

jasmin napsal:Ted to neber spatne Wulfino, ale nejsem si jista, zda jsi nepsala, ze tu vlcici vam nekdo otravil pred casem.


:D no, jestli před časem bereš 15 let, tak jo no :-D
prosim tě v té době se o něm ani nevědělo :-D
Ps: vlk se vychovat dá, jen musíš umět a vědět jak, Akira chodila na vodítku, žrala granule, uměla povely byla skvělej společník...
a mimojiné, matka v Berlínské Zoo jí odmítla a další 3 vlčata zabila, tak se můj otec nabíd a vzali jsem si jí.. v přírodě by to nedala už vůbec... :roll:

ps: to uzamykání už jsem řešila s Mončou... :wink: :lol:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Srp 05, 2011 22:44

tak to nevim, o vlcich jsem hodne cetla, uz jako mala holka a psa z nej delat pry nejde, mozna to byla nejaka vyjimka teda.Mozna samice jsou lepe zvladatelne, ale vlk samec je hodne velky individualista a delat z nej psa se nedoporucuje.
Ja myslela, ze tu vlcici otravili ted nejak loni.Jo, lidi co to udelali jsou magori, no.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: převoz psa

Příspěvekod Wulfina » Pá Srp 26, 2011 13:19

[size=12]Hledáme domov[/size]

Přeposláno:

Hojky lidi. Dnes mě kontaktovala paní, že sebrali fenku NO bezdomovci, co jí týral. Bohužel ona má sama dominantní fenu a nepodařilo se jí to skloubit. Fenku musela dát do Trojského útulku, nicméně má výčitky svědomí, že už je tam fenečka dva týdny (já vím, že mnozí psi by za to dali nevím co, kdyby tam byli tak krátce) - kdyby se někomu líbila, tak zde je na ní odkaz: http://www.zkracovatko.cz/wnD9Ny

evidenční číslo: 1579/2011
plemeno: kříženec německého ovčáka
popis: fena, 24.5.2006
srst: černá se znaky, kratší
velikost: velký
nalezen: 02.08.2011
Zdiby
charakteristika:
k odebrání: V Zámcích 56, Praha 8
telefon: 283 011 711, 233 554 242

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: převoz psa

Příspěvekod Wulfina » Pá Srp 26, 2011 13:19

E-mail, který kamarádku upozornil na fenu:

Tohle je znění emailu, který se toho týká.

Mě ji přitáhli kamarádi od nějakého šmejda, co ji mlátil a týral. 3 dny se nedala ani pohladit, jak se bála. po 3 dnech se mi povedlo ji chytit a šly jsme i s mojí Eliškou na prochajdu. Dině se to moc líbilo a začla dělat pokroky, když zjistila, že u nás se psi nebijou. jenže když se trochu otrkla, tak začala dávat na Elišku packu a chtěla si ji podrobit. Eli to týden vydržela, a pak Dinu zbila. Rozehnala jsem je, ale Dina se pořád snažila dostat před Elču a ta moje čúza by ji nakonec asi zabila. Měla jsem ji 5 týdnů, neuměla nic, když přišla a když odcházela, znala přiběhnout na zavolání, sednout a začínala lehat. A taky se jí moc líbilo hlídání okolo plotu. Jinak je vášnivý automobilista a taky nadšená z koupání ve Vltavě. to dělala i potápku, nejen kachnu.

Fenečka váží 26kg.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Út Zář 13, 2011 17:26

Musim řict že jsem začala o panu Desenskym sbirat informace co je vlastně zač a docela jsem na něj změnila názor....bohužel.




Občanské sdružení MÍSTO
Dne 20. 8. byl Šaryk odvezen známým psychologem psů na převýchovu. Několikrát totiž agresivně napadl člověka a nikdo z nás neměl odvahu o něj za těchto podmínek pečovat. Šarykovi byla slíbena minimálně tříměsíční péče. Výše zmíněný člověk však od druhého dne nereagoval na e maily, nezvedal telefony a po necelých dvou týdnech jsme se dozvěděli, že nechal Šaryka z důvodu agresivity utratit.

odpověď R. Desenský:
„Pro dalšího psa na dožití tu jednak nemám místo a za druhé, tento pes odmítl komunikovat s kýmkoli, tedy i se mnou. Byl jsem jediný, který mohl vlézt k němu do kotce, aniž by mi šlo o život. Natolik pochopil, že jsem jediný jeho spojenec, přesto nebyl ochoten jakkoli spolupracovat."
„Nemám černé svědomí, že jsem nechal Šaryka odejít. Řekl si o to sám a já jen respektoval jeho rozhodnutí."

Je zvláštní, jak moc se lidé nechají ovlivnit médii a svého psa svěří do rukou člověku, ze kterého mají sami rozporuplné pocity. A pak mlčky přihlíží, jak se „odborník“ válí po jejich vyděšeném psu. Jak na něj křičí, škube s ním a tvrdí, že je to pro jejich vzájemné dobro… Proč? Jedna paní mi se slzami v očích líčila podobnou scénu: „Nečekala jsem to, protože jsem si myslela, že když je v televizi a v novinách, je to odborník a pak to bylo tak hrozné. Křičela jsem na něj, ať feně neubližuje, ať ji nechá… Ale dostalo se mi jen lekce, jak tomu nerozumím, nejsem správný alfa jedinec.“

Prosím nedávejte své psy do rukou lidí, o kterých nic nevíte, přemýšlejte o všech radách, které od kohokoli dostanete či si je přečtete. Je to váš pes, váš vztah, vaše ZODPOVĚDNOST.

Stanislava Jansová, šéfredaktorka, jansova@pespritelcloveka.cz

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Út Zář 13, 2011 20:22

Já bych řekla, že Desenský dělá věci po svém, výsledky má. Sestra tátovi přítelkyně u něj několikrát byla se svou mladou fenkou československého vlčáka Cesmínou, učili ji socializaci a udělala velké pokroky. Táta mi vyprávěl, co tam viděl jak pracuje pan Desenský se psy a rozhodně to na něj udělalo dojem.
Než si na někoho udělám doopravdy názor, musela bych ho vidět, jak to tam vypadá a tak, ale z knížek a z doslechu je mi sympatický (i tím, že s lidmi to neumí).
Tyhle dva případy. Jestliže s prvním psem nešlo nijak pracovat, tak co s ním měl podle autorů dělat? Nikdo neumí zázraky a i zvíře si může přát zemřít, o tom bych nepochybovala.
Druhý případ fenky a její paničky, jde taky o to, co přesně ta paní viděla, někteří majitelé jsou trošku... No, jak to říct... Taky jsem podle babči hnusná na její čubinku, když jsem si dovolila říct jí, ať je potichu... A že na sebe zvířata vzájemně jdou občas i tvrdě je jasný. Zranil nějak tu fenku? Co přesně s ní dělal?
Jako když si lehne na psa velikosti NO apod. aby mu ukázal, že je v hierarchii nad ním, to mi na týrání vážně nepřijde.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Út Zář 13, 2011 20:26

Tohle je Cesmínka, pro ilustraci. Fakt nevypadá, že by u p. Desenského utrpěla nějakou újmu :wink:
Obrázek

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Zář 13, 2011 21:02

JA jsem to slysela podobne, takze musim souhlasit s Gencou.jsou lidi, kteri ho uznavaji a kteri jej nemaji radi.Slysela jsem na nej hodne chvaly, cetla pozitiva, ale i negativa.neni na svete clovek, aby se zavdecil lidem vsem.On ma svuj zpusob komunikace se psy, ktery nemusi chapat vic lidi a pro radu lidi muze byt i podivin kvuli tomu.Ale pozitiva jsem slysela od lidi, kterym verim a psy miluji, takze nemuzu nekoho odsoudit jen kvuli nejakemu clanku nekde.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Út Zář 13, 2011 21:29

Jo... Rudá... No coment!!! :twisted:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Út Zář 13, 2011 21:32

Každej pes se dá naučit na vše, každej pes musí nějak komunikovat... Je to blbost, stejně jako jeho nezapomenutelný výrok: Pes je dominantní a nejistý... :D měl by jít do Bohnic... Utratila bych jeho, kéž by se uchlastal k smrti, byl by pokoj!!! :roll:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

psycholog psu

Příspěvekod jasmin » Ne Bře 17, 2013 13:49


Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: psycholog psu

Příspěvekod Terezka » Ne Bře 17, 2013 14:30

Co je tohle za výkřik do tmy? Asi by to chtělo nějaký komentář.
Mimojiné Desenský je známá celebrita a tady na fóru dost diskutovaná.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: psycholog psu

Příspěvekod Wulfina » Ne Bře 17, 2013 16:39

A?
Patolog psů není nic neobvyklého, je to nalitá násoska bez mozku... ](*,)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: psycholog psu

Příspěvekod jasmin » Ne Bře 17, 2013 22:36

No prave, zajimaly me reakce, ponevadz to neni tak dlouho, co prave Wulfina myslim ho kritizovala a take byl nekde v TV na pranyri, tak me zajimalo, jak to s nim vlastne je a nazory, kdo o tom a jeho osobe vi vic,nebo bliz.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: psycholog psu

Příspěvekod genca » Po Bře 18, 2013 7:41

Tak já o něm vím, sestra tátovy přítelkyně tam jezdila, možná ještě jezdí, nevím, s fenkou Cesmínkou, čsv, na socializace a chválí si ho. Táta ho vůbec obdivuje. Já jsem si přečetla všechny jeho dostupné knihy a myslím si, že o tom prostě něco ví. Je holt natolik svůj, že ho lidi celkově mít rádi nebudou, což chápu, takových lidí znám víc. :wink:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: převoz psa

Příspěvekod jasmin » Po Bře 18, 2013 11:46

no prave, ze ja jsem take slysela a cetla na nej jak spoustu chvali a obdivu, tak zase i negace.Ty knihy jsou ale dobry a na jeho psech, aspon na fotkach a v dokumentech je vzdy videt, jak ho miluji a jsou spokojeni, takze fakt nevim, nebudu soudit dal.

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”