Problém s vodou a senem

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Pajafa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Ne Ún 08, 2009 11:29

Problém s vodou a senem

Příspěvekod Pajafa » Čt Srp 30, 2012 11:22

Ahoj mám doma 3 dny dvě činčilky, je jim přes 2 měsíce. Koupila jsem stejné granule kterými krmila chovatelka a ty baští bez problémů. Horší to je se senem a vodou (což je problém). Neviděla jsem je ani jednou pít ani jíst seno a to je sleduji celý večer =P~ Trochu asi snědí a vypijí, protože tam ráno najdu pár bobečků, ale myslím že rozhodně ne tolik kolik by měli. Oba mají také velmi koncentrovanou moč a seník je pořád plný :(
Může to být tím, že pítko i seník jsou v horní části klece (mám klec s výškou 157cm), kam zatím chodí velmi málo, nevím zda se třeba nebojí, ale ráno tam je trochu nabobkováno tak nevím? Dnes jsem jim vše přendala na jejich oblíbená místa, tak uvidíme, zda to pomůže. Nemáte nějaký typ jak třeba "ochutit" vodu aby jim chutnala?
Vodu jim dávám z filtrovací konvice a seno mám domácí, které mé bývalé činče hrozně chutnalo a jakékoli kupované odmítala. Jak dlouho je tento stav udržitelný a pokud se nebude lepšit, kdy to mám řešit více razantně? Děkuji

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s vodou a senem

Příspěvekod Wulfina » Čt Srp 30, 2012 11:31

No, myslim, že seník máš vysoko a že se bojej...
Jinak do vody můžeš dát B komplex 1tbl na 1 litr vody a nebo jablečný ocet 1 polívková lžíce na 1l vody (to u nás jede) a pak lze ještě udělat velmi slaboučký čaj - meduňku, mátu, heřmánek a ten jim občas do napáječky nalít (samo, že studenej) :)

Avatar uživatele
Pajafa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Ne Ún 08, 2009 11:29

Re: Problém s vodou a senem

Příspěvekod Pajafa » Čt Srp 30, 2012 22:02

Tak děkuji za rady. Nejspíš to bylo tím umístěním, kluci měli polovinu seníku pryč když jsem dorazila odpoledne z práce a do napáječky jsem dala dvě kapky jablečného octa, tak myslím že to bude v pořádku. Doufám, že se brzy v té kleci otrkají a nebudou muset mít vše nahňancané na dvou poličkách. :roll:

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s vodou a senem

Příspěvekod tarja666 » Čt Srp 30, 2012 22:23

No já třeba mám všechny napáječky u dna klece, kde k nim mají snadný přístup, i když už se otrkaly. :D

Disable adblock

Avatar uživatele
Janetka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: Út Srp 11, 2009 21:54
Místo/Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s vodou a senem

Příspěvekod Janetka » Čt Srp 30, 2012 23:30

U mě jedna činčila třeba seno nevyžaduje tři dny, pak naskočí a sní půlku seníku. Někdy prostě nemají chuť. Stejné to je i s různými druhy granulí. Někdy jimi opovrhujou, a když je zkusím dát za měsíc, vrhnou se na ně. Moc tomu nerozumím :)

Avatar uživatele
Pajafa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Ne Ún 08, 2009 11:29

Re: Problém s vodou a senem

Příspěvekod Pajafa » Pá Srp 31, 2012 11:34

Tak hlásím, že vše je v pořádku od včera jsem seno 2x doplňovala a voda mizí. Na stávajícím místě jim oboje chutná mnohem víc. Včera jsem je i několikrát viděla jak pijí, sedí u seníku a baští =D>

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s vodou a senem

Příspěvekod Wulfina » Pá Srp 31, 2012 12:54

Pak paráda =D>

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s vodou a senem

Příspěvekod tarja666 » Pá Srp 31, 2012 18:42

Super :D

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s vodou a senem

Příspěvekod saskie » Pá Srp 31, 2012 22:02

Když dostali (všechny naše činči) novou vyšší klec, dala jsem je vždy na dno. Trvalo jim několik hodin, než se rozkoukali a dostali se až na nejvyšší poličku. Pak už se tam ale nikam nebáli, ale zase už byli všechny nějakou dobu u nás, takže nás se vůbec nebáli, šlo jen o novou klec. Je prima, že už je to v poho a baští i pijí :) (ono po převozu můžou být mimo, jak známo, změny činčily zrovna nemusí :roll:, navíc to byla první velká změna) A k "ochucování" vody, jakmile jsem činčilám dala do napáječky nějaké vitamíny, pít mi to teda nikdy nechtěli :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”