čtyřčata!!!

Zde pište, pokud se vám narodily mladé činčilky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Led 12, 2006 7:44

Alice napsal:Uz zije len jedno :cry:
To mensie dostalo infekciu na oko a ta mu ho cele znicila.Ked som sa snazila vybrat z pod koze hnis zistila som ze miesto oka je uz len nejaka neidentifikovatelna obrovska masa o velkosti lieskoveho orecha.Tak som musela mladatko usmrtit. :cry:
Meno este nemam ale nad jednym uvazujem iked neviem ci to prezije tak radsej z menom pockam.Samicu som kupila uz tehotnu a mam taky pocit ze tam nebolo vsetko geneticky v poriadku.Mal zrejme nevhodneho partnera.Po par mesiacoch jej dam jedneho z mojich samcov a uvidime co z toho bude.teraz si musi odychnut.


To je mi líto :cry: Hlavně ať je zbylý prcek v pořádku, hodně štěstí!

Disable adblock

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Čt Led 12, 2006 8:39

taky už se těším, až bude Amálka dospělá, myslím, že i Chico se na to těší. :lol:
A Lucky roste jako z vody, ale je taky pořád mladej. A nechce mi vlézt na váhu, potfora jeden...
Jani - paráda, Luckymu jsem řekla, že má nový sourozence - moooc je chtěl vidět a máš je prej pozdravovat...

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Čt Led 12, 2006 16:07

Tak já se musím pochlubit, toho prcka, ebonka Šmudlíka, si v dubnu přecejen vezmu! :shock:
Já už se táááááááááák těším!!!!
:D :D :D

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Čt Led 12, 2006 17:06

To je fain, blahozelam :D
Ja ocakavam okolo 23.1. trojcata violet.Dufam ze tym sa bude lepsie darit ako ebonkom :D

Disable adblock

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Čt Led 12, 2006 17:22

Alice napsal:To je fain, blahozelam :D
Ja ocakavam okolo 23.1. trojcata violet.Dufam ze tym sa bude lepsie darit ako ebonkom :D

je mi líto co se ti stalo s tím maličkým myšáčkem! :cry:

To je skvělé, že čekáš další prcky!!!!
já si vždycky přála domů violetka, je to můj sem si pořídit violetka!!!!!!
jednou si ho musím koupit!!!! ale to asi až později jak bude velká klec a bude v ní víc místa! :wink:
doufám, že sem dáš fotečky !!!!!! :roll: :oops: :P :lol:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Pá Led 13, 2006 14:22

tak už jsou zadaný oba ty menší - Šmudlíka si vezme Ivanka, Honzíka Myška... má někdo zájem o Fifinku nebo Flíčka? oba budou asi bílý se sem tam černým flekem, Flíček jich bude mít asi trochu víc... :) Nestyďte se a hlaste se :wink:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Pá Led 13, 2006 14:24

Myška bude dobrá panička, Jančo, nemusíš se bát. Dopisuju si s ní. Ona zachraňovala zvířátka, řekla jsem jí, že je jak Ina....
Dáváš činčilky do dobrých rukou...

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Pá Led 13, 2006 14:58

no, snažím se :)

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Út Led 17, 2006 11:23

Ja si zadnou dalsi cincu vzit nemuzu, ale preju ti, aby se i ty dalsi dostaly do dobrych rukou k lidem, kteri je budou mit radi.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Led 17, 2006 12:31

Jančo, sleduju tady příspěvky o tvých krásných čtyřčátkách. Mohla by ses nám zase pochlubit, jak hezky rostou.
Jsem na to hrozně zvědavá. Jinak posílám dodatečné gratulace!

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Út Led 17, 2006 12:53

No jo, budoucí náhradní mamča už je taky zvědavá, zvláště na Šmudlíka!

A Jančo, vzkaž mu, že už se na něj všichni moc těšíme. Rozjela jsem už včera po zverimexech v Brně akci "nová seznamovací klícka, kameninová miska a domeček pro 2 kluky"!!!

Až na kameninovou misku jsem nebyla zatím moc úspěšná, klece jsou bud´ moc nízké nebo vysoké, ale úzké a nebo moc drahé...na to, že tam bude jen po dobu seznamování, se mi zdá 1 000,- za klec moc! Nemáte někdo tip na levnou klec pro mrňouse? Stačí tak 40x50, výška 50, v Brně. I použitá může být.
Díky za tipy.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Út Led 17, 2006 14:29

Pardon, nějak jsem zapomněla dodávat nejnovější informace :oops: . Takže, všichni prckové statečně rostou, někdo míň, někdo víc... Váhy včera večer: Šmudlík 60, Honzík 66, Fifinka 60 a Flíček 72. Takže abysme to shrnuli: Šmudlíkovo stávkování skončilo, už dokonce dohnal Fifinku která byla při narození o 14g těžší, ale která teď pro změnu začala trochu stávkovat místo Šmudly :)(ale neni to nic vážnýho, jen roste trochu pomalejš než ostatní). Honzík se statečně snaží dohnat Flíčka, ten mu ale zatím zdrhá, ale už zkrátil aspoň náskok. Na to, že se narodil jako druhej nejmenší a ještě měl hned po narození úraz, tak docela slušný :D . Pořád je ještě střídám, protože jakmile je dám ke Kikině všechny čtyři, tak je hned hrozná rvačka a nenají se nikdo. Ale už je nedávám do tý malý přepravky, ty co zrovna nepapaj jsou v tý menší kleci, kde původně kojila Kikinka, a Kikina se strávníkama jsou už ve velký kleci s Bonýskem. Věnuje se jim i když má přístup nahoru, tam chodí jen když už prckové nechtěj papkat a běhaj po kleci, a jak jí zavolaj tak je zpátky dole. A Bonýska taky bere úplně normálně, neodmítla ho jak se to občas stává - možná proto, že jsem dala z ejjich klece pryč jí, a ne jeho, možná proto že je to moje zlatíčko :wink: .
A jinak, brouzdala jsem po nějakejch cizích stránkách a tam jsem se dočetla jeden znak ebony white - že maj skoro vždycky bílej čumáček a lysinku mezi očima. a vzhledem k tomu, že přesně to má jak Flíček, tak i Fifinka, tak bych řekla že ebony white jsou oba - takže to neni statisticky dokonalej vrh :cry: :lol: :lol:
Jsou ještě nějaký otázky? :) fotky dodám, až se nějaký povedou - ty prevíti nechtěj vůbec pózovat :twisted: :lol: :lol:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Út Led 17, 2006 14:38

jo, tak to ani Lucky, abys věděla, toho chytit, to je věc - ale roste - 386g...

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Út Led 17, 2006 15:54

Prosím vás, já mám jeden zásadní dotaz: jak je, proboha :shock: , dostanete na váhu a jak je tam udržíte alespoň po dobu nutnou k odečtění hmotnosti :shock: ???? :?: :!:
Já nevím, kolik Miki váží (jen vím, že není rozhodně hubenej :lol: ), je to šídlo!!! Když bych mu dala pamlsek na váhu, tak si ho vezme, ale okamžitě mi z váhy uteče i s mlsem!!! :cry:
Miki je hyperaktivní mlsná chlupatá ušatá koule!!! Ale zbožňuju ho! :D

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Út Led 17, 2006 16:23

Liliana napsal:No to je strašně jednoduchý! Necháš ho vyskočit na váhu, vrazíš mu do packy jablíčko a pak se mrkneš kolik že to váží. :D Myšulka váží 400g. Teda myslim.. ale je to už docela dlouho, co jsem jí vážila.


No právě, tohle je to, co Miki nikdy neudělá, sedět na váze a mlsat jablíčko!

Ale díky za radu!!! :wink: Koukám, že jsi taky z Brna, tak přijdeš k nám a předvedeš mi to s mým Mikinkem, jo??? Budu hodně fotit a ještě víc se smát!!! :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Út Led 17, 2006 16:39

:lol:

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Út Led 17, 2006 18:17

Pozri si moju fotogaleriu! tam uvidis moju cincilu na vahe :D
ked ich vazis od mala pravidelne tak si zvyknu a nebude problem :wink:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Út Led 17, 2006 19:08

u nás se váží jen Lucky, mám dost přesnou digitální kuchyňskou váhu, Lucky tam hupne jenom proto, že je zvědavej, očuchá a hup a je pryč, ale mně to stačí...

Avatar uživatele
Magda
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: So Črc 16, 2005 13:21
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Magda » Po Led 23, 2006 22:51

Ty myšata jsou nádherný :lol: :lol: . Hlavně to pruhovaný. A mamka šikovná, že je zmákla. A samozřejmě šikovná panička. Nějak nemám moc času nazbyt všechno to tady pročítat. Ale aspoň vždycky zběžně mrknu.
A k tomu vážení. Vážím taky na kuchyňské digi, dám na ni takovou tu plastovou přepravku ( příp. i s víčkem), vynuluju pak posadím myš a vážím. A zvážím tak i toho největšího neposedu . A je to rychlý bez nějakýho odečítání :lol: . Tak ať rostou :wink: .

Myška =)

=)

Příspěvekod Myška =) » Ne Led 29, 2006 17:48

Tak mám nové zparávy já o čtyřčatech =) =) byla jsem v sobotu u janči podívat se na činčilky a hlavně na svého Skipyho =) jsou všechny fakt nádherné, krásně rostou, hrajou si , zlobí mamku ... a jsou pořádně živé =) Vůbec jsem se od nich nechtěla hnout jak byli úžasný =) no už se fakt strašně moc těšim na to až budu máít takové mimi doma =) Flíček je největší a neustále se pere (bojuje o mlíčko) se Skipym - Honzíkem =) =), Fifinka ta hrozně ráda vše zkoumá zoubkama, furt mi jezdila zoubkama po dlani a párkrát zkusila jestli není moje ruka k jídlu =) , Šmudlíken no ten je takovej buclíček =) rád vše pozoruje a je děsnej kliďas =) připadalo mi jako by si říkal : "proč já bych se pral , to nemám zapotřebí mlíčko stejně dostanu=) " no a nakonec můj Skipy - Honzík =) to je také pořádný rošťáček =) furt by nejradši papal a pral se s Flíčkem .. a také moc rád vše zkoumá, je ten kdo první něco najde a vyzkouší =) ..... jinak když máte všechny puštěné na postely .. ufff .. to byla věc =) ruce mi vůbec nestíhaly =) No fakt Janču obdivuji jak to vše může vzládat =) je to šikula =) :wink: :D

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Ne Led 29, 2006 18:07

Díky Míšo za reklamu :lol: . Musim říct že z Míši bude skvělá činčilí máma, fakt z nich byla úplně mimo. A má pravdu, prckové jsou všichni děsný raubíři, sotva je stíhám když je mám někde uhlídat na místě... Už jsou v kleci všichni společně, už nestřídám... občas se poperou ale rostou všichni dál poctivě. Už zvládaj bez problémů vyšplhat úplně nahoru a jsou tam většinu času, seno a granulky pro ně taky nejsou žádnej problém. Už je asi pomalu budu muset začít pouštět z klece, už nějak nezvládám je pořád držet uvnitř když velký běhaj - musím mít totiž otevřený dvířka, Bonýsek je jinak na prášky a je schopnej si ublížit jak na ty dvířka skáče... Docela se toho že budou běhat všichni bojim,. to bude hrozná demolice, šest činčil... Mám pocit že u nich se ta demoliční schopnost nenásobí počtem činčil, ale umocňuje... čím víc jich je, tím víc si chtěj hrát a je to mnohem větší divočina :lol:

Myška =)

=)

Příspěvekod Myška =) » Ne Led 29, 2006 18:20

není zač jančulko =) :lol: to nejde nedělat reklamu na nááádherné tvorečky =) =) Opravdu myslíš že budu dobrá maminka??=) juuu to jsem ráda =) no budu se snažit, to víš =) :wink: :D

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » So Ún 04, 2006 19:42

tak jsem tu s dalšíma informacema o prdískách... už jsou jim 4 týdny a dva dny, a za tu dobu se změnili k nepoznání :D . Váhy včera večer: Flíček 134, Fifinka 114, Honzík (Skipy) 118 a Šmudlík (Ebi) 110, občas se některýmu z nich povede skok i 10 gramů za den :shock: :shock: . Granulky a seno už papaj jak prokopnutý, prakticky pořád je vidim buď u misky, u seníčku nebo pod mámou... ta už pro jistotu nastartovala i poslední, čtvrtou bradavku - včera jsem jí prohlížela a našla jsem všechny čtyři krásně naběhlý a ožužlaný stálým používáním :oops: :lol: . Akorát mi Kikinka přijde, že je nějaká moc kostnatá... váhu má sice v normálu (580, obvykle má mezi 550 a 650 mimo těhotenství - to měla 800 :lol: ), ale když je na všech čtyřech tak jí doslova koukaj kyčle, není správně kulaťoučká jak má být, a i na ohmat jsou dost cítit kosti... dostává kus jablíčka každý den (jak pro posilnění, tak pro tvorbu mlíčka), ale začínám přemýšlet o tom že bych najela na to přikrmování vločkama, jak radí Alice... Jen mám strach, jestli to nebude mít nějaký vliv na prcky, když Kikinku začnu cpát vločkama...
Jo, a už můžou chodit z klece všichni... už to uměj sami jak dolů, tak i nahoru (jen jsem jim tam musela přidělat pár schůdků, aby si nedali na tlamu)... Je to fakt sranda je pozorovat... To už není "občas proběhne činčila", ale "VŠUDE JSOU ČINČILY!!!" :lol: :lol: Lítaj jak praštěný, všechno zkoumaj... Naštěstí ještě nelezou do výšek, takže likvidační účinek je zatím minimální :lol: . A ještě poslední informace - kdo by měl o některýho zájem, tak má smůlu, už jsou všichi čtyři zabraný :lol: ... Honzík pojede do Ostrova (u Karlových Varů), Šmudlík do Brna, Fifinka do Příbrami a Flíček do Prahy s občasnou cestou na Slovensko :lol: . Takže to budou zase velký cestovatelé :lol: . Fotky dodám, až nějaký budou - jako obvykle. Akorát už bych se asi měla mírnit, koukala jsem že tam mám daleko nejvíc fotek ze všech, dokonce už jsem musela poprosit Vaška o další místo :!: :oops: :roll:

Disable adblock


Vrátit se na “Máme miminka”