Prvorodička, odmítá mládě, stále se od něj straní..?

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
SELINA
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Po Črv 06, 2011 22:47
Kontaktovat uživatele:

Prvorodička, odmítá mládě, stále se od něj straní..?

Příspěvekod SELINA » Po Črv 06, 2011 23:10

Prosím o radu. Chovám činčili už 8 let, dlouhá doba, ale mám tu jednu prvorodičku, která se neustále od svého mláděte straní, i když je malé očividně v pořádku a dostatečně vyvinuté. Narodilo se včera během odpoledne, ale když jsem si všimla, že matka zřejmně nemá ani moc mléka a nebo nechce mláděti přidržet a neustále ho nechává osamotě a utíká do horního patra, dala jsem matku i s mládětem a jejím otcem nakarenténo, prostě do oddělené klece z naší voliéry.
V naději, že mláděti poskytne více přízně mi přijde, že víc se o něj stará a zajímá otec mládětě než matka. Včera, když sem si všimla, že malé nemá moc plné bříško jako většina mládat, koupila jsem mu SUNAR pro kojence od 0 měsíce, normálně pro lidi, páč ten je stejně vydatný jako zvířecí.
Potíž je v tom, že mládě dokrmuji porpvé, ještě nikdy jsem za celé ty roky tento problém neměla. MLádě navíc sunar nechce moc přijímat musím ho nutit a strkat mu do tlamičky stříkačku a po kapičkách upouštět.
Aby to bylo pro mládě přirozenější nasávání s pocitem skutečného cecíku, nasadila jsem do stříkačky bužirku, skrze kterou mlíčko lépe bere.
Ovšem mládě mi nepozře jednou za hodinu nebo dvě víc, než 1 ml mléka.
Nejsem si jistá, kolik má mládě pravidelně po dvou hodinách pořít. Ví to někdo prosím?
Protože to moje mládě přijímá jen velice málo potravy, dávám mu jednou za hodinu místo po dvou.
Tak či tak má tendenci odmítat přísun stravy, což mi velmi trápí. Prosím může mi někdo poradit?????
:cry: :cry:

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Črv 06, 2011 23:20

miminku rozhodně sunar nedávej,kravské mléko nemohou.může z toho mít střevní obtíže které u tak malého můžou zkončit smrtí.miminka se dokrmují pouze kočičím (nebo štěněčím) sušeným mlíčkem
http://www.spokojenypes.cz/pochoutky/ki ... e?id=16384
krmit po 2h,častěji ne aby jim to nezpůsobilo obtíže tak často je šťouchat :D ze začátku si moc nevezmou,trvá 2-3 dny než si zvyknou co jim dáváš a než se sladíte.já když krmím poprvé jsem ráda že do něj dostanu jedno kapátko a za pár dní dá i 3 :D
stříkačku nemám moc ráda,je moc násilná,občas ujede a dá mu moc,mohlo by to vdechnout.a blbě se s ní zachází.nejlepší je kapátko do očí,v lékárně ho mají cca. za 12kč, snadno oddávkuješ a vejde se do pusinky

hlavní je jestli přibírá,může se ti zdát že mamina nekojí a mimi bude prospívat.miminka by se prvních pár dní po porodu měli denně vážit na digitální váze.první 2-3 dny můžou jít a váhou dolů,ale pak by měli začít nabírat
máš klec úplně bez poliček?aby mu nemohla utéct a ono jí našlo

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Črv 06, 2011 23:32

Prvorodičky mají občas problém se staráním o miminka, ale dá se to jednoduše vyřešit....bud dát samičku s miminkem na dva dny do klece bez poliček a nebo v kleci sundat poličky. Mamina před miminkem nemá kam uprchnout a tak se naučí na nem ,, sedet "

Jinak s dokrmováním ještě počkejte - činčilám se mlíko natahne do 3 dnů a to ty miminka v pohodě vydrží, ale kdyby se vám zdálo, že rapidně hubne, přikrmte ho, ale pouze sušeným mlíkem pro kotata či štěnata.

Avatar uživatele
SELINA
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Po Črv 06, 2011 22:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SELINA » Po Črv 06, 2011 23:39

No já mám vlastní voliéru, celou ze dřeva, rozdělenou pro bezpečnost na dvě patra kvůli výšce.
Poličky tam samozřejmě jsou a ne jedna. Činčilky na nich moc rády pospávají, potíž je v tom, že žádná matka ještě nikdy od našich mládat neutíkala. Nemám s tím zkušenost, proto jsem ji dala s malým a otcem samostatně do nízké klece, přenosné.

To čím ho dokojuji není kravské mléko, ale sunar, dětský sunar(v prášku) Sunar complex pro kojence od narození od 0 měsíce, ve zverimexu , kde odkojili už několik mládat mi řekli, že je to v pořádku, že to má přesně ty hodnoty co má mít. Ten sunar samozřejmě s kravským mlékem nemýchám, asi jsem se špatně vyjádřila, mýchám ho s převařenou vodou a podávám o teplotě 30 stupnů, jak má být.

O tom kapátku sem nevěděla, ani mě to nenapadlo, abych se přiznala ...
Zítra ho hned koupím, stříkačka byla totiž to jediné co sem měla při ruce.

Problém a ne malý je v tom, že nemáme momentálně žádnou váhu, která by mládě byla schopná zvážit. Před nedávnem jsme se stěhovali a o pár věcí jsme přišli.

Jde mi hlavně o to, kolik by ale mělo denně ml to mládě pozřít??

No vím, že se má jendou za dvě hodiny, ale s tím jak málo přijímá sem to raději zkrátila na častější dokrmování, aby se hodnota stravy vyrovnala.

Kolikpak má to jedno kapátko ml asi tak?


minlub napsal:miminku rozhodně sunar nedávej,kravské mléko nemohou.může z toho mít střevní obtíže které u tak malého můžou zkončit smrtí.miminka se dokrmují pouze kočičím (nebo štěněčím) sušeným mlíčkem
http://www.spokojenypes.cz/pochoutky/ki ... e?id=16384
krmit po 2h,častěji ne aby jim to nezpůsobilo obtíže tak často je šťouchat :D ze začátku si moc nevezmou,trvá 2-3 dny než si zvyknou co jim dáváš a než se sladíte.já když krmím poprvé jsem ráda že do něj dostanu jedno kapátko a za pár dní dá i 3 :D
stříkačku nemám moc ráda,je moc násilná,občas ujede a dá mu moc,mohlo by to vdechnout.a blbě se s ní zachází.nejlepší je kapátko do očí,v lékárně ho mají cca. za 12kč, snadno oddávkuješ a vejde se do pusinky

hlavní je jestli přibírá,může se ti zdát že mamina nekojí a mimi bude prospívat.miminka by se prvních pár dní po porodu měli denně vážit na digitální váze.první 2-3 dny můžou jít a váhou dolů,ale pak by měli začít nabírat
máš klec úplně bez poliček?aby mu nemohla utéct a ono jí našlo

Disable adblock

Avatar uživatele
SELINA
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Po Črv 06, 2011 22:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SELINA » Po Črv 06, 2011 23:41

No, poslední mládata měla slušně kulatoučká bříška, ale toto mládě ho má tak ploché... mám strach aby nebylo vyhládlé a pak příliš slabé :(


martej napsal:Prvorodičky mají občas problém se staráním o miminka, ale dá se to jednoduše vyřešit....bud dát samičku s miminkem na dva dny do klece bez poliček a nebo v kleci sundat poličky. Mamina před miminkem nemá kam uprchnout a tak se naučí na nem ,, sedet "

Jinak s dokrmováním ještě počkejte - činčilám se mlíko natahne do 3 dnů a to ty miminka v pohodě vydrží, ale kdyby se vám zdálo, že rapidně hubne, přikrmte ho, ale pouze sušeným mlíkem pro kotata či štěnata.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Črv 06, 2011 23:44

sundejte v přenosné kleci poličky a nechte je tak. ona se chytne....miminko jen dvakrát denně přikrmte....pokud by 3 den po porodu stále hublo, začněte dokrmovat, ale pouze mlékem bez laktozy. Ve zverimexu Vám toho napovidaji hodně a ne vždy jsou to dobré rady, bohužel :-( Opravdu je nejlepší kočičí či štěněčí mléko.

Avatar uživatele
SELINA
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Po Črv 06, 2011 22:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SELINA » Út Črv 07, 2011 0:08

V té přenosné kleci poličky naštěstí nejsou :)
Zatím se to jeví tak, že maminka je opřená v sedě o mřížky a dalo by se říct, že se chladí, mládě se k jejím cecíkům mám ten pocit ale nedostane a maminka si nehodlá lehnout.

2x denně?
ale kolik by toho mělo vypít, když jen dvakrát denně?
A po jak dlouho?
po první dny a pak už normálně po dvou hodinách, nebo jnak?
předem všem moc děkuji za rady.

Každopádně dnes budu asi během noci až do rána vzhlru. Kdyby nastali změny napíšu to hned. Během dne koupím to kapátko.
Ještě jsem si to ověřovala v knize o činčilách, a tam taky píšou, že může být poskytnuté kojencké mléko v podobě sunaru, oni tam píšou přímo název SUNAR FEMINAL, ale feminal jsem nesehnaal, jenom ten complex, vydala sem se z posledních peněz. Člověk by nevěřil, jak d ělaj všechno d rahý.

ps: postupně budu psát jak se to vyvíjí.

martej napsal:sundejte v přenosné kleci poličky a nechte je tak. ona se chytne....miminko jen dvakrát denně přikrmte....pokud by 3 den po porodu stále hublo, začněte dokrmovat, ale pouze mlékem bez laktozy. Ve zverimexu Vám toho napovidaji hodně a ne vždy jsou to dobré rady, bohužel :-( Opravdu je nejlepší kočičí či štěněčí mléko.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Út Črv 07, 2011 0:47

Já s dokrmováním činčil zkušenost nemám, ale odchovala jsem tak dva vrhy morčátek, vždycky jim matka zemřela po týdnu. Krmila jsem je taky sunarem, tuším, že ani pro morčata to nejspíš ideální nebude, ale mě po něm miminka prospívala pěkně... Jednu holčičku jsem si nechala a žije spokojeně dosud, asi 6 let to už je. Krmila jsem taky kapátkem, tady to mám nafocené :-)
http://cincilyzliberce.blog.cz/0906/dokrmovani-mladat

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Črv 07, 2011 9:50

Já dokrmovala naše první mimi sunarem a nepřežilo.Mohla to být náhoda nebo si na něj opravdu nezvyklo.I Jekl (odborník přes činčily) mi říkal, když maminka neměla dostatek mlíčka, pouze kočičí nebo štěněčí.Jsou nejvíc příbuzné k mlíčku činčil.Umělému, jako např. Sunar, se nemusí přizpůsobit trávení a tak malý ogranismus se s tím nevypořádá.Jsou moc těžké na trávení.
Já mlíčko ještě rozmýchávám v heřmánkovém čaji.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Črv 07, 2011 13:33

U nás bylo naštěstí mlíčka vždycky dostatek, ale dost jsem si o tom zjišťovala, kdyby něco. V knížkách byl psaný sunar, ovšem všechno se vyvíjí a už se dělají mlíčka pro koťata, která při srovnání hodnot vychází daleko podobněji činčilímu, než sunar. Na sunaru už bylo zachráněno jistě spousty činčil, ovšem pro činču je přirozenější kočičí. Ale to jen můj názor. Doufám, že to všechno dobře dopadne, držím palce.

Avatar uživatele
SELINA
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Po Črv 06, 2011 22:47
Kontaktovat uživatele:

VELKÁ ZMĚNA !!

Příspěvekod SELINA » Út Črv 07, 2011 20:04

Takže dnes odpoledne jsem zjistila, že maminka má vyvřeznutí střeva, neznámo proč ho před mýma očima ze sebe vytlačovala. Jelikož sem toto zažila minulý rok se svou činčilou, u které už bohužel bylo pozdě a vytlačila i slezinu tentokrát jsem to podchytila za včasu. Při kontole mláděte jsem si totiž všimla, že maminka dělá jisté atipické pohyby ( lehá si na záda, neustále si otírá prdelku o podestýlku a jakoby v žabým postoji s zadníma nožičkama od sebe vláčí své pozadí po podestýlce a mírně semtam nadzvedává ocásek), díky kterým jsem si ihned vzpoměla na poslední příhodu vyvřezlého střeva a tak jsem ihned jednala. Vzala činčilu do náruče a prohlédla ji. Zjistila jsem, že má přes 2 cm vylezlé vnitřnosti z prdelky, takže jsem ihned jednala ta, že jsem šla zjistit situaci. Očistila jsem činčile vyvřezlé vnitřnosti pod vodou, abych poznala v jakém stavu je má, zda jsou už seschlé, nebo ještě čerstvé. Byli čerstvé, takže jsem za pomoci mé matky pomazala (jelikož jsme v tu chvíli neměla na vybranou a nebylo dostupných prostředků a šlo o čas) obyčejný olej, aby se střívko nepotrhalo a jelikož to vatičkou tak velké množství moc dobře zastrčit nešlo, museli jsme zasáhnout desinfikovanými prsty rukou. Střívko jsme zastrčili a doufali že už nevyleze, jak se to píše. Bohužel než jsem v yšla schody střevo opět vylezlo ven. Proto jsem už neváhala ani sekundu, vzala činčilku do ruky, znovu tentokrát už více vatičkou střívko zastrčila zpět do tělíčka a vyběhlůa jsem na veterinu s činčilou v náručí, která je od nás naštěstní jen kilometr, ale je pravda, že se mi tam nikdy dobře neosvědčili. zdá se ale, že ohledně činčil se pani doktorka vyzná.
Abych donesla činčilku na veterinu v normálním stavu, musela jsme jí celou cestu držet prdelku tak, aby ze sebe nemohla dál vytlačovat po cestě.
Na veterině bylo doktorce velmi divné, že má očividné vyvřeznutí dělohy prý, a přitom místo, aby jí vylézala děloha jí vylézaly střeva z prdelky.
Proto udělala to, že jí píchla injekci kolem pohlavníh ústrojí na umrtvéní tkáně a sešila prdelku tak, aby jí zůstal otvor na boblíky, ale aby ze seb už nemohla vytlačit vnitřnosti. Vstup do pochvy též sešila, a mám s činčilou přijít zítra na kontrolu a uvidíme jka to vypadá. Antibiotiky proti infekci nechtěla ihned dávat, rptoože prý u těchto činčil to rozhodí jejich mechanismus a nemusejí to přežít. Pravdou je, že mi po antibiotikách už jedna činčila zemřela... :(
Jen se ted moc bojím, protože sem musela jet ještě pro seno, jelikož činčilka díky zašíté prdelce ted nemůže granule ale jen seno, a než jsme řpišla překousla si stehy co měla na pochvě. Naštěstí, zatím stehy na prdelce má. Moc se modlím aby to zvládla už i kvůli tomu malému.

Kapátko jsem si koupila taky, projistotu dvě.

Přesto moc přemýšlím co mám ted dělat, když si ten steh od pochvy překousla,... nechat to tak a počkat do ránA? A nebo, neměla bych jí to pokusit nějak sterilizovaně opět zašít???

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Črv 07, 2011 20:16

Bože můj, to je strašný. Omlouvám se za spam, já fakt nevim, co dělat, s tímhle nemám absolutně zkušenost, naštěstí. Je mi jí strašně moc líto, též se za ni pomodlím. Hlavně, aby ji to moc nebolelo. Chudinka malinká. Držíme vám tlapičky.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Út Črv 07, 2011 20:31

:( chudáček malá...držim palečky at to dobře dopadne :(

Avatar uživatele
SELINA
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Po Črv 06, 2011 22:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SELINA » Út Črv 07, 2011 20:36

Děkuji, moc hotřebuje štěstí. Snažím se jí dát vše podstatné, seno jsem jí dala do klícky, kde je ted s malým, páč potřebuju vědět kolik a jestli udělá nějaké bobky do zítra.
Seno trochu papala ted po příjezdu od veteriny, větší starost mi dělá, že moc nepije, naposledy pila ráno kolem 8 hodiny, od té doby nic. Ani ted, jestli si lízla jednu kapičku, víc ne.
Důležitý je, že papá, ale ted je hodně podstatné jestli bude normálně kakat, jdeo to, jak se jí tam ty střívka zpátky srovnají. Za dobu co sme přijeli z veteryny, což je už 2 a půl hodiny sem ji viděla udělat dva, ale mazlavé výkaly, do zelena zbarvené a opravdu hodně řídké. Otázkou je, jestli to bylo řídké díky tomu oleji kterým jsme jimuseli promazat ta střívka, aby se dali vrátit zpátky ta střívka, nebo má průjem.
Moc se za ní modlím, mám jí ráda, ak tomu to malé.

Pořád ale přemýšlím co s tou pochvou, u které si překousala ty stehy.... ?

Opravdu tuto zkušenost bych nikdy nikomu nepřála, je to velice nepříjemné, je to stresující, když vám na tom tvorečku záleží, snažíte se pro něj udělat cokoliv. Když jsem tam dnes hnala, tak sme si sebou vzala svoje poslední peníze určený na zabuře, páč mám uštíplej zub, a bolí to, ale kvůli zubu neumřu a dá se to řpežít, raději zachránit to zvířátko, nebo se o to alespon snažit.
saskie napsal:Bože můj, to je strašný. Omlouvám se za spam, já fakt nevim, co dělat, s tímhle nemám absolutně zkušenost, naštěstí. Je mi jí strašně moc líto, též se za ni pomodlím. Hlavně, aby ji to moc nebolelo. Chudinka malinká. Držíme vám tlapičky.

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » Út Črv 07, 2011 21:35

budu držet palečky ať to se samičkou dobře dopadne

Avatar uživatele
SELINA
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Po Črv 06, 2011 22:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SELINA » Út Črv 07, 2011 21:51

Takk se už maminka i napila... KONEČNĚ.
Mám pocit, že se jí udělalo trošku líp, jen se strašně pořád bojím.
Dneska budu držet celonoční stráž, protože musim jí ohlídat, aby si nepřekousla ty stehy na prdelce, kdyby jí to zas vylezlo a já bych usnula, bylo by všechno marný
A i když mám přijít až odpoledne půjdu na veterinu ráno, co kdyby náhodu potřebovala to sešít u tej pochvy....

Avatar uživatele
SELINA
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Po Črv 06, 2011 22:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SELINA » Út Črv 07, 2011 21:53

ted mi mládě ještě začalo frkat a dýchá i ústy, jako by bylo přidušené... už vážně nevím co dělat, tak ho alespon zahřívám v dlaních, protože maminka je ted sama unavená.. :(
co může znamenat to frkání? je šance že se z too dostane?

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Út Črv 07, 2011 22:03

Nemohlo ti mládě vdechnout mlíčko, nebo něco? :(
Mamince teda držím všechny pěsti, ať to zvládne. Jinak teda ty jsi dokázala zareagovat výborně... :wink:

Avatar uživatele
SELINA
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Po Črv 06, 2011 22:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SELINA » Út Črv 07, 2011 22:58

To právě nevím,i to mě napadlo. Bud prochladlo, jak se maminka od něj stále straní a nebo vdechlo mlíčko. Ale pokud vdechlo mlíčko, dá se to do normálu?????

Mainka si před chvílí rozkouslůa ten steh na prdelce, zůstaly dlouhé šnurky tak sem jí to nakonec zvládla zpátky zavázat, ale přiznám se, že je to miniaturní práce tohleto...

genca napsal:Nemohlo ti mládě vdechnout mlíčko, nebo něco? :(
Mamince teda držím všechny pěsti, ať to zvládne. Jinak teda ty jsi dokázala zareagovat výborně... :wink:

Avatar uživatele
SELINA
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Po Črv 06, 2011 22:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SELINA » Stř Črv 08, 2011 19:25

Maminka se z toho dostala, alespon prozatím a je jí už líp. Za to mládátko je na tom špatně :(
Ráno mi veterinářka řekla, že chitlo infekci a proto má čumáček plnej nudliček, díky tomu frká a nemá sací efekt. Ráno mu píchla laktózu a ted v 17:00 mu píchla antibiotikum, posledný možnost na zlepšení.
Dala mi stříkačku na napájení, páč kapátko v§ůbec nepojímá. Ta stříkačka je malička, aby nevyvíjela tlak, jendá se o1 ml stříkačku. Mám do něj dostat 1-2 ml, zatim sem mi dala ale jenom 0,3.
:(
Držte place prosím, to stvoření to moc otřebuje.


ps: když začnou komplikace, tak už to nikdy není malé jedině horší.

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » Stř Črv 08, 2011 19:29

Palce držíme, ať to zvládnete. Jak malé a mamina, tak i ty.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Stř Črv 08, 2011 19:30

to je dobře, že mamince je lépe, ale chudáček mladatko :( snad to zvládne bobánek...

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Stř Črv 08, 2011 19:43

Nechci být pesimistická, ale takhle malý miminko... :( U nás chytly infekci od maminky jednou, dvojčátka. A bohužel :( a to jim byl týden. Držím pěsti, ať se ve vašem případě stane zázrak a malý to zvládne. Ale buď připravená, že u takovýho drobečka to vyjít nemusí. :( Hlavně ať je v pořádku mamina, to je vždycky nejdůležitější...

Avatar uživatele
SELINA
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Po Črv 06, 2011 22:47
Kontaktovat uživatele:

MLádě zemřelo

Příspěvekod SELINA » Stř Črv 08, 2011 21:52

Mládě před půl hodinou zemřelo. Už jsme ho pohřbili, od pusinky mu vytekl ještě čůrek krve... :( :cry:

Modlím se za tu maminku aby byla už kompletně v pořádku...Alespon to.
Všem děkuji za poslechnutí a podporu, budu sem ještě psát, jak se to vyvíjí s maminou, ráno místo mláděte vezmu na kontrolu ji.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Stř Črv 08, 2011 21:53

Už je mu líp... Tohle se bohužel stává... :( Hodně sil mamině, at se dá do pořádku...

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”