umely odchov

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

beruska
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Pá Črv 29, 2012 13:15

umely odchov

Příspěvekod beruska » Pá Črv 29, 2012 14:23

Prosim poradte mi.Narodily se mi cincily ale musim je krmit rucne protoze je samice odmita.Bohuzel mi 2 miminka umrely a zbyla mi jen jedno.Byla ciperna a papala jenze posledni 2 dny je slabsi a slabsi uz mi ani nechce jist a behat.Uz nevim co mam delat a krmim kocicim mlekem,masiruji,zahrivam.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: umely odchov

Příspěvekod minlub » Pá Črv 29, 2012 15:03

Jaké měli miminka porodní váhy a kdy se narodili? Kdy jsi začala krmit a kolikrát denně krmíš?

beruska
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Pá Črv 29, 2012 13:15

Re: umely odchov

Příspěvekod beruska » Pá Črv 29, 2012 15:36

Narodily se v nedeli a prezily jen 2 noci az na to posledni.Jeden samecek mel 30g,druhy,33g a ta samicka co mi zbyla mela 34g a stale nic nepribrala.Uz se ani neudrzi poradne na nozickach :(

beruska
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Pá Črv 29, 2012 13:15

Re: umely odchov

Příspěvekod beruska » Pá Črv 29, 2012 15:38

jo a krmim od te doby co se narodily a kazde 2 hodiny a pres noc po 3 hodinach.ted uz ale nechce ani jist

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: umely odchov

Příspěvekod minlub » Pá Črv 29, 2012 15:45

To je divné, pokud maminka nemá mlíko a krmíš, měli by začít brzy přibírat. Ze začátku toho moc nevypijí, tak kapátko na jedno krmení, ale pak více. Může být ale něco špatně uvnitř, co se neslučuje se životem. Když je miminko malátné a slabé, bohužel už moc šancí není :(
Kolik ti toho vypije? Je potřeba opravdu každé 2h min. kapátko do ní dostat. Ono je toho ze začátku víc na ní než v ní, ale alespoň něco vypije. Určitě to nevzdávej.

beruska
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Pá Črv 29, 2012 13:15

Re: umely odchov

Příspěvekod beruska » Pá Črv 29, 2012 15:59

Dobrovolne nevypije nic a snazim se do ni nacpat aspon ten 1ml ale uz to ani nepolika jen obcas se podari ze neco spolkne.Je to divny vsichni byly ciperny a s chuti do zivota a pak ze dne na den postupne umrely a tahle malinka uz asi taky neprezije pritom jeste ve stredu byla tak neposedna.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: umely odchov

Příspěvekod minlub » Pá Črv 29, 2012 16:02

Mohlo být něco špatně a to neovlivníš :( Jestli si jich samička nevšímala, vycítila to.
Jaké barvy jsou rodiče a kolik jim je?

beruska
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Pá Črv 29, 2012 13:15

Re: umely odchov

Příspěvekod beruska » Pá Črv 29, 2012 16:19

Jsou standartni barvy.Samcovi uz je asi 7 let a samici 3 roky.Jenze ta samice uz mela nekolik vrhu a vzdy to dopadlo stejne.Pokazde se na ne vrhne a rozkouse je i presto ze jsou cile a behaji jak splasene.Vzdy hned co porodi tak misto aby je olizala tak je roztrha a vyziva se v tom.Protoze je dokaze nahanet cely den i kdyz pred ni utikaji.Proto jsem ji je tentokrat vzala.Ted jsem doma a mam cas se o ne starat tak jsem myslela ze je zachranim a ono to dopadlo takhle. :(

beruska
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Pá Črv 29, 2012 13:15

Re: umely odchov

Příspěvekod beruska » Pá Črv 29, 2012 16:50

prosimte a jak ji muzu umyt kdyz je cela olepena a ma tu srst za tvrdlou? navlhceny hadrik nepomaha

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: umely odchov

Příspěvekod minlub » Pá Črv 29, 2012 17:15

Jestli tohle dělá pokaždé, miminka by mít neměla. A když už oddělit, tak alespoň k samečkovi, aby o ně pečoval, čistil a masíroval bříška. První tři dny se samičkám tvoří mlezivo, které je důležité pro nastartování střevní mikroflóry a imunity. Pokud jsi miminka hned oddělila, nedostali ho a tam může být hlavní problém proč umřeli.
Hadříkem ho nemuč, je to sladké a ztvrdlé, to nepůjde. Slepená srst vypadá a začne růst nová.

beruska
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Pá Črv 29, 2012 13:15

Re: umely odchov

Příspěvekod beruska » Pá Črv 29, 2012 18:39

ja jsem u i nekolikrat po vrhu samici oddelila od samce a vratila jsem ho po 14 dnech ale stejne za pul roku mela mlade.Poprve mlade vychovala a dalsi 4 vrhy pokazde roztrhala.Musela jsem ji je hned vzit protoze je nenechala ani uschnout a hned se na ne vrhla.Nevim proc to dela.

beruska
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Pá Črv 29, 2012 13:15

Re: umely odchov

Příspěvekod beruska » Pá Črv 29, 2012 18:42

Jo a k samci jsem tu malinkou dala ale on ji necha jen vedle sebe lezet a jinak se ji nevsimne pak utece do patra a miminko zustane na zemi a pak je chladne tak ho musim zahrat

beruska
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Pá Črv 29, 2012 13:15

Re: umely odchov

Příspěvekod beruska » So Črv 30, 2012 10:48

Tak mi vcera vecer chudinka malinka umrela v naruci.Jeste dnes brecim a vubec nevim proc tak najednou zacla slabnout.Kdyz byla 3 dny ciperna a za par hodin jen polehavala a slabla vic vic.Nevim jestli jsem neco nepokazila :(

lara
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: Pá Říj 28, 2011 13:25
Místo/Bydliště: středočeský kraj

Re: umely odchov

Příspěvekod lara » So Črv 30, 2012 12:19

je mi to moc líto :cry: !!!!
Pokud se ale takto samička chová už bych ji nenechala zabřeznout a mít mláďátka ....

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: umely odchov

Příspěvekod minlub » So Črv 30, 2012 12:25

Je mi to líto :( Souhlasím s Larou, už bych to neriskovala, je to zbytečné trápení všech.

beruska
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Pá Črv 29, 2012 13:15

Re: umely odchov

Příspěvekod beruska » So Črv 30, 2012 12:45

Uz ji nenecham zabreznout.Ale porad si vycitam ze umrely moji vinou :cry:

lara
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: Pá Říj 28, 2011 13:25
Místo/Bydliště: středočeský kraj

Re: umely odchov

Příspěvekod lara » So Črv 30, 2012 12:48

jsou věci které neovlivníš a pro záchranu prťat si udělala co si mohla takže si nic nevyčítej!! Je dobře že už samičku nenecháš zabřeznout!!

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: umely odchov

Příspěvekod minlub » So Črv 30, 2012 12:49

Určitě to není tvoje vina, udělala jsi co jsi mohla.

beruska
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Pá Črv 29, 2012 13:15

Re: umely odchov

Příspěvekod beruska » So Črv 30, 2012 14:09

Dekuji za utechu porad to boli a vzdy kdyz je vidim pred ocima tak se mi spusti slzy jako chrachy asi jsem precitlivela :cry: .No cas to zahoji a za mesic uz se budu starat o sve mimi.

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: umely odchov

Příspěvekod vera novotna » So Črv 30, 2012 14:52

Tak to je dost smutné se všemi miminky a je mi to moc líto :( ....po přečtení celé diskuze bych doporučila zjistit o něco víc kolem původu rodičů miminek, jestli jsou zakoupeny od stejného chovatele a nejsou to náhodou sourozenci z různých vrhů jejich stejných rodičů vlastně prarodičů, popřípadě podle původních mutací, ve kterých mohou figurovat genové dispozice stejných barev tzn. bílá nebo černá jak u matky tak i u otce po několik generací zpátky. Jestliže jsou nynější rodiče tj. 7-letý otec + 3-letá matka koupeny ve stejném zverimexu nebo v rozdílných obchodech, mohou to být taky sourozenci od stejných rodičů z různých vrhů a to se moc těžko zjišťuje bez nedodaných informací od prodávajícího chovatele respektive obchodního distibutora. :evil: Další možnost je špatný zdravotní stav tohoto dejme tomu nepříbuzného párečku z důvodu skryté zdravotní vrozené vady, která se odhalí jen důkladným vyšetřením na veterinární klinice se zaměřením na činčily. Pak to může být taky příčina špatného chování samičky po 4 porodech k miminkům po oddělení jejího druha a nezájem samečka o potomstvo. Samičina první březost a porod se zdařilým odchovem mladých taky možná napovídá o jiném otci miminek, se kterým si "sedla", ale taky to neznamená, že otcem prvního vrhu je tento 7-letý sameček a samička mohla mít skryté poporodní problémy i poruchového citového chování (např.z dávno prožitého stresu nebo dědičného původu), které nebyly viditelně zjištěny a tak zůstaly nevyléčeny, proto jsou výsledkem okamžitého odvrhnutí a zabití dalších potomků z každého dalšího vrhu. V tomto případě samička by byla vhodná k samečkovi jen sterilizovaná spolu se společnicí-druhé chovné samici, pokud je klidného chování a snášení stejného pohlaví. :wink: V případě nových miminek od druhé chovné samice bych ji ihned oddělila k jejímu původnímu druhovi, aby nová matka měla úplný klid při výchově mladých.

beruska
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Pá Črv 29, 2012 13:15

Re: umely odchov

Příspěvekod beruska » So Črv 30, 2012 16:19

Samce jsem koupila u chovatele po odstavu a samici ve zverimexu jeste taky jako mlade tak s jinym samcem ten prvni vrh ani ty dalsi mit nemohla.Mam jen tyhle 2 cincily ale je mozne ze by mohly byt pribuzni protoze jsem je koupila ve stejnem meste.Akorat vim ze z prvniho vrhu si muj bracha vzal samicku a ta mu kazdou chvily vyvede mlade bez problemu.Pricinu jejiho chovani nezjistime ale dekuji za rady :)

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: umely odchov

Příspěvekod Lída » So Črc 07, 2012 23:30

udělala jsi maximum.. vím, že to bolí.. zažíla jsem si umělý odchov také.. nám se málem podařil... zkazili jsme to tím, že jsme pak asi dávali více mlíčka než jsme měli.. nevím... mimiška byla pro nás vším doma..
jsou lidé (i bohužel chovatelé) - co by to co ty neudělali a vzdali to hned na začátku..
každá samička holt nechce nebo nemůže být matkou - jako u lidí..
nemáš si ale co vyčítat.. držím palečky, ať to co nejdříve přebolí..

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”