Hrcka na chrbte

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
hyperzuzik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: Ne Kvě 05, 2013 13:00

Hrcka na chrbte

Příspěvekod hyperzuzik » Stř Říj 01, 2014 3:51

Ahojte, mojej cincile sa spravila hrcka pod koziu (nachrbte). Nebol ziadny znak zranenia alebo kusnutia... co by to mohlo byt? Moje podozrenie je absces,ale cincile sa nic nestalo, co by to mohlo sposobit (predpokladam)... prosim pomozte... :-(

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrcka na chrbte

Příspěvekod Dantha » Čt Říj 02, 2014 11:09

Absces by to mohl být, pokud se činčilka o něco poranila, nemuseli jste to vůbec zaregistrovat a někdy i drobná ranka dokáže nadělat velkou neplechu. Jinak to co popisujete mi připomíná larvu střečka v podkoží, ale to snad nebude ten případ, i když hlodavci jimi prý můžou být napadeni (ale kde by k tomu taková čičnila přišla...). Případně mě napadá ještě nějaký tukový nádor.
Asi bych preventivně namazala betadine-mast (ta se dostane i dovnitř boule) a uvidíte co bude bulka dělat. Záleží samozřejmě také na velikosti a struktuře. Případně bych zašla k vetovi, ten určitě řekne o co vše se může jednat :-)

Avatar uživatele
hyperzuzik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: Ne Kvě 05, 2013 13:00

Re: Hrcka na chrbte

Příspěvekod hyperzuzik » Čt Říj 02, 2014 18:02

Dnes som bola u veta a nic mi o tomu nevedel povedat. Je to ako čočka a pod tym to sa to rozsiruje, co si vsimol veterinar. Ma to pod kozou a ked by tu hrcku clovek nehladal, tak by ju ani nenasiel. Nie tam ziadna rana. Jedine, ze by doslo k buchnutiu o policku po zlom skomu...
Veterinar povedal, ze ked sa to hybe, tak je dobre...
V pondelok skusime znovu. Uz tam bude nasa veterinarka...

Avatar uživatele
hyperzuzik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: Ne Kvě 05, 2013 13:00

Re: Hrcka na chrbte

Příspěvekod hyperzuzik » Po Říj 06, 2014 19:02

No... nastasie nenasla veterinarka nic vazne. Zevraj to je len daky tukovy vyrastok alebo zapaleny folykul... ze si nemam robit starosti a sledovat to :-) Chudatko malo vyjazd... aspon, ze nic nerezali a pod...

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”