Co vše zakázané už činči ochutnaly?

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
lucifer
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: So Črv 14, 2008 14:58

Příspěvekod lucifer » Pá Led 09, 2009 20:11

neprodejny vzorek napsal:
Hakina napsal:Jednou sem ukousla malinký kousek mandarinky a nabídla ho myšákům Čikitka ofrňovala ale Spiky neváhal ani vteřinu, ale víckrát jim to nedám jen sem si myslela že přeci jen je to taky ovoce jako jablko a banán ale nebyla sušená ale faky to byl mini kousíček:D


Občas holkám dám asi třetinu toho měsíčku. A sušený to není. Když měla čikita naraženou hubu, tak mi to i veterinář doporučil, aby měla aspoň nějaký tekutiny. Granule a seno je nešly kousat a voda z napáječky ji taky nešla.


Jak se to tak stane, že si činča narazí čumák...? :shock: Asi hopsala, kde neměla... :lol:

Disable adblock

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Ne Led 11, 2009 18:54

lucifer napsal:
neprodejny vzorek napsal:
Hakina napsal:Jednou sem ukousla malinký kousek mandarinky a nabídla ho myšákům Čikitka ofrňovala ale Spiky neváhal ani vteřinu, ale víckrát jim to nedám jen sem si myslela že přeci jen je to taky ovoce jako jablko a banán ale nebyla sušená ale faky to byl mini kousíček:D


Občas holkám dám asi třetinu toho měsíčku. A sušený to není. Když měla čikita naraženou hubu, tak mi to i veterinář doporučil, aby měla aspoň nějaký tekutiny. Granule a seno je nešly kousat a voda z napáječky ji taky nešla.


Jak se to tak stane, že si činča narazí čumák...? :shock: Asi hopsala, kde neměla... :lol:


To je snad lepší nevědět. Vlezla mi pod nohu, když jsem se převlékala :(

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

sušené sedmikrásky

Příspěvekod Jitka Řeháková » Po Led 12, 2009 12:45

v lékárně jsem koupila sušený květ sedmikrásky - to je fofr, jak chutná :lol:

Avatar uživatele
lucifer
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: So Črv 14, 2008 14:58

Příspěvekod lucifer » Út Led 20, 2009 19:08

neprodejny vzorek napsal:
lucifer napsal:
neprodejny vzorek napsal:
Hakina napsal:Jednou sem ukousla malinký kousek mandarinky a nabídla ho myšákům Čikitka ofrňovala ale Spiky neváhal ani vteřinu, ale víckrát jim to nedám jen sem si myslela že přeci jen je to taky ovoce jako jablko a banán ale nebyla sušená ale faky to byl mini kousíček:D


Občas holkám dám asi třetinu toho měsíčku. A sušený to není. Když měla čikita naraženou hubu, tak mi to i veterinář doporučil, aby měla aspoň nějaký tekutiny. Granule a seno je nešly kousat a voda z napáječky ji taky nešla.


Jak se to tak stane, že si činča narazí čumák...? :shock: Asi hopsala, kde neměla... :lol:


To je snad lepší nevědět. Vlezla mi pod nohu, když jsem se převlékala :(


Tak to už se mi stalo taky, ale naštěstí to bylo bez úrazu... :lol: Jak jsem psala...hopsala, kde neměla... :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » So Ún 07, 2009 20:12

Jak se to tak stane, že si činča narazí čumák...?
Jednoduše - zrovna dnes jsem dřevěným hranolem zatarasila přístup pod skříň, protože pak nešli myšani chytit. No a Rozárka se rozběhla, že vlítne jako obvykle pod skříň - no - a nevlítla. Ale neublížila si.
A co myšani už ochutnali? - dřevo, kábly, rámy od obrazů - to když byli venku celou noc, protože se nechtěli nechat chytit :D , písemky :D , kousek závěsu z botníku - přitáhly si ho přes mříže do klece. Lucinka si z cestovní tašky ukradla meruňku. A jinak milovala čerstvé ovoce - hrozny, pomeranče, mandarinky, meloun, hrušky ...

Host

Příspěvekod Host » Ne Ún 08, 2009 14:22

to nase Šerinka ochutnala dokonce i čokoládu...sice málo ale přímo ji miluje... taky uz měla slaný tyčky,buráky a mohla se utlouct po čerstvim rohliku :D

Avatar uživatele
Black_Anysek
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Ne Led 25, 2009 15:18
Místo/Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Black_Anysek » Po Ún 09, 2009 14:15

Krom kabelů a nábytku mandarinku,esíčka od opavie(ty jí moc chutnaly) apod.,ale nejvíc mě naštvala,když mi zkousala všechny čudlíky z ovladače na TV úplně do roviny :D

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Po Ún 09, 2009 21:21

Taky už budeme muset shánět nový ovladač. Stačí chvilinka a čudlíky nejsou.

Avatar uživatele
Black_Anysek
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Ne Led 25, 2009 15:18
Místo/Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Black_Anysek » Po Ún 09, 2009 21:33

No prave,nejdriv mi je ohryzal kralik a kdyz jsme si poridili novou telku,tak na me udelala takovy podraz i cinca,potvora jedna :lol:

Avatar uživatele
Chuck
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: Út Ún 20, 2007 16:36
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Chuck » Út Ún 10, 2009 0:14

Nas Cip miloval bezovou stavu. Vzdycky se natahl jak spagetka vedle pullitrove sklenice, sehnul hlavu dovnitr a pocucaval. Jo a taky miloval gumicku z kolecka pocitacove mysi. Ale to jen jednou pak uz tam zadna gumicka nebyla :lol:

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Út Ún 10, 2009 17:42

naše činči chodí tajně okusovat jednu opuncii

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Ún 11, 2009 13:53

Mně ti pacholci odkousali jeden repráček od počítače :evil: .
Taky nahlodali kabel od skeneru, ale ten je naštěstí silně pogumovaný, ale to by dostali 230 V. Teď už to tam mají zablokovaný, ale oni si vždycky cestičku najdou, když někam chtějí.

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Stř Ún 11, 2009 13:56

Tak ten můj sprosťák okoštoval:
Kytičku Yucca,nábytek, dveře, kafe(to když zdrhnul, tak převrhnul hrníček ze zbytkem kafe :twisted: ), kabely, rozcupoval mi ponožky, tapety, plyšáky, povlečení......a je toho ješte mooooc,ale na všechny ty škody si nepamatuju... :lol:

vychrica17
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: Út Lis 11, 2008 19:12
Místo/Bydliště: Slovensko

Příspěvekod vychrica17 » So Ún 14, 2009 21:43

ahojte, ked tu čitam čo všetko zdzobnú, tak sa ani nečudujem, že ten môj činčilak miluje mandarinku,sušené marhule a bežne kradne zo stola figi a datle..momentalne sa nevie dojest slnečnice..

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Út Ún 17, 2009 12:40

vychrica17 napsal:...momentalne sa nevie dojest slnečnice..

Tak to sme "akože" prepočuli :twisted: ...

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Ún 17, 2009 12:41

Nebylo psáno, jestli semena nebo rostlina ;-). Rozmixovaná slunečnice(rostlina) bývá součástí granulí.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Út Ún 17, 2009 12:48

To je sice fakt, ale když se řekne "mandarinka", taky si každej vybaví plody a ne listí :lol: .

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Ún 17, 2009 12:51

Když kamarádka řekne, že má na okně mandarinku, tak myslí plod a nebo rostlinku? Kamarádka mandarinku pěstuje jako kytku ;-).

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Út Ún 17, 2009 12:59

Terezka napsal:Když kamarádka řekne, že má na okně mandarinku, tak myslí plod a nebo rostlinku? Kamarádka mandarinku pěstuje jako kytku ;-).

Trošku OFFTOPIC: a co když kamarádka řekne že snědla mandarinku? :lol: #-o :-& :shock:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Ún 17, 2009 13:05

Leda že by kamarádka byla činčila :-D, pak je možný všechno.

Avatar uživatele
Brko
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: Po Říj 27, 2008 23:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Brko » Čt Ún 19, 2009 12:08

No tak když koukam co ty vaše potvory všecko kradou tak je muj talířek co mi Prcek sežral když poprvé utek asi málo :-D jinak jako všechny okusuje kytky a to i když ho odhánim, prostě se nedá :-D video už si dálkovym ovládáním taky nepustim, páč to už prostě nejde bez čudlíků :evil: pár kabelů, hlavně od vysavače a to vůbec netušim jak se jim to povedlo, asi nějako čarujou :-D ale když sem tu měl skleničku s hroznovym džusem tak to si rád Prcek olíznul, to má rád :) sem tam koukam kam mi zmizel ten bordel ze stolu, tak to samozřejmě najdu v klecy :-D propisky, kapesníčky mi okusuje.. Je to gauner.. Ajvinka si zatim dovoluje jen na ty kabely, páč dál už se konečně nedostane :)
btw s těma sešitama.. pak se vymlouvejte aby vám to učitelky uvěřili žejo.. "Kde máš domácí úkol?" "Sežrala mi ho činčila" "jo tak ty si ještě budeš vymejšlet jo? Dej sem žákovskou!!" "Tu mi taky sežrala.." :-D

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

kytky

Příspěvekod Jitka Řeháková » Čt Ún 19, 2009 12:57

Pozor na kytky, některé mohou být i jedovaté :o já jsem spíš proto dát všechno z dosahu / měla jsem nemilou zkušenost/ a vymyslet spíš jinou zábavu :lol:

Avatar uživatele
Pajafa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Ne Ún 08, 2009 11:29

Příspěvekod Pajafa » Čt Ún 19, 2009 13:14

Ahojky víte někdo něco o ibišku? Moje činčila ho zbožnuje samozřejme ji ho nedavam,ale mam v obyváku velký ibišek z kterého padají listy a když uschnou mám co dělat činčilu udržet aby si nějaký neulovila. Pořád se snaží nějaký najít a pak s ním zdrhat abych jí nechatla a nevzala jí ho (což se mi naštěstí pokaždé podařilo) a i když je vyhodím snaží se vlézt do koše. No prostě jí hrozně "chutnaj" víte o tom něco? V jednom článku o ibišcích jsem se dočetla toto: "Z ibišku se dá připravit čaj, který je plný vitaminů a minerálů. Má navíc antioxidační, protizánětlivé a dezinfekční účinky. Příprava ibiškového čaje je jednoduchá. Hrst sušených květů ibišku vložte do půl litru vody a krátce povařte. Takto upravený, hodně slazený čaj se nazývá carcade." Myslíte že by to činčilce ublížilo kdyby ho snědla? Připadá mi, že by ho možná i mohla...když ho tak chce?

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Čt Ún 19, 2009 15:22

Hledala jsem po netu nějaké informace a jsem z toho jelen... jednou píší, že listy ibišku jsou jedovaté, jinde že jedovatý není. Raději bych ho nedávala :)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Ún 19, 2009 15:22

Čaj se dělá z květů, jestli jsem to dobře pochopila :), tak kvítky dejme tomu může a listy ne :).

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”